Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα..καμμια καλη εφαρμογη facebook ωστε να ανεβαζω τις φωτο απευθειας?? συμβαινει το εξης τραγελαφικο..να εχω φοβερες φωτογραφιες και να μην μπορω ευκολα να τις ανεβασω..ανεβαζω μια φωτο..πρεπει να μην βγω απο την εφαρμογη ειδαλλως μας χαιρεταει...και μιλαω για την επισημη εφαρμογη..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα..καμμια καλη εφαρμογη facebook ωστε να ανεβαζω τις φωτο απευθειας?? συμβαινει το εξης τραγελαφικο..να εχω φοβερες φωτογραφιες και να μην μπορω ευκολα να τις ανεβασω..ανεβαζω μια φωτο..πρεπει να μην βγω απο την εφαρμογη ειδαλλως μας χαιρεταει...και μιλαω για την επισημη εφαρμογη..

Γιατι δεν τις ανεβαζεις απο το Photo Hub (φωτογραφιες) μεσα απο το κινητο και χρησιμοποιεις αλλη εφαρμογη? Θα επρπε βεβαια η Facebook εφαρμογη να δουλευει και στο background. Εσυ ομως λες οτι δεν δουλευει;;

Link to comment
Share on other sites

για σας σήμερα έστειλα ένα 920 για αντικατάσταση λόγω καμμένων pixels στην οθόνη από birdphone....λέτε να δώσω τα παραπάνω λεφτά για το 1020?η μπαταρία δεν με απασχολεί επειδή για κύριο τηλέφωνο έχω το note 3....
Link to comment
Share on other sites

για σας σήμερα έστειλα ένα 920 για αντικατάσταση λόγω καμμένων pixels στην οθόνη από birdphone....λέτε να δώσω τα παραπάνω λεφτά για το 1020?η μπαταρία δεν με απασχολεί επειδή για κύριο τηλέφωνο έχω το note 3....

 

Αν δεν έχεις οικονομικό πρόβλημα και είσαι λάτρης της φωτογραφίας τότε ναι, σίγουρα ναι..... Δεν νομίζω πως υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που δεν γλυκοκοιτάζει το 1020......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι λάτρης της φωτογραφίας κουβαλάς κάμερα

 

Αν απλα σου αρεσουν οι φωτογραφίες περνεις το 1020 που είναι κινητό και κομπακτ κάμερα μαζί...

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι λάτρης της φωτογραφίας κουβαλάς κάμερα

 

Αν απλα σου αρεσουν οι φωτογραφίες περνεις το 1020 που είναι κινητό και κομπακτ κάμερα μαζί...

 

Κι αν δεν σου αρέσει να κουβαλάς διάφορα μαζί σου? Σαφώς η φωτογραφική είναι καλύτερη αλλα μπορείς να την έχεις διαρκως μαζί σου? Και όπως είπε κάποιος στο φόρουμ, η καλύτερη φωτογραφική είναι αυτή που έχεις μαζί σου....;)

Πρόσφατα ένας φίλος μου (πολλά χρόνια μαζί) μου ζήτησε να του δώσω καμια παλιά φωτογραφια και βιντεο. Άρχισα να κοιτάζω στο pc μου και βρήκα απίστευτες φωτογραφίες τραβηγμένες με 6600, 7610, Ν70, Ν95 κλπ. Εντάξει, δεν ήταν όλες με τις καλύτερες αναλύσεις αλλα ήταν απίστευτες στιγμές που έμειναν για πάντα μιας και είχα μαζί μου κινητό. Βέβαια έπεσε απίστευτο γέλιο και μεγάλη μελαγχολία. Πέρασε σχεδόν όλη μου η ζωή απο μπροστά μου.... Αυτο που συνειδητοποίησα είναι το ποσο σημαντικό είναι να κρατάς διάφορες στιγμές σε φωτογραφίες και βίντεο. Εντάξει, σε μια εκδρομή ή στις διακοπές θα πας οργανωμένος. Τις ξαφνικές/απρόοπτες στιγμές τι κανεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι λάτρης της φωτογραφίας κουβαλάς κάμερα

 

Αν απλα σου αρεσουν οι φωτογραφίες περνεις το 1020 που είναι κινητό και κομπακτ κάμερα μαζί...

