Jump to content

Wind - Σταθερή τηλεφωνία και internet


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η συμμετοχη της wind αφορα στην νοβα αν δεν κανω λαθος. Καμια σχεση με το ιντερνετ.

Επελεξε την εταιρια με την καλυτερη δυνατη προσφορα γιατι εστω και 1% αν γινει μια στραβη και δεν παρεις νεα προσφορα απο την wind θα πρεπει μετα να αλλαξεις παροχο (αυτο μπορει να συμβει αν σε παιρνουν τηλεφωνο και δεν σε βρισκουν οποτε αναγκαζονται και προχωρουν το αιτημα φορητοτητας).

Link to comment
Share on other sites

Η συμμετοχη της wind αφορα στην νοβα αν δεν κανω λαθος. Καμια σχεση με το ιντερνετ.

Επελεξε την εταιρια με την καλυτερη δυνατη προσφορα γιατι εστω και 1% αν γινει μια στραβη και δεν παρεις νεα προσφορα απο την wind θα πρεπει μετα να αλλαξεις παροχο (αυτο μπορει να συμβει αν σε παιρνουν τηλεφωνο και δεν σε βρισκουν οποτε αναγκαζονται και προχωρουν το αιτημα φορητοτητας).

Οπως λέει ο φίλος. Κάνε φορητότητα όπου έχει όντως καλή προσφορά σε περίπτωση που κάτι γίνει. Αλλά φρόντισε να ακούς τα τηλέφωνά σου γιατί από προσωπική εμπειρία και γενικώς από αυτά που διαβάζω εδώ, η wind θα επανέλθει με δυνατή προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά απο αίτηση φορητότητας μου πρόσφερε η wind μόνο adsl και τηλέφωνο 14,20€ και σταθερα+300 κινητά + adsl 20€

 

Αυτά για να ξέρει ο επόμενος τι να περιμένει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελαβα αντιπροσφορα μετα απο αιτημα φορητότητας . 17 ευρω για τα εξης: 24 Mbs internet, 300 λεπτά κινητα και απεριοριστα σταθερα υπεραστικα
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελαβα αντιπροσφορα μετα απο αιτημα φορητότητας . 17 ευρω για τα εξης: 24 Mbs internet, 300 λεπτά κινητα και απεριοριστα σταθερα υπεραστικα

 

ακριβως το ιδιο πηρα και εγω μετα απο αιτηση στη hol. επισης δικαιουσαι και ενα νοθμερο f2go με 120 λεπτα καθε μηνα :)

www.All-In-Stock.com
Link to comment
Share on other sites

σε βάζουν σε σκέψεις οι τιμές που βλέπω αλλά εγώ που θέλω συνδρομητική τηλεόραση γιατί πλέον η ελεύθερη δεν βλέπετε και κάθομαι πολλές ώρες σπίτι έβαλα forthnet-nova, 3play δηλαδή με 29,90 και +5Ε για 720 λεπτά σε κινητά που με υπερκαλύπτει
Link to comment
Share on other sites

σε βάζουν σε σκέψεις οι τιμές που βλέπω αλλά εγώ που θέλω συνδρομητική τηλεόραση γιατί πλέον η ελεύθερη δεν βλέπετε και κάθομαι πολλές ώρες σπίτι έβαλα forthnet-nova, 3play δηλαδή με 29,90 και +5Ε για 720 λεπτά σε κινητά που με υπερκαλύπτει

 

Offtopic Στο nova triple play έχει τα κανάλια για αθλητικά και ταινίες;η μόνο τα απλά;

Link to comment
Share on other sites

σε βάζουν σε σκέψεις οι τιμές που βλέπω αλλά εγώ που θέλω συνδρομητική τηλεόραση γιατί πλέον η ελεύθερη δεν βλέπετε και κάθομαι πολλές ώρες σπίτι έβαλα forthnet-nova, 3play δηλαδή με 29,90 και +5Ε για 720 λεπτά σε κινητά που με υπερκαλύπτει

 

Το συνδρομητικό της Nova στα 29.90 είναι για κλάματα σε ότι έχει να κάνει με την τηλεόραση, εκτός και αν σου αρέσουν τα ντοκιμαντέρ :) Αν θες να έχεις σοβαρή τηλεόραση πας στο 70€ το μήνα στην Forthnet. Η οικονομικότερη όλων σε ομιλία και ίντερνετ παραμένει η Wind

Link to comment
Share on other sites

Το συνδρομητικό της Nova στα 29.90 είναι για κλάματα σε ότι έχει να κάνει με την τηλεόραση, εκτός και αν σου αρέσουν τα ντοκιμαντέρ :) Αν θες να έχεις σοβαρή τηλεόραση πας στο 70€ το μήνα στην Forthnet. Η οικονομικότερη όλων σε ομιλία και ίντερνετ παραμένει η Wind

