Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει βάλει και άλλο

Και πιστεύω τώρα με το 10 ήμερο ίσως ξαναγίνει και από πιο μεγάλες αλυσίδες.

Ψήνομαι να το πάρω για. ..5η φορά πάντως να δω τα 8.1 καθώς το 930 αργεί!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει και άλλο

Και πιστεύω τώρα με το 10 ήμερο ίσως ξαναγίνει και από πιο μεγάλες αλυσίδες.

Ψήνομαι να το πάρω για. ..5η φορά πάντως να δω τα 8.1 καθώς το 930 αργεί!

 

Δεν το έχει διαθέσιμο όμως . Το 1-3 ημέρες μπορει να γίνει και ποτε ,μπορει και να γίνει 370€ ,ποτε δεν ξέρεις όταν δεν το έχει διαθέσιμο άμεσα στο μαγαζι του.

 

Πάντως η λειτουργία του είναι υποδειγματική , μονο η μπαταρία μου τα χαλάει. Πάλι καλά που φορτίζει πολύ γρήγορα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει διαθέσιμο όμως . Το 1-3 ημέρες μπορει να γίνει και ποτε ,μπορει και να γίνει 370€ ,ποτε δεν ξέρεις όταν δεν το έχει διαθέσιμο άμεσα στο μαγαζι του.

 

Πάντως η λειτουργία του είναι υποδειγματική , μονο η μπαταρία μου τα χαλάει. Πάλι καλά που φορτίζει πολύ γρήγορα.

 

Όταν το κλείσεις σε αυτή τη τιμή, τότε είναι υποχρεωμένοι να στο φέρουν σε αυτή τη τιμή, έστω και σε 2-3 μέρες.

Έχω παραγγείλει ένα Nokia 515 μαύρο και το περιμένω 10 μέρες σχεδόν αλλά σήμερα που επικοινωνισα μου είπε ότι η τιμή θα είναι αυτή που το κλείσαμε στα 103€ και όχι τώρα που το έχουν 115 περίπου (το μαύρο).

Οπότε όποιον τον ενδιαφέρει το παίρνει χωρίς πρόβλημα :)

Όσο για τα 8.1 χαίρομαι που δουλεύουν υποδείγματα αλλά αυτό το περίμενα σε γενικές γραμμές.

Το θέμα είναι να φτιάξουν και τη κατανάλωση ώστε να μη τρέμεις όταν πας να σερφάρεις πχ με 3G.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ουπς τωρα ειδα τη βλακεια με το λινκ μου διορθωθηκε.

 

παιδια αν το παρω μεταχειρισμενο, τι πρεπει να προσεξω? υπαρχει πχ τροπος να δω αν η μπαταρια δουλευει σωστα?

 

επισης αν εχει αποδειξη ειμαι καλυμενος? πρεπει αν παρουσιασει προβλημα, να το παω στο καταστημα που αγοραστηκε, ή σε ενα nokia care? επισης επειδη προφανως δεν θα εχει αγοραστει με το δικο μου ονομα εχω θεμα? ή πρεπει να ξερω το ονομα του αγοραστη? ζητανε ονομα στα νοκια κεαρ ή μονο την αποδειξη? ευχαριστω

 

εντιτ

και μια τελευταια ερωτηση. το gps του πως ειναι? δουλευει καλα? οι χαρτες ειναι καλοι? εχω το nokia n8 και δουλευω τους χαρτες sygic και με εχουν βολεψει αφανταστη και σας εφαρμογη ειδικα. το νοκια μαπς μου φαινοταν πολυ κακο στο σιμπιαν τουλαχιστον...εδω δουλευει σωστα?

 

α και κατι ακομα το camera grip το εχετε βρει ελλαδα? αν οχι απο που τοι παιρνουμε? ebay?

