Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σας πώ τι μου έτυχε σημερα,Ξέρω ειναι λίγο off topic αλλά νομιζω αξιζει.

Πήρα ενα ζευγάρι Ιταλών από γλυφάδα σημερα το απόγευμα.Περισσοτερο με νοήματα καταλαβαινομασταν γιατι μονο ιταλικά μιλούσαν και εγω δεν ξερω γρι από Ιταλικά.

Κάποια στιγμη στη διαδρομη ο αντρας εβγαλε από την τσεπη ένα lg g2 με τη μαμισια θηκη του αυτη δηλαδη με το πορτάκι, σε λευκο χρωμα το κινητό.Μόλις το ειδα του εκανα νοημα οτι ειναι ωραιο κινητο και πώς θέλω και εγω να το αγοράσω και του έκανα νοημα πόσο το πήρε.Μου εδειξε με τα δάχτυλα 7 !!! άρα 700 ευρώ...!!Ειναι δυνατόν?Εβγαλα αμεσως το κινητό μου, συνδεθηκα στο ιντερνετ και του εδειξα τιμές σκρουτζ.Ο Ιταλός έπαθε πλάκα και κοιταγε τις τιμες σαστισμένος....Ειναι όντως τοσο ακριβό στην Ιταλία ακόμα και αν ειχε αγοραστεί μόλις κυκλοφόρησε?

 

420 εχει αυτη την στιγμη στην Ιταλια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το περιμενω και εγω αυριο λογικα απο kaisershop ευρωπαικο μου ειπε!τωρα τι....θα δειξει!το προτιμησα απο s4 black edtion διαβαζοντας εδω μεσα σχολια συν καποια vs που ειδα
Link to comment
Share on other sites

το περιμενω και εγω αυριο λογικα απο kaisershop ευρωπαικο μου ειπε!τωρα τι....θα δειξει!το προτιμησα απο s4 black edtion διαβαζοντας εδω μεσα σχολια συν καποια vs που ειδα

Καλως να σου ερθει φιλε και καλοσηρθες στην κοινοτητα του G2. Πιστευω εκανες καλη επιλογη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το ξερει κανενας αυτο το κινητο???

 

http://m.ebay.co.uk/itm/221292009210?nav=SEARCH

 

Είναι το κορεατικο με αποσπωμένη μπαταρία, κάρτα μνήμης και τιβι

Link to comment
Share on other sites

το ξερει κανενας αυτο το κινητο???

 

http://m.ebay.co.uk/itm/221292009210?nav=SEARCH

 

"This is Factory Unlocked Korean Domestic Version(Model Number LG-F320"

 

το κορεάτικο είναι με sd card , αποσπωμενη μπαταρία και κεραία που δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ελλάδα βέβαια !

 

έχει και μικρότερη μπαταρία ... 2610mah

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

"This is Factory Unlocked Korean Domestic Version(Model Number LG-F320"

 

το κορεάτικο είναι με sd card , αποσπωμενη μπαταρία και κεραία που δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ελλάδα βέβαια !

 

έχει και μικρότερη μπαταρία ... 2610mah

 

οχι παιζει ελλαδα!!υποστηριζονται οι μπαντες εδω εκτος απο το 4G LTE 150 MBS..το θεμα ειναι μην πεσω σε κανενα προβληματικο την εκατσα

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

οχι παιζει ελλαδα!!υποστηριζονται οι μπαντες εδω εκτος απο το 4G LTE 150 MBS..το θεμα ειναι μην πεσω σε κανενα προβληματικο την εκατσα

 

εννοεί την κεραία για tv

Link to comment
Share on other sites

αναμεσα σε αυτα τα δυο ποιο θα περνατε παιδια???

 

http://m.ebay.co.uk/itm/231161641515?nav=SEARCH

 

http://m.ebay.co.uk/itm/221292009210?nav=SEARCH

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αναμεσα σε αυτα τα δυο ποιο θα περνατε παιδια???