 

σαν επαγγελματιας μπορω να σου πω ότι στο 1020 βλεπω καλυτερα αποτελέσματα σε iso από crop dslr σε χαμηλο φωτισμο.

αν είναι καποιος γνωστης και δε τραβαει αυτόματα στο 1020 μπορει να βγαλει εκπληκτικα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

σαν επαγγελματιας μπορω να σου πω ότι στο 1020 βλεπω καλυτερα αποτελέσματα σε iso από crop dslr σε χαμηλο φωτισμο.

αν είναι καποιος γνωστης και δε τραβαει αυτόματα στο 1020 μπορει να βγαλει εκπληκτικα αποτελεσματα

 

κάνε μας έναν οδηγό....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

κάνε μας έναν οδηγό....;)

 

αν ητανε φωτογραφικο site ευχαρίστως αλλα δεν είναι και θα υπαρξει αντιπαραθεση του τυπου "δηλαδή αυτοι που εχουν dslr είναι χαζοι?"

και για να μην παρεξηγηθώ δεν λεω ότι το 1020 τραβαει καλυτερα από μια Nikon 7100 η μια canon 7D.από μια canon 550 σε μερικα σημεια τραβαει καλυτερα.

Αυτό που πραγματικα θα με εντυπωσιασει είναι όταν θα βγει η αναβαθμιση για ληψεις RAW(DNG) στο 1020.εκει θελω να δω ποσο καλη δουλεια εχει γινει σε αυτό τον τοσο δα μικρο φακο τραβώντας τις φωτο uncompressed και πιστευω κατά 80% ότι θα εντυπωσιαστω όπως εντυπωσιάζομαι στα jpeg

Link to comment
Share on other sites

αν ητανε φωτογραφικο site ευχαρίστως αλλα δεν είναι και θα υπαρξει αντιπαραθεση του τυπου "δηλαδή αυτοι που εχουν dslr είναι χαζοι?"

και για να μην παρεξηγηθώ δεν λεω ότι το 1020 τραβαει καλυτερα από μια Nikon 7100 η μια canon 7D.από μια canon 550 σε μερικα σημεια τραβαει καλυτερα.

Αυτό που πραγματικα θα με εντυπωσιασει είναι όταν θα βγει η αναβαθμιση για ληψεις RAW(DNG) στο 1020.εκει θελω να δω ποσο καλη δουλεια εχει γινει σε αυτό τον τοσο δα μικρο φακο τραβώντας τις φωτο uncompressed και πιστευω κατά 80% ότι θα εντυπωσιαστω όπως εντυπωσιάζομαι στα jpeg

 

Δεν είναι φωτογραφικο site αλλά είναι φωτογραφικό κινητό. Πάντως αν δεν βαριέσαι και έχεις χρόνο θα μας βοηθούσες πολύ...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω παιδια σε ολα που λετε ολοι καθημερινα βλεπουμε κατι τσουπ κινητο και φωτο...

 

Εγω πχ μπορει να εχω μηχανη και να τραβηξω με το κινητο γιατι βαριεμαι...χαχαχαχαχαχα

 

Αλλα σε μια βολτα μονο για φωτος η μηχανη ειναι μονοδρομος...

 

Φιλε Σκορδιλης σαν επαγγελματιας θα ξερεις οτι η μηχανη δεν κανει τον φωτογραφο και σαν γνωστης που εισαι η αποψη σου ειναι τερμα σωστη σε αυτο που ειπες...

 

Αμα ξερεις και δεν τραβας στο ΑUΤΟ βγαζεις ωραια αποτελεσματα....

 

Kαι για να κλεισω με το οφφ τοπικ...

Το 1020 ειναι ενα πανεμορφο κινητο αλλα η Ζενιτ μου με το φιλμ τραβαει καλυτερα ... :lol::lol::lol:

 

 

 

Δεν είναι φωτογραφικο site αλλά είναι φωτογραφικό κινητό. Πάντως αν δεν βαριέσαι και έχεις χρόνο θα μας βοηθούσες πολύ...;)

 

Στην φωτογραφια και οταν πας στις ρυθμισεις χειροκινητα τα παντα ειναι αλληλένδετα μεταξυ τους....

