Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι όντως ξεχωριστές συνδέσεις, αλλά όχι για πολύ ακόμη... Από βδομάδα θα πάω σε ένα Γερμανό και με 20 ευρώ θα κάνουμε μεταβίβαση στο δικό μου όνομα και της άλλης ώστε να μπουν σε οικογενειακό... Όχι τίποτα άλλο, αλλά για τις επιδοτήσεις "μετράει" περισσότερο ένα οικογενειακό πρόγραμμα 2 αριθμών, παρά 2 ανεξάρτητες συνδέσεις...

 

Οπότε, κάπως πρέπει να εξασφαλίσω το επόμενο κινητό μου (σε κάνα χρόνο)... Η γυναίκα μου κάθε χρόνο παίρνει την προηγούμενη δική μου, κι εγώ ενώνω τις επιδοτήσεις μας και παίρνω κάτι καινούριο. :p Του χρόνου θα πάρει SGS2 μου... Δε τη χάλασε... Εγώ να μη πάρω το SGS3? :)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με πηρε μια απο την κοσμοτε και μονο που δεν με εβρισε!μου φωναζε γιατι δεν ηθελε να μου κανει νεα εκπτωση μιας και δεν μπορουσε(τους ετσουξε το νετμπουκ το βαιο που τους πηρα και εχουν αγριεψει μαζι μου) ;) ηθελε κιολας να της απαντησω τωρα αμεσως αν θα φυγω για βοντα και της λεω αν δεν υπογραψω δεν κανει βημα κανεις σας!με βλεπω να τα κανω ολα καρτα πλακα πλακα και να μενουν ολοι στον πασαλο...φωναζε αγρια η αρκουδα παντως!!!
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Εμενα με πηρε μια απο την κοσμοτε και μονο που δεν με εβρισε!μου φωναζε γιατι δεν ηθελε να μου κανει νεα εκπτωση μιας και δεν μπορουσε(τους ετσουξε το νετμπουκ το βαιο που τους πηρα και εχουν αγριεψει μαζι μου) ;) ηθελε κιολας να της απαντησω τωρα αμεσως αν θα φυγω για βοντα και της λεω αν δεν υπογραψω δεν κανει βημα κανεις σας!με βλεπω να τα κανω ολα καρτα πλακα πλακα και να μενουν ολοι στον πασαλο...φωναζε αγρια η αρκουδα παντως!!!

 

Τι εννοείς "τους πήρες netbook vaio" φίλος ;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "τους πήρες netbook vaio" φίλος ;

 

Εννοω οτι πετυχα τον μαρτιο την προσφορα που εδιναν το σονυ βαιο εντελως δωρεαν και τον οκτομβρη εβγαλαν την πρωτη σιωπηλη ανακοινωση για ατελως αποδεσμευση συμβολαιου.το ανακαλυψα τον νοεμβριο τελη αρχες δεκεμβρη και λογω οτι στο συμβολαιο μου εγραφε ρητα οτι η εταιρια θα με ενημερωνε για καθε μεταβολη στις χρεωσεις τους ετρεξα μεσω εεττ και μολις πηγε στα γραφεια η καταγγελεια μου ικανοποιησαν το αιτημα για να ληξω ατελως την δυχρονη συμβαση μου μαζι τους κρατωντας τον εξοπλισμο για αποζημιωση μου.ε αυτο το κρατησαν στον φακελο μου και τωρα δεν μου δινουν επιδοτηση :) αλλα τελικα οχι μονο δεν θα κανω φορητοτητα αλλα θα κοψω το νουμερο να γινει what s up και θα χρησιμοποιω την γραμμη τους τσαμπα!δηλαδη και δεν φευγω και θα με εχουν στο κεφαλι τους και θα χασουν και 53 ευρω τον μηνα μιας και ολοι εχουν what s up :)

κοινως μεσα σε ενα διαστημα 8μηνων τους πηρα επιδοτηση για δυο χρονια τοτε η αξια του πακετου ηταν 600 ευρω περιπου και ειχα για 8μηνες το unlimited 30giga οτι πληρωνα ηταν τα παγια μου...ματωσανε γερα ;)

Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι πετυχα τον μαρτιο την προσφορα που εδιναν το σονυ βαιο εντελως δωρεαν και τον οκτομβρη εβγαλαν την πρωτη σιωπηλη ανακοινωση για ατελως αποδεσμευση συμβολαιου.το ανακαλυψα τον νοεμβριο τελη αρχες δεκεμβρη και λογω οτι στο συμβολαιο μου εγραφε ρητα οτι η εταιρια θα με ενημερωνε για καθε μεταβολη στις χρεωσεις τους ετρεξα μεσω εεττ και μολις πηγε στα γραφεια η καταγγελεια μου ικανοποιησαν το αιτημα για να ληξω ατελως την δυχρονη συμβαση μου μαζι τους κρατωντας τον εξοπλισμο για αποζημιωση μου.ε αυτο το κρατησαν στον φακελο μου και τωρα δεν μου δινουν επιδοτηση :) αλλα τελικα οχι μονο δεν θα κανω φορητοτητα αλλα θα κοψω το νουμερο να γινει what s up και θα χρησιμοποιω την γραμμη τους τσαμπα!δηλαδη και δεν φευγω και θα με εχουν στο κεφαλι τους και θα χασουν και 53 ευρω τον μηνα μιας και ολοι εχουν what s up :)

