Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βέβαια οι τυπάδες στο xda προειδοποιούν ότι με το mod αυτό, αν ανεβάσεις την ένταση σε πολύ υψηλά επίπεδα, μπορεί να κάψεις το ηχείο, οπότε θέλει προσοχή. ;)

 

Και στο πρωτο πρωτο mod με την 4.2 που ειχα και ηταν εξαιρετικο, το ειχα στη μεση γιατι στο φουλ δεν υπηρχε η ενταση που εβγαζε!!

ελπιζω κατι αντιστοιχο να συμβαινει και εδω και νανμην μου brickαρει το τηλεφωνο. :p

 

Ok! Δοκιμασα το πρωτο modακι (οχι το superloud) και απλα τα ειδα ολα! :p

Εκτος του οτι αυξηθηκε τουλαχιστον ενα 20% η ενταση του ηχειου η τεραστια διαφορα ειναι στην ενταση των ακουστικων! Τουλαχιστον ενα 40%!!! Ακομα και εγω που παντα ακουω σε full ενταση τη μουσικη μου, αναγκαστικα να το χαμηλωσω ενα επιπεδο! Εξαιρετικη δουλεια! Προς το παρον ειμαι πολυ ικανοποιημενος και δεν σκεφτομαι να δοκιμασω το superloud boost.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις να μου προτείνεις κάποια άλλα με δυνατό ήχο?

 

Για ψειρες μιλαμε παντα; Εμενα δεν με βολευουν οι ψειρες και αγορασα κανονικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ! Κοστίζουν κάτι τις παραπάνω, όμως πίστεψέ με, θα πάθεις σοκ.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Senheisser CX-280

Απίθανα.

 

Ευχαριστώ αδερφέ! Θα τα τσεκάρω!:)

 

Παρακαλώ! Κοστίζουν κάτι τις παραπάνω, όμως πίστεψέ με, θα πάθεις σοκ.

 

Προσυπογράφω. Απίθανο σετ. Τα έχω ήδη 2-3 χρόνια (μαζί με τα μικρά τους αδερφάκια τα CX-270), και η μουσική εμπειρία είναι κάτι το μοναδικό, ακόμα και για την σχετικά τσιμπημένη τιμή στην οποία τα βρίσκει κανείς.. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Tα είχα για κάνα χρόνο και τα ξέχασα σε ένα μπαράκι ρε γμτ...

Είναι ανώτερα των 270.

 

Πρέπει να τα ξαναπάρω!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Tα είχα για κάνα χρόνο και τα ξέχασα σε ένα μπαράκι ρε γμτ...

Είναι ανώτερα των 270.

 

Πρέπει να τα ξαναπάρω!

 

Έχουν λίγο καλύτερη απόδοση στις υψηλές συχνότητες από τα 270άρια, κι επίσης έχουν και inline volume control.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσυπογράφω. Απίθανο σετ. Τα έχω ήδη 2-3 χρόνια (μαζί με τα μικρά τους αδερφάκια τα CX-270), και η μουσική εμπειρία είναι κάτι το μοναδικό, ακόμα και για την σχετικά τσιμπημένη τιμή στην οποία τα βρίσκει κανείς.. ;)

 

Θα τα τσιμπήσω! Θενκς Πάνο!:)

Link to comment
Share on other sites

Έχουν λίγο καλύτερη απόδοση στις υψηλές συχνότητες από τα 270άρια, κι επίσης έχουν και inline volume control.

 

δηλαδή με αυτά ακούς δυνατότερα και καλύτερο ήχο ακόμα και αν δεν είσαι root και δεν έχεις το mod του ήχου για το Ζ?

έχω δει στο skrootz πολλά μοντέλα της ίδιας εταιρίας ποιο ειναι το καλύτερο για το κινητό???

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή με αυτά ακούς δυνατότερα και καλύτερο ήχο ακόμα και αν δεν είσαι root και δεν έχεις το mod του ήχου για το Ζ?

έχω δει στο skrootz πολλά μοντέλα της ίδιας εταιρίας ποιο ειναι το καλύτερο για το κινητό???

 

Δεν ξέρω τι μέγιστη ένταση θα έχουν σε μη ρουταρισμένη Ζέτα, κι αν θα σε καλύψουν χωρίς να έχεις το mod ήχου, αλλά όπου κι αν τα δοκίμασα, είχαν ένα 10-20% παραπάνω ένταση από άλλα in-ear ακουστικά. Εννοείται ότι αν βάλεις το mod του ήχου θα έχεις ακόμα μεγαλύτερη ένταση. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή με αυτά ακούς δυνατότερα και καλύτερο ήχο ακόμα και αν δεν είσαι root και δεν έχεις το mod του ήχου για το Ζ?