 

ΙSO,ταχυτητα κλειστρου,διαφραγμα κτλ...

Διαβασμα θελει και ωρες κλικ κλικ κλικ με διαφορτικες ρυθμισεις...Δεν γινεται να γινουν κατανοητα σε ενα ποστ...ουτε μεσα απο ενα ποστ να γινεις εξπερτ στον χειρισμο...Αλλα 2-3 βασικα πραγματα αν θελει ο φιλος μπορει να γραψει γιατι σιγουρα θα ξερει κατι παραπανω απο εμενα γιατι ειναι η δουλεια του αυτη

Edited by niotheros
συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

παιδες, ακομα και στο αυτοματο αξιζει το κινητο. εχει τον καλυτερο φακο και ενας που θελει φωτογραφιες θα το ευχαριστηθει. το θεμα ειναι να μην σε δυσκολεψει σε κατι που δεν εχει και το βρισκεις αλλου, οπως πχ το swype Που εχω πει απο καιρο. για μενα ειναι το πιο βασικο. και μετα το notification centre. απο εκει και περα ειναι θεμα αναγκων του καθενα.

το σχεδιο του 925 ειναι ιδανικο, αν κανουν κατι τετοιο με φακο 1020 το εχω τσιμπησει!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες, ακομα και στο αυτοματο αξιζει το κινητο. εχει τον καλυτερο φακο και ενας που θελει φωτογραφιες θα το ευχαριστηθει. το θεμα ειναι να μην σε δυσκολεψει σε κατι που δεν εχει και το βρισκεις αλλου, οπως πχ το swype Που εχω πει απο καιρο. για μενα ειναι το πιο βασικο. και μετα το notification centre. απο εκει και περα ειναι θεμα αναγκων του καθενα.

το σχεδιο του 925 ειναι ιδανικο, αν κανουν κατι τετοιο με φακο 1020 το εχω τσιμπησει!

 

Λιγο δυσκολο το κοβω γιατι ολο αυτο το εξογκωμα στο 1020 δεν ειναι για ομορφια ή για design αλλα γιατι μαλλον ο φακος ειναι κατι παραπανω απο τους φακους που εχουν τα υπολοιπα κινητα και επρεπε με καποιο τροπο να χωρεσει...

Link to comment
Share on other sites

το σχεδιο του 925 ειναι ιδανικο, αν κανουν κατι τετοιο με φακο 1020 το εχω τσιμπησει!

 

Το παρατραβάς......:p

Πως να χωρέσει τέτοιος φακός εκεί μέσα? Δεν το βλέπω για άμεσα.......

Αν το συγκρίνεις με τον ανταγωνισμό (βλέπε το zoom της Samsung) τότε θα καταλάβεις πως είναι ένα μικρό θαύμα. Ακόμη και σε σχέση με την "καμπούρα" του 808;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο το κοβω γιατι ολο αυτο το εξογκωμα στο 1020 δεν ειναι για ομορφια ή για design αλλα γιατι μαλλον ο φακος ειναι κατι παραπανω απο τους φακους που εχουν τα υπολοιπα κινητα και επρεπε με καποιο τροπο να χωρεσει...

 

 

 

Το παρατραβάς......:p

Πως να χωρέσει τέτοιος φακός εκεί μέσα? Δεν το βλέπω για άμεσα.......

Αν το συγκρίνεις με τον ανταγωνισμό (βλέπε το zoom της Samsung) τότε θα καταλάβεις πως είναι ένα μικρό θαύμα. Ακόμη και σε σχέση με την "καμπούρα" του 808;)

 

το ξερω παιδες, αλλα επειδη απο θαυματα ειναι καλοι εκει στο νοκια μπορει να το μαζεψουν μελλοντικα! εγω δεν παυω να ελπιζω..

και προς θεου, δεν εννοω ολο το κινητο! απλα το υπολοιπο που δεν εχει σχεση με τον φακο..βεβαια ισως ναναι πιο ασχημο αν μεινει ιδιο το εξογκωμα, αλλα τελος παντων γενικα το εθεσα, σαν σχεδιο το 925 μαρεσε τρελα! γενικα το λεω δηλαδη, σαν υλικο και σαν σχεδιο.

