Jump to content

Όλα για το κάπνισμα - τσιγάρα- πούρα. κ.α.


xraysr0x
 Κοινοποίηση

Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?  

1.318 members have voted

  1. 1. Τι μάρκα τσιγάρα καπνιζετε?

    • Lucky Strike
      68
    • Marlboro
      178
    • Davidoff
      109
    • GR
      23
    • Camel
      48
    • Origin
      2
    • Καρελια κ.α.
      56
    • Στριφτό
      370
    • Άλλο
      210
    • ΔΚ/ΔΑ
      254


Recommended Posts

Μα από 5 διαφορετικά περίπτερα παίρνω και τον τελευταίο καιρό 4/5 που μου δίνουν είναι χωρίς κόψιμο...

Δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά με βολεύουν περισσότερο σε σχέση με τα άλλα μιας και δε στρίβω και πολύ καιρό. Χρειάζομαι ακόμα τις βοηθητικές στο ποδήλατο. :p

 

Μα κι εγώ, κάνω στριφτά εδώ και 1 χρόνο περίπου κι ακόμα δεν... :p

 

Το μυστικό της επιτυχίας είναι να βάζεις λίγο καπνό. Συμφέρει και την τσέπη :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μυστικό της επιτυχίας είναι να βάζεις λίγο καπνό. Συμφέρει και την τσέπη :p

 

Φίλε έχεις απόλυτο δίκιο. Με την σωστή ποσότητα, το τσιγάρο βιάζεται να κλείσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Πρόσφατα αρχισα συστηματικά το κάπνισμα, με Marlboro light 10ari.Έκανα 2 πακέτα σε 3 μέρες, αλλά αμέσως μετά πήρα ένα Assos φίλτρο μαλακό (το κάτασπρο, με 2.10 ευρώ και 25 τσιγάρα).

 

Μου αρέσει πολύ περισσότερο από το Marlboro.

Aυτό που θέλω να ρωτήσω είναι σε τι άλλες "εκδόσεις/ πακέτα" βγαίνουν τα "Άσσος"??

Ξέρω για τα international (κάπου στην σελίδα 51 του θέματος αυτού αναφέρονται). Επίσης, πως τα ζητάω τα International? Βγαίνουν και σε σκληρό και μαλακό πακέτο?(απότι έχω καταλάβει στα τσιγαρα η διαφοά αναμεσα στο "μαλακο" και "σκληρό" είναι στο πακέτο??)

 

Γενικά θα ήθελα να ακούσω προτάσεις από Assos και μόνο αν γίνεται.

 

(καταραμένη εξεταστική....μας μπάφιασες....)....

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Πρόσφατα αρχισα συστηματικά το κάπνισμα, με Marlboro light 10ari.Έκανα 2 πακέτα σε 3 μέρες, αλλά αμέσως μετά πήρα ένα Assos φίλτρο μαλακό (το κάτασπρο, με 2.10 ευρώ και 25 τσιγάρα).

 

Μου αρέσει πολύ περισσότερο από το Marlboro.

Aυτό που θέλω να ρωτήσω είναι σε τι άλλες "εκδόσεις/ πακέτα" βγαίνουν τα "Άσσος"??

Ξέρω για τα international (κάπου στην σελίδα 51 του θέματος αυτού αναφέρονται). Επίσης, πως τα ζητάω τα International? Βγαίνουν και σε σκληρό και μαλακό πακέτο?(απότι έχω καταλάβει στα τσιγαρα η διαφοά αναμεσα στο "μαλακο" και "σκληρό" είναι στο πακέτο??)

 

Γενικά θα ήθελα να ακούσω προτάσεις από Assos και μόνο αν γίνεται.

 

(καταραμένη εξεταστική....μας μπάφιασες....)....

Τα ασσος που είναι φτιαγμενα με "ανατολικο" καπνο βγαίνουν σε:

1 Ασσος φιλτρο κασσετινα, μοιαζει με το μαλακο που καπνισες αλλα εχει λιγοτερη νικοτινη και περισσοτερο εντωνη γευση

2 Ασσος μαλακο

3 Ασσος Σκετος ή αφιλτρος. Βγαίνει σε κασετινα,αφιλτρο τσιγαρο, καθολου βαρυ. Το θεωρω το καλυτερο τσιγαρο.

