Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια Πολλά!

Δοκίμασε το wakelock detector, κάτι το κρατάει ξύπνιο φαίνεται.

Battery stats με την B120 :κλειδωμένο σε 3G πάντα ανοιχτό, όπως και το wifi.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Σκοπεύω να παραγγείλω αύριο το 3c (ευχαριστημένος πρώην κάτοχος του x5) και θα ήθελα να ρωτήσω με το 3g ανοιχτό συνέχεια πως τα πάει το κινητό απο αυτονομία??. Και γενικά ότι πληροφορία μπορείτε να μου δώσετε για την μπαταριά ευπρόσδεκτη

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

 

Η μπαταρια του για dual κινητο ειναι φοβερη . Κραταει με χαλαρη χρηση 2 μερες γεματες , τη στιγμη που με την ιδια χρηση τα προυγουμενα κινητα που ειχα ( δικαρτα ) alcatel 997d ,και inew V3 κρατουσαν 1 μερα με το ζορι . Ιδιως το inew αστα ....

Link to comment
Share on other sites

η οποια ομως παιρνει αναβαθμισεις η μπα?

 

Συχνα οι εταιρείες κινητης τηλεφωνίας βγάζουν δικές τους custom ΡΟΜ οι οποίες περνανε αυτόματα. Σε αυτές προσθέτουν δικές του εφαρμογές, start up screens, κλπ. Οι εκδόσεις αυτές αυτές περνανε αυτοματα μέσω OTA στα κινητά μας ανάλογα. Αυτές οι ROM τις περισσοτερες φορες χρειαζονται αντίστοιχες custom παρόχου για να αναβαθμισθουν αργότερα.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχουν φαγωθεί 2-3 φίλοι να τους πάρω ενα κινητό σήμερα αύριο και μάλλον θα πάρω το συγκεκριμένο για αρχή σε έναν να δω πως θα παει και μετα στους άλλους

(αν και σκεφτόμουν και το αντίστοιχο Thl 8cores, ποια η γνωμη σας)

Αυτοί δεν πρόκειται να κάνουν τίποτα στο κινητό αρα μάλλον θα ειναι καλύτερα να παίρνουν και τα updates.

Απο που λέτε και το βασικό τι να προσέξω κατα την αγορα για το συγκεκριμένο φαντάζομαι να μην το πάρω έτοιμο με root?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Το Root είναι υπόθεση 2 λεπτών απλά συνδέοντας το καλώδιο και κατεβάζοντας το VRoot οπότε δεν αξίζει να το φέρεις Rooted, καλύτερα φέρτο unrooted κάνε τα updates και μετά κάνε root να αφαιρέσεις 5-6 κινέζικες εφαρμογές που βάζει το update και θα είσαι κομπλέ για παράδοση στα Αγγλικά. Άμα θες ελληνικά αναγκαστικά πας σε multilanguage rom με 5 Megapixel κάμερα και χωρίς updates. :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι ρουτ είμαι με στοκ Β123.αυτές τις κινέζικες εφαρμογές τώρα τις έχω απενεργοποιήσει.έχουν κουμπί uninstall.να τις κάνω απεγκατάσταση; δεν πειράζει,ε;

Αφού μου βγάζει uninstall χωρίς ρουτ άρα δεν χρειάζεται να το ρουταρω για να τις σβήσω.[ATTACH]44170[/ATTACH]

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Για είσοδο στο MTK engineer mode στον dialer *#*#3646633#*#*

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το Root είναι υπόθεση 2 λεπτών απλά συνδέοντας το καλώδιο και κατεβάζοντας το VRoot οπότε δεν αξίζει να το φέρεις Rooted, καλύτερα φέρτο unrooted κάνε τα updates και μετά κάνε root να αφαιρέσεις 5-6 κινέζικες εφαρμογές που βάζει το update και θα είσαι κομπλέ για παράδοση στα Αγγλικά. Άμα θες ελληνικά αναγκαστικά πας σε multilanguage rom με 5 Megapixel κάμερα και χωρίς updates. :happy:

.

 

ο φακός δηλαδή ποσα original mpixel είναι χωρίς software.. ?

και η μάλλον κλασική ερώτηση ..

χωρίς multilanguage φαντάζομαι θα γράφω/διαβάζω ελληνικά sms?

