Jump to content

Ενιαίος Τηλεφωνικός Κατάλογος


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπό σήμερα στις 14:00 καλώντας απο σταθερό τηλεφωνο στο 11888 δίνονται και πληροφορίες καταλόγου για κινητά. :!:
Link to comment
Share on other sites

Aπό σήμερα στις 14:00 καλώντας απο σταθερό τηλεφωνο στο 11888 δίνονται και πληροφορίες καταλόγου για κινητά. :!:

 

Ναι, σωστά Δημήτρη. :)

 

Επίσης αν τους δώσεις αριθμό κινητού, σου λένε σε ποιον ανήκει :D

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

ginete na broume pou8ena ton katalogo?

σιγουρα παντως θα υρπαξουν πολλα προβληματα κυριως σε γυναικες...που δεν ειχαν επιλεξει να ειναι κρυφο(βασικα καπως αλλιως λεγεται αλλα δεν μου ρχετε:) )

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν τους δώσεις αριθμό κινητού, σου λένε σε ποιον ανήκει :D

 

Ισχύει αυτό??? :shock:

Eπιτελους, αν και φανταζομαι οτι δεν θα εχουν συμπεριληφθει πολλοι στους ενιαιους καταλογους..εξαλλου πολλα καρτοκινητα ειναι ανωνυμα..οποτε..

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ελεγαν οτι στους ενιαίους θα συμπεριληφθούν και οι σταθεροί αριθμοί TelePassport, Vivodi και TeleDome. Αραγε τα καταχώρησαν;

Θα βγούν και κατάλογοι άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... Ακόμα και σήμερα που δούλεψα, δεν μας ενημέρωσαν για κάτι τέτοιο. :worry:

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... Ακόμα και σήμερα που δούλεψα, δεν μας ενημέρωσαν για κάτι τέτοιο. :worry:

 

Στο πληκτρολόγιο πατάς το πλήκτρο "Μεταζεύξεις Αθήνας", το οποίο μετονομάστηκε σε Κατάλογος κινητών από χθες:cool:

 

Σε ποιον ΟΤΕ είσαι? Πάτρα ή Ηράκλειο?

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Ελεγαν οτι στους ενιαίους θα συμπεριληφθούν και οι σταθεροί αριθμοί TelePassport, Vivodi και TeleDome. Αραγε τα καταχώρησαν;

Θα βγούν και κατάλογοι άραγε;

 

Όχι, μόνο κινητά προσέθεσαν στον κατάλογο ;) τα 211 και 212 όχι ακόμα

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Στο πληκτρολόγιο πατάς το πλήκτρο "Μεταζεύξεις Αθήνας", το οποίο μετονομάστηκε σε Κατάλογος κινητών από χθες:cool:

 

Σε ποιον ΟΤΕ είσαι? Πάτρα ή Ηράκλειο?

 

Πάτρα είμαι. Το Ηράκλειο άλλωστε δεν έχει 11888. ;)

Πάντως η απορία μου είναι γιατί δε μας ενημέρωσαν ακόμα. Θα το δοκιμάσω αύριο! (Πληκτρολογώ όλο το νούμερο 697******* ; )

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Πάτρα είμαι. Το Ηράκλειο άλλωστε δεν έχει 11888. ;)

Πάντως η απορία μου είναι γιατί δε μας ενημέρωσαν ακόμα. Θα το δοκιμάσω αύριο! (Πληκτρολογώ όλο το νούμερο 697******* ; )

 

exeis pm ;)

 

ώστε η Κρήτη έχει μόνο 134 ? Χμμμ... ομολογώ ότι δεν το ήξερα! :w00t:

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

na rothso kati???????

paizei se kapoia stigmh na uparxei search kai on-line???

exete akousei kati?

 

 

Μπά.... πολύ χλωμό... εδώ σκέφτονται να κόψουν και τα σταθερά λόγω προσωπικών δεδομένων... και το κινητό είναι όντως "προσωπικό" ;)

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ποιοι μπήκαν σε αυτούς τους καταλόγους? Δεν θα έπρεπε οι εταιρίες κινητής να ενημερώσουν τους πελάτες τους αν επιθυμουν η οχι να δημοσιευτεί το κινητό τους? Τον αριθμό που έχω τώρα τον έχω 5 χρόνια και εχω καταφέρει να τον γνωρίζουν 5-10 άτομα μόνο. Δεν γουστάρω λοιπόν να μπορεί ο καθένας με ενα τηλέφωνο να μαθαίνει τον αριθμό μου, για τον λόγο αυτόν έκανα και το σταθερό απόρρητο.

 

Ενημέρωσαν κανέναν σας οι εταιρίες κινητής για την ιστορία αυτή ή έδωσαν τα στοιχεία έτσι..?