αυτο το πλαστικο που το ονομασε Polycarbonate πως το λενε, για να μας πει οτι κατι ειναι, δεν το συμπαθω! και εγω xperia εχω με "γυαλι"και πλαστικο. αλλα οταν επιασα το 5S στα χερια μου καταλαβα τι παει να πει αλουμινιο. απο εκει και περα προφανως εννοω οτι θαθελα απλα κατι τετοιο, δεν ειπα να το κανει 7 χιλιοστα παχος!

οσο για τη samsung, το ζουμ εχει οπτικο..και δεν πρεπει να τα συγκρινουμε. εκεινο ειναι ενα υβριδιο που δεν ειναι ουτε κινητο ουτε ψηφιακη.

αλλο το υβριδιο της asus που ειναι και κινητο και ταμπλετ, το padfone, και αλλο η κουμουτσα εκεινη που δεν γινεται να την πεις κινητο!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και όμως θα συμφωνησω με τον φιλο Skordili...Το 1020 πολλες φορες εχει εκπληκτικα αποτελεσματα,που slr δυσκολευονται..!!!
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά για τους PureViewers αξίζει να ψαχθούν λιγάκι με τις ρυθμίσεις και να πειραματιστούν...

Στα γρήγορα από μένα:

iso: Είναι η ευαισθησία του αισθητήρα στο φως. Όσο μεγαλύτερη τιμή αυξάνεται και η ευαισθησία αλλά μαζί της και ο θόρυβος και το αντίθετο.

ταχύτητα κλείστρου: είναι για πόσο μένει ανοιχτό το κλείστρο για να αφήσει φως να φτάσει τον αισθητήρα. Όσο μεγαλύτερη η τιμή τόσο λιγότερο φως, επειδή το κλείστρο μένει ανοιχτο για μικρότερο χρονικό διάστημα, και το αντίθετο. Όσο πιο αργό κλείστρο αυξάνονται και οι πιθανότητες να θολώσει η φωτο...

διάφραγμα: άσχετο στα κινητά αφού είναι σταθερό και δεν αλλάζει. Γενικά είναι προσομοίωση της ίριδας του ματιού όπου όσο μικρότερη τιμή έχει, πχ f 2.8, τόσο περισσότερο φως αφήνει να φτάσει τον αισθητήρα αλλά μειώνει και το εστιακό εύρος, δηλαδή έχεις μικρότερο πεδίο σωστά εστιασμένο.

 

Συνδυασμοί και πειραματισμοί στις ρυθμίσεις θα φέρουν διαφορετικά αποτελέσματα...

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω παιδια σε ολα που λετε ολοι καθημερινα βλεπουμε κατι τσουπ κινητο και φωτο...

 

Εγω πχ μπορει να εχω μηχανη και να τραβηξω με το κινητο γιατι βαριεμαι...χαχαχαχαχαχα

 

Αλλα σε μια βολτα μονο για φωτος η μηχανη ειναι μονοδρομος...

 

Φιλε Σκορδιλης σαν επαγγελματιας θα ξερεις οτι η μηχανη δεν κανει τον φωτογραφο και σαν γνωστης που εισαι η αποψη σου ειναι τερμα σωστη σε αυτο που ειπες...

 

Αμα ξερεις και δεν τραβας στο ΑUΤΟ βγαζεις ωραια αποτελεσματα....

 

Kαι για να κλεισω με το οφφ τοπικ...

Το 1020 ειναι ενα πανεμορφο κινητο αλλα η Ζενιτ μου με το φιλμ τραβαει καλυτερα ... :lol::lol::lol:

ετσι ακριβως φιλε.η μηχανη σε καμια περιπτωση δεν κανει τον (ερασιτεχνη-επαγγελματια) φωτογραφο.υπαρχουν πολλα βιντεο στο youtube με επαγγελματιες που τραβανε με μηχανες μιας χρησης από περιπτερο και βγαζουν πολύ καλα αποτελέσματα.

ps: εμενα η canon AE-1 τραβαει καλυτερα από την zenit σου :P

Στην φωτογραφια και οταν πας στις ρυθμισεις χειροκινητα τα παντα ειναι αλληλένδετα μεταξυ τους....

 

ΙSO,ταχυτητα κλειστρου,διαφραγμα κτλ...

