Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1 Οποιος ξερει ας βοηθήσει γιατί έχει μεγάλη διαφορά....

Καθώς και το πότε θα βγεί :D

Σήμερα τους κάλεσα εγώ γιατί έχω κάνει κράτηση απ τις 3 του μήνα και μου είπαν οτι ακόμα δεν ξέρουν τίποτα:(

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα τους κάλεσα εγώ γιατί έχω κάνει κράτηση απ τις 3 του μήνα και μου είπαν οτι ακόμα δεν ξέρουν τίποτα:(

 

Πωωωωω εγω φευγω κατα τη 1 Οκτ. και ελεγα αμα ειχε ειχε βγεί μεχρι τοτε να το ειχα παρει αλλα απο οτι βλέπω σκουρα τα πραγματα...

Οσο για το ΦΠΑ ξερουμε τπ???

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωω εγω φευγω κατα τη 1 Οκτ. και ελεγα αμα ειχε ειχε βγεί μεχρι τοτε να το ειχα παρει αλλα απο οτι βλέπω σκουρα τα πραγματα...

Οσο για το ΦΠΑ ξερουμε τπ???

Αν δεις λίγο πιο πάνω έχω γράψει για το ΦΠΑ Κ ΑΦΜ.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί εταιρικό Αφμ. Θα πρέπει η ΕΤΑΙΡΙΑ σας να προβλέπει στο καταστατικό για ενδοκοινοτικες συναλλαγές . Το ξέρω γιατι πρόσφατα ασχολήθηκα για την εταιρεία μου.
Link to comment
Share on other sites

Εάν καποιος είναι ελεύθερος επαγγελματίας ,όταν έκανε έναρξη επαγγέλματος ή κ μετα να ζήτησε την δυνατότητα για ενδοκοινοτικες συναλλαγές. Έτσι το αφμ του μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αγορες απο Ευρώπη. Όταν παραλαμβανεις το προϊόν πας στον λογιστή σου κ σου κανει πίνακα intrastat(δεν ξέρω τι ακριβώς είναι αυτο). Εσύ το καταχωρεις στα έξοδα σου χωρίς ΦΠΑ.

Απλό......:lol:

Link to comment
Share on other sites

το clove αλλαξε την διαθεσιμοτητα σε 28 σεπτεβρη και αυτο

http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-note-2

 

πριν την ειχε μεσα οκτωβρη

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω!

παιδες μην βιαζεστε περιμενετε!

εγω την κοβω να το παρω με το νεο ετος!

θα πουλησω το note μου(ηδη το εχω κλεισει ) και θα το παρω ισως και απο εδω στο φορουμ!

εχω παρει απειρα κινητα απο το φορουμ και για φιλαρακια μου και στο 100% παντα ηταν σαν καινούργια!

βασικα εχω χτυπησει απο το φορουμ απιστευτες τιμες για κινητα που ηταν σχεδόν 1 μηνα αγορασμένα!

για αυτο λεω λυσεις υπαρχουν!

καντε λιγο υπομονη! ειδικα οσοι εχετε το note 1...

 

Χαχαχα, αρχίσανε οι κολοτούμπες;;;:)

Και εγώ για αρχή του έτους με κόβω...(εφορίας θέλοντος):p

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα τιμής και μόνο. Οι αρχικές παρτίδες σε αρκετές περιπτώσεις παρουσιάζουν προβλήματα . Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, αρχίσανε οι κολοτούμπες;;;:)

Και εγώ για αρχή του έτους με κόβω...(εφορίας θέλοντος):p

 

Έτσι είναι ο κόσμος της τεχνολογίας.. Βλέπεις κάτι και σου αρέσει μετά λες σιγά το πράμα.. Ή βλέπεις κάτι και λες "δεν παίζει να το πάρω, θα μείνω εδώ μια χαρά είμαι" αλλά... Δεν είναι κακό, είναι μέρος κι αυτό της ενασχόλησής μας με την κινητή :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μένα τα 2gb ram είναι καταλύτης :) έχω κάνει κράτησή κ αναμένω σαν την λεχώνα :lol:
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για μένα τα 2gb ram είναι καταλύτης :) έχω κάνει κράτησή κ αναμένω σαν την λεχώνα :lol:

 

συμφωνω για μενα παιζει ρολο και το μεγεθος και φυσικα η τεραστια μπαταρια

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψήνομαι για αγορά. Πάντα μου άρεσε το note. Ειδικά μετά από ένα καλοκαίρι χωρίς υπολογιστή, ευχόμουν να το είχα αγοράσει, αλλά περίμενα να δω τα χαρακτηριστικά του 2. Όλα όπως τα περίμενα. Όθονη για άνετο browsing, μπαταρία, 2gb ram και Jelly Bean! Το μόνο που με χαλάει είναι το αισθητικό κομμάτι από τις πινελιές της samsung στο android. Είμαι φαν των στοκ χρωμάτων/θέματος ICS/JB
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψήνομαι για αγορά. Πάντα μου άρεσε το note. Ειδικά μετά από ένα καλοκαίρι χωρίς υπολογιστή, ευχόμουν να το είχα αγοράσει, αλλά περίμενα να δω τα χαρακτηριστικά του 2. Όλα όπως τα περίμενα. Όθονη για άνετο browsing, μπαταρία, 2gb ram και Jelly Bean! Το μόνο που με χαλάει είναι το αισθητικό κομμάτι από τις πινελιές της samsung στο android. Είμαι φαν των στοκ χρωμάτων/θέματος ICS/JB

 

Το τελευταίο ρυθμίζεται εύκολα.Με τις πρώτες custom rom,ένα σωρό θα είναι με στοκ look .Μερική λύση είναι να βάλεις αμέσως έναν launcher όπως ο NOva ή ο apex.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια μπαταρία που θα έχει το note λέτε να δούμε ένα 25% παραπάνω από το s3?? Η λογική φυσικά αυτό υπαγορεύει αλλά αν όντως ισχύει μιλάμε ένα note από άλλο πλανήτη :D
Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια μπαταρία που θα έχει το note λέτε να δούμε ένα 25% παραπάνω από το s3?? Η λογική φυσικά αυτό υπαγορεύει αλλά αν όντως ισχύει μιλάμε ένα note από άλλο πλανήτη :D

 

Ίσως και όχι.

 

5.5 πλέον ίντσες (αντί 5.3) και 4 επεξεργαστές (αντί για 2). Σε σχέση με το Note1 και όχι με το S3. Εξάλλου η οποιαδήποτε σύγκριση θα πρέπει να γίνεται με το Note1. To S3 είναι για τον Αρτέμη Μάτσα ;)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Με τι καρδιά να αλλάξω το 1; Πρώτο στις αναβαθμίσεις,κιχ δεν έκανε και μου φτιάχνει και...καφέ!! Τι θέλω και δεν κάνω,με αυτό το τηλέφωνο. Και η τελευταία γερμανική πετάει. Το αποκορύφωμα ήταν που ο αγαπητός υιός έκανε μπάλα την τσάντα του μπάνιου,πριν πάμε θάλασσα,και είδα το note να φεύγει από τη θήκη και να πέφτει στο δρόμο....καταλαβαίνεις,φίλε μου, τι πήγα να πάθω όντας και σε δύσκολη ηλικία...Αφού κατέβασα κάμποσα....το είδα και...δούλευε! Μέχρι στο service το πήγα και με κοιτούσαν με απορία γιατί πήγα....Σημειωτέον ότι εκείνη τη μέρα είχα την πεθερά μαζί για μπάνιο.....ξέρεις εσύ! Εγώ θα περιμένω τις πρώτες παρτίδες και με βλέπω πάλι να το κάνω δώρο στον εαυτό μου πριν τα Χριστούγεννα! Άλλωστε,όταν πρωτοβγεί,θα είναι κομματάκι ακριβό...Τέτοια μπαταρία και οθόνη δεν την αποχωρίζεται κάποιος εύκολα. Οπότε με το 2 καταλαβαίνεις!

