Jump to content

Aπληρωτα ενοικια,Διαταγη αποδοσης μισθιου,Εξωδικο


axileas42
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα την βοηθεια σας. Εχω ενα μικρο εισοδημα καθοτι ανεργος 300 ευρω απο ενα ενοικιο.

Αλλα χρωσταει 3 ενοικια. Τι να κανω? Εξωδικο?

Διαταγη αποδοσης μισθιου? Εχει κανεις κανενα υποδειγμα για να μην πληρωνω δικηγορο?

Μπορω να γλυτωσω και τον δικαστικο επιμελητη και να το παραδωσω στην αρχη μονος μου και αν δεν, τοτε να πληρωσω επιμελητη?

Τι με συμβουλευετε?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πας σε εναν δικηγορο,σου συντασει μια εξωδικη προσκληση,το παραδιδει επιμελητης(μονος σου δεν γινεται) και αν δεν στα δωσει στο χρονικο περιθωριο που οριζεις, προχωρας σε αγωγη ,συνεπως δικαστηριο κτλ κτλ
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας. Εχω ενα μικρο εισοδημα καθοτι ανεργος 300 ευρω απο ενα ενοικιο.

Αλλα χρωσταει 3 ενοικια. Τι να κανω? Εξωδικο?

Διαταγη αποδοσης μισθιου? Εχει κανεις κανενα υποδειγμα για να μην πληρωνω δικηγορο?

Μπορω να γλυτωσω και τον δικαστικο επιμελητη και να το παραδωσω στην αρχη μονος μου και αν δεν, τοτε να πληρωσω επιμελητη?

Τι με συμβουλευετε?

Ευχαριστω

 

Δεν μπορείς να γλυτώσεις τον επιμελητή, νομίζω ούτε και το δικηγόρο αλλά ρώτα στο ειρηνοδικείο για σιγουριά.

Η διαταγή απόδοσης μισθίου θέλει απαραιτήτως εξώδικο 20 μέρες πριν την κατάθεσή της και πιστοποιητικό από την αρμόδια ΔΟΥ ότι δηλώνονται τα μισθώματα. Επίσης ένα αντίγραφο του μισθωτηρίου.

Εναλλακτικά μπορείς να κάνεις μια διαταγή πληρωμής από μισθώματα αν δεν θέλεις να τον βγάλεις παρά μόνο να τον πιέσεις να πληρώσει.

Ξεκίνα με ένα εξώδικο μάλλον και αν δε σε πληρώσει βλέπεις τί κάνεις. Αν είσαι σίγουρος ότι δεν έχει να πληρώσει πλέον συνεχίζεις με τη διαταγή απόδοσης για να το πάρεις και να το νοικιάσεις σε άλλον.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

ο ενοικιαστης δεν πληρωνει καθολου ή υποβάλλει ενα μισθιο στο ταμειο δανειων και παρακαταθηκων λχ?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρώνει καθόλου

Εγώ έχω διαβάσει οτι κάνεις διαταγή απόδοσης μισθίου, στέλνεις εξώδικο πρώτα, και αν σε 30 μέρες δεν πληρώσει χωρίς δίκη γίνεται έξωση αυτόματα σε 20 μέρες δηλαδή σύνολο 50 μερες. (30 μερες το εξωδικο και 20 μερες μετα).

Για κοστος ξερω ειναι 500 ευρω το εξωδικο και το αλλο κ μετα αν χρεαστει κλητηρα θελεις και αλλα 500 σωστα?

