Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν αξίζει να είστε κολλημένοι με τις εταιρίες, να φανατίζεστε και να λογομαχείτε α η wind, α η φρογκ και α η vodafone. Με αυτόν τον τρόπο κανένας δεν θα κρίνει την εταιρεία αντικειμενικά.

Εγώ προσωπικά έχω κύριο νούμερο στη frog, αλλά έχω και την q και την voda international σε ενα dual sim κινητό και τα χρησιμοποιώ αναλόγως. Με τη frog ας πούμε στέλνω πιο φθηνά sms από τις άλλες εταιρίες αλλά με την q έχουμε και τα 3€=60' αλλά ταυτόχρονα στις επαρχίες η Wind δεν έχει καλό 3G σήμα, οπότε για ιντερνετ δεν κάνει, εκεί θα χρησιμοποιήσω τη voda που έχει καλύτερες προσφορές στο νετ από cosmote. Και πάμε λέγοντας....

Χωρίς να πολυλογώ θέλω να πω πως ο καθένας συνδυαστικά κάτι μπορεί να κάνει και ανάλογα με τις ανάγκες του πράττει.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω εδω η παρεα ειναι πληρως ενημερωμενοι για τις χρεωσεις. επειδη εχω φ2γ θαα κανω μια φορητοτηα στην q θα δω αν με καλυπτει και αν οχι θα παω φρογκ.σε ευχαριστω για τις απαντησεις
You'll Never Walk Alone
Link to comment
Share on other sites

παιδιά λάθος. Δεν είμαι κολιμένος ούτε μαλώνων κανέναν. Ισως δεν διαβιβάστηκε από το μηνυμα (γραπτός λόγος γαρ) το ύφος μου. :p

Την Wind την έχω βρίσει αλλά και παινέψει πολλές φορές. Τωρα μάλιστα της έχω κάνει και αίτηση ακύρωσης συμβολαίου (να το κάνω κάρτα q). Και η Wind χάνει από τις κάρτες της, όχι μόνο οι άλλοι..

 

Εγώ είπα αυτή τη στιγμή είναι η 'οικονομικότερη' (για τα περισσότερα προφιλ ομιλίας) και τίποτα παραπάνω. Αύριο μπορεί να είναι πάλι το frog (στις κάρτες) όπως ήταν ένα διάστημα.

 

Απλά δεν βλέπω να κάνει τίποτα και ο κόσμος φεύγει από αυτό. Και πως να κάνει κάτι μεταξύ μας αν δεν "τιμωρηθεί" εδώ που τα λέμε με φορητοτητες στον καλύτερο (q/wind/voda φοιτητικο). Για μένα με την ευκολία της φορητότητας και τους δύσκολους οικονομικούς καιρούς, θα έπρεπε να αλλάζουμε συχνά και κατά το δοκούν.

 

Αλλωστε στην τωρινή αναμπουμπούλα βλέπουμε να μην λειτουργούν οι συντεχνίες και οι συνεννοήσεις μεταξύ τους. Για λόγους πάνω από μάς άρχησε μια επίθεση της wind που όμως μας συμφέρει. Ας επωφεληθούμε.

 

Όποιος βέβαια έχει λόγους (που δεν καταλαβαίνω ωστόσο) να έχει βασική κάρτα μια frog, ας παραμείνει.

 

Ακόμα και στην Cosmote (που ανοίκει η frog) να θέλεις να μείνεις (πχ λόγοι σήματος) νομίζω η Cosmocarta είναι επί του παρόντος (και με ημερομηνία λήξης 31/1) καλύτερη από την frog γιατί με 10€ δίνει 300' προς ΟΛΟΥΣ (3 λεπτά ελάχιστη, 100 τηλέφωνα) και σου μένουν τα 10€ να πάρεις πακετάκια 7€ σου δείνει 80 λεπτά προς όλους (3' ελάχιστη δλδ 23 τηλέφωνα), και έχει και το φοβερό 0,01/λεπτό σε δύο αριθμούς. Αφού με SMS αλλάζεις θα το σκεφτόμουνα σε Cosmocarta..

