Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

είναι κρίμα να κλειδωθεί, γι'αυτό αν έχετε την καλοσύνη συνεχίστε ontopic...

thanks και καλημέρα σας...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια μενω Κορυδαλλο διαβασα περι διαφορων στουντιο και ρωταω μηπως ξερει κανεις κοντα στην περιοχη μου μπηκα και στο dermagraphics αλλα πιο πανω διαβασα πως δεν εχουν ακουστει και τα καλυτερα ,γνωριζει κανεις κανενα αλλο στουντιο ?

Θελω να κανω 3 κινεζικα γραμματα στο υψος μισου νορμαλ δαχτυλου το καθενα περιπου και κοστος?

 

 

Kαλησπερα κιαπο εμενα...

 

Ειμαι κιεγω απο κορυδαλλο και τυχαινει να ξερω το συγκεκριμενο studio(dermagraphics).Απο προσωπικη εμπειρια αυτο που εχω να πω ειναι οτι οι δουλειες που κανει ειναι πεντακαθαρες και τα παιδια εκτος του οτι σε κανουν να νοιωθεις ευχαριστα κανουν και τελεια δουλεια.Προσωπικα εχω κανει 5 tattoo εκει και εχω διωρθωσει κιαλλο ενα παλιο...

Εχω διαβασει διαφορα εδω για το συγκεκριμενο μαγαζι αλλα αυτο που θα προτεινα ειναι οποιος θελει να κανει κατι το οποιο θα κουβαλαει πανω του για μια ζωη να ψαξει και να κρινει ο ιδιος και οχι να ακουει απο τον καθενα ο οποιος μαλιστα δεν ξερουμε και τι συμφερον εχει.

Το θεμα των χρηματων να πω την αληθεια δεν μπορω να το κρινω.Οσες φορες ζητησα να κανω ενα σχεδιο δεν ρωτησα ποτε ποσο εχει.Απλα κοιταζω πρωτα να δω αν θα με ικανοποιησει η δουλεια που εχει κανει σε αλλους και μετα ρωταω και την τιμη.Για ενα tattoo δεν ειναι απαραιτητο οτι θα πας στον φθηνοτερο,δεν ειναι ρουχα που μετα θα τα πεταξεις...ειναι κατι που για την καλη δουλεια αξιζει να δωσεις κατι παραπανω.

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι παιδια!την μεθεπομενη πεμπτη θα χτυπησω γραμματοσειρα.εχει καποιος να μου προτινει καποια? εχω δει αρκετες στο internet σε διαφορα site αλλα θα ηθελα καποιες "προτασεις" απο εσας.
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :)

Το studio που λες,απο προσωπικη αποψη και απο αλλες γνωμες ειναι κακη :down:

το τατοο "ποναει".

αναισθησια δεν κανουν σε ταττουαζ(εμενα ποτε δεν μου εκαναν,οπως και σε φιλους μου)

με απλα λογια επελεξε αλλο στουντιο.εχουν αναφερθει παρα πολλα αξιολογα-καθαρα στουντιο.

 

Να σε ρωτησω κατι???επειδη τυχαι επεσε το θεμα στην αντιληψη μου αλλα εκατσα και διαβασα καποια πραγματα...Εχεις παει ποτε στο dermagrapfics?Ειμαι σιγουρος πως δεν εχεις παει...οπως ελεγες και παλιοτερα...τωρα ομως λες οτι εχεις προσωπικη αποψη:blink:

Αν πας λοιπον ποτε,αν δεις τους κανονες υγειηνης που εχει το μαγαζι ειμαι σιγουρος πως δεν υπαρχουν αλλου.Τα παιδια τα εχουν ΟΛΑ αποστειρωμενα...απο τη στιγμη που θα βαλουν τα γαντια δεν προκειται να αγγιξουν τιποταλλο και πολλα αλλα που δεν εχω δει πουθενα.Αρκει μονο να κατσεις εκει μεσα 10 λεπτα και να παρατηρησεις πως δουλευουν.Το Α και το Ω για το μαγαζι και αυτο που το καθιερωσε εκτος απο την δουλεια που κανουν ειναι και η καθαριοτητα.Αυτο μπορει ευκολα να το διαπιστωσει κανεις απλα με μια επισκεψη εκει.Σε αλλα μαγαζια εχω δει με το χερι που κανουν το ταττοο να πιανουν αλλα 1000 πραγματα μου μπορουν να κανουν ζημια.

Εγω το μονο που θα πω επειδη την εχω πατησει παλιοτερα ειναι το εξης:OTAN ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΑΤΤΟΟ ΨΑΞΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΩ ΦΟΡΟΥΜ.