Α αυτή η πεθερά θα σε καταστρέψει Lololol! Ευτυχώς το note δεν μασαει!! Η αλήθεια είναι ότι το note είναι εξαιρετικό σε όλα του, απλά η samsung έκανε το note2 όπως έπρεπε ακριβώς με βελτιώσεις καίριες και στοχευμενες.. Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο λοιπον με εξαίρεση το εξωτερικό φινίρισμα που για πολλούς δεν είναι αυτό που ισως ήθελαν. Χριστούγεννα είναι καλή εποχή φίλε Κώστα :)

Link to comment
Share on other sites

Αν και με ξενέρωσε η ανάλυση της οθόνης χαίρομαι που δεν είναι pentile. Στο s3 μου βγάζει τα μάτια καθώς είμαι ψείρας. :p. Ελπίζω να έρθει πολύ σύντομα για να μελετήσω την αγορά μέχρι τα Χριστούγεννα. Αν παίζει στα ίδια με το s3 θα πουλήσει πάρα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αν τελικά έσπαγε, θα μπορούσες να ζητήσεις από την πεθερά σου να ...σου αγοράσει το note 2 για δώρο τα Χριστούγεννα!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά (αν μπορέσω :p ) θα περιμένω κανένα μήνα μετά την κυκλοφορία του να κατασταλάξει λίγο η τιμή και να δω για τυχόν bugs από τους κατόχους...

 

Αλλά ξανατονίζω... Αν μπορέσω να κρατηθώ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν το Polaris Excel ειναι συμβατο με S-pen; Δηλαδη να το δουλευεις μονο με το πενακι χωρις πληκτρολογιο.

 

Στο Νote1 πάντως θέλει πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Στο Νote1 πάντως θέλει πληκτρολόγιο.

 

Υπαρχει τροπος να βαλεις δεδομενα με το πενακι http://www.youtube.com/watch?v=q3lzuTBkJ84. Το Polaris 4.0 εχεις;

 

Θα με ενδιαφερε ενα spreadsheet στο οποιο γραφεις κατευθειαν στα κελια δεδομενα και functions με το πενακι. Βρισκω μειον για την Samsung να μην εχει ενα πακετο office ειδικα για το πενακι!

Link to comment
Share on other sites

Α αυτή η πεθερά θα σε καταστρέψει Lololol! Ευτυχώς το note δεν μασαει!! Η αλήθεια είναι ότι το note είναι εξαιρετικό σε όλα του, απλά η samsung έκανε το note2 όπως έπρεπε ακριβώς με βελτιώσεις καίριες και στοχευμενες.. Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο λοιπον με εξαίρεση το εξωτερικό φινίρισμα που για πολλούς δεν είναι αυτό που ισως ήθελαν. Χριστούγεννα είναι καλή εποχή φίλε Κώστα :)

efthimis σαφως και το note 2 ΘΑ ειναι καλυτερο απο το καλυτερο για μενα κινητο που εχει βγαλει η samsung μεχρι τωρα...:)

προσωπικά θα περιμενω///:)

να δω τι κουσούρια θα βγαλει το 2 να πεσει η τιμη του και μπλα μπλα μπλα...

δεν λεω οτι ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΤΑΡΑ...απλα δεν νομιζω να κανει κατι το note 2 που δεν θα μπορω εγω να το κανω με το 1....

συνιστώ υπομονη...στο θεμα...ειδικα σε οσους εχουν το 1...και ας ειναι η ραμ μεγαλύτερη στο 2...και μπλα μπλα...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να βαλεις δεδομενα με το πενακι http://www.youtube.com/watch?v=q3lzuTBkJ84. Το Polaris 4.0 εχεις;

 

Θα με ενδιαφερε ενα spreadsheet στο οποιο γραφεις κατευθειαν στα κελια δεδομενα και functions με το πενακι. Βρισκω μειον για την Samsung να μην εχει ενα πακετο office ειδικα για το πενακι!

 

Το polaris 3 και Polaris 4 έχω. Είχα ξεχάσει να ενεργοποιήσω το πενάκι στο πληκτρολόγιο της Samsung, για αυτό έκανα και το λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με το One X τρεις μήνες τώρα και με το που είδα το note ii έχω ψηθεί απίστευτα. Το μόνο που με σταματά κάπως είναι το μέγεθος. Το κινητό τώρα είναι άνετο ασχέτως το πως φαίνεται στους γύρω μου. Όσοι είχατε το πρώτο note, σας δυσκόλεψε καθόλου λόγω των 5.3?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...