 

http://m.ebay.co.uk/itm/231161641515?nav=SEARCH

 

http://m.ebay.co.uk/itm/221292009210?nav=SEARCH

 

Κανενα το ενα ειναι πανακριβο και το αλλο κορεατικο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, Επειδή σκέφτομαι να πάρω το g2 θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να το πάρω καινούριο από skroutzομάγαζο και από ποιο ή να το πάρω μεταχειρισμένο. Επίσης από τα 16 giga πόσα είναι ελεύθερα για χρήση;;
Link to comment
Share on other sites

στην τιμή που έχει πέσει τώρα, αξίζει φυσικά καινούργιο.

ελευθερη μνήμη 10,62 έχει

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Απτο πρωι κοιτάζω τα 20 φθηνότερα skroutz-ομάγαζα.

Μου κάνει (κακή) εντύπωση ότι μόνο 2-3 από αυτά φαίνεται να υποστηρίζουν PayPal.

Και για μένα αυτό είναι ένδειξη, έλλειψης αξιοπιστίας.

Γιατί αν ένα μαγαζί ήταν αξιόπιστο, δεν θα είχε κανένα λόγο να μην κάνει χρήση του PayPal. ;)

Link to comment
Share on other sites

Απτο πρωι κοιτάζω τα 20 φθηνότερα skroutz-ομάγαζα.

Μου κάνει (κακή) εντύπωση ότι μόνο 2-3 από αυτά φαίνεται να υποστηρίζουν PayPal.

Και για μένα αυτό είναι ένδειξη, έλλειψης αξιοπιστίας.

Γιατί αν ένα μαγαζί ήταν αξιόπιστο, δεν θα είχε κανένα λόγο να μην κάνει χρήση του PayPal. ;)

 

Ίδιες τιμές έχουν... Διάλεξε ένα από αυτά που εμπιστεύεσαι και ξεμπέρδεψες :).

 

Και για να γελάσουμε λίγο, πήγα σήμερα να πάρω microSIM από Cosmote, μου λένε "Τι τηλέφωνο έχεις?".

Ρε φέρε μια microSIM, γκάλοπ κάνεις? :).

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε ακομη απο kaizershop!δεν τολμαω να το ανοιξω!ψαρωτικο....δεος!εχει βιβλιαρακι και πανω πανω ελληνικες οδηγιες αν αυτο λεει κατι!που καταλαβαινουμε προελευση?απ το ΙΜΕΙ?
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε ακομη απο kaizershop!δεν τολμαω να το ανοιξω!ψαρωτικο....δεος!εχει βιβλιαρακι και πανω πανω ελληνικες οδηγιες αν αυτο λεει κατι!που καταλαβαινουμε προελευση?απ το ΙΜΕΙ?

 

Από το ΙΜΕΙ σίγουρα, αλλά και πάνω από το σειριακό λέει περιοχή, πχ 6NE, NEU, κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρατε την Cosmote, έχει μια υπηρεσία που λέγεται TwinSIM, όπου με 10 ευρώ σου δίνουν μια micro SIM, διατηρώντας παράλληλα την full size. Oι άλλοι πάροχοι χρεώνουν την υπηρεσία αυτήν με πάγια χρέωση ανά μήνα.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από το ΙΜΕΙ σίγουρα, αλλά και πάνω από το σειριακό λέει περιοχή, πχ 6NE, NEU, κλπ...

 

6GR λεει!αρα πατριδα ε?τυχερος μαλλον που πετυχα γιατι μου ειπε στο τηλεφωνο μπορει να ειναι απο οπουδηποτε :happy:

Link to comment
Share on other sites

6GR λεει!αρα πατριδα ε?τυχερος μαλλον που πετυχα γιατι μου ειπε στο τηλεφωνο μπορει να ειναι απο οπουδηποτε :happy:

Δεν εχει σημασια ολα τα unbranded ευρωπαϊκα ειναι το ιδιο.

Με γεια και καλη απολαυση!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια και αναφέρατε την Cosmote, έχει μια υπηρεσία που λέγεται TwinSIM, όπου με 10 ευρώ σου δίνουν μια micro SIM, διατηρώντας παράλληλα την full size. Oι άλλοι πάροχοι χρεώνουν την υπηρεσία αυτήν με πάγια χρέωση ανά μήνα.

