Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από ότι ξέρω το root είναι ένα, είναι η διαδικασία ξεκλειδώματος admin δικαιωμάτων. Οι τρόποι πολλοί, ο σκοπός πάντα ένας. Εφοσον to minideal στο στέλνει έτσι, γλυτώνεις τον κόπο.

 

Και εγώ έχω το geek πολύ καιρό και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα. Μα κανένα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απόφασια να αγοράσω και ένα κινητό από Κίνα και ενώ ξεκίνησα για cubo x6, το μάτι μου έπεσε στο huawei 3c honor και τώρα στο zte 975. είμαι μεταξύ των τελευταίων 2, διότι σαν εταιρείες τις έχω ακουστά. θα ήθελα να ρωτήσω το εξής για το zte: εγώ θέλω ελληνικά, Play store και να κάνω updates. τι να ζητήσω ακριβώς από τους Κινέζους;
Link to comment
Share on other sites

απόφασια να αγοράσω και ένα κινητό από Κίνα και ενώ ξεκίνησα για cubo x6, το μάτι μου έπεσε στο huawei 3c honor και τώρα στο zte 975. είμαι μεταξύ των τελευταίων 2, διότι σαν εταιρείες τις έχω ακουστά. θα ήθελα να ρωτήσω το εξής για το zte: εγώ θέλω ελληνικά, Play store και να κάνω updates. τι να ζητήσω ακριβώς από τους Κινέζους;

 

Τα ελληνικά θα τα έχει ούτως ή άλλως γιατί είναι multilanguage η ROM, Play Store δεν περνάνε πρέπει να περάσεις εσύ (υπάρχουν οδηγοί). Όσον αφορά τα updates, δεν νομίζω πως έχει κυκλοφορήσει κάτι....

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά θα τα έχει ούτως ή άλλως γιατί είναι multilanguage η ROM, Play Store δεν περνάνε πρέπει να περάσεις εσύ (υπάρχουν οδηγοί). Όσον αφορά τα updates, δεν νομίζω πως έχει κυκλοφορήσει κάτι....

σε ευχαριστώ πολύ! λογικά θα κυκλοφορήσουν updates;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητό . Υπάρχει κάποιος που να το έχει αρκετό χρονικό διάστημα για να μου πει τι τυχών προβλήματα υπάρχουν ?.
Δεν εχει ουσιαστικα προβληματα

 

Έχω αγορασμένη μια 32άρα class10 άγνωστης αλλά υπαρκτής μάρκας από eBay (είναι όντως class10 και πραγματικά 32GB) και δεν παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα.
Τι γραφει επανω, SD η SDHC?

 

Όταν κάνει root... τι διαφορά υπάρχει από το να στο στέλναν κανονικά? Ξέρω τι είναι το root, αλλά μιας και υπάρχουν πολλά διαφορετικές version του rooting ,και μιας και δεν έχω πιάσει στο χέρι μου root-αρισμένο τηλέφωνο ή να κάνω root εγώ..ρώτησα το παραπάνω.
Πολλες εφαρμογες δεν θα μπορεσεις να τις χρησιμοποιησεις αν δεν ειναι root

 

Τα ελληνικά θα τα έχει ούτως ή άλλως γιατί είναι multilanguage η ROM, Play Store δεν περνάνε πρέπει να περάσεις εσύ (υπάρχουν οδηγοί). Όσον αφορά τα updates, δεν νομίζω πως έχει κυκλοφορήσει κάτι....
Toυ minideal ειναι root και εχει playstore, του To2C οχι. Αυτα ισχυαν οσο ειχαν το πρωτο stock. Με το δευτερο στοκαρισμα (προσφατα) δεν ξερουμε. Ρωτηστε τους για να μαθετε.

Rom updates γιοκ, τελευταια η official B06 απ οτι ξερω. Updates μονο στις εφαρμογες. Γενικα παντως για εσας που ειστε συνηθισμενοι σε προχωρημενη υποστηριξη τυπου " MIUI" , καλυτερα να πατε..γι αλλα. Το εργαλειο αυτο με αυτην την περιορισμενη υποστηριξη που υπαρχει, στηνεται και λειτουργει αξιοπρεπεστατα και ισως και καλυτερα απο αλλα με full support.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο φορτιζει και ασυρματα?

Και αν ναι το pad το περιλαμβανει η συσκευασια ή πρεπει να το αγορασουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο φορτιζει και ασυρματα?

