Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηρθε σημερα το κινητο, καμμενο πιξελ και χτυπημενο bezel? παρελθον :happy: αψογο service!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ηρθε σημερα το κινητο, καμμενο πιξελ και χτυπημενο bezel? παρελθον :happy: αψογο service!

 

Καλοδουλευτο!!!!

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

thanks ;) αν κανω restore με την εφαρμογη της LG, οι εφαρμογες θα ξαναπερασουν κανονικα, ε? :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

thanks ;) αν κανω restore με την εφαρμογη της LG, οι εφαρμογες θα ξαναπερασουν κανονικα, ε? :)

 

Εχει γινει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

ναι, 2 φορες κιολας, 1 απο μενα και μια απο αυτους :p εχω και απο Titanium Backup, αλλα αφου θα γινει της LG για επαφες,μηνυματα,ρυθμισεις....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε σημερα το κινητο, καμμενο πιξελ και χτυπημενο bezel? παρελθον :happy: αψογο service!

 

:):) μπραβο ρε Πετρο!

Αντε, να το χαρεις...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι, 2 φορες κιολας, 1 απο μενα και μια απο αυτους :p εχω και απο Titanium Backup, αλλα αφου θα γινει της LG για επαφες,μηνυματα,ρυθμισεις....

 

Σε παραπεμπω εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4807834

 

Ποστ 1662 19/7/13

Αλλα αφου εχεις titanium μια χαρα πιστευω.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.... οποτε κανω με αυτο και οτι δεν επαναφερει απο εφαρμογες, με τιτανιουμ! ευχαριστω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε σημερα το κινητο, καμμενο πιξελ και χτυπημενο bezel? παρελθον :happy: αψογο service!

 

Τυχερέ καλοδούλευτο και να το χαρείς ;) Ελπιζω την ιδια τυχη να εχει και το δικο μου :),

(καμμενο pixel+ειχε κολλησει η νανο σιμ με micro ανταπτορα)

Το εστειλα εντος των 7 ημερων που ειναι το doa στο birdphone και αυτοι πηγαν να μου το βγαλουν εκτος εγγυησης επειδη απαγορευται η εισοδος ανταπτορα...Τελικα το εστειλαν στην Lg απο οτι μου ειπαν και αυριο μαλλον θα με ενημερωσουν (5 εργασιμες) τι θα γινει,,,

Αν δεν εχει παθει το σιμ tray που δεν νομιζω επειδη δουλευε κανονικα με την sim πανω λογικα θα μου το αντικαταστησου υποθετω!

Ελπιζω ολα να πανε καλα :) Θα σας ενημερώσω :!:

 

Περιμενω και την Nillkin flip case μεσα στη βδομαδα...

 

Εdit:Δεν βλεπω να επικοινωνουν μαζι μου αυτοι του Birdphone παρα τα δυο μηνυματα που τους εχω στειλει εχθες και σημερα... :(

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Το χω αγγελία στο buynsell, 300€ για όποιον θέλει από Αθήνα κέντρο και νότια
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το bumper της lg..

Απλα τέλειο!!

 

δωσε καμια φωτο με τη συσκευη αν μπορεις ντε..

 

σε πτωση το προστατευει? επισης πλατη και οθονη θα αποφυγουν γρατζουνιες?

 

απο ebay? ποσες μερες εκανε? link?

 

ξερασε τα ολα :D:D

Link to comment
Share on other sites

δωσε καμια φωτο με τη συσκευη αν μπορεις ντε..

 

σε πτωση το προστατευει? επισης πλατη και οθονη θα αποφυγουν γρατζουνιες?

 

απο ebay? ποσες μερες εκανε? link?

 

ξερασε τα ολα :D:D

 

Χαχα

Θα έβαζα ούτως η άλλως αλλά δεν έχω άλλη συσκευή μαζί μου τώρα :p

 

Απο ebay, genuine στα 15 και κατι ευρώ. Έκανε 7 εργάσιμες να έρθει και είναι αυτή εδω

 

Πανέμορφη, προστατεύει παντού ΚΑΙ την πίσω κάμερα από γρατσουνιές (στο όριο είναι). Δεν δίνει όγκο και δεν κάνει τη συσκευή ασχημη.

 

Φωτογραφίες το απογευματάκι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ποια η γωνμη-εμπειρια σας με το καταστημα Alfa-mobile?Το εχει στα 340 και επειδη δε το βλεπω πλεον στο Σκρουτζ μη τυχον <<παιζει>> κατι.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ποια η γωνμη-εμπειρια σας με το καταστημα Alfa-mobile?Το εχει στα 340 και επειδη δε το βλεπω πλεον στο Σκρουτζ μη τυχον <<παιζει>> κατι.ευχαριστω

 

νομιζω ειναι της ιδιας ιδιοκτησιας με το galaxy store

 

εγω το OG το πηρα απο το galaxy store, πολωνικο, σφραγισμενο, κομπλε..

