Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικο σημερα με πηραν τελικα απο την HTC και τους εξηγησα τι εγινε.

Μου ειπαν κακως που το μαγαζι το εστειλε στο service της htc διοτι

η πολιτικη της εταιρειας ειναι την πρωτη εβδομαδα ο πελατης εχει

το δικαιωμα αντικαταστασης του κινητου απο το μαγαζι το οποιο

το αγορασε.

Τα ανεφερα ολα αυτα στο καταστημα που το αγορασα και τελικα

μου ειπαν θα μου το αλλαξουν. Τους ειπα κακως με ταλαιπωρησαν

μια εβδομαδα και χρεωθηκα τσαμπα μεταφορικα περα δωθε,

θα μπορουσε αυτο που εγινε τωρα να γινει απο την αρχη.

Τελος παντων, εστω κι αργα τελος καλο ολα καλα.

Για να δουμε το επομενο που θα ερθει, θα ειναι κανονικο

ή θα εχουμε παλι τρεχαματα.

 

 

Ευτυχώς, είδες που στα λεγα να μιλήσεις με την HTC ; Οι άλλοι σου λεγανε οτι να ναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες χαίρετε,

Πώς αλλάζουμε τον φάκελο που αποθηκεύει τα πολυμέσα το htc sync manager;

Δεν το βρίσκω με τίποτα, ούτε στο περιβάλλον του προγράμματος ούτε στον γούγλη..

Ευχαριστώ και καλή Ανάσταση!!

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βρε παιδια. Στα one που δεν εχει ελληνικη γλωσσα, το Morelocale2 δουλευει στην 4.4.2? Γιατι καποιος μου ειπε οτι δεν δουλευει με την kit kat.
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι βρε παιδια. Στα one που δεν εχει ελληνικη γλωσσα, το Morelocale2 δουλευει στην 4.4.2? Γιατι καποιος μου ειπε οτι δεν δουλευει με την kit kat.

 

και εγώ από expansys που το αγόρασα δεν είχε Ελληνικά, αλλά μόλις έβαλα την σιμ της κοσμοτέ τα Ελληνικά εμφανίστηκαν αμέσως

Link to comment
Share on other sites

και εγώ από expansys που το αγόρασα δεν είχε Ελληνικά, αλλά μόλις έβαλα την σιμ της κοσμοτέ τα Ελληνικά εμφανίστηκαν αμέσως

Πολυ καλα νεα. Την Τεταρτη που θα το παραλαβω θα το κοιταξω Βασιλη.

Ευχαριστω. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα νεα. Την Τεταρτη που θα το παραλαβω θα το κοιταξω Βασιλη.

Ευχαριστω. :)

 

Mε το καλό να παραλάβεις το Μ7 χωρίς παρατράγουδα, και την γλώσσα θα την καταφέρουμε να την αλλάξουμε :) Δεν χρειάζεται να ευχαριστείς Κώστα. ο καθένας όπως μπορεί βοηθάει και δίνει λύσεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πότε Θα έρθει αυτό το 4.4 update σε εμάς με sid T-Mobile 101??βαρέθηκα... Και δεν μπορούμε να βάλουμε και την καινούργια εφαρμογή της κάμερας με το γαματο κάμερα λένς!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πότε Θα έρθει αυτό το 4.4 update σε εμάς με sid T-Mobile 101??βαρέθηκα... Και δεν μπορούμε να βάλουμε και την καινούργια εφαρμογή της κάμερας με το γαματο κάμερα λένς!

 

Καλή ερώτηση!Μιλάς για την εφαρμογή της google;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πότε Θα έρθει αυτό το 4.4 update σε εμάς με sid T-Mobile 101??βαρέθηκα... Και δεν μπορούμε να βάλουμε και την καινούργια εφαρμογή της κάμερας με το γαματο κάμερα λένς!