 

Σαν να την έχει λίγο στο φτύσιμο την frog η cosmote, ή μου φαίνεται; :mad:

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα φτύσιμο. Η κοσμοκαρτα είναι ακριβή υπηρεσία. Έχει ακριβότερο sms, ακριβότερη χρέωση κλήσης και ελάχιστη διάρκεια για τα πρώτο 1' λεπτό σε κάθε κλήση.

Αλλά και πάλι, όπως είπες έχει κανά 2 καλά η κοσμοκαρτα που ενδεχομένως θα εξυπηρετήσουν κάποιους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα φτύσιμο. Η κοσμοκαρτα είναι ακριβή υπηρεσία. Έχει ακριβότερο sms, ακριβότερη χρέωση κλήσης και ελάχιστη διάρκεια για τα πρώτο 1' λεπτό σε κάθε κλήση.

Αλλά και πάλι, όπως είπες έχει κανά 2 καλά η κοσμοκαρτα που ενδεχομένως θα εξυπηρετήσουν κάποιους.

 

για μενα, χιλιες φορες frog, παρά cosmocarta. Οποιος θελει λεπτά προς ολους, παιρνει q και του βγαινει 0,05/λεπτο ομιλιας (χρεωση ανα 1 λεπτο). Το frog εχει 2πλασιασμο καθε πρωτης ανανεωσης/μηνα, που αυτομάτως μειωνονται κατα 50% ολες οι χρεωσεις φωνης/sms προς ελλαδα και εξωτερικο. Δυστυχως μονο 1 φορα το μηνα κανει 2πλασιασμο.

 

το μονο + που εχει η κοσμοκαρτα ειναι το 1λεπτο το λεπτο (προς 2 # κοσμοτε)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Frog που δεν το χρησιμοποιώ ποτέ (γιατί έχω και φ2γ2) και έχει μέσα υπόλοιπο 21€. Θέλω να το μετατρέψω σε Cosmokarta για καταναλώσω το υπόλοιπο μου στο 1 λεπτό το λεπτό, νομίζω πως είναι εφικτό κάτι τέτοιο...

1. Θα το κάνω μέσω της εντολής ΑΛΠΑΚ -ισχύει ακόμα αυτό;

2. Είναι η πρώτη αλλαγή πακέτου, θα με χρεώσει 7€ για την αλλαγή;

3. Και μετά, αφού πλέον θα είμαι Cosmokarta θα μπορέσω να στείλω και 5€ από το υπόλοιπο μου σε μια άλλη Cosmokarta; Ή πρέπει να κάνω πρώτα μία ανανέωση ως Cosmokarta πριν κάνω μεταφορά υπολοίπου (έτσι είναι ή μήπως έχω μπερδευτεί από αυτό που ισχύει στην Vodafone);

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Frog που δεν το χρησιμοποιώ ποτέ (γιατί έχω και φ2γ2) και έχει μέσα υπόλοιπο 21€. Θέλω να το μετατρέψω σε Cosmokarta για καταναλώσω το υπόλοιπο μου στο 1 λεπτό το λεπτό, νομίζω πως είναι εφικτό κάτι τέτοιο...

1. Θα το κάνω μέσω της εντολής ΑΛΠΑΚ -ισχύει ακόμα αυτό;

2. Είναι η πρώτη αλλαγή πακέτου, θα με χρεώσει 7€ για την αλλαγή;

3. Και μετά, αφού πλέον θα είμαι Cosmokarta θα μπορέσω να στείλω και 5€ από το υπόλοιπο μου σε μια άλλη Cosmokarta; Ή πρέπει να κάνω πρώτα μία ανανέωση ως Cosmokarta πριν κάνω μεταφορά υπολοίπου (έτσι είναι ή μήπως έχω μπερδευτεί από αυτό που ισχύει στην Vodafone);

 

1. ΑΛΠΑΚ το1298

2. Ναι θα σε χρεώσει 7 ευρώ και για την πρώτη αλλαγή..

Μετά μπορείς να τα στείλεις τα 5 ευρώ σε άλλη cosmokarta ή Whats up

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει λάθος λοιπόν στο τρίτο από τα τέσσερα που γράφω στο διπλανό topic.