Link to comment
Share on other sites

υποθετω πως του εχεις μιλησει...εξωδικο για να εισαι καλυμενος
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Φορολόγηση μη εισπραχθέντων ενοικίων

 

 

Φορολογούμενος που έχει εισοδήματα από ενοικίαση ακινήτων στη χρήση 2008 δεν εισέπραξε ενοίκια για 6 μήνες. Έχει αποστείλει εξώδικο απαιτώντας την καταβολή του υπολοίπου των ενοικίων. Εάν δεν τα εισπράξει μέχρι 31/12/2008 τα παραπάνω ενοίκια στη φορολογική δήλωση του 2008 θα δηλώσει προς φορολόγηση τα ενοίκια 6 μηνών που έχει εισπράξει ή 12 μηνών που ορίζεται στο συμφωνητικό μίσθωσης; Eάν πρέπει να δηλώσει ενοίκια 12 μηνών με τι τρόπο δεν θα εμφανίσει προς φορολόγηση νομίμως τα 6 ενοίκια που δεν έχει εισπράξει;

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

Σύμφωνα με την παρ.7, του άρθρου 4, του ΚΦΕ (Κ.Ν.2238/1994) τα εισοδήματα από την εκμίσθωση ακινήτων τα οποία αποδεδειγμένα δεν έχουν εισπραχθεί από το δικαιούχο, επιτρέπεται να μη συνυπολογίζονται στο συνολικό καθαρό εισόδημά του, εφόσον εκχωρηθούν στο Δημόσιο χωρίς αντάλλαγμα. «Η εκχώρηση γίνεται με απλή έγγραφη δήλωση του υπόχρεου σε φόρο η οποία υποβάλλεται στον αρμόδιο για τη φορολογία του προϊστάμενο της δημόσιας οικονομικής υπηρεσίας μέσα στο οικονομικό έτος στο οποίο τα εισοδήματα αυτά υπόκεινται σε φόρο. Μαζί με τη δήλωση αυτή παραδίδονται στον προϊστάμενο της δημόσιας οικονομικής υπηρεσίας τα αποδεικτικά έγγραφα της εκχωρούμενης απαίτησης και με την ίδια δήλωση ο εκχωρών βεβαιώνει ότι δεν κατέχει κανένα άλλο αποδεικτικό στοιχείο. Το Δημόσιο σε αυτή την περίπτωση, υποκαθίσταται στα δικαιώματα του εκχωρητή».

 

Τα δικαιολογητικά και η διαδικασία εκχώρησης των μισθωμάτων στο Δημόσιο έχουν οριστεί με την ΑΥΟ ΠΟΛ.1096/2001.(Βλέπε σελ.349 του ΚΦΕ 2008,΄Εκδοση Οικονομικής Βιβλιοθήκης. Υπόδειγμα Δήλωσης Εκχώρησης στη σελ.352 και παράδειγμα εφαρμογής στη σελ. 358)

 

Δικαιολογητικά :

 

*

Έντυπο δήλωσης εκχώρησης των μισθωμάτων από τον εκχωρητή στον αρμόδιο για τη φορολογία εισοδήματος του προϊστάμενο της Δ.Ο.Υ. (το οποίο έντυπο μπορεί να προμηθευτεί ο φορολογούμενος από την Δ.Ο.Υ.).

*

Το συμφωνητικό μίσθωσης του ακινήτου.

*

Η εξώδικη καταγγελία της μίσθωσης ή πρόσκληση καταβολής μισθωμάτων.

*

Η αγωγή απόδοσης του μισθίου ή μη καταβολής μισθωμάτων (εάν υπάρχει).

*

Η δικαστική απόφαση απόδοσης του μισθίου και καταβολής μισθωμάτων (εάν υπάρχει).

*

Υπεύθυνη Δήλωση μη είσπραξης των οφειλόμενων μισθωμάτων και μη κατοχής άλλων αποδεικτικών στοιχείων της εκχωρούμενης απαίτησης.

 

Επίσης ο φορολογούμενος θα πρέπει να έχει υπόψη του και τα εξής :

 

*

Για την παραπάνω εκχώρηση δεν απαιτείται αποδοχή της από το Δημόσιο ούτε απαιτείται αναγγελία στον οφειλέτη των μισθωμάτων.

*

Το Δημόσιο υποκαθίσταται στα δικαιώματα του εκχωρητή.

*

Ανάκληση της δήλωσης εκχώρησης δεν είναι δυνατή.

*

Η εκχώρηση πρέπει να γίνει εντός του οικονομικού έτους μέσα στο οποίο φορολογούνται τα εισοδήματα που εκχωρούνται. Διαφορετικά δεν γίνεται δεκτή.

