Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια το Meizu mx2 εχει καλυτερο επεξεργαστη απο το xiaomi mi2?Εχει αγορασει κανεις σας το Meizu mx2?εντυπωσεις?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια και καλη χρονια το Meizu mx2 εχει καλυτερο επεξεργαστη απο το xiaomi mi2?Εχει αγορασει κανεις σας το Meizu mx2?εντυπωσεις?

 

O επεξεργαστής του xiaomi υποτίθεται ότι είναι ο καλύτερος που υπάρχει για κινητά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To meizu εχει τον MX5S δεν ειναι πιο καινουριος απο του xiaomi?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα εχει τελεια χαρακτηριστικα

παιδια αυτο το site http://www.merimobiles.com ειναι αξιοπιστο?

 

Δειτε και αυτο για να βοηθηθητε

http://techideki.com/best-samsung-galaxy-s3-clones-mt6577/

Edited by Franky2013
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το παρακατω κινητο http://product.madeinchina.com/I9300-S3-MTK6577-Android-4-0-OS-3G-4-6-39-FWVGA-Screen-GPS-Wifi-Smart-cell-phone-FREE-SHIPPING-_14003970.shtml#ask

 

και αφου το εκανα reset σε εργοστασιακες εχασε το imei.Mετα δεν μπορεσα να επαναφερω!Και περασα ρομ με το flash tool.Τωρα δεν αναβει η οθονη μονο αναβουν τα κουμπια και το led.Mαλλον εχει λαθος preloader.Ξερετε τι μπορω να κανω να το αναστησω;Υπαρχει κανα μαγαζι με ειδικο καλωδιο και module να το επαναφερει;

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν ανεφερες το προβλημα στο site που το αγορασες και το πειραξες περισσοτερο;Μακαρι να βρεις λυση αν και δυσκολο μου φαινεται.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε ενας φιλος και δεν καταλαβαινε τιποτα!τα αγγλικα τους ειναι χαλια

 

μου ειπε ενας απο γερμανια οτι υπαρχει ενα flash box που το επαναφερει!Ξερετε κανενα που το κανει;Κανενα μαγαζι να εχει flash box;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

To λεω επειδη και.εγω εχω παρει απο παρομοιο site αλλα συννενοουνται πολυ καλα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο και εχασα το imei μετα απο reset και πηγα να περασω ρομ και τωρα το brickara ξερετε κανενα να τα φτιαχνει;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια λεω να παρω αυτο http://www.fastcardtech.com/goods.php?u=57053&id=7699 φαινετε πολυ καλο αλλα το sote το ξερει κανενας?εχετε ψωνησει ποτε?
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε μαγαζι να επισκευαζει κινητο android brick κλωνο του s3;Λενε οτι χρειαζονται καποιο hardware flash box..
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

στην ελλαδα μαλλον δυσκολο.

 

παιζουν κατι μαγαζια στην ομονοια που ασχολουνται με σερβις κινητων αλλα θεωρω απιθανο να μπορεσουν να ξεμπρικαρουν το δικο σου.

 

βρες τη σωστη ρομ και προσπαθησε να την περασεις. προσεξε γτι υπαρχουν πολλοι κλωνοι S3 και μαλλον εσυ περασες λαθος ρομ και το κολλησες

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει αρκετες ρομ αλλα τιποτα!Δεν ξεκιναει μονο κοκκινο led.

 

το θεμα ειναι να βρεις την δικη του ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε μαγαζι να επισκευαζει κινητο android brick κλωνο του s3;Λενε οτι χρειαζονται καποιο hardware flash box..

 

φιλε μου για σου και καλη χρονια να εχεις.Μην τρελενεσ ευκολα το φτιαχνεις.εαν θες ανεβασε φωτο μπρος πισω του κινητου να σε βοηθσω να βαλεις ρομ.οσο για το imei το ξαναγραφς και αυτο ευκολα.για δοκιμασε αυτο https://disk.yandex.net/disk/public/?hash=bIfnPh2U19BmJTY%2BQjhDjzE0h7dXUUJl/mPzT14qhZo%3D&final=true

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να επικοινωνησω αλλα ακομα δεν εχω απαντηση απο το madeinchina.

Eπισης το βρηκα σε ενα forum με κινεζικα αλλα δεν βρισκω την rom μεσα εκει. Εδω το λινκ http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php?f=70&t=24648 ειναι το μοντελο s3 με microsim.

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το τελευταίο διάστημα παρακολουθώ τα νέα κινεζικα κινητά που βγαίνουν και βλέπως πως ξεκίνησαν να κυκλοφορούν μερικά που ίσος αξίζουν .

 

Το Κινητό που αναφέρομαι είναι το clone το Samsung galaxy s3

Φαίνεται αν έχει αρκετά καλά χαρακτηριστικά

 

................

 

Τι νομίζετε εσείς ?το έχει δοκιμάσει κανένας?

Το σκέφτομαι σοβαρά να πάρω ένα

 

Για τέτοια λεφτά προσφέρει πολλά πράγματα

 

Το πηρε ο αδερφος μου απο fastcardtech.com Το εχει 2 μερες και παει σφαιρα!

Ειναι πολυ ευχαριστημενος!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε ο αδερφος μου απο fastcardtech.com Το εχει 2 μερες και παει σφαιρα!

Ειναι πολυ ευχαριστημενος!!!

 

πήρε αυτό με το 1 gb ram η με τα 512mb;;

για δώσε λίνκ αν μπορείς

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι,πως συμπεριφερεται με JB?προβλημα οθονης,μπαταριας μετα απο 2-3 μηνες χρησης για εσας που το εχετε?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Θα ακουστει λιγο παραξενη η απαντηση μου....Λοιπον θεμα διαρκειας της μπαταριας δεν εχω.Ισα ισα που για 10αρι τετραπυρηνο ταμπλετ και για μολις 3260mah μπαταρια μου βγαζει χωρις gaming 3+ μερες και με αρκετο παιχνιδι κοντα στις 2 μερες.Ο tegra μαλλον ειναι πολυ καλος..Το θεμα που αντιμετωπιζω ομως ειναι πως πολλες φορες,το βρισκω κλειστο.Και αναβει μονο αν το βαλω στον φορτιστη.Το κανει αρκετα συχνα...Δεν ξερω αν ειναι θεμα της jb η καποια εφαρμογης της Acer το κανει και κολλαει οταν βρισκεται σε stand by...Αρα εχω και θεμα μπαταριας...Παραξενη η απαντηση ,δεν νομιζεις;;;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...