 

edit 2

τελικα μηπως δεν πολυχρειαζεται το καμερα γκριπ? γιατι διαβασα οτι εχει εξτρ μπαταρια και τρυπα για το τριποδο, αλλα βρηκα ηδη τριποδο που κανει για το νοκια χωρις να πρεπει να εχω το καμερα γκτιπ και επισης αν η μπαταρια αντεχει μιαμιση ωρα τραβοντς βιντεο, ε τοτε δεν μου χρειαζεται...

αν το εχει κανενας σας, βολευει? τραβας πιο γρηγορα πχ φωτοζ με αυτο ή οχι?

σορυ για τις πολλες ερωτησεις. ευχαριστω

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μπαταρια αν φορτισμενο πας στην οικονομια και δεις υπολοιπομενο χρονο χρησης θα εχεις περιπου μια ιδεα.η θα λεει σωστα νουμερα για κινητο η θα ειναι στις 10 ωρες(που ειναι αυτα που εχουν θεμα).Δεν υπαρχει θεμα που η αποδειξη δεν ειναι στο ονομα σου.Το ιμει κοιτανε.Εφοσον υπαρχει αποδειξη εισαι κομπλε.Το gps και οι χαρτες απλα αψογοι.Πολυ μπροστα για οποιοδηποτε λειτουργικο.Για καμερα γκριπ δεν ξερω να σου απαντησω δεν το εχω το συγκεκριμενο αξεσουαρ

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου. η τελευταια μου ερωτηση απλαγια να ειμαι σιγουρος. στην αποδειξη πρεπει δηλαδη να γραφει το imei σωστα?

πολυ καλο αυτο με τον υπολοιπομενο χρονο χρησης δεν το ειχα σκεφτει, μου εφυγε ενα αγχος να εισαι καλα. λογικα αν δολευει σωστα θα εχει τουλαχιστον 24 ωρες χρονο χρησης ε?

ευχαριστω πολυ παιδια. μου απαντησατε στα παντα να ειστε καλα

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην απόδειξη πρέπει να αναγράφεται το imei... Όσον αφορά αυτό με τον υπολειπόμενο χρόνο χρήσης να ξέρεις ότι υπολογίζεται ΠΑΝΤΑ με βάση τη χρήση που έκανες τις τελευταίες ώρες... Δηλ αν συνεχίσεις με τον ίδιο ρυθμό χρήσης που έκανες κατά μέσο όρο τις τελευταίες ώρες πόσος χρόνο μένει ακόμα... Άλλο χρόνο θα σου δείξει αν πχ παίζεις κάποιο παιχνίδι οσο το φορτίζεις κ άλλο χρόνο αν το έχεις αφήσει σε πλήρη αναμονή.,,,
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

μολις βρηκα ενα στα 260. παω να το παρω. ειναι βεβαια απο βονταφον αλλα αν δεν εχει θεμα η μπαταρια...

ευχαριστω παιδια

θα επανελθω αργοτερα με ερωτησεις πως να περασω κολπα απο το Nokia n8 σε αυτο (αν εχω θεμα).

τελικα εχει καταληξει καποιος ποια ρομ να βαλω? ποια δουλευει απροβληματιστα? το κινητο ειναι μαυρο.

 

υγ. αν πρεπει να προσεξω κατι επιπλεον πλιζ πειτε μου μπας και με προλαβετεεεε

 

εντιτ. το πηραααα

φαινεται χαρτι. αυριο παω να παρω μια καρτα μινι σιμ (ξερετε ποσο εχει?)

εχετε να προτεινετε καποια καλη προσοψη για το κινητο? θα του παρω και σκριν προτεκτορ και ενα τριποδακι φορτιστη αυτοκινητου και ολα κομπλε!!!

ειναι δυνατον να μη νεχουν οδηγιες χρησης?

παω να κατυεβασω το pdf. επισης πωςσυγχρονιζω το κινητο με τον υπολογιστη?

