Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολυ γρηγορο κλειδωμα. Τουλαχιστον 3 φορες γρηγοροτερο απο του desire που ειχα πριν.

Το GPS κλείδωσε μέσα στο σπίτι, χωρίς υποστήριξη wifi ή data! Έπαθα πλάκα... Και χρειάστηκε λιγότερο από 1 λεπτό... Μην πώς και μισό λεπτό...

 

Εχθές έκανα wipe data/factory reset + wipe cache από recovery.

Πέρασα ξανά κάποιες χρήσιμες εφαρμογές, δεν το στόλισα με άχρηστες εφαρμογές ούτε με εφαρμογές "επί πληρωμή".

Το φορτίζω μέχρι 100%, έχοντας ανοιχτά fb messenger, whatsapp, viber κτλ... Το βγάζω από τη φόρτιση και πέφτω για ύπνο.

Μετά από 5 λεπτά λέω δεν έβαλα ξυπνητήρι, σετάρω την εφαρμογή όπως τη θέλω, βάζω και αφύπνηση και το αφήνω στο 100%.

Σηκώνομαι το πρωί και βλέπω μπαταρία 100% με 5ω αναμονή και λέω τί έγινε τώρα;

Λέω μήπως κόλλησε... το πειράζω λίγο να δω αν θα πέσει και λειτουργούσε κανονικά αφού μετά έπεσε στο 99%.

Δεν ξέρω πώς έγινε αυτή η αναμονή, είχα και ανοιχτό το wifi και είχα και κανονικά μηνύματα στο whatsapp.

Επίσης συνηδειτοποίησα πως από τη στιγμή που έκλεισα το wifi εφόσον είχα φύγει από το σπίτι, είχα μεγαλύτερη κατανάλωση.

 

Θα ανεβάσω screenshot.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οθονη 18λ

Αδράνεια 15ω 9λ

wifi ενεργό 5ω 43λ

κλήσεις φωνης 2λ 2δ

ετοιμ. κυψελης 15ω 30λ

Δειτε πως αλλαζει η καμπυλη απο τη στιγμη που κλεινει το wifi

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Το GPS κλείδωσε μέσα στο σπίτι, χωρίς υποστήριξη wifi ή data! Έπαθα πλάκα... Και χρειάστηκε λιγότερο από 1 λεπτό... Μην πώς και μισό λεπτό...

 

Εχθές έκανα wipe data/factory reset + wipe cache από recovery.

Πέρασα ξανά κάποιες χρήσιμες εφαρμογές, δεν το στόλισα με άχρηστες εφαρμογές ούτε με εφαρμογές "επί πληρωμή".

Το φορτίζω μέχρι 100%, έχοντας ανοιχτά fb messenger, whatsapp, viber κτλ... Το βγάζω από τη φόρτιση και πέφτω για ύπνο.

Μετά από 5 λεπτά λέω δεν έβαλα ξυπνητήρι, σετάρω την εφαρμογή όπως τη θέλω, βάζω και αφύπνηση και το αφήνω στο 100%.

Σηκώνομαι το πρωί και βλέπω μπαταρία 100% με 5ω αναμονή και λέω τί έγινε τώρα;

Λέω μήπως κόλλησε... το πειράζω λίγο να δω αν θα πέσει και λειτουργούσε κανονικά αφού μετά έπεσε στο 99%.

Δεν ξέρω πώς έγινε αυτή η αναμονή, είχα και ανοιχτό το wifi και είχα και κανονικά μηνύματα στο whatsapp.

Επίσης συνηδειτοποίησα πως από τη στιγμή που έκλεισα το wifi εφόσον είχα φύγει από το σπίτι, είχα μεγαλύτερη κατανάλωση.

 

Θα ανεβάσω screenshot.