*

Η Δ.Ο.Υ. προβαίνει στον έλεγχο των στοιχείων που υποβλήθηκαν, προκειμένου να εξακριβώσει κατά πόσο πραγματικά δεν έχουν εισπραχθεί από τον εκχωρητή τα εισοδήματα που εκχωρούνται. Αν διαπιστωθεί ότι δεν εισπράχθηκαν τα μισθώματα, ο προϊστάμενος της Δ.Ο.Υ. προβαίνει σε βεβαίωση των εισοδημάτων που εκχωρούνται στο όνομα του οφειλέτη (μισθωτή) και συγχρόνως προβαίνει στην έκπτωση του φόρου των μη εισπραχθέντων μισθωμάτων, εφόσον η δήλωση εκχώρησης υποβληθεί μετά την υποβολή της δήλωσης φορολογίας αυτών των εισοδημάτων. Εάν η δήλωση εκχώρησης συνυποβληθεί με τη δήλωση φορολογίας αυτών των εισοδημάτων, αντί για έκπτωση του φόρου των μη εισπραχθέντων εισοδημάτων, θα διενεργηθεί αρχική εκκαθάριση φόρου χωρίς να συνυπολογiσθούν τα εισοδήματα αυτά.

*

Αν μεταγενέστερα διαπιστωθεί ότι οι εκχωρούμενες απαιτήσεις δεν υπήρχαν, η εκχώρηση ματαιώνεται. Στην περίπτωση αυτή τα μη συνυπολογισθέντα - εκχωρηθέντα εισοδήματα προστίθενται στο συνολικό εισόδημα του εκχωρητή κατά το χρόνο φορολογίας του, προκειμένου να υπολογισθεί ο συνολικός φόρος, κοινοποιώντας σε αυτόν σχετική ειδοποίηση ή φύλλο ελέγχου, κατά περίπτωση.

 

23.12.2008

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω πολυ ολους σας. Απλα το αναφερω για να μην υπαρχουν παρερμηνειες απο μελλοντικους που θα το διαβασουν και οι απαντησεις να ειναι αν γινεται απο δικηγορους, καλυτερα, που το ξερουν το θεμα για να μην λεμε ανακριβειες.

Ξερει κανεις την νεα συντομη διαδικασια "Διαταγης αποδοσης μισθιου"?

Μια λεπτομερεια, το συμβολαιο του ηταν τριετες, εχει ληξει απο οκτωβριο. Πρεπει να του πω για ανανεωση?Εχει ισχυ?

Ή πρεπει να του πω να κανει καινουργιο?

Αν δεν θελει να κανει?

Τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Η ΤΑΧΕΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΑΤΑΓΗΣ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΜΙΣΘΙΟΥ ΛΟΓΩ ΜΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΕΝΟΙΚΙΩΝ

 

Πηγή: Πανελλήνια Ομοσπονδία Ιδιοκτητών Ακινήτων (Π.ΟΜ.Ι.Δ.Α.)

 

Με το άρθρο 6 παρ. 13 του ν. 2479/97, και το νέο άρθρο 20 παρ. 5 του ν. 2915/2001, η αποβολή μισθωτή οποιουδήποτε είδους ακινήτου ο οποίος αρνείται να καταβάλει τα μισθώματα, επιτυγχάνεται πλέον χωρίς διεξαγωγή δίκης, αναβολών, μαρτύρων κλπ., αλλά και χωρίς να αποστερείται ο μισθωτής από το δικαίωμα υπεράσπισής του, με την νέα ταχύτατη διαδικασία της ΕΚΔΟΣΗΣ ΔΙΑΤΑΓΗΣ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΜΙΣΘΙΟΥ ΑΚΙΝΗΤΟΥ.