εχω το nokia suite. (επειδη εχω το νοκια ν8) χειαζεται να βαλω κατι αλλο? παω να ψαχτω αρκετ και τα ξαναλεμε! να ειστε ολοι καλα

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

μολις βρηκα ενα στα 260. παω να το παρω. ειναι βεβαια απο βονταφον αλλα αν δεν εχει θεμα η μπαταρια...

ευχαριστω παιδια

θα επανελθω αργοτερα με ερωτησεις πως να περασω κολπα απο το Nokia n8 σε αυτο (αν εχω θεμα).

τελικα εχει καταληξει καποιος ποια ρομ να βαλω? ποια δουλευει απροβληματιστα? το κινητο ειναι μαυρο.

 

υγ. αν πρεπει να προσεξω κατι επιπλεον πλιζ πειτε μου μπας και με προλαβετεεεε

 

εντιτ. το πηραααα

φαινεται χαρτι. αυριο παω να παρω μια καρτα μινι σιμ (ξερετε ποσο εχει?)

εχετε να προτεινετε καποια καλη προσοψη για το κινητο? θα του παρω και σκριν προτεκτορ και ενα τριποδακι φορτιστη αυτοκινητου και ολα κομπλε!!!

ειναι δυνατον να μη νεχουν οδηγιες χρησης?

παω να κατυεβασω το pdf. επισης πωςσυγχρονιζω το κινητο με τον υπολογιστη?

εχω το nokia suite. (επειδη εχω το νοκια ν8) χειαζεται να βαλω κατι αλλο? παω να ψαχτω αρκετ και τα ξαναλεμε! να ειστε ολοι καλα

 

Καλοριζικο και καλες ληψεις..Καταρχην καμμια σχεση το λειτουργικο Symbian που δουλευες ως τωρα με τα windows phones.Εντελως αλλη φιλοσοφια και δομη.Παμε λιοπον..Ξεχνας το Nokia suite(το χρησιμοποιεις μονο για το Ν8 αν εξακολουθεις να το δουλευεις)..Το 1020 με το που θα το συνδεσεις στον υπολογιστη σου θα κατεβασει αυτοματα drivers και δεν χρειαζεται κανενα αλλο προγραμμα για να δεις τα αρχεια του τηλεφωνου μεσω υπολογιστη.Το κοστος για sim ειναι 6ευρω νομιζω...Για οτι αλλο θες εδω ειμαστε :D Φυσικα και εννοειται οτι δεν μπορεις να εχεις τις εφαρμογες που ειχες στο Ν8 μιας και προκειται για εντελως διαφορετικο λειτουργικο,παρα μονο φωτο ή βιντεο να μεταφερεις απο το ενα τηλεφωνο στο αλλο....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

αρχισαμε... το νοκια σουιτ δεν αναγνωριζει το κινητο το βγαζει σαν νοκια 909...

γκουγκλαρα και βρηκα απειρους με το ιδιο προβλημα... λυση σοβαρη δεν βρηκα... ξερεις κανεις τιποτα περι του θεματος? αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα?

 

εντιτ. ειδα το ποστ του απο πανω φιλου. δυστυχως μπορω να δω τους φακελους στο κινητο αλλα αν δεν υποστηριζεται το νοκια σουιτ, τοτε πως θα περασω την νεα ρομ? ειναι βονταφον θελω να την βγαλω και να βαλω καποια αλλη και δεν ξερω ποια. να κανω ενα χαρντγουεαρ ρισετ καλου κακου?

πωπω μπελαδες. αλλα που αθ παει θα βρεθει η λυση

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Οι ρομ είναι όλες ίδιες από όσο ξέρω... Η διαφορά είναι στο πότε λαμβάνουν τις ενημερώσεις.... Εγώ έβαλα Γερμανική που είναι από τις πρώτες... Αλλά το έκανα σε Νόκια Care (προτίμησε το αν έχεις κάπου κοντά)...

 

Το Nokia Suite δεν θα σου χρησιμεύσει πουθενά με τα Windows Phone...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το κινητο δεν εχει μεσα σιμ.