έχω δει στο skrootz πολλά μοντέλα της ίδιας εταιρίας ποιο ειναι το καλύτερο για το κινητό???

 

 

 

 

 

Δεν ξέρω τι μέγιστη ένταση θα έχουν σε μη ρουταρισμένη Ζέτα, κι αν θα σε καλύψουν χωρίς να έχεις το mod ήχου, αλλά όπου κι αν τα δοκίμασα, είχαν ένα 10-20% παραπάνω ένταση από άλλα in-ear ακουστικά. Εννοείται ότι αν βάλεις το mod του ήχου θα έχεις ακόμα μεγαλύτερη ένταση. ;)

 

Εγω ειχα αγορασει τα κλασικα ακουστικα (οχι hands free) της εταιριας. Δεν ειναι ψειρες γιατι οπως ειπα δεν μου στεκονται στο αυτι οποτε εψαχνα για κανονικα ακουστικα και κανοντας μια βολτα στα public πριν κανα χρονο, ειδα αυτη τη μαρκα που δεν την ηξερα. Ηταν και οικονομικα, γυρω στα 10 - 12 ευρω αν θυμαμαι και τα τσιμπησα. Τρομερος ηχος και συμφωνω με Πανο, σιγουρα ενα 15-20% παραπανω ενταση απο τα επισημα της Sony που αγορασα πριν ενα μηνα και ειναι αυτα. http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/akoustika-handsfree/Sony-Ericsson-Handsfree-Stereo-MH-410c-Black-1262-8300.htm

Αν και πλεον με τη μοντα, εχουν φτασει (και εχουν ξεπερασει) την ενταση των προηγουμενων. Επισης, τα Sony εχουν πιο μεστο ηχο. Και παρα πολυ καλα μπασα.

Αν ομως σε νοιαζει η ενταση, παρε τα "sen".

Το εκπληκτικο ειναι οτι τα χω δοκιμασει σε Samsung, LG, Sony Ericsson και Sony και δουλευουν αψογα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προοβλημα να το πω, δεν ξερω πως να το παρομοιασω.Οταν μπαινω απο την Ζετα μου στο next browser και καθισω π.χ μια ωρα στο φβ και βλεπω φωτογραφιες απο προφιλ διαφορα και μεσα σε αυτη την ωρα το σκανταλευω ολη την ωρα παω στην ραμ και βλεπω οτι φορτωνει στα 898 η ραμ τ κινητου και ετσι ο browser δυσκολευεται και με πεταει ειτε σαν δεν ανταποκρινεται σωστα ειτε ετσι....ειναι φυσιολογικο αυτο????Αν ξερετε κανεναν browser ο οποιος ειναι καλος και δεν κανει τπτ απο αυτα θα ηθελα να μ το πειτε σας ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα docking station για τη Ζετα. Πλακα εχει! Νομιζω φορτιζει λιγο πιο αργα αλλα και μονο που δεν εχω το ανοιξε κλεισε της ταπας πλεον ειμαι κομπλε. :)

 

Stalone δοκιμασε dolphin που εχει και flash player αλλιως opera mini

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα docking station για τη Ζετα. Πλακα εχει! Νομιζω φορτιζει λιγο πιο αργα αλλα και μονο που δεν εχω το ανοιξε κλεισε της ταπας πλεον ειμαι κομπλε. :)

 

Stalone δοκιμασε dolphin που εχει και flash player αλλιως opera mini

 

δες πισω το ouput.. εγω μονο εκει το φορτιζα αλλα βολευε η αργη φορτιση ολη νυχτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δες πισω το ouput.. εγω μονο εκει το φορτιζα αλλα βολευε η αργη φορτιση ολη νυχτα.

 

 

 

 

 

δες πισω το ouput.. εγω μονο εκει το φορτιζα αλλα βολευε η αργη φορτιση ολη νυχτα.

 

Αυτο μου δειχνει.

[ATTACH]44183[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού το έδωσα ένα γερό χτύπημα στην αρχική οθόνη, το οποίο ελπίζω να μην πέρασε από κάτω,θέλω να αλλάξω τις ζελατίνες.

http://www.witrigs.com/sony-xperia-z-screen-protectors

Αυτές τις.ξέρετε?μου τις σύστησε ο αδερφός μου. Είναι γυαλί και λειτουργεί τέλεια. Επίσης έχει.πολύ καλές θήκες και φτηνά dock

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είδα καν αλλά λογικά ναι

 

Σε περιπτωση που δεν το γνωριζεις, αν βγαλεις το μαμα προστατευτικο φευγει και το λογοτυπο της Sony.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...