Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Ε7; τι αναλυσης; ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

720 επαιζα στο Ν8, αλλα νομιζω 1080 δεν παιζει (κατα 99%) :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

720 επαιζα στο Ν8, αλλα νομιζω 1080 δεν παιζει (κατα 99%) :)

 

Όχι και το Ε7 με 720p είναι 100%! Τα Symbian δεν είχαν ποτέ FHD αν δεν κάνω λάθος!

 

μπαίνεις στον browser, κάνεις search "whats up messenger", πατάς download και τρεχει αυτόματα εγκατάσταση

 

Οκ ευχαριστώ Έγινε η εγκατάσταση! Αλλά ούτε κι αυτή η έκδοση δεν κάνει κλήσεις ακόμα, φαντάζομαι!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σαν οθόνη εννοείς; το 701,808 κτλ μια χαρά παίζουν 1080 ταινία

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι και το Ε7 με 720p είναι 100%! Τα Symbian δεν είχαν ποτέ FHD αν δεν κάνω λάθος!

 

Οκ ευχαριστώ Έγινε η εγκατάσταση! Αλλά ούτε κι αυτή η έκδοση δεν κάνει κλήσεις ακόμα, φαντάζομαι!

 

όχι ακόμα, αναμένουμε.. Δεν το έχω κάνει ποτέ από το update της εφαρμογής. Μια φορα δοκίμασα και είχα την αποτυχία όπως εσυ. Απο τοτε μπαινω browser και βλεπω αν η εκδοση για download ειναι νεοτερη.

 

Hd ειναι. Ναι στο ε7.

Ζηταω πολλα μηπως?

 

Το κακό με τις κατεβασμένες ταινίες από ιντερνετ/torrent είναι πως η κωδικοποίηση τους έχει υποστεί τόσες παρεμβάσεις από την αρχική τους μορφή που ένας παλιός Player όπως της Nokia μην περιμένεις να σε καλύψει εύκολα. Στο Note μου για να καταλάβεις έχω 2-3 Players για να είμαι βέβαιος πως ότι ταινία και να βάλω, ο αποκωδικοποιητής κάποιου εκ των 3 Players θα με καλύψει.

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ποια ταινία, εγώ στο Ν8 μου ούτε βίντεο κλιπ δεν παίζει στα 1080p! Το κατεβάζει μεν αλλά μόνο με ήχο!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εγκαταστήσει τον UC Player και τα περισσότερα videos τα παίζει κανονικά.

Η αλήθεια είναι βέβαια, ότι δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα κι επομένως, δεν μπορώ να πω με σιγουριά ότι υποστηρίζει όλα τα format.

Link to comment
Share on other sites

1080 Δεν παίζει το κινητό λόγω υλικού ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

όλοι οι players παίζουν ότι υποστηρίζει η Qt, άρα κατ' επέκταση και το symbian.

Με άλλα λόγια, ότι παίζει ο default θα παίζουν όλοι. Απλά αλλάζει το interface

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι και πολύ σίγουρος γι' αυτό που λες. Έχει τύχει να δοκιμάσω αρχείο (δεν θυμάμαι τι format είχε) που με τον default player έπαιζε μόνο τον ήχο, ενώ με τον UC Player έπαιζε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ξέρω, μπορεί να είναι έτσι όπως το λες.

Θυμάμαι πάντως ότι είχα αρχίσει να αναζητώ player για το κινητό μου (603 FP2) επειδή δεν μπορούσε να παίξει κάποια βιντεάκια που είχα.

Με τον UC Player τα παίζει κανονικά, τα συγκεκριμένα τουλάχιστον. Δεν έχω δοκιμάσει όλα τα format που υπάρχουν για να σου πω με σιγουριά ότι είναι 100% αποτελεσματικός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ξέρω, μπορεί να είναι έτσι όπως το λες.

Θυμάμαι πάντως ότι είχα αρχίσει να αναζητώ player για το κινητό μου (603 FP2) επειδή δεν μπορούσε να παίξει κάποια βιντεάκια που είχα.

Με τον UC Player τα παίζει κανονικά, τα συγκεκριμένα τουλάχιστον. Δεν έχω δοκιμάσει όλα τα format που υπάρχουν για να σου πω με σιγουριά ότι είναι 100% αποτελεσματικός.