οποτε δεν ξερω αν αυτο παιζει ρολο.

εκανα χαρντ ρισετ (αν και δεν κουδουνισε 3 φορες αλλα μονο μια...)

παω να δω αν εχει απντειτς και μου εβγαλε ενα ερορ...(ημουν στο wifi μου συνδεδεμενος)

οσον αφορα τις ρομ δεν γινεται να περασω ρομ απο τον υπολογιστη μου? οσοι το εχουν κανει με ποιο προγραμμα το εκαναν?

θα το ψαξω κιαλλο και θα επανελθω αργοτερα μην κανω νουμπικες ερωτησεις...

ευχαριστω

νοκια κεαρ δεν εχω το χρονο να τρεχω, θα προτιμισω να το κανω σπιτι. ποια να βαλω ειναι το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τον οδηγο. τον διαβασα ολον και κατεβαζω τα προγραμματα. θα πειραματιστω το βραδυ. αποτι ειδα δεν υποστηριζει η εκδοση το 1020 οποτε και θα κατεβασω 2-3 ρομ να υπαρχουν και μετα θα κανω την αναβαθμιση μου. σκεφτομουν για αυτες

059T750 RM-875 VAR EURO IT CV BLACK

059T1V6 RM-875 VAR EURO GB CV BLACK

059T471 RM-875 VAR EURO FR CV BLACK

059T2J3 RM-875 VAR EURO DE CV BLACK

 

ειναι καποια αλλη που προτεινετε που δουλευει καλα?

γιατι αμα μετα κανω το απντειτ στη εφαρμογη λεει οτι δεν θαμπορω να κατεβαζω ρομ...

να ειστε καλα και σορυ για το πρηξιμο. εχει να πεσει πολυ διαβασμα τωρα!!

 

 

εντιτ. επειδη διαβασα σε αλλο θρεντ οτι αμα βαλω δικια μου ρομ χανεται η εγγυηση σκεφτομαι να το παω σε νοκια κεαρ να το φλασαρουν. εκει μπορω να τους πω εγω ποια ρομ να βαλουν ή βαζουν οποια θελουν?

επισης αν μου βαλουν ρομ θα βαλουν παλι της βονταφον ή θα βαλουν ανμπραντιντ? ευχαριστω.

αν ξερετε κανα εγγυημενο νοκια κεαρ που το εχουν και δεν ειναι αμπαλοι πλιζ πειτε (χολαργο μενω και το κεντρο βολευει γενικα). επιτοπου την αλλαζουν τη ρομ ή θα μεινει καμια μερα σε αυτους?

 

εντιτ 2. μα καλα δεν υπαρχει καπου λιστα με ολα τα νοκια κεαρ να δω πιο με βολευει?

Edited by BURNIN_AMBITION
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ξαναρωτησει και πριν μια μερα,μορει καποιος να μου πει πως στελνω μηνυμα σε πολλους αποδεκτες; Προσπαθω απο την Ανασταση και συνεχως μου βγαζει το μηνυμα δεν εχει αποσταλει (και σημερα με 10 αποδεκτες περιπου).Το κεντρο μηνυματων ειναι ο.κ. +3097100000 cosmote.Μηπως πρεπει να χρησιμοποιησω καποιο προγαμμα για να τα καταφερω;
Link to comment
Share on other sites

@ BURNIN_AMBITION

 

Τις απαντήσεις δεν τις βλέπεις? :lol::lol:

Σου είπα ότι σε Νόκια Care μου είπαν ότι όλες οι ρομ είναι ίδιες απλά διαφέρουν στο πότε παίρνουν τις αναβαθμίσεις... Εγώ τους είπα να περάσουν τη Γερμανική και αυτό έκαναν...

 

Δεν νομίζω να έχουν διαφορές μεταξύ τους τα Νόκια Care και σίγουρα παιχνιδάκι είναι για αυτούς η δουλειά που θέλεις.... Και να θέλει δεν μπορεί να κάνει μλκία...