4 Ασσος Εxport. Το κάπνισα 1-2 φορες δεν μουθ αρεσε και πολυ

5. Ασσος super 100s. Παρομοιο με τον Ασσο μαλακο, μόνο που είναι 100s και κατα την γνωμη μου ισως εχει λίγο καλυτερο καπνο.

 

Τα ασσος που ειναι φτιαγμενα με ξανθο/Virginia καπνο είναι τα:

1 Assos International. Σε σκληρο και μαλακο πακετο,Lights(το lights είναι μαπα) και 100s. Αρκετα καλο για τα λεφτα του τσιγαρακι,δυνατη γευση. Απο κάτι winston και κάτι pall mall που είναι στην ιδια σχεδων τιμη απεχει ετη φωτος.

2.Αssos 25αρι. Φτηνη απομιμηση του Ασσος Ιντερνασιοναλ.

 

Τα τσιγαρα που είναι φτιαγμενα με τον ελληνικο ή oriental ή ανατολικο καπνο δηλ Ασσος ο παραδοσιακος,Καρελια φιλτρο,Σαντε ή ακομα και τα γαλλικα Gauloises Brunes και Gitanes κατα την γνωμη μου είναι λιγοτερο βλαβερα γιατι ο καπνος αυτος δεν ψεκαζεται,σε αντιθεση με τα Virginia ή τα Burley που αναγκαστικα χρειαζονται πολύ ψεκασμο.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστώ για την κατατοπιστική απάντηση.

Μυ φαίνεται ενδιαφέρουσα η 3 προταση σου.(άσσος άφιλτρο).Θέλω να σε ρωτήσω όμως, κυκλοφορεί ευρέως το πακέτο αυτό στα περιπτερα? Το ζητάω ως άσσος άφιλτρο και βγαίνει σε κουτί τύπου κασετίνα?(όπως αυτές που έχουν τα καρέλια??).

Επίσης είναι όλο λευκό όπως τα άσσος φίλτρο μαλακό?(έχουν άσπρο φίλτρο).

 

 

Να ρωτησω και κατι αλλο.

Το ασσος φιλτρο μαλακο, βγαίνει και σε "σκληρό" πακέτο? (ή θα γίνω ρεζίλι σε κανά περίπτερο?)

Ή μονο το international υπάρχει σε σκληρό?

Δεν μπορώ καθόλου τις συσκευασίες/ κασετίνα, γιαυτό ρωτάω.

Θα ήθελα ένα ασσος σε σκληρό πακέτο, κατά προτίμηση όλο λευκό όπως το "άσσος φίλτρο μαλακό",που κάνει 2.10 (:).

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστώ για την κατατοπιστική απάντηση.

Μυ φαίνεται ενδιαφέρουσα η 3 προταση σου.(άσσος άφιλτρο).Θέλω να σε ρωτήσω όμως, κυκλοφορεί ευρέως το πακέτο αυτό στα περιπτερα? Το ζητάω ως άσσος άφιλτρο και βγαίνει σε κουτί τύπου κασετίνα?(όπως αυτές που έχουν τα καρέλια??).

Επίσης είναι όλο λευκό όπως τα άσσος φίλτρο μαλακό?(έχουν άσπρο φίλτρο).

 

 

Να ρωτησω και κατι αλλο.

Το ασσος φιλτρο μαλακο, βγαίνει και σε "σκληρό" πακέτο? (ή θα γίνω ρεζίλι σε κανά περίπτερο?)

Ή μονο το international υπάρχει σε σκληρό?

Δεν μπορώ καθόλου τις συσκευασίες/ κασετίνα, γιαυτό ρωτάω.

Θα ήθελα ένα ασσος σε σκληρό πακέτο, κατά προτίμηση όλο λευκό όπως το "άσσος φίλτρο μαλακό",που κάνει 2.10 (:).

 

Tο ασσος αφιλτρο το βρησκεις παντου.Το ζητας ετσι ή σαν Ασσος σκετο.Το ασσος φιλτρο μαλακο είναι συγκεκριμενο χαρμανι.Παρομοια με αυτο ειναι το Ασσος κασετινα και σε σκληρο πακετο τα Ασσος export(δεν θα στο συνηστουσα) και Ασσος Σουπερ Κατοσταρι(ετσι το ζητας) το οποιο είναι αρκετα καλο,ίσως και λιγο ανωτερο απο το μαλακο.