Επομένως,Βασίλειε,συμφέρει να ανανεώνω όχι ηλεκτρονικά αλλά αγοράζοντας κάρτα(κανονική ή από ''μηχανάκι'') από περίπτερο ή από κατάστημα cosmote και μετά να καλώ το 6971001314 ώστε να μπουν τα χρήματα στον αριθμό του,σωστά;

Τα άλλα τρία που γράφω στο προηγούμενο μήνυμα ισχυουν;

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα άλλα ισχύουν .

Μία αμφιβολία έχω , μόνο στο πως θα αλλάζεις την επιλογή από 300 λεπτά σε διπλασισμό και το αντίθετο .

Αυτό γίνετε

α) με SMS Στέλνεις 2 sto 1312 για διπλασιασμό

η καλώντας 1330 για επιλογή των 300 λεπτών , και αυτό δεν θα είναι εύκολο να το κάνει ο πατέρας σου .

Οπότε ελπίζουμε να μην καταργηθεί η προσφορά των 300 λεπτών .

Ο χρόνος θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

Στο μυαλό μου είσαι,την ίδια απορία είχα κι εγώ αλλά δεν ξέρω την απάντηση προς το παρόν.

Ευχαριστώ για όλες τις διευκρινίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την υπηρεσια της cosmokarta 0,01 €/ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ 2 ΑΡΙΘΜΟΥΣ COSMOTE μπορούμε να δηλώσουμε αριθμό Frog; Στο site της cosmote δεν το αναφερει. :( Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την υπηρεσια της cosmokarta 0,01 €/ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ 2 ΑΡΙΘΜΟΥΣ COSMOTE μπορούμε να δηλώσουμε αριθμό Frog; Στο site της cosmote δεν το αναφερει. :( Ευχαριστω.

 

Γιατί δεν το δοκιμάζεις;

Αν δεν γίνεται, το σύστημα δεν θα αναγνωρίσει τον αριθμό κι έτσι δεν θα χάσεις τον προηγούμενο που είχες!;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το δοκιμάζεις;

Αν δεν γίνεται, το σύστημα δεν θα αναγνωρίσει τον αριθμό κι έτσι δεν θα χάσεις τον προηγούμενο που είχες!;)

 

Αν είχα αριθμό frog θα το δοκιμαζα.:p

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα αριθμό frog θα το δοκιμαζα.:p

 

Και τότε προς τι η απορία;:lol:

Θα τρελαθούμε τελείως βραδιάτικα!:lol:

Φοβερός ρε φίλε, μ' έστειλες κανονικότατα...:D

Link to comment
Share on other sites

Και τότε προς τι η απορία;:lol:

Θα τρελαθούμε τελείως βραδιάτικα!:lol:

Φοβερός ρε φίλε, μ' έστειλες κανονικότατα...:D

 

Αφού δεν έχω ήδη, προφανώς για να πάω έναν αριθμό στη frog... Λες να είχα τέτοια απορία βραδιάτικα χωρίς να έχω λόγο που το ρωτάω;:p

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την υπηρεσια της cosmokarta 0,01 €/ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ 2 ΑΡΙΘΜΟΥΣ COSMOTE μπορούμε να δηλώσουμε αριθμό Frog; Στο site της cosmote δεν το αναφερει. :( Ευχαριστω.

 

απο οσο είχε αναφερθεί και πάλιa δεν γίνεται κάτι τετοιο εκτός εαν το άλλαξαν απο οσο ξερω δεν γίνεται όμως.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την υπηρεσια της cosmokarta 0,01 €/ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ 2 ΑΡΙΘΜΟΥΣ COSMOTE μπορούμε να δηλώσουμε αριθμό Frog; Στο site της cosmote δεν το αναφερει. :( Ευχαριστω.

 

Βεβαίως και γίνεται, δοκιμασμένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

απο οσο είχε αναφερθεί και πάλιa δεν γίνεται κάτι τετοιο εκτός εαν το άλλαξαν απο οσο ξερω δεν γίνεται όμως.

 

Αυτο ειχα διαβασει και εγω παλιοτερα στο thread αλλα λεω μηπως και αλλαξαν τωρα κατι.

 

Βεβαίως και γίνεται, δοκιμασμένα.

 

Ευχαριστο νεο λοιπον. Θα το δοκιμασω και εγω (συντομα;) και θα γραψω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως κάνει και για what's up και cosmokarta το ίδιο θα κάνει και για frog.