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ξαναρωτησει και πριν μια μερα,μορει καποιος να μου πει πως στελνω μηνυμα σε πολλους αποδεκτες; Προσπαθω απο την Ανασταση και συνεχως μου βγαζει το μηνυμα δεν εχει αποσταλει (και σημερα με 10 αποδεκτες περιπου).Το κεντρο μηνυματων ειναι ο.κ. +3097100000 cosmote.Μηπως πρεπει να χρησιμοποιησω καποιο προγαμμα για να τα καταφερω;

Οταν στελνω 2 τα στελνει αλλα στις αναφορες αποστολης δεν μου γραφει το ονομα της καταχωρησης στον καταλογο των επαφων,μου γραφει μονο οτι το μηνυμα παραδοθηκε στον (αριθμο τηλεφωνου).Σε ολους αυτο γινεται; ή εγω δεν εχω κανει κατι που επρεπε να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Οταν στελνω 2 τα στελνει αλλα στις αναφορες αποστολης δεν μου γραφει το ονομα της καταχωρησης στον καταλογο των επαφων,μου γραφει μονο οτι το μηνυμα παραδοθηκε στον (αριθμο τηλεφωνου).Σε ολους αυτο γινεται; ή εγω δεν εχω κανει κατι που επρεπε να κανω;

 

Μόνο τον αριθμό σού στέλνει στην αναφορά παράδοσης.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

διαβασα σχεδον ολο το εγχειρηδιο με τις οδηγιες! πονεσε το κεφαλι μου. δυσκολη η μεταβαση απο συμπιαν αλλα σιγουρα αξιζει. τοκινητο ειναι τουμπανο. μπραβο τους.

 

θα μου παρει καιρο νομιζω να το ρυθμισω οπως θελω αλλα οταν γινει θα φυσαει.

μια ερωτηση μονοεχω

εχω γυρω στους 7-8 λογαριασμους ιμειλ (μην με ρωτησετε τι τους κανω λολ)

εχω σε αλλον το προφιλ μου στο xbox live, σε αλλο ιμειλ το σκαιπ σε αλλο το facebook κτλ κτλ

αν συνδεθω με το ιμειλ που εχω στο λογαριασμο xbox live αυτο επιρρεαζει σε τιποτα το προφιλ μου στο φεισμπουκ ή ειναι ανεξαρτητα μεταξυ τους? για να ρωτησω καλυτερα, αν ορισω σαν βασικο ιμειλ μου το ιμειλ που χρησιμοποιω της δουλειας, θα μπορω να συνδεθω στο χβοχ λαιβ που ειναι καταχωρημενο σε αλλο ιμειλ? ή πρεπει οι λογαριασμοι μαικροσοφτ για χαρτες οφις χβοχ να ειναι στο ιδιο ιμειλ?

ευχαριστω

 

υγ. και μια χαζη ερωτηση. αν παω σε νοκια κεαρ και φλασαρω μια ανμπραντιντ (πχ την γερμανικη). αν κανω χαρντ ρισετ δεν επανερχεται η βονταφον ρομ που εχει τωρα ε? η νεα εμφανιζεται σωστα?

να ειστε καλα

τα λεμε σε κανα μηνα που θα το εχω μαθει!!!

 

υγ2. στην παρουσα εκδοση του λειτουργικου δεν υπαρχει υποστηριξη για φακελους ε? οποτε θα πρεπει να μπουν χυμα οι φωτος? γιατι αν ισχυει αυτο να περιμενω να βγει η νεα αναβαθμιση 8.1 και να τις περασω τοτε. η καμερα του κινητου αποθηκευει τις φωτοζ σε φακελους παντως ε?