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Ποιοι μπήκαν σε αυτούς τους καταλόγους? Δεν θα έπρεπε οι εταιρίες κινητής να ενημερώσουν τους πελάτες τους αν επιθυμουν η οχι να δημοσιευτεί το κινητό τους? Τον αριθμό που έχω τώρα τον έχω 5 χρόνια και εχω καταφέρει να τον γνωρίζουν 5-10 άτομα μόνο. Δεν γουστάρω λοιπόν να μπορεί ο καθένας με ενα τηλέφωνο να μαθαίνει τον αριθμό μου, για τον λόγο αυτόν έκανα και το σταθερό απόρρητο.

 

Ενημέρωσαν κανέναν σας οι εταιρίες κινητής για την ιστορία αυτή ή έδωσαν τα στοιχεία έτσι..?

 

 

Αν θυμαμαι καλα οταν κανεις την αρχικη συνδεση σε ρωτανε αν θελεις να ειναι ανακοινωσιμος ο αριθμος σου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι μπήκαν σε αυτούς τους καταλόγους? Δεν θα έπρεπε οι εταιρίες κινητής να ενημερώσουν τους πελάτες τους αν επιθυμουν η οχι να δημοσιευτεί το κινητό τους? Τον αριθμό που έχω τώρα τον έχω 5 χρόνια και εχω καταφέρει να τον γνωρίζουν 5-10 άτομα μόνο. Δεν γουστάρω λοιπόν να μπορεί ο καθένας με ενα τηλέφωνο να μαθαίνει τον αριθμό μου, για τον λόγο αυτόν έκανα και το σταθερό απόρρητο.

 

Ενημέρωσαν κανέναν σας οι εταιρίες κινητής για την ιστορία αυτή ή έδωσαν τα στοιχεία έτσι..?

 

Πριν κανα χρονο πρεπει να ειχες λαβει sms που να σε ενημερωνε, αν σε ενοχλει καλεσε στην εταιρια που εισαι και πες οτι δεν θελεις να εμφανιζεται το νουμερο σου στους καταλογους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τα 211 και τα 212 υπάρχουν κανονικά (αν και όχι όλα) στον κανονικό κατάλογο της Αθήνας.

 

Οι εταιρείες κινητής στις πληροφορίες καταλόγου τους δεν έδιναν πάντοτε το αριθμό αν τους έλεγες Όνομα;;;;

 

Πάντως πλέον δεν μπορείτε δίνοντας αριθμό να σας δοθεί όνομα συνδρομητή κινητής.

 

Σε κάθε περίπτωση την ευθύνη για τον κατάλογο των κινητών καθώς και των αριθμών 211 και 212 την έχουν οι αντίστοιχες εταιρείες και όχι ο ΟΤΕ.

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση την ευθύνη για τον κατάλογο των κινητών καθώς και των αριθμών 211 και 212 την έχουν οι αντίστοιχες εταιρείες και όχι ο ΟΤΕ.

 

Δεν νομίζω. Πιστεύω πως ο ΟΤΕ πρέπει να δίνει τα πάντα.

Που να ξέρει ο άλλος εαν το 211 που έχει κάποιος ανήκει στην forthnet στην Vivodi ή στην q.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Πιστεύω πως ο ΟΤΕ πρέπει να δίνει τα πάντα.

Που να ξέρει ο άλλος εαν το 211 που έχει κάποιος ανήκει στην forthnet στην Vivodi ή στην q.

 

Εννοεί την ευθύνη για την ενημέρωση των στοιχείων ;)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

εννοείς τον έντυπο κατάλογο ή τον ηλεκτρονικό;

Εννοώ στον κατάλογο που έχουμε μπροστά μας στο 11888...

 

@telePS

 

Η ευθύνη των διάφορων εταιρειών συνίσταται στην ενημέρωση του καταλόγου και στο τι είναι καταχωρημένο ή όχι.

Αν για παράδειγμα κάποιος αριθμός Vodafone είναι καταχωρημένος αλλά δεν έπρεπε, την ευθύνη την φέρει η Vodafone στην οποία πρέπει και ο συνδρομητής να απευθυνθεί...

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεί το ποιητή;

Ό,τι δεν μας σκοτώνει, απλά μας κάνει δυνατότερους!

 

ήμουν άθεος.. μέχρι που συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι θεός

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ισχύει αυτό?Γιατί ρωτάω αν μπορούν να μου πουν σε ποιον ανοίκει ένας αριθμός και μου λένε οτι δεν επιτρέπεται..

http://www.pyrgadikia.gr

We trust in god...Our god is PAOK!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πληροφοριακα οσοι φυγαμε απο τον πΟΤΕ δεν του κουνησαμε μονο εμεις το μαντηλι αλλα και αυτος μας το κουνησε απο το

 

http://www.whitepages.gr/index.asp

 

Εγω εχω πει "αντιο" απο 19/11 και σημερα δεν υπαρχω εκει.

 

Σκασιλα μας !!!!

 

Αληθεια η netone εχει καποιο τηλεφωνικο καταλογο συνδρομητων της ????

 

Δεν θα επρεπε να δημιουργηθει ενας ενιαιος τηλεφωνικος καταλογος για ολη την Ελλαδα ανεξαρτητως παροχου ???

 

Τα 11888 κλπ μας εχουν ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...