Και αν ναι το pad το περιλαμβανει η συσκευασια ή πρεπει να το αγορασουμε?

 

Φορτίζει (έτσι νομίζω), πρέπει να το αγοράσεις

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

οκ cool με το cpslock δεν το ηξερα ... κ εγω πιστευω οτι κανεις εσυ λαθος οτι στο ebay εχεις λιγοτερη ασφαλεια.και προφανως θα προτιμαω το ebay γιατι για μενα ειναι πολυ πιο ασφαλες απο οποιδιποτε αλλο...ασε που στο ebay ο πωλητης σου κανει ροοτ κ σου περναει οτι θες δωρεαν σε σχεσει με αλλα site.

(γνωμη μου*)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, Χρόνια πολλά!

 

Επειδή το post είναι κάπως μεγάλο και δεν προλαβαίνω να το διαβάσω όλο, μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε 2 ερωτήσεις γιατί ενδιαφέρει έναν φίλο μου η αγορά του κινητού;

 

1. Ποια είναι η γενική άποψη για το κινητό;

2. Είναι δίκαρτο;

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

http://www.photoin.gr | all about design!
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι κανεις εσυ λαθος οτι στο ebay εχεις λιγοτερη ασφαλεια.και προφανως θα προτιμαω το ebay γιατι για μενα ειναι πολυ πιο ασφαλες απο οποιδιποτε αλλο...ασε που στο ebay ο πωλητης σου κανει ροοτ κ σου περναει οτι θες δωρεαν σε σχεσει με αλλα site.

(γνωμη μου*)

Αυτα που σου ειπαν τα παιδια παραπανω δεν ειναι προσωπικη τους γνωμη, αλλα των περισσοτερων εδω μεσα. Τωρα αν εσυ δεν θελεις να ακολουθησεις την "πεπατημενη" με γεια σου με χαρα σου, το παιρνεις απο εκει που νομιζεις. Αν ομως γινει καμμια "στραβη" μην πεις οτι δεν σου δειξαμε τον "ισιο" δρομο..

Ομως καλο θα ηταν να σταματησει αυτη η αντιπαραθεση εδω γιατι ειναι εκτος θεματος.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

οκ cool με το cpslock δεν το ηξερα ... κ εγω πιστευω οτι κανεις εσυ λαθος οτι στο ebay εχεις λιγοτερη ασφαλεια.και προφανως θα προτιμαω το ebay γιατι για μενα ειναι πολυ πιο ασφαλες απο οποιδιποτε αλλο...ασε που στο ebay ο πωλητης σου κανει ροοτ κ σου περναει οτι θες δωρεαν σε σχεσει με αλλα site.

(γνωμη μου*)

 

οκ όπως θες, κάντο έτσι

Link to comment
Share on other sites

Το zte geek v975 η το red rice xiaomi να αγορασω?

 

Εννοείτε το Redmi (Redrice).

1. Ποιότητα

2. Υποστήριξη σε ROM (MIUI)

3. Κάθε μήνα ενημερώσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμένα. θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1.από ποιο site προτείνετε να το αγοράσω;

2.τελικά το redrice λειτουργει στην ευρώπη;διότι κάπου πήρε το μάτι μου πως όχι. το ρωτάω διότι είναι πιο φθηνό και φαίνεται καλό

άκυρο το πιο φθηνό.

Edited by Dimeos
Link to comment
Share on other sites

Το ακούσαμε και αυτό. Συγκρίνουμε τον ψόφιο τετραπύρηνο της Mediatek με 1 Ghz Ram και 2000mAh μπαταρία με το γομάρι της Intel, 2 GB Ram και 2400 μπαταρία.

 

Μόνο για την Rom Μπορεί να το σκεφτει κανείς. Καλή η υποστήριξη, όταν το smartphone είναι ανεμικό σαν το redrice. Όταν είναι τούμπανο, δεν τις πολυχρειάζεσαι κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

και επίσης τι να πω στους Κινέζους ώστε να αποφύγω το τελωνείο;

προτείνετε ότι είναι καλύτερο να έρθει απο Σιγκαπούρη;

ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Το ακούσαμε και αυτό. Συγκρίνουμε τον ψόφιο τετραπύρηνο της Mediatek με 1 Ghz Ram και 2000mAh μπαταρία με το γομάρι της Intel, 2 GB Ram και 2400 μπαταρία.

