Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Εχω κατεβάσει τη 1443 ST και θα δοκιμάσω να τη περάσω με τον γνωστό οδηγό για την εγκατάσταση των stable εκδόσεων της VIBE με root και gapps. Ντίνο, εάν θυμάμαι καλά εσύ είχες περάσει χωρίς πρόβλημα κάποια παλαιότερη V2.0 έκδοση με αυτόν τον οδηγό χωρίς πρόβλημα, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

'Εχω κατεβάσει τη 1443 ST και θα δοκιμάσω να τη περάσω με τον γνωστό οδηγό για την εγκατάσταση των stable εκδόσεων της VIBE με root και gapps. Ντίνο, εάν θυμάμαι καλά εσύ είχες περάσει χωρίς πρόβλημα κάποια παλαιότερη V2.0 έκδοση με αυτόν τον οδηγό χωρίς πρόβλημα, σωστά;

 

Ναι σωστά.Εγώ τώρα έχω πάνω την 1437_ST.Απλά αν έχεις πάνω vibe 1.5 ή vibe 2.0 κ twrp ξεκίνα να φλασάρεις κανονικά από twrp.Μην κάνεις ξανά το πρώτο βήμα κ φλασάρεις πάλι την αρχική κινέζικη.Αν δεν έχεις το twrp βάζεις την κινέζικη από την αρχή.Κ όταν την βάλεις ποτέ μην κάνεις αναβάθμιση το kinguser μετά γιατί βγαίνει το root κ δεν ξαναρουτάρεται η ROM(έχω δοκιμάσει διάφορες μεθόδους).Θέλει ξανά πέρασμα μετά όλη η ROM για να root αριστεί πάλι

 

 

Μόλις έβαλα την 1443_ST με root και gapps με τον γνωστό οδηγό.Όλα καλά

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοήθεια.

αφαίρεσα το contact manager και μαζί με αυτο αφαιρέθηκαν το dialer και το messaging.

κατέβασα ένα άλλο dialer και το gosms.

το μόνο πρόβλημα που έχω είναι οτι με το gosms στέλνω κανονικά μηνύματα αλλά δεν λαμβάνω.

καμμιά ιδέα;

επίσης εκτός από το gosms υπάρχει κάποιο άλλο application για dual sim;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο τις ρυθμισεις τις εταιριας που ειναι ηδη περασμενες σωστα στο κινητο χρειαζεται το lenovo καποιες αλλες για να στειλει mms?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω εχω το ιδιο προβλημα με την super canera .ανα διαστηματα κολαει και δεν ανιγει ουτε πατιετε τιποτα οπως εγραψε ενας φιλος πιο πανω.εκανα αυτο με την μνημη που εγραψε ενας φιλος πιο κατω και εβαλα στον αποθηκευτικο χωρο την κυρια μνημη αν καταλσβα καλα πεστε μου.Αλλα δεν ειδα διαφορα το προβλημα συνεχιζετε.επισης μερικα στις ρυθμισεις ειναι στα αγγλικα,μπορει να αλαξει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Περασα κι εγω την aosp στο κινητο μου και ενω περασε κανονικα στο setup wizard σταματαει με το μηνυμα "unfortunately, setup wizard has stopped"

Τι δεν εκανα σωστα? ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Το s820 ενός φίλου έπαθε brick και πέρασα με το flash tool Νέα rom και δουλεύουν όλα αλλά δεν αναγνωρίζει τις sim.. Ακολούθησα αυτό το guide http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2576898 τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Το s820 ενός φίλου έπαθε brick και πέρασα με το flash tool Νέα rom και δουλεύουν όλα αλλά δεν αναγνωρίζει τις sim.. Ακολούθησα αυτό το guide http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2576898 τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Πολυ πιθανον να εχουνεχουν χαθει τα imei.εκει που παιρνεις τηλεφωνο πατα *#06# κ δες αν σου βγαλει εναν αριθμο.αν δεν βγαλει τιποτα θα πρεπει να ξαναπερασεις τα imei

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα.

Περασα κι εγω την aosp στο κινητο μου και ενω περασε κανονικα στο setup wizard σταματαει με το μηνυμα "unfortunately, setup wizard has stopped"

Τι δεν εκανα σωστα? ευχαριστω προκαταβολικα

 

Δοκιμασε να κανεις εργοσεργοστασιακεργοστασιακες ρυθμισεις.αν δεν φτιαξει κ παλι ξαναπερνα την rom

Link to comment
Share on other sites

 

Δοκιμασε να κανεις εργοσεργοστασιακεργοστασιακες ρυθμισεις.αν δεν φτιαξει κ παλι ξαναπερνα την rom

 

To δοκιμασα αρκετες φορες. Μου βγαζει επισης οτι δεν μπορει να συνδεθει με το google server ενω εχει κανονικα wifi. Δεν ξερω τι φταιει.