 

Με τα 29,90 3play nova έχεις όλα τα καναλιά τα δορυφορικά που δείχνουν ντοκιμαντέρ , extereme sports , σειρές , παιδικά , αθλητικά , μόδα κ.τ.λ. που σίγουρα είναι πολύ καλύτερο περιεχόμενο από τα ελεύθερα κανάλια . Μετά αν θες να τα έχεις όλα δίνεις 70 ευρώ που εκεί έχεις όμως και απεριοριστά κινητά από σταθερό , cinema , novasports

Link to comment
Share on other sites

Με τα 29,90 3play nova έχεις όλα τα καναλιά τα δορυφορικά που δείχνουν ντοκιμαντέρ , extereme sports , σειρές , παιδικά , αθλητικά , μόδα κ.τ.λ. που σίγουρα είναι πολύ καλύτερο περιεχόμενο από τα ελεύθερα κανάλια . Μετά αν θες να τα έχεις όλα δίνεις 70 ευρώ που εκεί έχεις όμως και απεριοριστά κινητά από σταθερό , cinema , novasports

 

Όσοι έχουν την περσινή καλοκαιρινή προσφορά, όπως εγώ, με 29,90€ έχουν απεριόριστα σε σταθερά και 720' σε κινητά, εκτός από το Nova start pack. Αν κάποιος χρειάζεται είτε τα αθλητικά είτε το cinema, πληρώνει το αντίστοιχο ποσό και συμπληρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελαβα αντιπροσφορα μετα απο αιτημα φορητότητας . 17 ευρω για τα εξης: 24 Mbs internet, 300 λεπτά κινητα και απεριοριστα σταθερα υπεραστικα

 

Μια χαρά σου ήρθε;)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σου ήρθε;)

 

Γενικά ημουν πολύ ευχαριστημενος με wind...αν ειχε καποιο πακετο με iptv θα ταν το ιδανικό:)

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Το συνδρομητικό της Nova στα 29.90 είναι για κλάματα σε ότι έχει να κάνει με την τηλεόραση, εκτός και αν σου αρέσουν τα ντοκιμαντέρ :) Αν θες να έχεις σοβαρή τηλεόραση πας στο 70€ το μήνα στην Forthnet. Η οικονομικότερη όλων σε ομιλία και ίντερνετ παραμένει η Wind

Μωρ'ε καλά είναι τα ντοκιμαντέρ, αλλά πλεον βρίσκεις ότι θες σε you tube ότι θέλεις και σε torrents ή διαφίρα site με ταινίες, αντ'ιστοιχα, ότι θέλεις σε φιλμ. Οπότε γιατί να πληρώνεις παραπάνω στο λογαριασμό τηλεφώνου για υπηρεσίες τηλεόρασης? Η λογική μου είναι φτηνή και καλή σύνδεση ιντερνετ & σταθερά και τίποτα άλλο, οπότε wind...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Με πήραν απ την wind για το 2play που δίνει 300 λεπτά σε κινητά, απεριοστα σταθερά και 120 λεπτά προς όλους σε f2go καρτοκινητο. 20 ευρώ τον πρώτο χρόνο και 25 τον δεύτερο. Το πρόβλημά μου που είναι τα 35 ευρώ τέλη ενεργοποιησης, και 20 το ρουτερ μου λέει ότι η cyta και καλά δεν θα μου ζητήσει το ρουτερ πίσω επομενος κρατάω αυτό που έχω και ότι και καλά τα 35 θα τα πάρω πίσω από την cyta επειδή τα είχα πληρώσει στην αρχή. Παίζει κάτι τέτοιο? Και αν κάποιος έχει την συγκεκριμένη προσφορά ο λογαριασμός είναι τελικός 20 ευρώ η έχει τίποτα συν? Ευχαριστώ.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που ισχύει ειναι οτι η τιμη θα ειναι αυτη που σου λενε και τιποτα παραπανω χωρις κρυφες χρεωσεις κλπ. Το router της cyta ειναι με χρησιδανειο οπότε θα στο ζητήσουν και πρεπει να το επιστρέψεις. Επίσης δεν σου επιστρεφουν χρήματα πίσω! Κανε την αιτηση online καλυτερα.
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Μωρ'ε καλά είναι τα ντοκιμαντέρ, αλλά πλεον βρίσκεις ότι θες σε you tube ότι θέλεις και σε torrents ή διαφίρα site με ταινίες, αντ'ιστοιχα, ότι θέλεις σε φιλμ. Οπότε γιατί να πληρώνεις παραπάνω στο λογαριασμό τηλεφώνου για υπηρεσίες τηλεόρασης? Η λογική μου είναι φτηνή και καλή σύνδεση ιντερνετ & σταθερά και τίποτα άλλο, οπότε wind...