 

Μόνο για την Rom Μπορεί να το σκεφτει κανείς. Καλή η υποστήριξη, όταν το smartphone είναι ανεμικό σαν το redrice. Όταν είναι τούμπανο, δεν τις πολυχρειάζεσαι κιόλας...

 

Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά. Μην ψαρώνετε με την νουμερολαγνεία. 2400 η μπαταρία και ο intel την ρουφάει με το καλαμάκι.

την διαχείριση του MTK ούτε στα όνειρα της. Τι να τον κάνω το γομάρι τον Intel όταν η ρομ είναι γεμάτη bugs και βγάζω τα ματάκια μου για να βάλω 1 playstore και να κάνω 1 root. Όσο για την RAM η διαχείριση που κάνει το MIUI είναι πολύ αποτελεσματική και δεν καταλαβαίνεις διαφορά από 1 σε 2, ποτέ δεν μένεις αλλά ούτε και κολλάει.

Αλήθεια έχει Γορίλα το ZTE? Είναι δίκαρτο?

Link to comment
Share on other sites

Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά. Μην ψαρώνετε με την νουμερολαγνεία. 2400 η μπαταρία και ο intel την ρουφάει με το καλαμάκι.

την διαχείριση του MTK ούτε στα όνειρα της. Τι να τον κάνω το γομάρι τον Intel όταν η ρομ είναι γεμάτη bugs και βγάζω τα ματάκια μου για να βάλω 1 playstore και να κάνω 1 root. Όσο για την RAM η διαχείριση που κάνει το MIUI είναι πολύ αποτελεσματική και δεν καταλαβαίνεις διαφορά από 1 σε 2, ποτέ δεν μένεις αλλά ούτε και κολλάει.

Αλήθεια έχει Γορίλα το ZTE? Είναι δίκαρτο?

 

Καλα, για τα άλλα δεν σχολιαζω αλλα οχι οτι και η Miui κανει και καλη διαχειρηση, εχει ολο το bloat της Xiaomi μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά. Μην ψαρώνετε με την νουμερολαγνεία. 2400 η μπαταρία και ο intel την ρουφάει με το καλαμάκι.

την διαχείριση του MTK ούτε στα όνειρα της. Τι να τον κάνω το γομάρι τον Intel όταν η ρομ είναι γεμάτη bugs και βγάζω τα ματάκια μου για να βάλω 1 playstore και να κάνω 1 root. Όσο για την RAM η διαχείριση που κάνει το MIUI είναι πολύ αποτελεσματική και δεν καταλαβαίνεις διαφορά από 1 σε 2, ποτέ δεν μένεις αλλά ούτε και κολλάει.

Αλήθεια έχει Γορίλα το ZTE? Είναι δίκαρτο?

 

http://www.myphone.gr/d/zte/geek.345/hands-on/

 

Έλα, για πες μας για την μπαταρία. Καλό είναι όταν δεν ξέρουμε κάτι να μασάμε, να μην μιλάμε. Όσο για τα bugs, δείξε μου τα γιατί εγω δεν έχω βρει ούτε ένα. Playstore κλπ επειδή είναι από την Κινα.

 

Αρχίσαμε και μας τελειώνουν τα επιχειρήματα και πιάνουμε ότι είναι δίκαρτο;; Έ αφού είναι δίκαρτο είναι καλύτερο, τέλος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά. Μην ψαρώνετε με την νουμερολαγνεία. 2400 η μπαταρία και ο intel την ρουφάει με το καλαμάκι.

την διαχείριση του MTK ούτε στα όνειρα της. Τι να τον κάνω το γομάρι τον Intel όταν η ρομ είναι γεμάτη bugs και βγάζω τα ματάκια μου για να βάλω 1 playstore και να κάνω 1 root. Όσο για την RAM η διαχείριση που κάνει το MIUI είναι πολύ αποτελεσματική και δεν καταλαβαίνεις διαφορά από 1 σε 2, ποτέ δεν μένεις αλλά ούτε και κολλάει.

Αλήθεια έχει Γορίλα το ZTE? Είναι δίκαρτο?

Δηλαδή έχεις το τηλέφωνο και είσαι δυσαρεστημένος ή απλά μπήκες στο thread και τρολάρεις;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να συγκρινει τη καμερα του με του redrice? Επιασα στα χέρια μου για 5 λεπτα ενα redrice χθες και εντυπωσιαστηκα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...