 

Γιαυτο λοιπον φιλε RAVER εφοσον δεν εχεις προσωπικη αποψη οπως ελεγες παλιοτερα,καλο θα ηταν να μην παραπληροφορεις τον κοσμο.Δεν ειναι τυχαιο οτι οποτε μπαινεις μεσα ειναι γεματο απο κοσμο την ωρα που αλλα βαρανε μυγες.;)

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

http://www.stupid.com/fun/TSLV.html

Παρτε αυτα να κανετε τη δουλεια σας και τα βγαζετε οποτε θελετε, μπαινουν και στο πλυντηριο lol.

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι???επειδη τυχαι επεσε το θεμα στην αντιληψη μου αλλα εκατσα και διαβασα καποια πραγματα...Εχεις παει ποτε στο dermagrapfics?Ειμαι σιγουρος πως δεν εχεις παει...οπως ελεγες και παλιοτερα...τωρα ομως λες οτι εχεις προσωπικη αποψη:blink:

Αν πας λοιπον ποτε,αν δεις τους κανονες υγειηνης που εχει το μαγαζι ειμαι σιγουρος πως δεν υπαρχουν αλλου.Τα παιδια τα εχουν ΟΛΑ αποστειρωμενα...απο τη στιγμη που θα βαλουν τα γαντια δεν προκειται να αγγιξουν τιποταλλο και πολλα αλλα που δεν εχω δει πουθενα.Αρκει μονο να κατσεις εκει μεσα 10 λεπτα και να παρατηρησεις πως δουλευουν.Το Α και το Ω για το μαγαζι και αυτο που το καθιερωσε εκτος απο την δουλεια που κανουν ειναι και η καθαριοτητα.Αυτο μπορει ευκολα να το διαπιστωσει κανεις απλα με μια επισκεψη εκει.Σε αλλα μαγαζια εχω δει με το χερι που κανουν το ταττοο να πιανουν αλλα 1000 πραγματα μου μπορουν να κανουν ζημια.

Εγω το μονο που θα πω επειδη την εχω πατησει παλιοτερα ειναι το εξης:OTAN ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΑΤΤΟΟ ΨΑΞΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΣΩ ΦΟΡΟΥΜ.

 

Γιαυτο λοιπον φιλε RAVER εφοσον δεν εχεις προσωπικη αποψη οπως ελεγες παλιοτερα,καλο θα ηταν να μην παραπληροφορεις τον κοσμο.Δεν ειναι τυχαιο οτι οποτε μπαινεις μεσα ειναι γεματο απο κοσμο την ωρα που αλλα βαρανε μυγες.;)

εχω προσωπικη αποψη απο δουλειες που εχω :blink: ολες ηταν κακες,καποιες ηθελαν και διορθωση.αν'αυτο δεν ειναι κριτηριο,τοτε παω πασο!

επισης αυτο που μου λες..για την καθαριοτητα εγω δεν το εχω αναφερει καθολου.εγω κρινω το στουντιο απο τις δουλειες του..και τιποτα παραπανω.

εγω βοηθαω τον κοσμο απο εμπειρια..τα παιδια που θελουν να κανουν ταττοο..θα δουν τι αξιζει και τι οχι!

Για μενα το στουντιο αυτο ειναι ακυρο προς τις δουλειες που κανει.:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μας λες σε ποιο studio δουλευεις?Δεν ειναι κακο να το πεις.Πιο καλη διαφημηση ειναι ναλες τα καλα του μαγαζιου σου παρα να προσπαθεις να βγαλεις ακυρα τα αλλα.Δεν εξηγουνται αλλιως ολα αυτα που λες...παλια δεν το ηξερες καν...μετα ξαφνικα εχεις προσωπικη αποψη...και τωρα εχεις δει και δουλειες?Και τι ειναι αυτο που σε κανει τοσο εμπειρο?Εχεις πολλα ταττοο?Νομιζεις οτι λεει κατι αυτο?Πες μας η δειξε μας μερικες δουλειες του που δεν ειναι ωραιες...με αποδειξεις να πειστουν ολοι...Οσο για την καθαριοτητα που λες...δεν το ειπα στην τυχη...εσυ ειπες στην κοπελα οτι υπαρχουν καλυτερα και πιο καθαρα...που αμφιβαλω αν ξερεις τι θα πει καθαριοτητα studio tattoo.Καλο θα ειναι να πεις ξεκαθαρα πιο studio εκπροσωπεις και οχι να ριχνεις μουφα λασπη σε αλλα και μαλιστα σε μαγαζια που ειναι πανελληνιως γνωστο οτι ειναι στην κορυφη του ειδους.

