Jump to content

GPS TRACKER ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ???


Christine_an
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα,

 

Σκέφτομαι να πάρω ένα gps tracker για αντικλεπτικό. Ένας φίλος πήρε από μια ελληνική εταιρεία και έχει μείνει ευχαριστημένος. Το χει βάλει στο ΙΧ, έχει και συναγερμό με σειρήνα και γενικά κάνει λέει παπάδες. Εγώ ήξερα μόνο αυτά μέχρι τώρα:

http://www.toolsat.gr/index.php?act=viewProd&productId=247

αλλά αυτό λέει δεν έχει σειρήνα κλπ.

 

Το φιλαράκι έβαλε αυτό:

http://www.pagroup.eu/product/gps-tracker-mvt800

 

Επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός και επειδή το δεύτερο είναι πιο ακριβό (αν και υπόσχεται περισσότερα), μπορεί κανείς να με βοηθήσει? Τα έχει δοκιμάσει κανείς και τα δύο? Αξίζει σαν επένδυση το δεύτερο ή να βάλω έναν σκέτο συναγερμό τύπου cobra? Το θέμα είναι ότι φοβάμαι μήπως αν μου αποσυνδέσουν το συναγερμό, τουλάχιστον να βρω το αμάξι με το δορυφόρο...

 

Τι προτείνετε????? :blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο δεν ξέρω να σου πώ αλλά καλό μου φαίνεται... Το πρώτο ξέρω ότι λειτουργεί πολύ καλά (το έχει γνωστός μου σε σκάφος).

Εγώ έχω βάλει το tk103b και είμαι ευχαριστημένος. Ειδεικά για την τιμή του είναι άψογο.

http://www.ebay.com/itm/Spy-Car-Vehicle-Realtime-GPS-GSM-GPRS-S-MS-Tracker-Tracking-System-Device-tk103B-/281036025836?pt=US_Tracking_Devices&hash=item416f0d6fec

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

 

Τελικά τα είδα και τα δύο. Τα ΤΚ-102 και 103 είναι μεν πιο προσιτά σε τιμή, αλλά παιδιά το άλλο δεν παίζει.

Πήρα αυτό το MVT-800. Μπήκε σε SCODA OCTAVIA με τα εξής:

 

- έχει δυνατή σειρήνα και συναγερμό, που συνδέεται με τις πόρτες ΑΚΟΜΑ και με την τάπα καυσίμων (αν φοβάσαι μη σου κλέβουν βενζίνη, εγώ όμως δεν το σύνδεσα)

- αν για οποιοδήποτε λόγο δεν ακούσεις τη σειρήνα και στο πάρουν το αμάξι, σε ειδοποιεί το GPS και μπορείς με μια απλή εντολή να κόψεις τη μίζα του οχήματος (τα ΤΚ δεν το κάνουν αυτό από όσο ξέρω).

- βλέπεις online και ζωντανά το όχημα, από το PC, το κινητό ή το tablet, χωρίς να μπλέκεις με SMS όλη την ώρα...

 

Πιστεύω σαν πρόταση είναι πιο ολοκληρωμένη. Αν τους κλαφτείς και λίγο, σου κάνουν και καλύτερη τιμή από αυτές που έχουν στο site.

Εγώ το προτείνω πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω σαν πρόταση είναι πιο ολοκληρωμένη. Αν τους κλαφτείς και λίγο, σου κάνουν και καλύτερη τιμή από αυτές που έχουν στο site.

Εγώ το προτείνω πάντως...

 

Σε τι τιμη στο εδωσαν;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Γεια σας και ευχαριστώ για την αποδοχή!

 

Πρόσφατα πήρα ένα ΤΚ103Β. Βάζω sim καρτοκινητού (what's up), αφού την έχω ενεργοποιήσει και αφού έχω κάνει ό,τι λέει το μάνιουαλ (απενεργοποίηση pin, sms-txt κτλ.) και δεν ενεργοποιείται! Το led ανάβει μόνιμα κόκκινο.

Βάζω sim συμβολαίου (cosmote) στο tracker, και στο κινητό μου τη what's up, και λειτουργεί κανονικά! Ενεργοποιείται εντός 1', αναβοσβήνει κανονικά το led, δέχεται sms και απαντά όπως πρέπει.

Δοκίμασα άλλη sim, πάλι καρτοκινητού (cu) και πάλι δεν δουλεύει!

Απορία: Είναι δυνατόν να παίζει κάτι, ανάμεσα στις sim καρτοκινητού και συμβολαίου?

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Φίλε θα σου πω αν και βλέπω ότι είναι καιρός που έκανες την ερώτηση. Εγώ έχω το ίδιο tk-103b του έβαλα από την αρχή καρτοκινητη wind με 10 € για ένα χρόνο και δούλεψε άριστα. Υπ όψιν ότι δεν έχω άμεση πρόσβαση στο tracker γιατί είναι θαμμένο, αλλά όπως σου είπα δεν είχα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...