κοινως μεσα σε ενα διαστημα 8μηνων τους πηρα επιδοτηση για δυο χρονια τοτε η αξια του πακετου ηταν 600 ευρω περιπου και ειχα για 8μηνες το unlimited 30giga οτι πληρωνα ηταν τα παγια μου...ματωσανε γερα ;)

 

Μπράβο αγόρι μου, είμαι περήφανος για σένα !! Αυτά θέλουν οι εταιρίες. Ας πρόσεχαν να μην άλλαζαν τους όρους. RESPECT.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ηρθαν σημεραν κατι προσφορες επιδοτησης απο τον Γερμανο, οι οποιες μου φαινονται αστιες. Ο Πατερας μου κανει στανταρ λογαριασμους πανω απο 100 το μηνα και του στειλανε 4 κινητα εκ των οποιων τα 3 ειναι αξιας 150-190 ευρω και το αλλο ειναι το WildFire.

 

Να κανω το κλασσικο οτι θα αλλαξω δικτυο, ή να ζητησω αυξηση στην επιδοτηση? Δεν γινεται τετοια κοροιδια... Αμα ειναι να δινουν τετοια κινητα τοτε καλυτερα να ζητησω μειωση παγιου.

 

-Παρεπιπτωντος ακουσα πως αν δεν χρησιμοποιηθει η επιδοτηση εντος 2 εβδομαδων χανεται... Ισχυει?

-Για κινητο τυπου iphone 4 τι διαφορα θα χρειαζοταν να πκηρωσω. Και δεν ξερω και αν αξιζει ειδικα τωρα που σε 2-3 μηνες βγαινει το 5 και θα χασει αποτομα την αξια του...

 

Τι να κανω τελικα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να πάει κανείς σε πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο και σε καρτοσυμβόλαιο πριν τη συμπλήρωση των 12 μηνών; και αν ναι μετά από πόσο καιρό από την έναρξη του συμβολαίου;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πηγα από απεριόριστα 55 σκέτο σε απεριόριστα 45 με internet (κατέβηκα δηλαδή σε πόσο παγιου) χωρίς κανένα πρόβλημα απλά πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών και ρώτησα αν μπορώ να το κάνω και μου είχαν πει "κανένα πρόβλημα". Πάρε να ρωτήσεις καλύτερα.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πηγα από απεριόριστα 55 σκέτο σε απεριόριστα 45 με internet (κατέβηκα δηλαδή σε πόσο παγιου) χωρίς κανένα πρόβλημα απλά πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών και ρώτησα αν μπορώ να το κάνω και μου είχαν πει "κανένα πρόβλημα". Πάρε να ρωτήσεις καλύτερα.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

ειχες παρει καποια επιδοτηση;

Link to comment
Share on other sites

Τις επιδοτήσεις τις παίρνω όλες. Δε μου έκαναν δηλαδή κάποια άλλη συμφωνία. Κι εγώ όταν πήρα την εξυπηρετηση πελατών ρώτησα την κοπέλα αν μπορω να κατέβω πάγιο αφού δεν πέρασε ο καιρός και μου είπε ότι δεν υπάρχει κάποιος τέτοιος όρος στη συμφωνία μας που να μου το απαγορεύει. Στην αλλαγή αυτή δεν πήρα ξανά επιδότηση. Την είχα πάρει πιο πρίν.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ταπεινα να πω πως η επιδοτηση μου ηταν μονο 40ευρω ,αλλα ειλικρινα δεν με ενδιαφερει !!ετσι κ αλλιως με τα 1500' προς cosmote +το χρονο προς τριτους κτλ κτλ με 20 ευρω, εχω γλυτωσει 100δες ευρω..επισης βασει λογικης το σκεφτομαι..εγω δινω στην cosmote 400 το χρονο,εκεινοι θα μου δωσουν 600 γιατι απλα εγω θελω να παρω μια ακριβη συσκευη??καλη η λυση φορητοτητας αν δε σε ενδιαφερει ο απεριοριστος χρονος προς τους παροχους και αν φυσικα το πρωτο κριτιριο για επιλογη δικτυου δεν ειναι οι παροχες του αλλα οι συσκευες..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: θελω να κανω φορητοτητα στο ΚαρτοΣυμβόλαιο COSMOTE 35 με Δωρεάν Χρόνο Ομιλίας. Ο λογαριασμος θα ερχεται ακριβως 35€ παντα; Τα 9€ + αν βαλεις εξτρα καρτα καποια στιγμη μεταφερονται στον επομενο μηνα αν δεν καταναλωθουν; Η εκπτωση αντι επιδοτησης, ισχυει στην περιπτωση μου; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: θελω να κανω φορητοτητα στο ΚαρτοΣυμβόλαιο COSMOTE 35 με Δωρεάν Χρόνο Ομιλίας. Ο λογαριασμος θα ερχεται ακριβως 35€ παντα; Τα 9€ + αν βαλεις εξτρα καρτα καποια στιγμη μεταφερονται στον επομενο μηνα αν δεν καταναλωθουν; Η εκπτωση αντι επιδοτησης, ισχυει στην περιπτωση μου; Ευχαριστω