 

Μπορεί να πάρει και μήνες

Εξέτασε αν μπορείς να κάνεις debranding

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα αναφέρω κάτι που το έχω ξαναγράψει, μου απάντησε ένας φίλος, αλλα δυστυχώς δεν βρίκαμε λύση. Τελευταίο διάστημα όταν κλείνω το κινητό (100% stock) κ πάω να το ανοίξω, αυτό δεν ανοίγει στα 3 δευετερόλεπτα ως συνήθως. Αναβοσβήνουν τα 2 κουμπιά απο κάτω κ ανοίγει περίπου μετά απο 12 δευτερόλεπτα. Όταν συμβαίνει αυτό, αργεί επίσης να φορτώσει τον καιρό, το 3g watchdog. Τις λίγες φορές που ανοίγει κανονικά στα 3 δευτερόλεπτα όλα φορτώνουν σε χρονο 0. Έχει τύχει αυτό σε κανέναν άλλον? Έχω ψάξει στο Internet κ αυτό συνέβαινε μόνο σε κινητά με custom roms κ κυρίως στο One X.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα αναφέρω κάτι που το έχω ξαναγράψει, μου απάντησε ένας φίλος, αλλα δυστυχώς δεν βρίκαμε λύση. Τελευταίο διάστημα όταν κλείνω το κινητό (100% stock) κ πάω να το ανοίξω, αυτό δεν ανοίγει στα 3 δευετερόλεπτα ως συνήθως. Αναβοσβήνουν τα 2 κουμπιά απο κάτω κ ανοίγει περίπου μετά απο 12 δευτερόλεπτα. Όταν συμβαίνει αυτό, αργεί επίσης να φορτώσει τον καιρό, το 3g watchdog. Τις λίγες φορές που ανοίγει κανονικά στα 3 δευτερόλεπτα όλα φορτώνουν σε χρονο 0. Έχει τύχει αυτό σε κανέναν άλλον? Έχω ψάξει στο Internet κ αυτό συνέβαινε μόνο σε κινητά με custom roms κ κυρίως στο One X.

 

Όταν αναβοσβήνουν τα κουμπιά σημαίνει ότι κάνει forced restart, το οποίο θέλει το κουμπί power πατημένο για 10 δευτερόλεπτα. Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει αλλά δεν κάνεις κανονική εκκίνηση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω ένα προβληματάκι, όχι σημαντικό, αλλά άκρως εκνευριστικό!

 

Έχω βάλει φωτογραφίες στις επαφές μου μέσω gmail από υπολογιστή και με τον συγχρονισμό πήγαν και στο κινητό!

Αλλά κατά διαστήματα οι φωτογραφίες από μερικές από τις επαφές απλά δεν εμφανίζονται.

Όταν πάω στις ρυθμίσεις των επαφών για να τους επιλέξω φωτογραφία (από τις επιλογές Google, τηλέφωνο κτλ. που έχει) και επιλέγω Google συμβαίνει το εξής:

Σε μερικές υπάρχει στην επιλογή Google και όταν πατήσω την ξανά εμφανίζει.

Σε μερικές δεν υπάρχει αλλά όταν πατήσω την ξανά εμφανίζει, χωρίς όμως να φαίνεται η φωτογραφία μέσα από τις ρυθμίσεις της επαφής αλλά μόνο στο εικονίδιο της.

Σε μερικές δεν υπάρχει και όταν πατάω δεν την εμφανίζει καθόλου.

Στο Gmail μου υπάρχουν κανονικά.. Περίεργο μου φαίνεται!

 

Any ideas?! :p

 

Αα, Χρόνια πολλά! :D

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου HTC ONE. Με 4.4.2 official

AnTutu Benchmark score -> 28.023

 

Multitask: 5.386

RunTime: 2.647

 

Ram Operation: 1.274

Ram Speed: 1.772

 

Cpu Integer: 2.591

Cpu float-point: 3050

 

2d Graphics 1080x1920 : 1.654

3d Graphics 1080x1920 : 7.650

 

AnTutu X Benchmark score -> 26.455

 

Multitask: 5.078

RunTime: 2.544

 

Ram Operation: 1.158

Ram Speed: 1.566

 

Cpu Integer: 2.578

Cpu float-point: 2.543

 

2d Graphics 1080x1920 : 1.642

3d Graphics 1080x1920 : 7.458

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Ναι Νικο το καταστημα θα μου το αντικαταστησει τελικα και οχι η HTC.

Αυτο το ρωτησα κι εγω, σχετικα με το ποιος θα το κρινει.