 

Πως κι από που κατεβάζεις το UC Player στο Ν8 ας πούμε;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα σε κάποιο από τα γνωστά "μαγαζάκια"...

Αν το ψάξεις, θα το βρεις. Αν πάλι, δεν τα καταφέρεις, στείλε μου pm να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε...:p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα αδερφε και καλη σου εβδομαδα ηθελα να σε ρωτησω μηπως και ξερεις

εχω το Nokia N8 και εχω το πανω το symbian belle 111 ξερεις μηπως αμα βγηκε

τιποτα πιο νεο να βαλω επανω ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αδερφε και καλη σου εβδομαδα ηθελα να σε ρωτησω μηπως και ξερεις

εχω το Nokia N8 και εχω το πανω το symbian belle 111 ξερεις μηπως αμα βγηκε

τιποτα πιο νεο να βαλω επανω ?:confused:

 

Άν έχεις PC με Windows, κατέβασε το Nokia Suite, σύνδεσε το με το κινητό σου και θα δεις αν έχεις διαθέσιμο update/s

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ποιά εφαρμογή προτείνετε για Youtube?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα το youtube downloader. Πρόσφατα ξαναδοκίμασα μετά από πολύ καιρό το cutetube και έμεινα σε αυτό. Edited by matersci
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα το youtube downloader. Πρόσφατα ξαναδοκίμασα μετά από πολύ καιρό το cututube και έμεινα σε αυτό.

 

Έχεις το sis αρχείο γιατί είναι μόνο με αγορά ?

 

edit: το βρήκα (έκδοση 1.9.5)

 

thanks :)

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως κι εγώ το cutetube

χρησιμοποιούσα. Έχω κάποια sis κρατημένα......

Υ.Γ. Μου δημιουργεί πολύ μελαγχολία η ενότητα......

Χρόνια πολλά σε όλους. Χριστός Ανέστη.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γιατί το κανονικό youtube δεν λειτουργεί;

Σε εμένα πάντως λειτουργεί. Ούτως ή άλλως, δεν είναι εφαρμογή αλλά σύνδεσμος για την έκδοση για κινητά του youtube...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι θα γίνει πια με το symbian? Για πολλούς το καλύτερο ή έστω από τα καλύτερα λειτουργικά ever...

 

Τώρα πια η μια εφαρμογή μετά την άλλη παύει να λειτουργεί... Ο καιρός, τα μέσα μαζικής μεταφοράς, Psiloc World Traveler, Hotels.com και σήμερα ανακαλύπτω πως και το αγαπημένο Nokia Internet Radio έπαψε να λειτουργεί!!!

 

Ξέρει κανείς για κάποιο από αυτά αν είναι παροδικό ή αν θα πρέπει να τα ξεχάσω τελικά;;;

 

Για καιρό και συναλλάγματα βρήκα εναλλακτικές εφαρμογές... Για ξενοδοχεία, πτήσεις ή και Internet Radio στην Ελλάδα ξέρει κανείς κάποια εναλλακτική;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως λειτουργεί. Ούτως ή άλλως, δεν είναι εφαρμογή αλλά σύνδεσμος για την έκδοση για κινητά του youtube...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι θα γίνει πια με το symbian? Για πολλούς το καλύτερο ή έστω από τα καλύτερα λειτουργικά ever...

 

Τώρα πια η μια εφαρμογή μετά την άλλη παύει να λειτουργεί... Ο καιρός, τα μέσα μαζικής μεταφοράς, Psiloc World Traveler, Hotels.com και σήμερα ανακαλύπτω πως και το αγαπημένο Nokia Internet Radio έπαψε να λειτουργεί!!!

 

Ξέρει κανείς για κάποιο από αυτά αν είναι παροδικό ή αν θα πρέπει να τα ξεχάσω τελικά;;;

 

Για καιρό και συναλλάγματα βρήκα εναλλακτικές εφαρμογές... Για ξενοδοχεία, πτήσεις ή και Internet Radio στην Ελλάδα ξέρει κανείς κάποια εναλλακτική;

Η εναλλακτική είναι να επιλέξεις κάποια άλλη συσκευή και το διαμάντι που έχεις να το κρατήσεις για φωτογραφική, για gps, για ταξίδια, για τηλέφωνο κτλ. Εγώ αυτό θα κάνω μόλις βρω κάτι αξιόλογο για τα γούστα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...