Jump to content

[S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για ότι έχει να κάνει με τη μπαταρία των Galaxy S4.

Παρακαλώ να δίνονται τα απαραίτητα στοιχεία (Firmaware, kernel κ.τ.λ.) ώστε να γίνονται οι συγκρίσεις μεταξύ των χρηστών.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 993
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενώ στην αρχή η μπαταρία του με είχε ενθουσιάσει όσο περνάνε ή μέρες με απογοητεύει.Και ιδού τα αποτελέσματα με Wi-Fi μόνιμα ανοικτό και συγχρονισμό 2 email καμία 10 φωτογραφίες με geotagging gaming και λίγο browsing. Το πενταωρο που λένε κάποιοι μου φαίνεται πραγματικά αδιανόητο με normal χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην αρχή η μπαταρία του με είχε ενθουσιάσει όσο περνάνε ή μέρες με απογοητεύει.Και ιδού τα αποτελέσματα με Wi-Fi μόνιμα ανοικτό και συγχρονισμό 2 email καμία 10 φωτογραφίες με geotagging gaming και λίγο browsing. Το πενταωρο που λένε κάποιοι μου φαίνεται πραγματικά αδιανόητο με normal χρήση.

Η φωτεινότητα στο auto ή ψηλά?? Όντως δεν είναι και καλά τα πράγματα όπως το βλέπω.. Δοκίμασες να δεις αν βρίσκεται σε αφύπνιση η συσκευή λόγω κάποιας εφαρμογής?

Link to comment
Share on other sites

Την φωτεινότητα την έχω στο auto +3. Φοράω την τελευταία έκδοση που δεν έχει γίνει root ακόμα, άρα δεν μπορώ να βάλω κάποιο πρόγραμμα για τα wake lock
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου φαίνεται ότι εντόπισα το πρόβλημα, και αυτό είναι το WiFi. Σήμερα το πρωί έβγαλα το κινητό από τον φορτιστή στις 9.00 και στις 10.20 είχε πέσει στο 94%.προσπαθώντας να μπω στο ίντερνετ παρατήρησα ότι δεν είχε συνδεθεί στο Wi-Fi.πήγα να το ενεργοποιήσω αλλά είδα ότι ήταν ανοικτό και έκανε συνέχεια Συνδέσεις και επανασύνδεσης.με το που απενεργοποιησα και ενεργοποιησα συνδέθηκε πάλι κανονικά.Τί λέτε είναι πρόβλημα του router του κινητού ή απλώς έχουν κήλη κάποια ασυμβατότητα;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ενώ έχω ανοιχτή οθόνη τόση ώρα, το κινητό δεν είναι awake? Σε τόσα κινητά και Roms τόσα χρόνια όποτε είχα ανοιχτή οθόνη το κινητό σωστά καταγραφόταν και ξύπνιο. Τώρα τίποτα.

Άλλαξε τίποτα Η Samsung και δε το διάβασα πουθενά;

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω καταλάβει είναι κάποιο πρόβλημα της 4.2.2 και τα στατιστικά της είναι μπερδεμένα.

Δεν γίνεται να έχεις ανοιχτή οθόνη και να μην έχει ξυπνήσει η συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Λέω και εγώ θα τρελαθούμε με αυτά που βλέπουμε... Thanks a lot!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κινητό πάνω από δέκα μέρες τώρα .Έφυγα από το Note 2 και πήρα S4 και το πρώτο πράγμα που έπρεπε να δω και ήταν αυτό που με ανησυχούσε ήταν η μπαταρία .Εγώ μπορώ να πω ότι είναι σε πολύ καλά επίπεδα το δικό μου παρόλο που στην αρχή είχα πρόβλημα αλλά από τότε που έβγαλα το back up από το note που έριξα και τα έβαλα όλα ένα ένα έστρωσε .

 

Από προχθές το βράδυ που βγήκε από το ρεύμα χτες μίλησα περίπου μιάμιση ώρα ,άκουσα μουσική 4 ώρες στην προπόνηση και μετά έπαιξα μουσική στα γενέθλια της κόρης μου από τις 17.00 και κάτι μέχρι και τις 22.00 το βράδυ και είχα ακόμη περίπου 30% μπαταρία .

 

Έχω κάνει root και έχω και δύο widget με καιρούς και άλλα ακόμα widget και nova launcher πάνω με θέμα.

Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω καταλάβει είναι κάποιο πρόβλημα της 4.2.2 και τα στατιστικά της είναι μπερδεμένα.

Δεν γίνεται να έχεις ανοιχτή οθόνη και να μην έχει ξυπνήσει η συσκευή.

Λέω και εγώ θα τρελαθούμε με αυτά που βλέπουμε... Thanks a lot!