Απο ότι μου είπες,προδιαγραφες σου κοντα είναι το Ασσος Σουπερ Κατοσταρι.

Παρε και μερικα λινκ για τον Ασσο

http://www.cigarettespedia.com/index.php/BrandAssos

http://tsigara.blogspot.com/2007/12/assos.html

Link to comment
Share on other sites

Tο ασσος αφιλτρο το βρησκεις παντου.Το ζητας ετσι ή σαν Ασσος σκετο.Το ασσος φιλτρο μαλακο είναι συγκεκριμενο χαρμανι.Παρομοια με αυτο ειναι το Ασσος κασετινα και σε σκληρο πακετο τα Ασσος export(δεν θα στο συνηστουσα) και Ασσος Σουπερ Κατοσταρι(ετσι το ζητας) το οποιο είναι αρκετα καλο,ίσως και λιγο ανωτερο απο το μαλακο.

Απο ότι μου είπες,προδιαγραφες σου κοντα είναι το Ασσος Σουπερ Κατοσταρι.

Παρε και μερικα λινκ για τον Ασσο

http://www.cigarettespedia.com/index.php/BrandAssos

http://tsigara.blogspot.com/2007/12/assos.html

 

OK φίλε , θα πάρω το απόγευμα ενα άσσος σούπερ κατοστάρι.Ξέρεις αν εχει ασπρο φίλτρο η το κλασσικό?

Πάντως φαίνεται να το κατέχεις το θέμα.

 

άσσος καπνιζεις και εσύ?

Γενικά θεωρούνται καλά τσιγάρα?

(αν ξέρω καλά, ο "Παπαστράτος" που τα βγάζει είναι ελληνική εταιρεία, ή την έχει εξαγοράσει καποια εταιρεία /κολοσσός?

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

OK φίλε , θα πάρω το απόγευμα ενα άσσος σούπερ κατοστάρι.Ξέρεις αν εχει ασπρο φίλτρο η το κλασσικό?

Πάντως φαίνεται να το κατέχεις το θέμα.

 

άσσος καπνιζεις και εσύ?

Γενικά θεωρούνται καλά τσιγάρα?

(αν ξέρω καλά, ο "Παπαστράτος" που τα βγάζει είναι ελληνική εταιρεία, ή την έχει εξαγοράσει καποια εταιρεία /κολοσσός?

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Ασπρο φιλτρο. Ασσο καπνιζω ναι.Όσο αφορα την εταιρια εχει εξαγωραστει απο την Philip Morris αυτη που φτιαχνει τα Marlboro. Η παραγωγη εξακολουθει να γινεται στην Ελλαδα αλλα μου την σπαει λιγο να στηριζω εταιρια ξενων συμφεροντων τοσο που σκεφτομαι να το γυρισω στο Καρελια.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το άσσος super 100, αρκετά καλό το βρήκα.Όμως εχει κάπως μεγάλο/ασυβηθιστο πακέτο.

Οπότε ίσως επιστρέψω σε Assos φιλτρο μαλακό.

Από τα assos international υπάρχει κανενα σε σκληρό πακέτο με λευκό φίλτρο?

Γενικά τα assos international επίσης ανήκουν στην "Παπαστράτος"?Απλά άλλαξαν για ποικιλία το όνομα?

 

Εσύ petr_4 ποια καπνίζεις από όλες τις "ποικιλίες" άσσος?

(με συγχωρείς αν σε "έπρηξα"...αλλά ψάχνω ποιο μου ταιριάζει...)

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το άσσος super 100, αρκετά καλό το βρήκα.Όμως εχει κάπως μεγάλο/ασυβηθιστο πακέτο.

Οπότε ίσως επιστρέψω σε Assos φιλτρο μαλακό.

Από τα assos international υπάρχει κανενα σε σκληρό πακέτο με λευκό φίλτρο?

Γενικά τα assos international επίσης ανήκουν στην "Παπαστράτος"?Απλά άλλαξαν για ποικιλία το όνομα?

 

Εσύ petr_4 ποια καπνίζεις από όλες τις "ποικιλίες" άσσος?

(με συγχωρείς αν σε "έπρηξα"...αλλά ψάχνω ποιο μου ταιριάζει...)

Σε σκληρο πακετο με ασπρο φιλτρο υπάρχουν και τα Assos export. Εμενα δεν μου αρεσουν και πολυ αλλα γουστα είναι αυτα.