να ειστε καλα

Link to comment
Share on other sites

εχω εναν λογαριασμο ιμειλ. τον χρησιμοποιο και για το xbox live. το θεμα ειναι οτι στο χβοχ εχω διαφορετικο password αποτι οταν παω να δω τα ιμειλ μου στο λογαριασμο. και αυτος ο λογαριασμος δεν ειναι ο κυριος μου. εχω αλλον. και εκει εινα ιτο θεμα μου

να δωσω ενα παραδειγμα και να ειναι πιο κατανοητο

 

εχω τον κυριο λογαριασμο μου που ειναι ο xazoulis@hotmail.com

εχω εναν δευτερο λογαριασμο που ειναι ο xazos@hotmail.com και για να βλεπω τα ιμειλ του εχω δωσει πασγουορντ το xazos13.

το ιδιο ιμειλ (xazos@hotmail.com) το χρησιμοποιω σαν λογαριασμο στην κονσολα μου xbox 360 με πασγουορντ το xazos1234

 

δοκιμασα να βαλω στο microsoft store, τον κυριο λογαριασμο ιμειλ μου. ολα καλα, ομως οταν κατεβασα το xbox smartglass για να συγχρονισω το κινητο με την κονσολα, δεν με αφηνε να δωσω τα στοιχεια μου που εχω στην κονσολα, με αποτελεσμα να δειχνει αλλα νταλα.

 

εκανα ενα ρισετ. και εβαλα για λογαριασμο τοθ Microsoft store το ιμειλ που εχω καταχωρησει στην κονσολα, με τον κωδικο που εχω στην κονσολα. εκει ναι, εδειξε κατευθειαν το προφιλ μου στο χβοχ. οποτε ολα καλα.

ελα ομως που ολως περιεργως μου εδειχνε και τα ιμειλ μου στο κινητο, χωρις καν να εχω δωσει τον κωδικο για τα ιμειλ μου. (ο κωδικος στην κονσολα και για τα ιμειλ μου ειναι αλλος οπως προειπα)

 

εγω δεν καταλαβαινω το εξης. δεν μπορω να βαλω το κυριο ιμειλ μου για να εχω εγγραφει στο μαικροσοφτ στορ ξερω γω, και απο εκει να δηλωσω εγω ποια ειναι η ταυτοτητα μου στην κονσολα?

εψαξα αλλα δεν εχει τετοια επιλογη...

 

δηλαδη η μαικροσοφτ με αναγκαζει να εχω κυριο ιμειλ το ιμειλ που εχω στο xbox? ειναι δυνατον? ελεος

επισης αν εχω αλλο ιμειλ για το φεισμπουκ θα παιξει θεμα και εκει? (δεν το νομιζω αλλα με αυτα που ειδα τρομαξα)

 

και ενα τελευταιο. οταν πηρα το κινητο απο το παλικαρι ηταν πληρως φορτισμενο και ελεγε υπολοιπομενος χρονος 27 ωρες αν θυμαμαι καλα

 

το πηρα σπιτι του εκανα χαρντ ρισετ και παλι καπου εκει ελεγε

μετα απο λιγες ωρες, ειδα ημουν στο 76% και μου ελεγε υπολοιπομενος χρονος 3 ωρες!!!!

εκανα ρισετ ειναι στο 67% και μου λεει 21 ωρες.

 

παιζει καποιο προβλημα ή ειναι θεμα των ρισετ ξερει καποιος?

 

α, το κινητο εχει την γερμανικη βονταφον ρομ

αυτα

ευχαριστω

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

To Xenon flash δεν δουλευει πια...τα παιξε.

Που να απευθυνθω? εκει που το πηρα? η σε nokia care?

παρακαλω τα φωτα σας

Link to comment
Share on other sites

εχω εναν λογαριασμο ιμειλ. τον χρησιμοποιο και για το xbox live. το θεμα ειναι οτι στο χβοχ εχω διαφορετικο password αποτι οταν παω να δω τα ιμειλ μου στο λογαριασμο. και αυτος ο λογαριασμος δεν ειναι ο κυριος μου. εχω αλλον. και εκει εινα ιτο θεμα μου

να δωσω ενα παραδειγμα και να ειναι πιο κατανοητο

 

εχω τον κυριο λογαριασμο μου που ειναι ο xazoulis@hotmail.com

εχω εναν δευτερο λογαριασμο που ειναι ο xazos@hotmail.com και για να βλεπω τα ιμειλ του εχω δωσει πασγουορντ το xazos13.