Είναι θέμα της 4.2.2 δυστυχώς.. Εγώ και στο nexus4 που είχα αλλά και στο nexus10 που ακόμα έχω βλέπω το ίδιο φαινόμενο, να είναι awake η οθόνη αλλά να μην δείχνει αντίστοιχα awake την συσκευή και είναι κάπως ενοχλητικό αφού γενικά ασχολούμαι με το θέμα μπαταρία.. Ελπίζω να το διορθώσουν, γενικά αυτή η 4.2.2 δεν μου αρέσει σε καμία συσκευή και έτσι φαίνεται και στο S4 :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην αρχή η μπαταρία του με είχε ενθουσιάσει όσο περνάνε ή μέρες με απογοητεύει.Και ιδού τα αποτελέσματα με Wi-Fi μόνιμα ανοικτό και συγχρονισμό 2 email καμία 10 φωτογραφίες με geotagging gaming και λίγο browsing. Το πενταωρο που λένε κάποιοι μου φαίνεται πραγματικά αδιανόητο με normal χρήση.

 

Πόσες μέρες το έχεις?

Εμένα περίπου 5 ώρες τις βγάζει πάντως.

Μήπως έχεις battery drain από κανένα πρόγραμμα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μπαταρία:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μπαταρία:)

 

Φωτεινότητα στο αυτόματο αγαπητέ φίλε???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα στο αυτόματο αγαπητέ φίλε???

 

Όχι,ποτέ αυτόματο.

Γύρω στο 55% είναι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το σήμα της vodafone ή άλλης εταιρείας πώς εμφανίζεται στη συσκευή σου????

Phono λέγεται η εφαρμογή

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

 

Χρόνους ανοιχτής οθόνης βάλε φιλέ μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω δει το ανώτατο screen 6 ωρες και κατι λιγα λεπτά δυο μέρες χρήση με σχεδον τέρμα χαμηλό φωτισμό λίγες φορές το το έβαλα στο αυτόματο με 37 λεπτά ομιλίας κα πάντα ενεργό η εξοικονόμηση ενέργειας, το ποιο πολύ χρονο screen σε χρήση ίντερνετ μέσο wifi ελαχιστα μέσο δεδομένων κινητής τηλ :( καλό αλλά καμία σχέση με το νοτ2 το νοτ2 έβγαζε 6 μερες χρήσης 6 ώρες στο ίντερνετ και 1 ωρα ομιλία το νοτ δεν παιζόταν σε αυτο τον τομέα όμως νομίζω ότι το s4 νομίζω οτι υπερτερεί στο τομεα τον δεδομένων κινητής τηλ καταναλώνει λιγότερη ενέργεια σε σχέση με το νοτ,για αυτό και στο νοτ έφθανε η θερμοκρασία 36 με 38 για χειμώνα μηλαμε έξω ενώ στο s4 βλέπω δεν ζορίζεται ιδιαίτερα πανω από 32 δύσκολα βλέπω με χρήση δεδομένων και μιλάμε για θερμοκρασία μπανταριας σε αυτο το τομέα εκεί και εκεί είναι νομίζω σε χρόνους σε θερμοκρασία μπανταριας στα δεδομένα κινητής το νοτ2 με λιγη ώρα το νοτ2 έβραζε αυτά απο μενα.αυτη ειναι η χρόνοι αυτήν την στιγμη που πραγματικά screen ειναι +13 λεπτα γιατι ειχα κλείσει το κινητό και μου μυδενισε τους χρόνους. Edited by KOSTAS19780
Link to comment
Share on other sites

Χρόνους ανοιχτής οθόνης βάλε φιλέ μου

 

Θα ανεβάσω αυριο διότι εχω ακόμη 35% και θα με βγαλει μεχρι το βραδυ

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Στους χρόνους υπάρχουν διάφοροι παράγοντες που τους καθορίζει όπως εφαρμογες,φωτισμος οθόνης, η γραμμή του internet αν ειναι 24αρα η 2αρα, τι μοντεμ υπάρχει, δεδομένα κινητής και χρονο ομιλίας.τωρα το φορτίζω στο 1% ειχε 27 λεπτα ομιλία 5 ωρες και 58 λεπτα ενεργοποιημενη οθόνη 100%Internet μέσο wifi με πάντα ενεργό την εξοικονόμηση ενέργειας, επειδή είχα θέμα με το μόντεμ το αλαξα σημερα με καινουριο το οποιο πάει σφαίρα το παλιό ήταν χαουγεϊ εχω 24αρα γραμμή δεν πιάνω τόσα πιανω 7 με 8 , το παλιό πραγματικά σερνόταν,ο μαμα browser οταν τον ανοιγα έμπαινε στο doogle στα 3 δευτερόλεπτα τωρα μπαίνει ουτε στο 1 δευτε.στο in gr την πρωτη φορά έφτανε 18 δευτερ.στην δεύτερη φορα έμπαινε στα 10 δευτερ, τωρα την πρώτη φορά κάνει 9 και την δεύτερη σε 6 με7 δευτερα παντα το τονίζω με ενεργοποιημενη εξοικονόμηση ενέργειας οπότε λογικά θα ανέβουν παραπάνω και η χρόνοι της οθόνης οποτε θα σας πω εντιπωσεις αν ο παραγοντας μοντεμ επηρεάζει και κατα ποσο?
Link to comment
Share on other sites

πεοτε μπυ την γνωμη σας αυτοματη φωτεινοτητα +5

 

Δεν ειναι καλα 2 ωρες οθονη και 18%.κατι φταει .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...