Διαβασμα θελει και ωρες κλικ κλικ κλικ με διαφορτικες ρυθμισεις...Δεν γινεται να γινουν κατανοητα σε ενα ποστ...ουτε μεσα απο ενα ποστ να γινεις εξπερτ στον χειρισμο...Αλλα 2-3 βασικα πραγματα αν θελει ο φιλος μπορει να γραψει γιατι σιγουρα θα ξερει κατι παραπανω απο εμενα γιατι ειναι η δουλεια του αυτη

 

ακριβως φιλε.δεν γινεται σε ένα ποστ ακομα και σε ένα topic ολοκληρο να κατανοησει καποιος αυτά τα πραγματα αν δε τα εχει δουλεψει μπροστα του αρκετες ωρες.οταν θελουμε να ασχοληθούμε με την φωτογραφια παρομοιάζουμε τον εαυτο μας με ένα σφουγγαρι.δηλαδη ρουφαμε ότι πληροφορια μαθαίνουμε και την αποθηκεύουμε εγκεφαλικα.ακομα και στο lumia όταν ξεκινησει καποιος να τραβαει manual και πειραματιστεί αρκετες φορες θα νιωσει πολύ ευχαριστα όταν καταλαβει ότι το αποτέλεσμα θα είναι πραγματικα πιο εκπληκτικο από ότι στο auto και πιο "ακριβες"

αν το 1020 ειχε και ρυθμιση διαφράγματος αμφιβαλλω αν καποιον γνωστη θα τον ενοιαζε καν το ότι εχει windows όπως εμενα δε με απασχολησε καν.note 3 ειχα και εκανα την μεταβαση εδώ χωρις πολλες σκεψεις.ενα κινητο θελω με την μουσικη μου μεσα το καλο ηχειακι του και το μέγεθος μινιατούρας με καλη φωτογραφικη χωρις τον ογκο της dslr μου.ειμαι πολύ ευχαριστημένος μεχρι στιγμης παντως και σημερα το πρωι κι ολας εντυπωσιαστικα και με το gps..ακομα κλαιω κατι 80ευρα σε κατι αλλα λειτουργικα,(ονόματα μην πουμε).. α ρε nokia πηραμε lumia και όταν το επιασα ηταν σαν να αγγιξα το 3210 που ειχα.ωραιες αναμνήσεις.

ps: αγοραστηκε και το battery grip :P

Edited by skordilis
ορθογραφικα λαθη
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σας Παιδια....Εχω 2 προβληματα με το lumia 1020...το πηρα μεταχειρα αλλα ειναι καινουριο και εντος εγγυσης.....εχω παρατηρησει οτι η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ειναι οτι χειροτερο ειχα ποτε....να χρειαζομαι και 2 φορτισεις την ημερα....χρηση του κανω κανονικη και λιγο παραπανω δλδ wifi κανα 3-4 ωρες μεσω ορο τα υπολοιπα ειναι ελαχιστα....οταν φορτιζω την μπαταρια μου βγαζει το battery 13 ωρες υπολοιπο....ειναι τραγικο ουτε 13 δν μ κραταει αν το ζορισω λιγο...επισης κατι αλλο...δν ξερω πως να το πω..ενο το κινητο ειναι αριστο εμφανιση ουτε χτυπηματα ουτε οθονη κατι...εχω παρατηρησει κατι που φαινεται μονο στα σκοταδια...οταν κλειδωσω το κινητο και φανει η ωρα...πισω απο το μαυρο φαινεται σε ενα σημειο ψηλα κατι αλλο πιο μαυρο πιο εντονο..λες και του εχω κανει με μαρκαδωρο μια γραμμη....το εχω παρατησει γινεται μονο οταν υπαρχει κατι αρκετα μαυρο....στην κανονικη οθονη δν εμφανιζει τιποτα....(αλλαγη οθονης?) φυσικα δν εχει ουτε πεσει τιποτα....να το παω πισω για αντικατασταση ετσι?και ποσο Καιρο Θα κανει? :/ Edited by Nickfilop
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Σας Παιδια....Εχω 2 προβληματα με το lumia 1020...το πηρα μεταχειρα αλλα ειναι καινουριο και εντος εγγυσης.....εχω παρατηρησει οτι η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ειναι οτι χειροτερο ειχα ποτε....να χρειαζομαι και 2 φορτισεις την ημερα....χρηση του κανω κανονικη και λιγο παραπανω δλδ wifi κανα 3-4 ωρες μεσω ορο τα υπολοιπα ειναι ελαχιστα....οταν φορτιζω την μπαταρια μου βγαζει το battery 13 ωρες υπολοιπο....ειναι τραγικο ουτε 13 δν μ κραταει αν το ζορισω λιγο...επισης κατι αλλο...δν ξερω πως να το πω..ενο το κινητο ειναι αριστο εμφανιση ουτε χτυπηματα ουτε οθονη κατι...εχω παρατηρησει κατι που φαινεται μονο στα σκοταδια...οταν κλειδωσω το κινητο και φανει η ωρα...πισω απο το μαυρο φαινεται σε ενα σημειο ψηλα κατι αλλο πιο μαυρο πιο εντονο..λες και του εχω κανει με μαρκαδωρο μια γραμμη....το εχω παρατησει γινεται μονο οταν υπαρχει κατι αρκετα μαυρο....στην κανονικη οθονη δν εμφανιζει τιποτα....(αλλαγη οθονης?) φυσικα δν εχει ουτε πεσει τιποτα....να το παω πισω για αντικατασταση ετσι?και ποσο Καιρο Θα κανει? :/