 

Δυστυχώς δε μου έδωσαν απλά τη microSIM, με έβαλαν να αλλάξω και την προηγούμενη. Πήρα δύο νέες κάρτες για 10€ - αντί να πάρω απλά μια νέα microSIM που μόνη της τη χρέωναν 5€. Θα έδινα και 5€ αέρα για την υπηρεσία, αλλά δεν ήθελαν :).

 

Δεν εχει σημασια ολα τα unbranded ευρωπαϊκα ειναι το ιδιο.

Με γεια και καλη απολαυση!

 

Πάντως στα 6GR έχει έρθει OTA, στα 6NE όχι :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα 6GR έχει έρθει OTA, στα 6NE όχι :)

Και στα ΧΧΧ εχει ερθει ακομα πιο νωρις. Δεν μπορει να ειναι κριτηριο αυτο γιατι ειναι τυχαιο. Ας πουμε τα γερμανικα vodafone πηραν πρωτα, μετα τα γαλλικα και μετα τα open πορτογαλλικα. Τα ελληνικα νομιζω οτι ηταν μετα τα πολωνεζικα, μετα τα τσεχικα, μετα τα ....

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα "πήρα" να περιμένω. Ψάχνω να βρώ κατάστημα που να δέχεται PayPal και λέω στον εαυτό μου "Σήμερα θα αγοράσεις"... :lol:

Βρίσκω το Kaizer Store που δέχεται PayPal. Λέει και στον τίτλο "Ελληνικής Αντιπροσωπίας", ώπα λέω, εδώ είμαστε.

Πατάω αγορά, προχωράω στον τρόπο πληρωμής, διαλέγω PayPal και μου βγάζει

"Προμήθεια ηλεκτρονικής συνναλλαγής: 10,17€"

..

..

..

:blink:

 

Αντε γειαααααα!

Link to comment
Share on other sites

Τα "πήρα" να περιμένω. Ψάχνω να βρώ κατάστημα που να δέχεται PayPal και λέω στον εαυτό μου "Σήμερα θα αγοράσεις"... :lol:

Βρίσκω το Kaizer Store που δέχεται PayPal. Λέει και στον τίτλο "Ελληνικής Αντιπροσωπίας", ώπα λέω, εδώ είμαστε.

Πατάω αγορά, προχωράω στον τρόπο πληρωμής, διαλέγω PayPal και μου βγάζει

"Προμήθεια ηλεκτρονικής συνναλλαγής: 10,17€"

..

..

..

:blink:

 

Αντε γειαααααα!

 

ήθελες paypal φιλε μου ... έτσι είναι ..δεν φταίει το κατάστημα !

το paypal παίρνει περίπου 4% (3.44%+κατι ευρω)

 

σε αυτά τα καταστήματα ο πιο οικονομικός τρόπος είναι να τα πάρεις με αντικαταβολή ! γιατί και με πιστωτική έχει χρέωση 3% !

αν μενεις αθήνα εννοείται πας απο κοντά . βλέπεις τι είναι κιόλας και το τσιμπάς !

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Εμ, δεν είμαι από Αθήνα.

Εκ των υστέρων μαθαίνω ότι το PayPal χρεώνει αυτά τα extra σε εμπόρους που είναι νέοι ή έχουν μικρό τζίρο.

Και ο λόγος που θέλω PayPal είναι για την προστασία που παρέχει, βλέπε dispute.

Link to comment
Share on other sites

Εμ, δεν είμαι από Αθήνα.

Εκ των υστέρων μαθαίνω ότι το PayPal χρεώνει αυτά τα extra σε εμπόρους που είναι νέοι ή έχουν μικρό τζίρο.

Και ο λόγος που θέλω PayPal είναι για την προστασία που παρέχει, βλέπε dispute.

 

Ο πιο φτηνός τρόπος είναι προφανώς με κατάθεση σε λογαριασμό, εκεί βέβαια ξεχνάς το dispute. Συνήθως όσοι χρεώνουν για paypal χρεώνουν και για πιστωτική (όπου επίσης μπορείς να μπλοκάρεις την πληρωμή, εφόσον δεν τηρήσουν τις νόμιμες υποχρεώσεις τους).

Πάντως δύσκολα Ελληνικό κατάστημα θα σε εξαπατήσει εάν επιστρατεύσεις Συνήγορο Καταναλωτή και Γενική Γραμματεία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...