Απο την htc μου ειπαν, οτι απο την στιγμη που ο πελατης δει κατι ελατωματικο στη συσκευη,

το αναφερει στο καταστημα. Το καταστημα (αν οντως ειναι εμφανες και υπαρκτο το προβλημα)

οφειλει να αντικαταστησει αμεσα τη συσκευη με μια αλλη, εφοσον ειναι μεσα στην πρωτη εβδομαδα.

Επεισης μου ειπαν στην htc οτι ο πελατης μπορει να παρακαμψει το καταστημα και να το στειλει ο

ιδιος στην htc απλα καλωντας τους και στελνουν αυτοι courier στο σπιτι για να παραλαβουν το κινητο.

Εμενα παντως το καταστημα με καλυψε 100% με την αντικατασταση του κινητου και το προσμετραω

σαν θετικο γεγονος για την εν λογω επιχειρηση, αν και σαφως ηταν υποχρεωμενοι να το κανουν.

 

Φίλε καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Αν κατάλαβα καλά την αλλαγή στην έκανε μετά από αρκετή δική σου ταλαιπωρία/έξοδα και βέβαια αφού μίλησες ηλεκτρονικά αλλά και τηλ. με την HTC και σου εξήγησαν/ενημέρωσαν κάποια πράγματα. Αυτό το επισημένω διότι ΑΝ από την αρχή είχε το κατάστημα τη διάθεση και τη θέληση να σε εξηπηρετήσει θα σου είχε κάνει από την πρώτη στιγμή την αντικατάσταση της συσκευής όπως και ΟΦΕΙΛΕΙ λόγω DOA, αλλά αντ' αυτού προτίμησε να στείλει τη συσκευή σου στο service και να περιμένει τα αποτελέσματα αυτού, τα οποία όπως μας είπες ήταν πως δεν βλέπουν κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σου και δεν στην αλλάζουν. Αν δε σε παρότρηναν κάποια παιδιά από εδώ (η τέλος πάντων αν ΔΕ ψαχνόσουν λίγο παραπάνω) να πας/μιλήσεις αυτοπροσώπως στην HTC τώρα θα ήσουν με την ελλατωματική συσκευή.

 

Πάντα φιλικά.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρέδωσα και το δικό μου One στο σερβις για το μωβ πεπλο..πολυ βολικό το σημειο διαλογής εδώ στη θεσσαλονική..βεβαιά από ότι μου ειπαν θα πάρει απο 20 μερες εως ενα μηνα..για να δουμε..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Αν κατάλαβα καλά την αλλαγή στην έκανε μετά από αρκετή δική σου ταλαιπωρία/έξοδα και βέβαια αφού μίλησες ηλεκτρονικά αλλά και τηλ. με την HTC και σου εξήγησαν/ενημέρωσαν κάποια πράγματα. Αυτό το επισημένω διότι ΑΝ από την αρχή είχε το κατάστημα τη διάθεση και τη θέληση να σε εξηπηρετήσει θα σου είχε κάνει από την πρώτη στιγμή την αντικατάσταση της συσκευής όπως και ΟΦΕΙΛΕΙ λόγω DOA, αλλά αντ' αυτού προτίμησε να στείλει τη συσκευή σου στο service και να περιμένει τα αποτελέσματα αυτού, τα οποία όπως μας είπες ήταν πως δεν βλέπουν κάποιο πρόβλημα στη συσκευή σου και δεν στην αλλάζουν. Αν δε σε παρότρηναν κάποια παιδιά από εδώ (η τέλος πάντων αν ΔΕ ψαχνόσουν λίγο παραπάνω) να πας/μιλήσεις αυτοπροσώπως στην HTC τώρα θα ήσουν με την ελλατωματική συσκευή.

 

Πάντα φιλικά.

Φίλε μου έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι τα πράγματα.

Η βοήθεια των παιδιών απο εδω, και της κοπελας στην HTC ηταν αρκετή ούτως ώστε αύριο να εχω μια καινούρια συσκευή, ως όφειλε να μου στείλει απο την αρχη το κατάστημα και να μην περάσω ολη αυτή την ταλαιπωρία.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρέδωσα και το δικό μου One στο σερβις για το μωβ πεπλο..πολυ βολικό το σημειο διαλογής εδώ στη θεσσαλονική..βεβαιά από ότι μου ειπαν θα πάρει απο 20 μερες εως ενα μηνα..για να δουμε..