 

Η ελάχιστη συνολική διάρκεια της διαδικασίας, χωρίς απρόοπτα, είναι πλέον περίπου 75 ημέρες, και με την προϋπόθεση ότι δεν μεσολαβούν καλοκαιρινές ή άλλες διακοπές. Η Π.ΟΜ.ΙΔ.Α. ΣΥΝΙΣΤΑ στους ιδιοκτήτες ακινήτων να μην κοινοποιούν εξώδικη διαμαρτυρία αν δεν οφείλονται τουλάχιστον δύο μισθώματα! Συνεπώς η ελάχιστη ζημιά του ιδιοκτήτη δεν είναι λιγότερη από 4 απλήρωτα μισθώματα!

 

Οι σήμερα ισχύουσες ρυθμίσεις και προθεσμίες του νόμου είναι οι εξής:

 

ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ καταβολής του ΜΙΣΘΩΜΑΤΟΣ πέρα από την συμφωνημένη ημερομηνία

 

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ με δικαστικό επιμελητή έγγραφης όχλησης (με εξώδικο) του εκμισθωτή προς τον μισθωτή, στην οποία πρέπει να αναφέρονται τα οφειλόμενα ποσά και να προσκαλείται αυτός να τα καταβάλει. H καταβολή της οφειλής μέσα σε ένα μήνα αποκλείει την έκδοση διαταγής απόδοσης. Αυτό όμως ισχύει μόνο μία φορά. Αν δεν καταβληθούν:

 

ΚΑΤΑΘΕΣΗ από το δικηγόρο του εκμισθωτή στο αρμόδιο δικαστήριο των εξής εγγράφων:

 

1. ΑΓΩΓΗΣ (αίτησης) προς το δικαστή με τα στοιχεία των διαδίκων, περιγραφή του μισθίου, της μίσθωσης, της άρνησης καταβολής μισθώματος και της προηγηθείσας όχλησης.

 

2. ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΟΥ ιδιωτικού εγγράφου εν ισχύ, ΚΑΤΑΤΕΘΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΑ Δ.Ο.Υ. από το οποίο να αποδεικνύεται η παραλαβή του μισθίου από το μισθωτή, η ισχύς της μίσθωσης και το οφειλόμενο μίσθωμα. Αν δεν υπάρχει μισθωτήριο, η αίτηση απορρίπτεται, και ο εκμισθωτής είναι υποχρεωμένος να καταφύγει στην παλαιά διαδικασία των μισθώσεων, όπου θα εξετάσει μάρτυρα για να αποδείξει τη μίσθωση.

 

3. ΕΚΘΕΣΗΣ του Δικ/κού Επιμελητή ΕΠΙΔΟΣΗΣ της εξώδικης πρόσκλησης.

 

4. ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ της Δ.Ο.Υ. του κυρίου (ιδιοκτήτη) του ακινήτου ότι δηλώθηκαν τα μισθώματα των δύο τελευταίων ετών.

 

Η ΑΠΟΡΡΙΨΗ της αίτησης για οποιοδήποτε λόγο δεν εμποδίζει ούτε την υποβολή νέας, π.χ. για μεταγενέστερα μισθώματα, ούτε την άσκηση αγωγής με την κανονική διαδικασία.

 

Η ΑΠΟΦΑΣΗ (διαταγή απόδοσης) με την οποία διατάσσεται ο μισθωτής να αποδώσει τη χρήση του μισθίου περιέχει ΥΠΟΜΝΗΣΗ στον μισθωτή ότι εντός 15 εργασίμων ημερών από την επίδοσή της προς αυτόν δικαιούται να ασκήσει ανακοπή εναντίον της, διατυπώνοντας τις οποιεσδήποτε αντιρρήσεις του (π.χ. ότι έχει εξοφλήσει εμπρόθεσμα τα οφειλόμενα κλπ.). Η διαταγή αποτελεί ΕΚΤΕΛΕΣΤΟ ΤΙΤΛΟ μετά την πάροδο 20 εργάσιμων ημερών από την επίδοσή της, ήτοι ουσιαστικά μετά από ένα μήνα, (νέα ρύθμιση με το νόμο 2915/2001), εκτελείται δε και κατά παντός ο οποίος αντλεί τα δικαιώματά του από το μισθωτή (π.χ. υπομισθωτής, φιλοξενούμενος κλπ.).