Link to comment
Share on other sites

Για είσοδο στο MTK engineer mode στον dialer *#*#3646633#*#*

Σε μένα (rom B607) δεν λειτουργεί...

ο φακός δηλαδή ποσα original mpixel είναι χωρίς software.. ?

χωρίς multilanguage φαντάζομαι θα γράφω/διαβάζω ελληνικά sms?

 

8Mp ειναι η κύρια κάμερα

Ναι! Ολες οι rom διαβάζουν & γράφουν Ελληνικά στις εφαρμογές πλέον (android 4+ γαρ...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα (rom B607) δεν λειτουργεί...

 

 

8Mp ειναι η κύρια κάμερα

Ναι! Ολες οι rom διαβάζουν & γράφουν Ελληνικά στις εφαρμογές πλέον (android 4+ γαρ...)

 

Η Β607 είναι κάποια custom?η είναι έτοιμη κι αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Η Β607 είναι κάποια custom?η είναι έτοιμη κι αυτή;

Developer/Beta/test version...

Εξ ανάγκης, μέχρι την επόμενη official (άριστα λειτουργεί πάντως...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργει στον 6582 αυτο ,και σε μενα δεν ανοιγει το engineer mode

 

Σε μένα το ανοίγει και γι'αυτό το έγραψα B123

 

http://i.imgur.com/icwygW5l.jpg

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το ανοίγει και γι'αυτό το έγραψα B123

 

http://i.imgur.com/icwygW5l.jpg

 

καλα εκανες,παραξενο αυτο,ρωτησα τοσες φορες κανενας δεν απαντησε οτι του ανοιγει,πρωτη φορα το διαβαζω

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά!

Δοκίμασε το wakelock detector, κάτι το κρατάει ξύπνιο φαίνεται.

Battery stats με την B120 :κλειδωμένο σε 3G πάντα ανοιχτό, όπως και το wifi.

Το κατέβασα για να δω τι γίνεται, πάντως τώρα βλέπω κατανάλωση ~2-3% στο 8ωρο. Νομίζω μου έκανε ζημιά η εφαρμογή automation locker smarter lock, την έβγαλα όταν έκανες αυτό το ποστ.

 

Καλό θα ήταν να έγραφες ότι έχεις πολύ καλή αυτονομία..... Μου έπεσε το σαγόνι στο δάπεδο με αυτό που είδα :):)

 

Βάζω μερικά ακόμα με παγωμένο το automation, η χρήση οθόνης είναι μισή wifi -μισή 3g, η φωτεινότητα είναι τέρμα χαμηλά όπου σε εσωτερικούς χώρους δεν προβληματίζει.

Συνέχεια και οι δύο sim ενεργες και την αλλαγή 2g/3g την κάνει αυτόματα το gravitybox.

Έπαιξα ~10 + λεπτά με εφαρμογές κάμερας σε βραδυνές φωτογραφίες με φλας

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οποτε παραγγέλνω με απλό ταχυδρομείο και περιμένω. .

Το πακετο θα έρθει συστημένο?

Ρωτάω γιατί πέρυσι που παρήγγειλα το aser e2 απο amazon.fr το βρήκα πεταμένο στην είσοδο του σπιτιού επάνω στον κεντρικο δρόμο!

Και η δικαιολογία του ταχυδρόμου οταν τον συνάντησα ήταν amazon συσκευασια=βιβλία αρα και μικρη απώλεια!

Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες,παραξενο αυτο,ρωτησα τοσες φορες κανενας δεν απαντησε οτι του ανοιγει,πρωτη φορα το διαβαζω

 

Και σε μενα ανοιγει rom b606sp1

HONOR 3C H30-T00
Link to comment
Share on other sites

...τελικά Xposed/GravityBox εγκαθίστανται κανονικά σε B120/123 ή υπάρχει θέμα;

Επίσης για να βάλεις B123 πάνω σε Β120 λύνεται με unroot και stock recovery;

Το θέμα με την αναγνώριση καλούντος στο missed calls οφείλεται στο γνωστό bug που διορθώνεται μέσω GravityBox ή θέλει παρέμβαση σχετικά με το +30;

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :-)

Link to comment
Share on other sites

...τελικά Xposed/GravityBox εγκαθίστανται κανονικά σε B120/123 ή υπάρχει θέμα;