 

έχουμε HTC εδώ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το καταστημα myservice στη βασιλισσης ολγας. Πας εκεί, τους δείχνεις το πρόβλημα, το σημειώνουν, το περνουν και το στέλνουν αρβατο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το καταστημα myservice στη βασιλισσης ολγας. Πας εκεί, τους δείχνεις το πρόβλημα, το σημειώνουν, το περνουν και το στέλνουν αρβατο..

 

να το έχω στα υπόψιν. Ευχαριστώ για το tip Αντώνιε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....

Απεκτησα και εγω το κινητο σημερα υστερα απο ανταλλαγη με καποια αλλα κινητα που ειχα....Ελαφρως μεταχειρισμενο το πηρα (ειχε μιση ωρα λειτουργιας ).Διαβασα οσο μπορουσα τα ποστ που εχετε γραψει (βεβαια οχι ολα.....πιστευω σιγα σιγα να τα καταφερω να διαβασω ολες τις σελιδες) και μπορω να πω οτι ψιλοαπογοητευτικα με τα προβλημματα που αναφερεται....

Βεβαια δεν εχω καταλαβει αν τα προβλημματα παρουσιαζονται σε οσους το εχουν ρουταρει το κινητο η' σε οσους το εχουν οπως το πηραν....

Θελω να μπω στο τρυπακι να το ρουταρω για να αφαιρεσω αρκετα πραγματα που εχει μεσα και μου ειναι αχρηστα και τρωνε μπαταρια...αλλα φοβαμαι το ξεκλειδωμα το bootloader ,οχι για την εγγυηση μιας και το πηρα μεταχειρισμενο, αλλα σε αλλο τηλεφωνο που ειχα ξεκλειδωσει τον bootloader ειχα προβλημματα (Xperia).

Αν θελετε μου λετε την αποψη σας (σιγουρα θα εχει ειπωθει πολλες φορες πιο πισω αλλα μεχρι να φτασω στις αναλογες σελιδες ισως να το εχω αλλαξει !!!!!!!!!!!!!)

Επισης η μπαταρια κραταει πανω απο μερα με ενεργοποιημενα τα δεδομενα και σε 4g ???? Ρωταω για την συγκεκριμενη χρηση χωρις να υπολογισουμε αλλες λειτουργιες....Απλος ετσι θα εχω μια ενδειξη....Το προηγουμενο τηλεφωνο που ειχα ηταν και αυτο 4g αλλα δεν εβγαζε ουτε 12 ωρες με αυτες τις συνθηκες και 15 λεπτα κλησεων!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....

Απεκτησα και εγω το κινητο σημερα υστερα απο ανταλλαγη με καποια αλλα κινητα που ειχα....Ελαφρως μεταχειρισμενο το πηρα (ειχε μιση ωρα λειτουργιας ).Διαβασα οσο μπορουσα τα ποστ που εχετε γραψει (βεβαια οχι ολα.....πιστευω σιγα σιγα να τα καταφερω να διαβασω ολες τις σελιδες) και μπορω να πω οτι ψιλοαπογοητευτικα με τα προβλημματα που αναφερεται....

Βεβαια δεν εχω καταλαβει αν τα προβλημματα παρουσιαζονται σε οσους το εχουν ρουταρει το κινητο η' σε οσους το εχουν οπως το πηραν....

Θελω να μπω στο τρυπακι να το ρουταρω για να αφαιρεσω αρκετα πραγματα που εχει μεσα και μου ειναι αχρηστα και τρωνε μπαταρια...αλλα φοβαμαι το ξεκλειδωμα το bootloader ,οχι για την εγγυηση μιας και το πηρα μεταχειρισμενο, αλλα σε αλλο τηλεφωνο που ειχα ξεκλειδωσει τον bootloader ειχα προβλημματα (Xperia).