 

Δοκιμασα να περασω και την vibe 2.0 1443 μεσα απο twrp αλλα μολις παει να ξεκινησει η εγκατασταση βγαζει fail. Το δοκιμασα και αυτο αρκετες φορες... Τωρα κατεβαζω την 1441 και την vibe 1.5 1427

 

 

edit: Τωρα θυμηθηκα οτι για την vibe πρεπει να περασω την official πρωτα. Ετσι δεν ειναι?

 

UPDATE: Εκανα τα βηματα του γνωστου οδηγου που λετε και σεις σε προηγουμενες σελιδες, αλλα δεν περναει την vibe 1441. Μολις παει να ξεκινησει βγαζει "error executing updater binary in zip 'sdcard/vibeui ktl ktl'

 

Βοηθεια please :/

Edited by andersgr
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις κάποια vibe θα πρέπει πρώτα να περάσεις μία επίσημη κινέζικη ROM. Ο οδηγός αυτός έχει δοκιμαστεί με επιτυχία από αρκετά μέλη. Τον ακολούθησες κατά γράμμα και δε σου κάνει την εγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα κατα γραμμα τα ειχα κανει.

Δεν περασε την 1441 2 φορες που δοκιμασα. Σταματουσε στην αρχη του φλασαρισματος. Μετα δοκιμασα την 1443 και ενω περασε κολλουσε στο logo, την περασα 3 φορες κολλουσε στο logo συνεχεια. Μετα για το ****το περασα την 1441 και περασε κανονικα :D Εβγαλε σε μια φαση location.google.com stopped working αλλα ακομα ειναι η αρχη αλλα κατα τα αλλα ολα καλα.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα κατα γραμμα τα ειχα κανει.

Δεν περασε την 1441 2 φορες που δοκιμασα. Σταματουσε στην αρχη του φλασαρισματος. Μετα δοκιμασα την 1443 και ενω περασε κολλουσε στο logo, την περασα 3 φορες κολλουσε στο logo συνεχεια. Μετα για το ****το περασα την 1441 και περασε κανονικα :D Εβγαλε σε μια φαση location.google.com stopped working αλλα ακομα ειναι η αρχη αλλα κατα τα αλλα ολα καλα.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις

Αν δεν σου δουλευει ξανα απτην αρχη.κινεζικη official,twrp κ μετα οποια vibe θελεις.εγω μολις εβαλα σε εναν φιλο την v2.0 1443

Link to comment
Share on other sites

εχω περασμενη την vibe 1.5_1421_Dev . πηγαινω στο system update και μου βγαζει οτι υπαρχει update V2.0_1443_7.17.1 . να το κανω απο την συσκευη OTA ή θα τα μαμήσει όλα?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

εχω περασμενη την vibe 1.5_1421_Dev . πηγαινω στο system update και μου βγαζει οτι υπαρχει update V2.0_1443_7.17.1 . να το κανω απο την συσκευη OTA ή θα τα μαμήσει όλα?

 

Αν εχεις περασμενο custom recovery μεσα (cwm η twrp) δεν θα σου κανει την αναβαθμισαναβαθμιση μεσω OTA.θα σου βγαζει σφαλμα.Λογικα φανταζομαι οτι εχεις περασμενο recovery.Αν δεν εχεις περασμενο recovery μπορεις να το κανεις αλλα θα χαθουν τα gapps κ πρεπει να τα ξαναπερασεις

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανον να εχουνεχουν χαθει τα imei.εκει που παιρνεις τηλεφωνο πατα *#06# κ δες αν σου βγαλει εναν αριθμο.αν δεν βγαλει τιποτα θα πρεπει να ξαναπερασεις τα imei

 

Τα imei πως μπορώ να τα περάσω?? Δεν είχαμε κάνει κάποιο backup τους...