 

Wipe cache κανει ολη τη δουλεια! Εστρωσε η μπαταρια σου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα στειλε ενα email στη μοτο σχετικα με μπαταρια και μεσα στα αλλα πραγματα που μου ειπαν τα κλασσικα δλδ να το φορτιζω οταν πρωτα εχω εξαντλησει την μπαταρια και τετοια! Μου ειπαν και αυτο

[ATTACH]44134[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

εχει εγγυηση αντιπροσωπιας το 16αρι?!?

 

http://www.mobilehellas.com/kinita-tilefona/motorola-moto-g-16gb-black-eu.html

 

Όχι δεν έχει, αν αναφέρεσαι στην επίσημη υποστήριξη που υπάρχει στη χώρα μας. Τα 16άρια πρέπει να φύγουν έξω, σε περίπτωση οποιαδήποτε βλάβης. Μόνο τα 8άρια έχουν ελληνικό service γιατί γίνονται επίσημη εισαγωγή από Wind.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω το πιο πάνω φαινόμενο, όταν το wifi είναι ενεργό, έχω μικρότερη κατανάλωση σε idle, βλέπω πιο "φλατ" τη γραμμή.

Το wipe cache πρέπει να την έφτιαξε, γιατί το είχα κάνει και την προηγούμενη μέρα και παρατήρησα μείωση κατανάλωσης στη μέση της μπαταρίας...

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κανουμε restart το κινητο με τη μια ή πρεπει να το κλεισουμε και μετα να το ανοιξουμε?

Πατάς παρατεταμένα το Power button για περίπου > 7-10 δευτερόλεπτα.

Αλλά αυτό είναι Hard Reset σε περίπτωση που κολλήσει (Σαν να βγάζεις μπαταρία)... Διαφορετικά νομίζω με καμια εφαρμογή, εκτός αν υπάρχει κρυμένη καμια

επιλογή.

 

Τελικά θα πάρουμε 4.4.3;

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κανουμε restart το κινητο με τη μια ή πρεπει να το κλεισουμε και μετα να το ανοιξουμε?

αμα το χεις κανει ρουτ γινεται..

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς ζελατίνα οθόνης από αυτές που είναι κάπως ματ ας το πω και δεν αφήνουν δαχτυλιές; Αν ναι, ας ποστάρει το λινκ. Επίσης αυτό το tempered glass τι φάση είναι;
Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα το Power button για περίπου > 7-10 δευτερόλεπτα.

Αλλά αυτό είναι Hard Reset σε περίπτωση που κολλήσει (Σαν να βγάζεις μπαταρία)... Διαφορετικά νομίζω με καμια εφαρμογή, εκτός αν υπάρχει κρυμένη καμια

επιλογή.

 

Τελικά θα πάρουμε 4.4.3;

 

Διαφορες φημες λενε οτι θα παρουμε αντε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανενας αλλος να μην δουλευει κανα η αφη οταν φορτιζει το κινητο? τι μπορει να φταιει? :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πειτε καμια καλη θηκη μαλακη οχι σκληρη απο ebay

 

http://www.ebay.com/itm/New-Soft-Gel-Frosted-Silicone-TPU-Case-Cover-For-Motorola-Moto-G-X1032-/151190230301?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item2333a3d51d

Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανενας αλλος να μην δουλευει κανα η αφη οταν φορτιζει το κινητο? τι μπορει να φταιει? :/

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

http://www.ebay.com/itm/New-Soft-Gel-Frosted-Silicone-TPU-Case-Cover-For-Motorola-Moto-G-X1032-/151190230301?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item2333a3d51d

 

Σαν κατι να ειχα προσεξει αλλα δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια.

 

Η θηκη παχαινει πολυ το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Σαν κατι να ειχα προσεξει αλλα δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια.

 

Η θηκη παχαινει πολυ το κινητο?