Αν θελετε μου λετε την αποψη σας (σιγουρα θα εχει ειπωθει πολλες φορες πιο πισω αλλα μεχρι να φτασω στις αναλογες σελιδες ισως να το εχω αλλαξει !!!!!!!!!!!!!)

Επισης η μπαταρια κραταει πανω απο μερα με ενεργοποιημενα τα δεδομενα και σε 4g ???? Ρωταω για την συγκεκριμενη χρηση χωρις να υπολογισουμε αλλες λειτουργιες....Απλος ετσι θα εχω μια ενδειξη....Το προηγουμενο τηλεφωνο που ειχα ηταν και αυτο 4g αλλα δεν εβγαζε ουτε 12 ωρες με αυτες τις συνθηκες και 15 λεπτα κλησεων!!!!!!!!!

 

Ενδεικτικά θα σου πω ότι βγάζω στην ημέρα 3-4 ώρες οθόνη και 2,5 ώρες ομιλίας με Bluetooth.Χρόνοι πολύ ικανοποιητικοι γενικα.

Τι είναι αυτό που θες να αφαιρέσεις από το one με το ρουταρισμα; Μιας και η Htc δεν έχει μέσα σαβούρα που ζορίζει το τηλέφωνο και την μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά θα σου πω ότι βγάζω στην ημέρα 3-4 ώρες οθόνη και 2,5 ώρες ομιλίας με Bluetooth.Χρόνοι πολύ ικανοποιητικοι γενικα.

Τι είναι αυτό που θες να αφαιρέσεις από το one με το ρουταρισμα; Μιας και η Htc δεν έχει μέσα σαβούρα που ζορίζει το τηλέφωνο και την μπαταρία.

 

η stock rom της HTC είναι κοντά στα 1,6giga. Η InsertCoin που φοράω είναι στα 1,2giga βαριά βαριά. Τώρα πως εγώ την έκανα 890mb άλλου παπά ευαγγέλιο αυτό :p

Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτικά θα σου πω ότι βγάζω στην ημέρα 3-4 ώρες οθόνη και 2,5 ώρες ομιλίας με Bluetooth.Χρόνοι πολύ ικανοποιητικοι γενικα.

Τι είναι αυτό που θες να αφαιρέσεις από το one με το ρουταρισμα; Μιας και η Htc δεν έχει μέσα σαβούρα που ζορίζει το τηλέφωνο και την μπαταρία.

 

Η εφαρμογη Facebook (που δεν την εχω χωνεψει....Πρωτειμω να συνδεομαι απο τον Browser...), twiter, Htc news, chrome...Καποια απο τα εργαλεια και την οργανωση που ειναι φορτωμενα....(εγω κανα δυο χρησιμοποιω απο αυτα) ...και γενικως οσες εφαρμογες λειτουργουν στο παρασκηνιο και δεν τις χρησιμοποιω....

Οντως δεν βλεπω να ζοριζεται σαν κινητο με ολα αυτα....αλλα βλεπω οτι εκτελουνται συνεχως και οπως και να το κανεις τρωνε την μπαταρια....Ακομα και να τα απενεργοποιησω μετα απο επανεκινηση (καποιες μετα απο λιγο) ξανανοιγουν μονες τους....

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη Facebook (που δεν την εχω χωνεψει....Πρωτειμω να συνδεομαι απο τον Browser...), twiter, Htc news, chrome...Καποια απο τα εργαλεια και την οργανωση που ειναι φορτωμενα....(εγω κανα δυο χρησιμοποιω απο αυτα) ...και γενικως οσες εφαρμογες λειτουργουν στο παρασκηνιο και δεν τις χρησιμοποιω....

Οντως δεν βλεπω να ζοριζεται σαν κινητο με ολα αυτα....αλλα βλεπω οτι εκτελουνται συνεχως και οπως και να το κανεις τρωνε την μπαταρια....Ακομα και να τα απενεργοποιησω μετα απο επανεκινηση (καποιες μετα απο λιγο) ξανανοιγουν μονες τους....

 

Εγώ πιστεύω ότι σπάω το κεφάλι σου χωρίς λόγο. Κι αν κλείσεις κάποιες εφαρμογές ή τις αφαιρέσεις το Android θα ανοίξει άλλες. Κακώς ασχολείσαι με αυτό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...