Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo (12 Ιούλ. 2004 , 05:30)

 

Ξερει κανεις πως μπορω να μαθω ενας αριθμος απο vivodi που βλεπω στο κινητο μου σε ποιον ανηκει?

εχουμε και αυτα τωρα με την αριθμοδοτηση.

λεω vivodi,μπορει ναναι και telepassport 2111026xxx

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον ήθελες να κάνεις edit και έκανες quote τον εαυτό σου.

 

Αν ο αριθμός είναι 211750xxxx είναι Vivodi.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια απορία: Μπορείς με κάποιο προγραμματάκι και έχοντας 2 pstn η isdn συνδέσεις του ίδιου provider να τις ενώσεις και να έχεις διπλάσια ταχύτητα?

 

Τhanx!

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πολυ σε μια βδομάδα θα έχω κι εγώ ADSL. Οπότε αρχίζω να ψάχνω για modem. Ποιά μάρκα να προτιμήσω;

Η γραμμή μου είναι PSTN και θέλω το modem να το συνδέσω με το pc σε κάρτα δικτύου.

Ενδιαφέρομαι για modem που να έχει και router και να μπορούν να συνδέονται πάνω του πάνω απο 1 pc (δηλ. να έχει πάνω απο μια υποδοχή LAN).

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Αν ήξερα θα στο έλεγα πριν.

Δοκίμασε να τους πάρεις τηλέφωνο.

Αλλά δε μου κάνει για Vivodi το νούμερο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άρα θες DSL router.

Λοιπόν η Zyxel είναι εγγύηση. Οι router της εμφανίζουν ελάχιστα (ως καθόλου) προβλήματα στην εγκατάσταση και στη συνεργασία με διάφορα p2p προγράμματα.

Συνιστώ να την προτιμήσεις.

Εγώ έχω τον Zyxel Prestige 652R με hardware firewall. Με την πρώτη συνδέθηκα (Vivodi DSLnet) και δούλεψε με τη μια απροβλημάτιστα με kazza, mIRC κλπ. Τον πήρα 180 ευρώ. Χωρίς hardware firewall βρίσκεις μοντέλο της εταιρίας στα 110 ευρώ περίπου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IVIetaCreatoR (12 Ιούλ. 2004 , 15:59)

 

Καλησπέρα παιδιά μια απορία: Μπορείς με κάποιο προγραμματάκι και έχοντας 2 pstn η isdn συνδέσεις του ίδιου provider να τις ενώσεις και να έχεις διπλάσια ταχύτητα?

 

Τhanx!

 

 

Όχι φυσικά, είναι αδύνατο αυτό που λες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Aν το βρεις πες το μας και μας.

Πόσους ΕΠΑΚ θα πληρώνεις;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος IVIetaCreatoR (12 Ιούλ. 2004 , 15:59)

 

Καλησπέρα παιδιά μια απορία: Μπορείς με κάποιο προγραμματάκι και έχοντας 2 pstn η isdn συνδέσεις του ίδιου provider να τις ενώσεις και να έχεις διπλάσια ταχύτητα?

 

Τhanx!

 

file diplh pstn dem ginete me tipota ap' oti kserw!!!alla diplh isdn yparxei fysika me diplh xrewsh kai taxythtes gyrw sto 15-16...

Link to comment
Share on other sites

Ok. ευχαριστώ. Επειδή έχω firewall στο pc (σε software) μαλλον θα προτιμησω DSL Router χωρίς firewall.

 

Βρήκα αυτό το adsl modem apo tin USR και κάνει μονο 66,50 Ευρώ (router & firewall). Καλό;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν παιρνεις με 57 ευρω το Alcatel(Thomson)Speedtouch 530i??Εγω αυτο εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος(απο τον ΟΤΕ το πηρα)...Και εχει και USB&Ethernet interface...Ειναι μια πολυ καλη επιλογη.... :)
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κι ένα της D-Link εδώ στα 114,8 Ευρώ αν κι αυτό της USR ήταν το πιο φθηνό αλλά και πιο "ολοκλοιρωμένο".

 

Ωστόσο παρατηρώ πως η Zyxel και το Prestige έχουν καλά σχόλια στο ιντερνετ απο χρήστες...

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Aν πάρεις Zyxel ξέρεις ότι όλα θα δουλέψουν με τον ελάχιστο δυνατό κόπο και χωρίς να χρειαστεί να γίνεις ειδικός σε θέματα δικτύων. Αν πάρεις κάτι άλλο ίσως χρειαστεί να μπλέξεις με ρυθμίσεις επί ρυθμίσεων για να δουλέψει το Kazaa.

Αυτή είναι η διαφορά.

Η επιλογή δική σου.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo (12 Ιούλ. 2004 , 19:57)

 

ok

pantws kati tha prepei na ginei giati de mporei kapoios na se kalei kai na mhn ksereis se pion anhkei.

h an psaxneis ton arithmo kapoiou pou exei enallaktiko pws tha to breis?

 

 

Δοκίμασε να απευθυνθείς στο 131, μιας και κάποιος μπορεί να ζητήσει να συμπεριλαμβάνεται -επί πληρωμή φυσικά- στους καταλόγους του ΟΤΕ ακόμη και με νούμερο εκτός ΟΤΕ. :!:

Π.χ.επαγγελματίες που μπορεί να χρειαστούμε οποιαδήποτε ώρα, μπορούν να καταχωρήσουν και κινητό τηλεφωνικό αριθμό ανεξαρτήτως εταιρίας, μαζί με τον σταθερό τους.

Οπότε, ίσως γίνεται το ίδιο και με τα σταθερά άλλων εταιριών...

Αν πληρώσεις... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo (13 Ιούλ. 2004 , 02:17)

 

thanx tha to dokimasw kai tha pw nea.otan ftasw ellada giati apo dw 131 de bgazei kai sto whitepages mpaaaaaaaaaaa,to dokimasa

 

 

Ναι, στο whitepages ψάχνεις μόνο αριθμούς του ΟΤΕ... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

hi all!!Ν Ηθελα να πω και εγω την εμπηρια μου...τριτη 12am εκανα αιτηση dsl τεταρτη ημουνα συνδεδεμενος με dslam πεμτη 12 ειχα dsl...!!!πως σας φενετε;να πω οτι δεν εχω σχεση με κανενα οτετζη ουτε δουλευει κανενας γνωστος μου!!!

P.S ειχα κανει αιτηση απο 6 απριλιου μου την ακυρωσανε χωρις λογο, πειρα βρηστικα μαζι τους και ειχα μια συνεχης επικοινωνια με το τμημα σχεδιασμου dsl τα οποια παιδια ηταν πολυ ευγενικα και μαλλον απο οτι φανταζομαι αυτοι βαλανε το χερακι τους!!!!(εκανα παραπωνα και στο http://www.oteshop.gr)

good luck 2 all!!!

Link to comment
Share on other sites

Pou tha vrw re seis enan splitter gia ton cisco router mou! ap oso exw dei sto enxeiridio tou router einai ligo perierga ta pragmata kai fysika den thelw na blexw me 'OTE'tzidikes splitterokatastaseis kai epishs exw katalavei oti mallon tha yparxoun asymvatotites!!!!!
http://oracleimg.com/admin/images/ocom/hp_ora_logo.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...