 

Οχι ιδιαιτερα πολυ κλασικη θηκη απο σιλικονη ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς ζελατίνα οθόνης από αυτές που είναι κάπως ματ ας το πω και δεν αφήνουν δαχτυλιές; Αν ναι, ας ποστάρει το λινκ. Επίσης αυτό το tempered glass τι φάση είναι;

 

Μην σκεφτείς να αγοράσεις τέτοια. Έχω στο nexus 4 μου. Δημιουργεί μια γλοιώδης επιφάνεια που φαίνεται σαν όλη η οθόνη να έχει μια στρώση από υγρό και χάνεις την καθαρότητα της οθόνης. Καλύτερα πάρε τα κλασσικά φθηνά που πήρα από ebay και έμεινα πολύ ευχαριστημενος.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Η θηκη παχαινει πολυ το κινητο?

 

τέτοια θήκη έχω κι εγώ, την γαλάζια μ'εκείνο το κίτρινο shell της Motorola για πλάτη κινητού και φαίνεται πολύ ωραίο

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΤΟΣ απο την wind και το public ποιο αλλο καταστημα εχει την ΝΕΑ εκδοση του moto g?!

 

 

HELP.... :(

 

Νεα εννοεις με ασπρο το λογοτυπο της μοτορολα;

Link to comment
Share on other sites

Νεα εννοεις με ασπρο το λογοτυπο της μοτορολα;

 

ναι!

 

ειχα το παλιο και θελω το νεο. στο mobilehellas δεν ξερουν τι ειναι αυτο που πουλανε και δεν ρισκαρω.

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΤΟΣ απο την wind και το public ποιο αλλο καταστημα εχει την ΝΕΑ εκδοση του moto g?!

 

 

HELP.... :(

 

Το amazon uk μου εστειλε την καινουργια πριν μια βδομαδα

http://mowned.com/sig/epivitor.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην σκεφτείς να αγοράσεις τέτοια. Έχω στο nexus 4 μου. Δημιουργεί μια γλοιώδης επιφάνεια που φαίνεται σαν όλη η οθόνη να έχει μια στρώση από υγρό και χάνεις την καθαρότητα της οθόνης. Καλύτερα πάρε τα κλασσικά φθηνά που πήρα από ebay και έμεινα πολύ ευχαριστημενος.

 

Αναφέρεσαι στην ματ ζελατίνα ή στο temperd glass;; Για την ματ ζελατίνα, την είδα σε Galaxy S4 φίλου και μ'άρεσε πάρα πολύ όσον αφορά την υφή της και το ότι δεν κρατάει δαχτυλιές. Δεν την θέλω γιατί φοβάμαι τις γρατσουνιές αλλά γιατί με φάνηκε ωραία οπότε δεν με ενδιαφέρουν οι κλασικές ζελατίνες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παρηγγειλα ενα σετ με 2 προστατευτικα απο eBay :) 1 ευρω εκαναν οπότε μου' ρθουν δε μου' ρθουν δεν εχει και πολλη σημασια. Παντως ο seller μου εστειλε μηνυμα και ειπε οτι θα προσοαθησει να ξεκινησει το shipping μεσα σε 48 ωρες.

My Devices:

Motorola Moto G (Stock, no root) Current Phone

Viewsonic G-Tablet (Smoother Bean 4.1.2, Rooted) Current Tablet

Samsung Galaxy 550 (OmniROM 4.4, Rooted)

Vodafone 858 Smart (Stock, Rooted)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει (λένε) τα περίεργα με τα "τσιρίγματα" του ακουστικού και επίσης κάποιοες μικροβελτώσεις στην στιβαρότητα των πλήκτρων.

 

Εγω παντως που μαλλον τη καινουρια εκδοση εχω (απο wind) με το ασημο-ασπρο Μ και ενα μικρο θεματακι με τον ηχο ειχα και τα κουμπια δε μου φαινονται και τα πιο στιβαρα... Παντως αυτο με τα κουμπια εξηγητε σε ενα βιντεο που ανεβασε ενας φιλος κανα δυο σελιδες πισω.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...