 

στο you tube δεν τα έχει live τα ντακιμαντέρ . Άλλωστε το 3play της forthnet έχει 29.90 σε 12μήνο πρόγραμμα και είναι πιο φθηνό από τη wind double play που για 12μήνο δίνεις 32 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Μωρ'ε καλά είναι τα ντοκιμαντέρ, αλλά πλεον βρίσκεις ότι θες σε you tube ότι θέλεις και σε torrents ή διαφίρα site με ταινίες, αντ'ιστοιχα, ότι θέλεις σε φιλμ. Οπότε γιατί να πληρώνεις παραπάνω στο λογαριασμό τηλεφώνου για υπηρεσίες τηλεόρασης? Η λογική μου είναι φτηνή και καλή σύνδεση ιντερνετ & σταθερά και τίποτα άλλο, οπότε wind...

 

στο you tube δεν τα έχει live τα ντακιμαντέρ . Άλλωστε το 3play της forthnet έχει 29.90 σε 12μήνο πρόγραμμα και είναι πιο φθηνό από τη wind double play που για 12μήνο δίνεις 32 ευρώ

 

Δεν νομίζω ότι 5€/μήνα για υπηρεσίες τηλεόρασης (ειδικά) για συνδρομητές σε περιοχές με προβληματικό επίγειο σήμα είναι πολλά...:X

Επίσης, πολύ χρήσιμη υπηρεσία για οικογένειες με παιδιά: καλύτερα να βλέπουν ντοκυμανταίρ τα παιδιά παρά σκουπίδια στην ελεύθερη ιδιωτική τηλεόραση.;)

Link to comment
Share on other sites

η ελεύθερη τηλεόραση έχει πέσει πολύ . για τα παιδιά έχει μόνο σ/κ παιδικά ενώ στο start pack της nova έχει να δεις και παιδικά κανάλια όλη την ώρα όπως και ντοκιμαντέρ
Link to comment
Share on other sites

Στα 11 ευρώ το Double Play S, μετά από αίτηση φορητότητας στην HOL. Για 1 χρόνο. Καθόλου άσχημα πιστεύω ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν επεσε η τιμη αλλα συνηθιζουν να κανουν μια στρογγυλοποιηση απο το τηλ. Στα 11,80 το εδιναν (οχι πως δεν ειναι εξαιρετικη τιμη αλλα εχε το στο νου σου)
Link to comment
Share on other sites

εμένα παιδιά μου έσκασε η εξής τρελή προσφορά: 5 ευρώ για αστικά-υπεραστικά, 300 λεπτά προς κινήτα, 24αρι internet, χωρίς τέλη ενεργοποίησης!!!!!!για 2 χρόνια.

βέβαια να σημειώσω ότι έχω συμβόλαιο W στη Wind και γι αυτό μάλλον μου έκαναν τέτοια προσφορά.

το πρόβλημα μου είναι ότι το συμβόλαιο μου στη forthnet (τηλεφωνική ανανέωση) λήγει το Σεπτέμβριο και πρέπει να πληρώσω πέναλτι 73 ευρώ (+ μου ήρθε ο λογαριασμός 2μηνου 40 ευρώ). και δυσκολεύομαι να δώσω άμεσα 113 ευρώ.....τι λέτε να κάνω;;να αλλάξω πάροχο ή να τους περιμένω για Σεπτέμβριο (αν βέβαια μου δώσουν τέτοια προσφορά);

 

Υ.Γ. έκαναν και μια πατατιά με το W όπου με χρέωσαν διπλό πάγιο(θα μου κάνουν πιστωση στο επόμενο) και πρέπει να δώσω +60 ευρώ!!!!

Edited by Dimeos
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά, πράγματι, δεν υπάρχει και ίσως κάπου έχει λάθος.

Πάντως, αν προχωρήσεις, ξεκαθάρισε ότι τα 300' είναι προς όλους και όχι προς Wind/Q

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά, πράγματι, δεν υπάρχει και ίσως κάπου έχει λάθος.

Πάντως, αν προχωρήσεις, ξεκαθάρισε ότι τα 300' είναι προς όλους και όχι προς Wind/Q

έχεις δίκιο και εγώ κουφάθηκα όταν μου το είπαν....όσο για τα κινητά θα το διευκρινήσω, όπως και αν μου χρεώσουν το μοντεμ, αν τελικά το προχωρήσω.

θα μου τηλ αύριο το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was featured and featured

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...