Link to comment
Share on other sites

Χαχα

Θα έβαζα ούτως η άλλως αλλά δεν έχω άλλη συσκευή μαζί μου τώρα :p

 

Απο ebay, genuine στα 15 και κατι ευρώ. Έκανε 7 εργάσιμες να έρθει και είναι αυτή εδω

 

Πανέμορφη, προστατεύει παντού ΚΑΙ την πίσω κάμερα από γρατσουνιές (στο όριο είναι). Δεν δίνει όγκο και δεν κάνει τη συσκευή ασχημη.

 

Φωτογραφίες το απογευματάκι :)

Φίλε μου το συγκεκριμένο δεν προστατεύει το κινητό ολοκληρωτικά, απλά πιάνει γύρω γύρω και δίνει ένα ύψος όταν τοποθετείται το κινητό οριζόντια, σε οποιαδήποτε άλλη θέσει το κινητό είναι εκτεθειμένο σε οτιδήποτε. Η πιο καλή λύση είναι μία θήκη σιλικόνης μαλακή (rubber - όχι TPU, Mercury προκαλούν θαμπάδα ή γρατσουνιές σε σημεία έντονης πίεσης) που πιάνει το κινητό ολόκληρο και προστατεύει ολοκληρωτικά.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το συγκεκριμένο δεν προστατεύει το κινητό ολοκληρωτικά, απλά πιάνει γύρω γύρω και δίνει ένα ύψος όταν τοποθετείται το κινητό οριζόντια, σε οποιαδήποτε άλλη θέσει το κινητό είναι εκτεθειμένο σε οτιδήποτε. Η πιο καλή λύση είναι μία θήκη σιλικόνης μαλακή (rubber - όχι TPU, Mercury προκαλούν θαμπάδα ή γρατσουνιές σε σημεία έντονης πίεσης) που πιάνει το κινητό ολόκληρο και προστατεύει ολοκληρωτικά.

 

Ότι προστατεύει μια λαστιχενια προστατεύει και αυτή φίλε μου. Rubber ειναι από μέσα και από πάνω βάζεις το στεφάνι.

Όπως και να πέσει η συσκευή δεν χτυπάει. Εκτός αν είναι ανώμαλο το έδαφος. Σε αυτή την περίπτωση ότι και να έχεις το γυαλί θα σπάσει.

 

Σιλικόνη σε τέτοια συσκευή πάντως είναι αμαρτία..

Link to comment
Share on other sites

Ότι προστατεύει μια λαστιχενια προστατεύει και αυτή φίλε μου. Rubber ειναι από μέσα και από πάνω βάζεις το στεφάνι.

Όπως και να πέσει η συσκευή δεν χτυπάει. Εκτός αν είναι ανώμαλο το έδαφος. Σε αυτή την περίπτωση ότι και να έχεις το γυαλί θα σπάσει.

 

Σιλικόνη σε τέτοια συσκευή πάντως είναι αμαρτία..

 

Επειδή έχω δοκιμάσει τα πάντα και το παραπάνω bumper της LG, η μόνη θήκη που πραγματικά προστατεύει είναι αυτή που είπα πριν και από πέσιμο σε ανώμαλο έδαφος διότι είναι ελαστική και πιάνει ολόκληρο το κινητό, επίσης έχει πολύ καλό grip και δεν γλυστράει το κινητό πουθενά. Το bumper της LG δεν προστατεύει, και εκτός ανώμαλου εδάφους σε οποιοδήποτε χτύπημα έστω και μικρό του κινητού στη μέση (πχ τραπεζάκια κλπ), ακόμα και σε υγρές επιφάνειες με αρκετό υγρό που αν είναι ζεστό το γυαλί και έρθει σε επαφή μπορεί να σπάσει (υπάρχουν πολλές αναφορές στο XDA), και θα το διαπιστώσεις και συ στην καθημερινή χρήση. Τώρα αν είναι αμαρτία ή όχι αυτό είναι άλλο θέμα. Όποιος θέλει θήκη παίρνει μία πραγματική θήκη όποιος θέλει εφέ παίρνει κάτι άλλο που όμως δεν προστατεύει επαρκώς. Βέβαια ο καθένας έχει τη γνώμη του και μπορεί να αγοράσει αυτό που νομίζει ότι του ταιριάζει περισσότερο, την άποψη μου προτείνω μετά από δική μου εμπειρία.!!!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.014079

http://www.nortonline.gr/nortonline/el/product/010630-0153/faceplate_lg_e975_optimus_g_hardshell__white.html

 

Είναι οι ίδιες θήκες;

Του eshop θα είναι συμβατή με το 975; ποιός ο λόγος να λανσάρει μια θήκη για τηλέφωνο το οποίο δεν εισάγεται στην Ελλάδα; (970)

Εμπειρίες από αυτή τη θήκη;

Έχω αυτή του πλαισίου αλλά δεν μου αρέσει που εμφανίζει "νερά". Ειδικά στη λευκή πλάτη του τηλεφώνου...