το ιδιο ιμειλ (xazos@hotmail.com) το χρησιμοποιω σαν λογαριασμο στην κονσολα μου xbox 360 με πασγουορντ το xazos1234

 

δοκιμασα να βαλω στο microsoft store, τον κυριο λογαριασμο ιμειλ μου. ολα καλα, ομως οταν κατεβασα το xbox smartglass για να συγχρονισω το κινητο με την κονσολα, δεν με αφηνε να δωσω τα στοιχεια μου που εχω στην κονσολα, με αποτελεσμα να δειχνει αλλα νταλα.

 

εκανα ενα ρισετ. και εβαλα για λογαριασμο τοθ Microsoft store το ιμειλ που εχω καταχωρησει στην κονσολα, με τον κωδικο που εχω στην κονσολα. εκει ναι, εδειξε κατευθειαν το προφιλ μου στο χβοχ. οποτε ολα καλα.

ελα ομως που ολως περιεργως μου εδειχνε και τα ιμειλ μου στο κινητο, χωρις καν να εχω δωσει τον κωδικο για τα ιμειλ μου. (ο κωδικος στην κονσολα και για τα ιμειλ μου ειναι αλλος οπως προειπα)

 

εγω δεν καταλαβαινω το εξης. δεν μπορω να βαλω το κυριο ιμειλ μου για να εχω εγγραφει στο μαικροσοφτ στορ ξερω γω, και απο εκει να δηλωσω εγω ποια ειναι η ταυτοτητα μου στην κονσολα?

εψαξα αλλα δεν εχει τετοια επιλογη...

 

δηλαδη η μαικροσοφτ με αναγκαζει να εχω κυριο ιμειλ το ιμειλ που εχω στο xbox? ειναι δυνατον? ελεος

επισης αν εχω αλλο ιμειλ για το φεισμπουκ θα παιξει θεμα και εκει? (δεν το νομιζω αλλα με αυτα που ειδα τρομαξα)

 

και ενα τελευταιο. οταν πηρα το κινητο απο το παλικαρι ηταν πληρως φορτισμενο και ελεγε υπολοιπομενος χρονος 27 ωρες αν θυμαμαι καλα

 

το πηρα σπιτι του εκανα χαρντ ρισετ και παλι καπου εκει ελεγε

μετα απο λιγες ωρες, ειδα ημουν στο 76% και μου ελεγε υπολοιπομενος χρονος 3 ωρες!!!!

εκανα ρισετ ειναι στο 67% και μου λεει 21 ωρες.

 

παιζει καποιο προβλημα ή ειναι θεμα των ρισετ ξερει καποιος?

 

α, το κινητο εχει την γερμανικη βονταφον ρομ

αυτα

ευχαριστω

Θα σου απαντήσω μόνο σε κάνα δυο. Γιατί είμαι και με κινητό και βαριέμαι :P το Xbox live του κινητού έχει άμεση σχέση με τον κύριο λογαριασμό μαιλ που βάζεις στο κινητο σου,όπως και το store. Το Facebook δεν έχει σχέση με τον κύριο λογαριασμό σου. Είναι κάτι ξεχωριστό. Με τα μαιλ σου γενικά δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Αν απάντησα άσχετα συγχώρα με. Ειμαι με κινητό

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

To Xenon flash δεν δουλευει πια...τα παιξε.

Που να απευθυνθω? εκει που το πηρα? η σε nokia care?

παρακαλω τα φωτα σας

 

Σε Nokia care καλυτερα,Κωστα...Καλη επιτυχια

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...