 

Ο μισθωτής δικαιούται να ασκήσει κατά της διαταγής αυτής ΑΝΑΚΟΠΗ εντός 15 εργάσιμων ημερών, και να προβάλλει τις αντιρρήσεις του, η οποία όμως ΔΕΝ αναστέλλει την εκτέλεση. Για την αναστολή της χρειάζεται να ασκήσει ειδική ΑΙΤΗΣΗ ΑΝΑΣΤΟΛΗΣ της εκτέλεσης μέχρι να εκδοθεί η οριστική απόφαση επί της ανακοπής του. Ο δικαστής μπορεί να του χορηγήσει την αναστολή είτε με εγγυοδοσία που να καλύπτει τα οφειλόμενα μισθώματα, είτε χωρίς αυτήν.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις κανενα δειγμα εξωδικου, για διαταγη αποδοσης μισθιου, το οποιο θα μπορουσα να τροποποιησω για να γλυτωσω δικηγορο?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

...αυτο Που λες δεν γινεται...δλδ θα το γραψεις μονος σου,και θα το πας σε δικαστικο επιμελητη να κανει την επιδοση?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται..αν γινοταν τοτε κανενας δικηγορος δεν θα εκανε εξωδικα..
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως τα οικονομικα μου δεν επιτρεπουν πολυτελειες.

Οποτε δεν θα μπορεσω να του κανω κατι και θα τον κοιταω.

Ειναι αδικο ομως.

Να σου χρωστανε και να πληρωνεις κιολας

Η αδικια σε ολο της το μεγαλειο

Link to comment
Share on other sites

μπορεις αν τελικα κανεις δικαστηριο να ζητησεις μεσα στα αιτηματα σου να σου καλυψει αυτος τα δικαστικα σου εξοδα.
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ειπε θα μου δωσει αυριο το ενα αλλα παλι μενουν 2 νοικια και στις 10 του μηνα θα ειναι 3 παλι.

Οποτε να τον περιμενω σωστα?

Ευχαριστω πολυ ολους.

Link to comment
Share on other sites

ρωτα τον ποτε εχει σκοπο να σου δωσει τα χρηματα που επρεπε να σου εχει δωσει εδω και μηνες.

αν κρινεις πως δεν μπορεις να περιμενεις τοσο πολυ,τοτε πες του πως επρεπε ηδη να τα εχει δωσει,δεν μπορεις να περιμενεις αλλο και θα προχωρησεις σε εξωδικο,εξωση κτλ κτλ

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση και παλι.

Σημερα μου εδωσε ενα νοικι.

Οσο για να του πω για εξωση του ειπα την τεταρτη και ισως για αυτο μου εδωσε ενα νοικι.

Αλλα δεν με συμφερει να προχωρησω σε εξωση γιατι απο οτι καταλαβα και παραπανω μηνες θα μεινει και θα πληρωσω ενα καρο στους δικηγορους.

Σωστα?

Ευχαριστω και παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ποια απόδειξη απαιτείται για το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα; πόσο πίσω;

Τι γίνεται εάν δεν έχει πληρώσει ενοίκιο για πολλούς μήνες ακόμα και για για χρόνια; (Ο ιδιοκτήτης είναι ηλικιωμένος και ήταν ανίκανος να λάβει νομικά μέτρα.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αν το μισθωτήριο έχει γίνει πριν πολλά χρόνια και έκτοτε ανανεώνεται σιωπηρώς θεωρείται ότι δεν υπάρχει μισθωτήριο ιδιωτικό έγγραφο εν ισχύ και κατά συνέπεια δεν μπορεί να ακολουθηθεί η διαδικασία διαταγής αποδόσεως μισθίου;
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την βοηθεια σας. Εχω ενα μικρο εισοδημα καθοτι ανεργος 300 ευρω απο ενα ενοικιο.

Αλλα χρωσταει 3 ενοικια. Τι να κανω? Εξωδικο?

Διαταγη αποδοσης μισθιου? Εχει κανεις κανενα υποδειγμα για να μην πληρωνω δικηγορο?