Τη προτίνετε για αγορά από Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

οταν επιλεγεις το αλφαριθμητικο πληκτρολογιο τηλεφωνου(αντι για το qwerty),π.χ για να γραψεις ενα μυνημα,υπαρχει τροπος να φευγει αυτο το ενοχλητικο βελακι απο αριστερα/δεξια?

θα το δικαιολογουσα για ενα κινητο 6 ιντσων, αλλα στο g πιστευω ειναι αχρειαστο.Υπαρχει καποια ρυθμιση που το κανει να φευγει,ωστε το numeric pad να πιανει ολη την οθονη κατω?

Link to comment
Share on other sites

οταν επιλεγεις το αλφαριθμητικο πληκτρολογιο τηλεφωνου(αντι για το qwerty),π.χ για να γραψεις ενα μυνημα,υπαρχει τροπος να φευγει αυτο το ενοχλητικο βελακι απο αριστερα/δεξια?

θα το δικαιολογουσα για ενα κινητο 6 ιντσων, αλλα στο g πιστευω ειναι αχρειαστο.Υπαρχει καποια ρυθμιση που το κανει να φευγει,ωστε το numeric pad να πιανει ολη την οθονη κατω?

 

το βελακι για χρηση με ενα χερι λες (αριστεροχειρες και δεξιοχειρες) ; ?

Εαν ναι ειτε στις ρυθμισεις πληκτρολογιου ξετσεκαρε το "πληκτρολογηση με το ενα χερι" ειτε κανε ενα γρηγορο swype απο δεξια-αριστερα (ή αντιστροφα) και αυτο θα φυγει. Τοσο απλα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μηδενίζει το ιστορικό στα δεδομένα; βάζω αλλαγή μήνα στις 3 κάθε μήνα και μου δείχνει από τον Αύγουστο! Edited by rocobloco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δοκιμάσει τα πάντα και το παραπάνω bumper της LG, η μόνη θήκη που πραγματικά προστατεύει είναι αυτή που είπα πριν και από πέσιμο σε ανώμαλο έδαφος διότι είναι ελαστική και πιάνει ολόκληρο το κινητό, επίσης έχει πολύ καλό grip και δεν γλυστράει το κινητό πουθενά. Το bumper της LG δεν προστατεύει, και εκτός ανώμαλου εδάφους σε οποιοδήποτε χτύπημα έστω και μικρό του κινητού στη μέση (πχ τραπεζάκια κλπ), ακόμα και σε υγρές επιφάνειες με αρκετό υγρό που αν είναι ζεστό το γυαλί και έρθει σε επαφή μπορεί να σπάσει (υπάρχουν πολλές αναφορές στο XDA), και θα το διαπιστώσεις και συ στην καθημερινή χρήση. Τώρα αν είναι αμαρτία ή όχι αυτό είναι άλλο θέμα. Όποιος θέλει θήκη παίρνει μία πραγματική θήκη όποιος θέλει εφέ παίρνει κάτι άλλο που όμως δεν προστατεύει επαρκώς. Βέβαια ο καθένας έχει τη γνώμη του και μπορεί να αγοράσει αυτό που νομίζει ότι του ταιριάζει περισσότερο, την άποψη μου προτείνω μετά από δική μου εμπειρία.!!!!

 

Ε εγω θελω εφε τοτε!

Γιαυτο και τα εσκασα για το g και δεν περιμενα το g2. Γιατι το g ειναι κουκλι και εχει μπρος-πισω γοριλα!

Δεν ηθελα να φανταζομαι οτι ειναι ωραιο δηλαδη. Ηθελα να το βλεπω :cool:

 

Φιλικα παντα. Η προσωπικη μου αποψη απλα

 

Φωτογραφιες απο το bumper εδω παιδες :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξη ρε παιδια, γουστα ειναι αυτα. Εγω ειχα βαλει την otterbox και την ελεγαν γκουμουτσα. Αλλος δεν του βαζει τιποτα. Οτι θελει ο καθενας και οπως του αρεσει!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε παιδιά αυτά είναι καθαρά , γούστα του καθενός. :)

 

θέλουμε kitKat ? :P (πάντα μου άρεσε αυτή η σοκολάτα. χαχαχα)

 

Α, ΟΚ! Αρα μιλαμε και για custom recoovery. Ολο το πακετο δηλαδη!

Παιδια, δεν το ειχα ψαξει καθολου! Δειτε ομως τι λενε σ' αυτο το λινκ για το relock:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2188919

 

Αν καταλαβα καλα λενε οτι γινεται!

 

όντως φαίνεται πολύ απλό. το ερώτημα είναι , μήπως ακόμα και με την επιστροφή μπορεί να φανεί ότι κάποτε ήταν ξεκλείδωτο οποτε να χαθεί η εγγύηση. το φοβάμαι το ξεκλείδωμα μιας και στο sole που είχα πριν δεν υπήρχε επιστροφή και εγγύηση γιοκ :P

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...