 

o λογαριασμος θα ερχεται ΠΑΝΤΑ (εκτος απ το ενδεχομενο αυξησεων) 39.40ευρω (μαζι με τα τελη κινητης τηλεφωνιας).

οτι χρηματικο ποσο δεν καταναλωθει εντος του μηνα πχ 9ευρω ή ποσο απο καρτα ανανεωσης μεταφερεται κανονικα (σα να εχεις καρτοκινητο).Οι χρονοι ομιλιας δεν μεταφερονται (1500' και χρονος προς τριτους).Οσο για την επιδοτηση καλεσε το 13897 (νομιζω) απο κινητο vodafone ή wind ,οπου ειναι το τμημα φορητοτητας cosmote να σε ενημερωσουν.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Μια ερωτηση και συγγνωμη αν ακουστει ''ασχετη'' αλλα η κοσμοτε εχει αθλιο site. Στα προγραμματα cosmote απεριοριστα αν καποιος θελει να μαθει ποσα λεπτα και μηνυματα του απομενουν που στελνει μηνυμα?

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να χρησιμοποιηθεί η επιδότηση από ηλεκτρονικά καταστήματα που προσφέρουν τα κινητά σε πολύ καλύτερες τιμές (π.χ. να βρεις την φθηνότερη τιμή στο skroutz.gr και να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση από εκεί);

Ναι, από το mobilehellas.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα την προσφορά μου στο οικογένιακο πρόγραμμα που εχω και είναι απαράδεκτη μου δίνουν 25 ευρώ για κάθε αριθμό πήρα τηλ. στα κεντρικα και μου είπαν ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα καλύτερο.
ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα βρισκω θετικο να ειναι μικρη η επιδοτηση, διοτι οταν θα κανω φορητοτητα πριν τη ληξη του συμβολαιου, θα εχω να επιστρεψω ψιχουλα! Ετσι τους εχω και στη πιεση καθε φορα που θα κανω αιτηση φορητοτητας. Παλια, οταν παιρναμε μεγαλη επιδοτηση μας ειχαν εγκλωβισμενους και μας εγραφαν κανονικα, ειδικα στους πρωτους 6 μηνες
Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα βρισκω θετικο να ειναι μικρη η επιδοτηση, διοτι οταν θα κανω φορητοτητα πριν τη ληξη του συμβολαιου, θα εχω να επιστρεψω ψιχουλα! Ετσι τους εχω και στη πιεση καθε φορα που θα κανω αιτηση φορητοτητας. Παλια, οταν παιρναμε μεγαλη επιδοτηση μας ειχαν εγκλωβισμενους και μας εγραφαν κανονικα, ειδικα στους πρωτους 6 μηνες

Με τη μόνη διαφορά ότι τώρα και τα προγράμματα είναι χειρότερα από πριν και έχουν γίνει αυξήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχασα κάτι τηλέφωνα και ο μόνος τρόπος να τα ανακτήσω είναι από παλιούς λογαριασμούς. Το θέμα είναι ότι τους έχω πετάξει, αν τους ζητήσω θα μου τους δώσουν;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχασα κάτι τηλέφωνα και ο μόνος τρόπος να τα ανακτήσω είναι από παλιούς λογαριασμούς. Το θέμα είναι ότι τους έχω πετάξει, αν τους ζητήσω θα μου τους δώσουν;

 

πηγαινε σε καποιο καταστημα και ζητησε να σου κανουν επανεκτυπωση λογαριασμου με αναλυση κλησεων.Βεβαια δεν ξερω αν μπορουν να κανουν τετοιο αιτημα αν εχει περασει μεγαλο χρονικο διαστημα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω χωρις να ειμαι απολυτα βεβαιος οτι μεχρι το τελευταιο 3 μηνο εχουν τις αναλυσεις..Αλλα για προσπαθησε και πες μας τι εγινε για να ξερουμε και εμεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...