 

καλημέρα.οπως εισαι πισω με την εγγυηση.αυτο που λες ότι εχει γινει στην οθονη με μαρκαδορο το εχω ξαναδει και σε άλλο κινητο και θυμαμαι ότι ηταν κωμικοτραγικο σε όλα εκτος από την μουτζουρα.αν δεν απατωμαι τέτοιες μουτζούρες κανουν στα ηδη επισκευασμένα κινητα

Link to comment
Share on other sites

δεν ηταν ανακασκευη....ηταν με ολα τα παρελκομενα κουτι συσκευη ιδιο imei....δν μου κανει αισθηση στο ματι....πρεπει να το παρατηρισεις στην μαυριλα...λες και κανουν τα ματια σου πουλακια......πιο πολυ εχω ξενερωσει για την μπαταρια του........ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ Edited by Nickfilop
Link to comment
Share on other sites

δεν ηταν ανακασκευη....ηταν με ολα τα παρελκομενα κουτι συσκευη ιδιο imei....δν μου κανει αισθηση στο ματι....πρεπει να το παρατηρισεις στην μαυρισα...λες και κανουν τα ματια σου πουλακια......πιο πολυ εχω ξενερωσει για την μπαταρια του........ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ

 

τι να σου πω,εγω με τη χρηση που λες και χειροτερη λιγο ακομα αυτή τη στιγμη που μιλαμε βλεπω ότι εχουν περασει 16 ωρες από την ωρα που το φορτισα και εχω ακομα 23 ωρες λεει.την φωτεινοτητα που την εχεις? βαλε την χειροκίνητα,κατεβασε τη στο low και ξανα βαλε την αυτοματη.επισης μηπως εχεις βαλει κανενα πρόγραμμα και κανει τρελο drain? :confused:

Link to comment
Share on other sites

τα παντα ειναι low....οταν το φορτιζω full και βγαλω τον φορτιστη μου βγαζει 13 ωρες.....προγραμμα τι να σου πω...instagram fb και κανενα battery+ αλλα ολα ειναι απενεργοποιημενα και η εφαρμογες στο παρασκηνιο και αυτες........
Link to comment
Share on other sites

τα παντα ειναι low....οταν το φορτιζω full και βγαλω τον φορτιστη μου βγαζει 13 ωρες.....προγραμμα τι να σου πω...instagram fb και κανενα battery+ αλλα ολα ειναι απενεργοποιημενα και η εφαρμογες στο παρασκηνιο και αυτες........

 

εχεις πρόβλημα φιλε.ρωτα και αλλα παιδια εδώ μεσα να δεις.να το φορτιζεις φουλ και να λεει 13 ωρες δε προβλεπεται ουτε από τον νομο :p

Link to comment
Share on other sites

τωρα το εβαλα να φορτισει...οταν το βγαλω θα σου πω ποσο θα μ λεει....αλλα και να λεει παραπανω με την χρηση που κανω ειναι τραγικη...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...