Link to comment
Share on other sites

Τα ΙΜΕΙ μπορείς να τα βρεις είτε από τη συσκευασία του κινητού είτε από το αυτοκόλλητο που είναι πίσω από τη μπαταρία. Για να τα περάσεις πάλι υπάρχουν διάφοροι τρόποι και εργαλεία. Google-αρέ το και θα βρεις διάφορες εναλλακτικές, το έχω κάνει εγώ σε ένα Α660 ενός φίλου αλλά δε θυμάμαι ποιο εργαλείο είχα χρησιμοποιήσει, κάποιο app από το Play store πρέπει να είχα κατεβάσει.
Link to comment
Share on other sites

Τα ΙΜΕΙ μπορείς να τα βρεις είτε από τη συσκευασία του κινητού είτε από το αυτοκόλλητο που είναι πίσω από τη μπαταρία. Για να τα περάσεις πάλι υπάρχουν διάφοροι τρόποι και εργαλεία. Google-αρέ το και θα βρεις διάφορες εναλλακτικές, το έχω κάνει εγώ σε ένα Α660 ενός φίλου αλλά δε θυμάμαι ποιο εργαλείο είχα χρησιμοποιήσει, κάποιο app από το Play store πρέπει να είχα κατεβάσει.

Μήπως κατέβασες αυτό?? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themonsterit.EngineerStarter&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ήταν αυτό, αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος...

 

Edit: Βλέπωντας ένα βίντεο στο net, επιβεβαιώνω ότι αυτό χρησιμοποίησα.

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι ήταν αυτό, αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος...

 

Edit: Βλέπωντας ένα βίντεο στο net, επιβεβαιώνω ότι αυτό χρησιμοποίησα.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς από σας την ROW S221 να μου πει εντυπώσεις; Ετοιμάζομαι να την περάσω σε έναν φίλο γιατί αυτή που ήρθε από το Vickmall έχει θέματα με τον proximity και τον light sensor.

 

ΥΓ θέλει και η ROW όλες αυτές τις διαδικασίες που περιγραφετε; δεν αρκει το flashtool μονο; Έχω φλασάρει S650 και S960, τόσο διαφορετικό είναι το S820;

Edited by VeRDe
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι σε stable Vibe 2.0 1443 αλλά βρίσκω τις κινεζιές στις μεταφράσεις και τα μη μεταφρασμένα κινέζικα σε ενσωματωμένες εφαρμογές συστήματος (κυρίως αυτές που έχουν online κομμάτι όπως το theme center) κάπως εκνευριστικές.

 

Μέχρι στιγμής όμως δεν έχω καταφέρει να περάσω με Flash Tools ROW έκδοση όσο κι αν προσπάθησα . Έχω δοκιμάσει και με τον νέο preloader που αναφέρθηκε στην σελίδα 81 αλλά αυτό δούλεψε μόνο με CN Roms. Υπάρχει διαφορετικός preloader που να δουλεύει με ROW Rom ή κανα ROW zip που να μπορεί να περαστεί μέσω TWRP?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι σε stable Vibe 2.0 1443 αλλά βρίσκω τις κινεζιές στις μεταφράσεις και τα μη μεταφρασμένα κινέζικα σε ενσωματωμένες εφαρμογές συστήματος (κυρίως αυτές που έχουν online κομμάτι όπως το theme center) κάπως εκνευριστικές.

 

Μέχρι στιγμής όμως δεν έχω καταφέρει να περάσω με Flash Tools ROW έκδοση όσο κι αν προσπάθησα . Έχω δοκιμάσει και με τον νέο preloader που αναφέρθηκε στην σελίδα 81 αλλά αυτό δούλεψε μόνο με CN Roms. Υπάρχει διαφορετικός preloader που να δουλεύει με ROW Rom ή κανα ROW zip που να μπορεί να περαστεί μέσω TWRP?

 

ROW περνας κανονικα με flash tool.Την s118.Εχει βγαλει κ τελευταιο update τον ιουλιο νομιζω σε 4.4.2

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κανείς από σας την ROW S221 να μου πει εντυπώσεις; Ετοιμάζομαι να την περάσω σε έναν φίλο γιατί αυτή που ήρθε από το Vickmall έχει θέματα με τον proximity και τον light sensor.

 

ΥΓ θέλει και η ROW όλες αυτές τις διαδικασίες που περιγραφετε; δεν αρκει το flashtool μονο; Έχω φλασάρει S650 και S960, τόσο διαφορετικό είναι το S820;

 

ROW περνας κανονικα με flash tool

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες και εργαλεία για την S221 ROW μπορείς να δεις εδώ.

 

Υπάρχει άλλο link για να κατεβάσουμε την s221? Από yandex θα γεράσουμε με τα 5 KB/s -_-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...