Μπορω να γλυτωσω και τον δικαστικο επιμελητη και να το παραδωσω στην αρχη μονος μου και αν δεν, τοτε να πληρωσω επιμελητη?

Τι με συμβουλευετε?

Ευχαριστω

Φίλε μου, καταλαβαίνω ότι θέλεις να περιορίσεις τα έξοδά σου για να διεκδικήσεις το αυτονόητο για εσένα, αλλά σε συμβουλεύω να μην κάνεις μαγκιές γιατί δεν θα σου βγούν σε καλό.

Κάθε μέρα μου έρχονται άνθρωποι που, ενώ οι υποθέσεις τους θα ήταν απλές, τα έχουν κάνει μπάχαλο από μόνοι τους.

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Τον επιμελητή δεν τον γλυτώνεις με τίποτα.

Το δικηγόρο μπορείς να τον γλυτώσεις, εφόσον μου λες ότι το ενοίκιο είναι 300 ευρώ, οπότε πας στο Ειρηνοδικείο (πάνω από 450 ευρώ ενοίκιο πάει στο Πρωτοδικείο και εκεί χρειάζεσαι δικηγόρο).

Μην κάνεις διαταγή απόδοσης μισθίου, κατά την άποψή μου, γιατί παρότι η διαδικασία μοιάζει πιο γρήγορη, αν ο άλλος σε αρχίσει στις ανακοπές, τελικά θα καθυστερήσεις περισσότερο και θα ξοδευτείς περισσότερο.

Κατά την άποψή μου, η καλύτερη και πιο σίγουρη λύση είναι η αγωγή.

Μπορεί να πάρεις δικάσιμο μετά από 4-5 ή και 6 μήνες, ανάλογα το Ειρηνοδικείο, αλλά τα πράγματα θα έχουν μπεί σε ένα δρόμο και η δουλειά σου θα γίνει σίγουρα.

Επίσης, θα διεκδικήσεις και τα οφειλόμενα μισθώματα και μάλιστα έντοκα.

Ελπίζω να βοήθησα:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@zini χωρις να ειμαι δικηγορος εφοσον στο συμβολαιο αναφερετε σιωπηρη ανανεωση εισαι καλυμενη.σου ειπε καποιος το αντιθετο?

@ddr2 ποσο πανε οι τιμες για δικηγορους δηλ?100ε παρασταση σε καθε δικη και καποια αλλα μπροστα?

λεγοντας θα διεκδικησεις τα οφειλόμενα μισθωματα και εντοκα ,να υποθεσω πως εφοσον δεν θα χει χρηματα να δωσει μετα απο μηνες χρονια ισως και να βγει κατι απο καποια κατασχεση περιουσιακου του στοιχειου εαν εχει?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

ΕΙΜΑΙ Ο ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΘΕΛΩ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ:

ΜΕΧΡΙ 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΝΟΙΚΙΟ ΣΕ ΤΡΙΑΡΙ.1-2 ΜΑΡΤΙΟΥ ΠΗΡΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΗΡΘΕ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΝΑ ΜΕ ΧΑΙΡΕΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ,ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΝΕΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΕΝΑΡΞΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ 2/3/2010.

ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7-8 ΜΕΡΕΣ (ΕΝΩ ΕΧΕΙ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΝΕΡΟΧΥΤΗΣ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ..ΕΓΩ ΒΡΙΣΚΩ ΛΟΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΧΡΟΝΟ ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ 3-4 ΦΟΡΕΣ.ΕΝΩ ΕΦΥΓΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΓΡΑΣΙΑ ΣΤΗ ΝΤΟΥΛΑΠΑ (ΠΕΤΑΞΑ ΠΟΥΧΑ ΜΟΥ),ΑΠΙΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΣΚΥΛΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΠΕΙΛΕΙ ΜΕ ΑΓΩΓΗ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΥΓΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΗΡΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΕΣ;

Link to comment
Share on other sites

kala πριν σου δωσει την εγγυηση δεν ελεγξε??

η γρατζουνια εγινε αφου εφυγες?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...