Τα Assos International δεν υπάρχουν με ασπρο φιλτρο,το χαρμανι ειναι εντελως αλλο,με καπνα Virginia και Burley και οχι με ελληνικα όπως η κλασσικη σειρα.Το internatianol=διεθνες κολαει στο ότι δεν προοριζονται μονο για την ελληνικη αγορα αλλα και για εξαγωγη. Παπαστρατος/Philip Morris και αυτα.

Εγω καπνιζω το αφιλτρο, βαρυ δεν ειναι,τον καλυτερο καπνο εχει αλλα δεν ξερω εαν σου αρεσουν τα αφιλτρα. Καμοια φορα κάνω και τα International.

Link to comment
Share on other sites

Σε σκληρο πακετο με ασπρο φιλτρο υπάρχουν και τα Assos export. Εμενα δεν μου αρεσουν και πολυ αλλα γουστα είναι αυτα.

Τα Assos International δεν υπάρχουν με ασπρο φιλτρο,το χαρμανι ειναι εντελως αλλο,με καπνα Virginia και Burley και οχι με ελληνικα όπως η κλασσικη σειρα.Το internatianol=διεθνες κολαει στο ότι δεν προοριζονται μονο για την ελληνικη αγορα αλλα και για εξαγωγη. Παπαστρατος/Philip Morris και αυτα.

Εγω καπνιζω το αφιλτρο, βαρυ δεν ειναι,τον καλυτερο καπνο εχει αλλα δεν ξερω εαν σου αρεσουν τα αφιλτρα. Καμοια φορα κάνω και τα International.

 

Τα assos export έχουν κανονικό μέγεθος/μηκος ή λίγο μεγαλύτερο από το κανονικό, όπως τα super 100?

Προς το παρόν, συνεχίζω με άσσο φιλτρο μαλακο.Ελπίζω να θεωρειται σχετικά καλό τσιγάρο.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Β_K_054 ότι άλλες αποριες εχεις,στειλε ενα μαιλ στο papastratos@pmintl.com και θα σου απαντησουν ακριβεστερα.

 

ΗΑΗΑ ενταξει εχω καλυφθει'/

 

Μην ειμαστε και υπερβολικοί....assos φιλτρο μαλακό για εμενα λοιπόν έπειτα από μερικές δοκιμες...

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση:Οταν λεμε 100αρια τι εννοουμε?

Εχω ακουσει να μου λενε οτι καπνιζουν τα μarlboro τα 100αρια.Ποια ειναι αυτα και γιατι λεγονται ετσι?Υπαρχουν και marlboro που δεν ειναι 100αρια ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση:Οταν λεμε 100αρια τι εννοουμε?

Εχω ακουσει να μου λενε οτι καπνιζουν τα μarlboro τα 100αρια.Ποια ειναι αυτα και γιατι λεγονται ετσι?Υπαρχουν και marlboro που δεν ειναι 100αρια ας πουμε?

100σταρια=100 χιλιοστα δηλαδη μακρυτερα απο το κανονικο μεγεθως τσιγαρου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ένα καινουριο πακετο Marlboro to εχετε δει?

Σε άσπρο κουτί/με κοκκινο, σκληρό πακέτο.Είναι και πολύ ελαφρύ, με αριθμους 1, 0,2 και 1 νομίζω.

Δεν θυμαμαι ομως πως λέγεται, σε ενα promotion ta ειχα δει.

Αν καποιος τα ξέρει ας ενημερωσει πως λεέγονται.

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το έκοψα εδώ και πέντε μέρες και ήδη νιώθω πολύ καλύτερα :up:
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

παιδια ένα καινουριο πακετο Marlboro to εχετε δει?

Σε άσπρο κουτί/με κοκκινο, σκληρό πακέτο.Είναι και πολύ ελαφρύ, με αριθμους 1, 0,2 και 1 νομίζω.

Δεν θυμαμαι ομως πως λέγεται, σε ενα promotion ta ειχα δει.

Αν καποιος τα ξέρει ας ενημερωσει πως λεέγονται.

 

1-0,1-2 είναι :)

Link to comment
Share on other sites

1-0,1-2 είναι :)

 

Ναι δίκιο εχεις.

mΗΠΩς θυμασαι και πως λέγονται?

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...