Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

http://content.myphone.gr/photo/full/13706/samsung-galaxy-core.jpg

 

Διαθέτει οθόνη 4.3 ιντσών ανάλυσης WVGA, επεξεργαστή δυο πυρήνων στο 1,2GHz, μνήμη RAM στο 1GB, εσωτερική μνήμη στα 8GB, κάμερα στα 5MP, μπαταρία στα 1800 mAh, dual-SIM εκδοχή και Android στην έκδοση 4.1 Jelly Bean με το TouchWiz Nature UX. Διαθέτει επίσης πολλές λειτουργίες από τα μεγαλύτερα «αδέρφια» του, όπως τα Smart Stay, S Voice και Smart Alerts.

Edited by Superuser

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα εχω αγορασει το samsung core i8260 και ψαχνω καποιο ηλεκτρονικο καταστημα για να παραγγειλω θηκη εχετε να μου προτεινετε καποιο που να μην χρειαζετε paypal για πληρωμη ? Ψαχνω εδω και μερες αλλα τπτ ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω αγορασει το samsung core i8260 και ψαχνω καποιο ηλεκτρονικο καταστημα για να παραγγειλω θηκη εχετε να μου προτεινετε καποιο που να μην χρειαζετε paypal για πληρωμη ? Ψαχνω εδω και μερες αλλα τπτ ....

 

Ασχετο. (ειμαστε και σε ασχετο forum) αλλα μια και το ειπες:

Αυτο το core, ποσο value for money εινσι;

Θελω να πω, διπυρηνο, με 4,3 οθονη στα 200 Ευρω αρχικη τιμη ειναι κατι ασυνηθιστο. Εν παση περπτωσει η τιμη ειναι πολυ καλη.

Εχει καποιο λακκο η φαβα;

Απο αυτονομια, τι λεει;

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο. (ειμαστε και σε ασχετο forum) αλλα μια και το ειπες:

Αυτο το core, ποσο value for money εινσι;

Θελω να πω, διπυρηνο, με 4,3 οθονη στα 200 Ευρω αρχικη τιμη ειναι κατι ασυνηθιστο. Εν παση περπτωσει η τιμη ειναι πολυ καλη.

Εχει καποιο λακκο η φαβα;

Απο αυτονομια, τι λεει;

 

Μαλλον εκει στην samsung θα λενε, καποιοι μπορει να θελουν 4.3 ιντζες οθονη 1g μνημη ram

Χωρις να θελουν hd βιντεο και super amoled οθονη.

Πιστευω οτι κανουν πληθωρα κινητων για ολα τα γουστα και ολα τα βαλαντια

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Καποιον οδηγο για downgrade απο 4.1.2 σε 2.3.6 υπαρχει (και να μπορεις να παρεις ξανα αναβαθμιση μεσω keys) υπαρχει ?

 

Πολυ lag η JB. :(

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα για την κόρη μου στα 189€ απο σκουτζομάγαζο.

Η τιμή είναι δελεαστική,για 4.3"...

Μέ 1.2ghz και δύο πυρήνες τι διάολο?

Τόσο μούφα θα είναι;

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα για την κόρη μου στα 189€ απο σκουτζομάγαζο.

Η τιμή είναι δελεαστική,για 4.3"...

Μέ 1.2ghz και δύο πυρήνες τι διάολο?

Τόσο μούφα θα είναι;

 

Καλοριζικο φιλε μου, μια χαρα κινητο θα ειναι για τα χρηματα του.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κινητό είναι.

Εκεί που υστερεί είναι στην λήψη βίντεο (οχι 720p, αλλα και το δικό μου που τραβαει 720p, το κάνω downgrade στα 480p, λόγω μεγέθους αρχείου!) και στην ταχυτητα (φαίνεται ότι ο επεξεργαστής δεν είναι ό,τι τελευταίο υπάρχει στην αγορά).

Αλλα παιδιά, με αυτά τα λεφτά ειλικρινά έπαθα πλαάκα να υπάρχει τέτοιο κινητό.

Αυτονομία μπαταρίας να μου πει κάποιος και το βάζω στη λίστα με το επόμενο μου κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνει μικρη sim απο αυτονομια μπαταριας αν εχεις ανοιχτο gps wifi και το χεις συνεχεια στα χερια σου δεν αντεχει ουτε μερα . Με μια μετρια χρηση και με την επιλογη εξοικονομηση ενεργειας πιστευω βγαζει ενα δυημερο ...
Link to comment
Share on other sites

Παιρνει μικρη sim απο αυτονομια μπαταριας αν εχεις ανοιχτο gps wifi και το χεις συνεχεια στα χερια σου δεν αντεχει ουτε μερα . Με μια μετρια χρηση και με την επιλογη εξοικονομηση ενεργειας πιστευω βγαζει ενα δυημερο ...