Ομοίως αυτοί που έχουν απεριόριστα προς κοσμοτε φυσικά περιλαμβάνει και τη φρογκ. Ακόμα και οι ρυθμίσεις για το ιντερνετ πάλι ίδιες είναι με τα πακέτα καρτοκινητών της κοσμοτε. Δεν διαφέρει σε τίποτα μη μπερδεύεστε. :)

Link to comment
Share on other sites

Όπως κάνει και για what's up και cosmokarta το ίδιο θα κάνει και για frog.

Ομοίως αυτοί που έχουν απεριόριστα προς κοσμοτε φυσικά περιλαμβάνει και τη φρογκ. Ακόμα και οι ρυθμίσεις για το ιντερνετ πάλι ίδιες είναι με τα πακέτα καρτοκινητών της κοσμοτε. Δεν διαφέρει σε τίποτα μη μπερδεύεστε. :)

 

Αν διαβασεις απο εδω και κατω θα δεις οτι τουλαχιστον περσι δεν μπορουσες να δηλωσεις αριθμο frog με το 1 λεπτο της cosmokarta. Αρα δεν πρεπει να εχει αλλαξει καιρο το συγκεκριμενο

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να ήταν κι έτσι αλλά αν δεν το δοκίμασε τότε κάποιος σίγουρα δεν ξέρουμε. Και για τα απεριόριστα λέγανε μέχρι και οι υπάλληλοι του γερμανού ότι δεν ισχύει για τη φρογκ. Έλεος δλδ! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για τα απεριοριστα της cosmote οτι δεν ισχυουν προς frog μου τα ειχε πει και μενα πριν 7-8 μηνες μια υπαλληλος oteshop οταν με προετρεπε να κανω φορητοτητα σε cosmokarta ή whatsup αντι για frog. Απο οσο ειχα διαβασει εδω περα κατι τετοιο δεν ισχυε. Γενικοτερα εχω παρατηρησει πεφτει πολυ θαψιμο για τη frog απο την cosmote σαν να μην ειναι δικο της παιδι.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Και μάλιστα υπήρχαν και περιπτώσεις που ενώ είχαν νούμερα frog δεν δίνανε λέγοντας πως τελειώσανε!

Ελάχιστοι είναι αυτοί που γνωρίζουν ότι είναι της κοσμοτε. Μόνο οι ψαγμένοι εδώ μέσα τα γνωρίζουμε αυτά. Όλοι οι υπόλοιποι παίρνουν ότι τους πασάρει η διαφήμιση. Δυστυχώς!

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να ήταν κι έτσι αλλά αν δεν το δοκίμασε τότε κάποιος σίγουρα δεν ξέρουμε. Και για τα απεριόριστα λέγανε μέχρι και οι υπάλληλοι του γερμανού ότι δεν ισχύει για τη φρογκ. Έλεος δλδ! :wacko:

 

Αυτό για τα απεριοριστα της cosmote οτι δεν ισχυουν προς frog μου τα ειχε πει και μενα πριν 7-8 μηνες μια υπαλληλος oteshop οταν με προετρεπε να κανω φορητοτητα σε cosmokarta ή whatsup αντι για frog. Απο οσο ειχα διαβασει εδω περα κατι τετοιο δεν ισχυε. Γενικοτερα εχω παρατηρησει πεφτει πολυ θαψιμο για τη frog απο την cosmote σαν να μην ειναι δικο της παιδι.

 

Ακριβώς! Και μάλιστα υπήρχαν και περιπτώσεις που ενώ είχαν νούμερα frog δεν δίνανε λέγοντας πως τελειώσανε!

Ελάχιστοι είναι αυτοί που γνωρίζουν ότι είναι της κοσμοτε. Μόνο οι ψαγμένοι εδώ μέσα τα γνωρίζουμε αυτά. Όλοι οι υπόλοιποι παίρνουν ότι τους πασάρει η διαφήμιση. Δυστυχώς!

 

ενω σε άλλα topics πρότεινα τη frog σε μερικους, μετά απο αυτα που λετε παιδιά, αλλάζω γνωμη... Εαν παιζει τετοιος πολεμος της κοσμοτε στη frog, φανταστειτε και τι αλλος πολεμος μπορει να παιζεται, χωρις να το γνωριζουμε... (βλ. σημα/καλυψη)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...