 

(...) .Αν εχεις μπερδευτει αποκει καλως...αν ομως τα λες για το συγκεκριμενο μαγαζι η τα λες απο συμφερον...η δεν εχεις δει ποτε στη ζωη σου tattoο.To site του dermagraphics ειναι αυτο http://www.tattoos.gr/ για πες ποια δουλεια ειδες που δεν σου αρεσε...και μη μου πεις εχουν βαλει τα καλυτερα,γιατι κιαλλα εχουν gallery αλλα καταλαβαινεις αμεσως αν ειναι καλα η οχι(αν βεβαια ξερεις).

 

P.S. Mην ακουτε κανεναν που προσπαθει να σας πεισει για οτιδηποτε.Ουτε καν εμενα που λεω τη γνωμη μου.Το ταττοο δεν ειναι σιδεροτυπο...τοχεις πανω σου μια ζωη,γιαυτο ψαχτε το ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ.

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μας λες σε ποιο studio δουλευεις?Δεν ειναι κακο να το πεις.Πιο καλη διαφημηση ειναι ναλες τα καλα του μαγαζιου σου παρα να προσπαθεις να βγαλεις ακυρα τα αλλα.Δεν εξηγουνται αλλιως ολα αυτα που λες...παλια δεν το ηξερες καν...μετα ξαφνικα εχεις προσωπικη αποψη...και τωρα εχεις δει και δουλειες?Και τι ειναι αυτο που σε κανει τοσο εμπειρο?Εχεις πολλα ταττοο?Νομιζεις οτι λεει κατι αυτο?Πες μας η δειξε μας μερικες δουλειες του που δεν ειναι ωραιες...με αποδειξεις να πειστουν ολοι...Οσο για την καθαριοτητα που λες...δεν το ειπα στην τυχη...εσυ ειπες στην κοπελα οτι υπαρχουν καλυτερα και πιο καθαρα...που αμφιβαλω αν ξερεις τι θα πει καθαριοτητα studio tattoo.Καλο θα ειναι να πεις ξεκαθαρα πιο studio εκπροσωπεις και οχι να ριχνεις μουφα λασπη σε αλλα και μαλιστα σε μαγαζια που ειναι πανελληνιως γνωστο οτι ειναι στην κορυφη του ειδους.

 

(...) .Αν εχεις μπερδευτει αποκει καλως...αν ομως τα λες για το συγκεκριμενο μαγαζι η τα λες απο συμφερον...η δεν εχεις δει ποτε στη ζωη σου tattoο.To site του dermagraphics ειναι αυτο http://www.tattoos.gr/ για πες ποια δουλεια ειδες που δεν σου αρεσε...και μη μου πεις εχουν βαλει τα καλυτερα,γιατι κιαλλα εχουν gallery αλλα καταλαβαινεις αμεσως αν ειναι καλα η οχι(αν βεβαια ξερεις).

 

P.S. Mην ακουτε κανεναν που προσπαθει να σας πεισει για οτιδηποτε.Ουτε καν εμενα που λεω τη γνωμη μου.Το ταττοο δεν ειναι σιδεροτυπο...τοχεις πανω σου μια ζωη,γιαυτο ψαχτε το ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ.

Ο RAVER δεν εχει μαγαζι tattoo και απλα εγραψε την γνωμη του. Δεν απαγορευεται. Επειδη δεν το θεωρει καλο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να το γραφει. Ας βγουνε 100 ατομα να γραψουνε για το dermagraphics οπως υπαρχουν χιλιαδες και γραφουν για το medusa.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μας λες σε ποιο studio δουλευεις?Δεν ειναι κακο να το πεις.Πιο καλη διαφημηση ειναι ναλες τα καλα του μαγαζιου σου παρα να προσπαθεις να βγαλεις ακυρα τα αλλα.Δεν εξηγουνται αλλιως ολα αυτα που λες...παλια δεν το ηξερες καν...μετα ξαφνικα εχεις προσωπικη αποψη...και τωρα εχεις δει και δουλειες?Και τι ειναι αυτο που σε κανει τοσο εμπειρο?Εχεις πολλα ταττοο?Νομιζεις οτι λεει κατι αυτο?Πες μας η δειξε μας μερικες δουλειες του που δεν ειναι ωραιες...με αποδειξεις να πειστουν ολοι...Οσο για την καθαριοτητα που λες...δεν το ειπα στην τυχη...εσυ ειπες στην κοπελα οτι υπαρχουν καλυτερα και πιο καθαρα...που αμφιβαλω αν ξερεις τι θα πει καθαριοτητα studio tattoo.Καλο θα ειναι να πεις ξεκαθαρα πιο studio εκπροσωπεις και οχι να ριχνεις μουφα λασπη σε αλλα και μαλιστα σε μαγαζια που ειναι πανελληνιως γνωστο οτι ειναι στην κορυφη του ειδους.