 

Δηλαδη παίρνει την micro SIM λες;

 

 

http://img281.imagevenue.com/loc587/th_534066374_microsim_122_587lo.jpg

 

αυτην που παίρνει και το iPhone?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω κατά ευχαριστηθεί, τρομερό για τα λεφτά του, με ενοχλεί λίγο το πίσω μέρος, που γλιστράει υπερβολικά, ειδικά αν έχουν ιδρώσει λιγο τα χέρια
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το συγκεκριμένο κινητό (i8260) προχθές και διαπίστωσα πως στο wifi του σπιτιού μου δεν συνδέεται. Βρίσκει το δίκτυο κανονικά απλά δεν παίρνει IP και μετά από κάποια ώρα βγάζει το μήνυμα "ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΦΑΛΜΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ". Υπάρχουν κανονικά συνδεδεμένες άλλες συσκευές πάνω στο συγκεκριμένο wifi χωρίς κανένα πρόβλημα. Δοκίμασα να συνδεθώ σε άλλο δίκτυο wifi και συνδέεται κανονικά. Η κρυπτογράφηση που έχω στο router είναι WEP και το router είναι της Linksys. Καλοδεχούμενες όλες οι προτάσεις.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω στα χερια μου 4 μερες και δεν μου εχει εμφανιστει προβλημα στο wifi μπενω κανονικα .. Η sim δεχετε μονο μικρη .. Το μονο προβλημα ειναι οτι δεν βρισκω αξεσουαρ σε καοιο site εκτος απο το e-bay ...
Link to comment
Share on other sites

Κανενα θεμα και εγω με το WiFi, δοκιμασε να γυρισεις το router σε WPA που ειναι και ασφαλεστερο απο το WEP.

 

Εχω ομως 2 αποριες.

απορια πρωτη, μπορω να αλλαξω το πως θα εμφανιζει τα νουμερα οταν με καλουν?

Για παραδειγμα ενω υπαρχει το κλασσικο 210444444 η το 210 44 44 444 στο κινητο

τα γραφει ως εξης 21 0444 4444 και με μπερδευει η *******!

 

Απορια δευτερη, οταν με καλουν απο καποιο νουμερο που δεν το εχω στις επαφες μου,

κατω απο το νουμερο βγαζει κατι ακυρες περιοχες σε στυλ Αθηνα-Σαλαμινα-Χαλανδρι,

πως μπορω να το σταματησω?

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα ακόλουθα χωρίς αποτέλεσμα:

 

1. Επαναφορά του τηλ. στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

2. Αλλαγή καναλιού στο router (δοκίμασα τα κανάλια 1,2,3 και 11)

3. Αλλαγή της κρυπτογράφησης από WEP σε WPA. Ξεκλείδωσα εντελώς το δίκτυο αλλά και πάλι τίποτα.

 

Δοκίμασα σε 5 διαφορετικά δίκτυα με αποτέλεσμα 3-2 (σε 3 συνδέθηκα σε 2 όχι).

 

Τι άλλο μπορώ να κάνω εκτός από το να το επιστρέψω;

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για κινητο και βρηκα αυτο και εντυπωσιαστηκα απο τα χαρακτηριστικα του ωστοσοεχω απορια για την αναλυση της οθονης και για τον επεξεργαστη ,συμφωνα με τ λεγομενα του κατασκευαστη ( 1.2 GHz διπυρηνος) πρπει ν ειναι πολυ καλος ωστοσο θελω επαληθευση
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω για κινητο και βρηκα αυτο και εντυπωσιαστηκα απο τα χαρακτηριστικα του ωστοσοεχω απορια για την αναλυση της οθονης και για τον επεξεργαστη ,συμφωνα με τ λεγομενα του κατασκευαστη ( 1.2 GHz διπυρηνος) πρπει ν ειναι πολυ καλος ωστοσο θελω επαληθευση

ισχυει φυσικα..μ ενα ψαξιμο στο γουγλε θα το τριπλοτσεκαρεις...κ 1giga μνημη...για 199ευρω νομιζω οτι αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το παρέλαβα.

Πρόκειται για τίμια συσκευή με πολυ καλή απόδοση και αρκετά smooth στη χρήση.

Αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ...

Θα το δούμε και στη συνέχεια βέβαια...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Δειτε αυτονομια συσκευης και πειτε μας.

Τωρα ειναι νωρις ακομα, αλλα στην πορεια το βλεπετε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...