Επίσης για να βάλεις B123 πάνω σε Β120 λύνεται με unroot και stock recovery;

Το θέμα με την αναγνώριση καλούντος στο missed calls οφείλεται στο γνωστό bug που διορθώνεται μέσω GravityBox ή θέλει παρέμβαση σχετικά με το +30;

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :-)

 

Πάντως υπάρχει θέμα με το +30 όντως.με την αγγλική μαμά ρομ.και άλλες εφαρμογές π.χ. που έχω για μαύρη λίστα με την αγγλοκινεζικη ρομ δεν μπλόκαρε τον αριθμό που είχα αποθηκεύσει χωρίς φυσικά το +30.Μόλις το αποθηκευσα με το +30 μια χαρά το μπλόκαρε.μακάρι να βγάλει η Huawei multilanguage rom να τελειώνουμε.χωρίς ελληνικά δημιουργούνται προβληματάκια.Μικρά μεν αλλά υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

...τελικά Xposed/GravityBox εγκαθίστανται κανονικά σε B120/123 ή υπάρχει θέμα;

Επίσης για να βάλεις B123 πάνω σε Β120 λύνεται με unroot και stock recovery;

Το θέμα με την αναγνώριση καλούντος στο missed calls οφείλεται στο γνωστό bug που διορθώνεται μέσω GravityBox ή θέλει παρέμβαση σχετικά με το +30;

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :-)

Στην Β120 που δοκίμασα δεν δουλεύει.

Στην ROM_FTE9K_HN3C-U10_EMUI_B606_SP1 γίνονται κανονικά κανονικά εγκατάσταση και τα δύο αλλά.... δεν αλλάζει η notification bar, έφαγε σκάλωμα και δούλευε συνέχεια η δόνηση και μετά από δύο - τρία reboot δεν άνοιγε το τηλέφωνο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Sorry για τη μη τροποποίηση αλλά δεν γινόταν να βάλω φωτογραφίες.

 

Και οι δυο φωτογραφίες είναι σε δωμάτιο χωρίς κανένα φως.

Η πρώτη είναι από το xperia s και η δεύτερη από το huawei 3c.

Το φλας - φακός που έχει το huawei κάνει το φλας του Sony να δείχνει "γατάκι"....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τρία παράπονα από το κινητό

Πρώτον από θέμα hardware δεν μου αρέσει το πλήκτρο on/off που παίζει αρκετά.

Δεύτερον από θέμα software όλα είναι λόγω της αγγλικής γλώσσας νομίζω.το θέμα με το +30 που επηρεάζει όποια εφαρμογή χρησιμοποιεί τις επαφές.

Αυτό που γουστάρω πολύ είναι ότι από εποχής HTC hd του απλού όχι του hd2 έχω ένα τέλειο GPS, το Wi-Fi πολύ δυνατό, το bt σταθεροτατο!

Εν ολίγοις εάν βγάλει η Huawei official multilanguage το

κινητό θα πετάει.

 

Α και και τελευταίο ο 6582 δεν τραβάει όντως όταν τον ζορισεις γι'αυτό σκέφτομαι το Huawei 3x αλλά να βγάλουν multilanguage rom!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τρία παράπονα από το κινητό

Πρώτον από θέμα hardware δεν μου αρέσει το πλήκτρο on/off που παίζει αρκετά.

Δεύτερον από θέμα software όλα είναι λόγω της αγγλικής γλώσσας νομίζω.το θέμα με το +30 που επηρεάζει όποια εφαρμογή χρησιμοποιεί τις επαφές.

Αυτό που γουστάρω πολύ είναι ότι από εποχής HTC hd του απλού όχι του hd2 έχω ένα τέλειο GPS, το Wi-Fi πολύ δυνατό, το bt σταθεροτατο!

Εν ολίγοις εάν βγάλει η Huawei official multilanguage το

κινητό θα πετάει.

 

Α και και τελευταίο ο 6582 δεν τραβάει όντως όταν τον ζορισεις γι'αυτό σκέφτομαι το Huawei 3x αλλά να βγάλουν multilanguage rom!

 

Παιδιά μέχρι το 80% φεύγει η μπαταρία γρήγορα και σε σας; μετά κρατάει γερά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι το 80% φεύγει η μπαταρία γρήγορα και σε σας; μετά κρατάει γερά!

Το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...