 

(...) .Αν εχεις μπερδευτει αποκει καλως...αν ομως τα λες για το συγκεκριμενο μαγαζι η τα λες απο συμφερον...η δεν εχεις δει ποτε στη ζωη σου tattoο.To site του dermagraphics ειναι αυτο http://www.tattoos.gr/ για πες ποια δουλεια ειδες που δεν σου αρεσε...και μη μου πεις εχουν βαλει τα καλυτερα,γιατι κιαλλα εχουν gallery αλλα καταλαβαινεις αμεσως αν ειναι καλα η οχι(αν βεβαια ξερεις).

 

P.S. Mην ακουτε κανεναν που προσπαθει να σας πεισει για οτιδηποτε.Ουτε καν εμενα που λεω τη γνωμη μου.Το ταττοο δεν ειναι σιδεροτυπο...τοχεις πανω σου μια ζωη,γιαυτο ψαχτε το ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ.

ωπ..ωπ..την χοντρηνες την κουβεντα!! εγω ειμαι απο επαρχεια..δεν εχω στουντιο δικο μου ουτε δουλευω σε κανενα.

αντιθετως εχω γυρισει ολη την Ελλαδα για να κανω τα ταττοο που εχω πανω μου (μονο 5 εως τωρα).αυτο ειναι ολο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να κανουμε και λιγο πλακιτσα, εγω δεν ξερω κανενα studio αλλα σιγουρα ο RAVER θα εχει δει σιγουρα αυτο: http://www.tattoos.gr/dermagrafics%20tattoo%20gallery/Albums/Album3/bw__49_.htm

 

E, θελει μια διορθωση, τι λετε?

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Για να κανουμε και λιγο πλακιτσα, εγω δεν ξερω κανενα studio αλλα σιγουρα ο RAVER θα εχει δει σιγουρα αυτο: http://www.tattoos.gr/dermagrafics%20tattoo%20gallery/Albums/Album3/bw__49_.htm

 

E, θελει μια διορθωση, τι λετε?

 

:D Σωστος!

Αν σου πω τωρα πως το ηθελε ετσι ακριβως ο πελατης και δεν του αλλαζαμε γνωμη με τιποτα, τι εχεις να πεις?

Λες να ειμαστε ολοι ανορθογραφοι στο studio?

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε RAVER το Dermagrafics Tattoo Studio ειναι 12 χρονια μαγαζι με πολλες 1000δες πελατες, σιγουρα δεν μπορουμε να αρεσουμε σε ολους. Αν ομως ειμασταν ακυρο studio οπως λες, θα το ειχαμε κλεισει. Ειμαστε το Studio με την περισσοτερη δουλεια απο ολα τα αλλα εδω και πολλα χρονια, αυτο μπορεις να το μαθεις απο τα αλλα studio οποτε θες.

 

Οποτε κατεβεις απο τα μερη μας, ελα να τα πουμε απο κοντα και να συζητησουμε γι αυτο που αγαπαμε και οι δυο.

 

Φιλικα, Δημητριος Θ. Αρωνης

Dermagrafics Tattoo Studio

Link to comment
Share on other sites

:D Σωστος!

Αν σου πω τωρα πως το ηθελε ετσι ακριβως ο πελατης και δεν του αλλαζαμε γνωμη με τιποτα, τι εχεις να πεις?

Λες να ειμαστε ολοι ανορθογραφοι στο studio?

:lol:

 

Μα προφανως αστειευομαι :P

Ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει ιστορια πισω απο αυτο. Απλα πηρα τη "διορθωση" που ανεφερε πριν ο RAVER και ειπα να την λαβουμε κυριολεκτικα. Επαναλαμβανω εγω δεν ξερω τιποτα για τα studios και ψαχνομαι τωρα τελευταια να χτυπησω ενα tattoo.

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

Paris, αυτο ειδε σιγουρα ο φιλος RAVER!!!! :lol::lol::lol:

 

Αν εισαι απο τα Χανια, υπηρχε εκει Medusa tattoo αλλα απ' οσο ξερω το εκλεισε ο Γιωργος.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπός του θέματος δεν ήταν ούτε η διαφήμιση, ούτε η δυσφήμιση - καθώς και τα δύο απαγορεύονται από τους όρους χρήσης :( - αλλά αντίθετα, δημιουργήθηκε ώστε να γίνει ανταλλαγή απόψεων από άτομα που ενδιαφέρονται για το piercing ή/και τα tattoos - απλούς ανθρώπους. Κατά συνέπεια, chillout period... και το thread προσωρινά παραμένει κλειδωμένο. Συγνώμη για την προσωρινή αναστάτωση :cry: :cry: :cry: και πραγματικά εύχομαι σε όλους να συνεχίσετε να ασχολείστε με την τέχνη που αγαπάτε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...