Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καμια λυση για 160 χαρακτήρες σε ελληνικη γλωσσα και όχι 70?

Ρυθμισεις->Δικτυο+ -> Συνολο Χαρακτηρων SMS=Μειωμενο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις σήμερα παρέλαβα το 1020..αυτη την φορα όλα καλα..και η κάρτα δούλεψε μια χαρα...μιας και ειναι η πρωτη φορα με windows...θα ´ηθελα να ρωτήσω ..υπαρχουν συντομευσεις πχ για να μπαίνει σε πτήση ...η να δείχνει ποσοστό μπαταρίας..αγαπημένα στις κλήσεις .... Βασικά πράγματα που τα είχα σε iOS και android ...:)
Link to comment
Share on other sites

Μολις σήμερα παρέλαβα το 1020..αυτη την φορα όλα καλα..και η κάρτα δούλεψε μια χαρα...μιας και ειναι η πρωτη φορα με windows...θα ´ηθελα να ρωτήσω ..υπαρχουν συντομευσεις πχ για να μπαίνει σε πτήση ...η να δείχνει ποσοστό μπαταρίας..αγαπημένα στις κλήσεις .... Βασικά πράγματα που τα είχα σε iOS και android ...:)

 

κατεβασε την εφαρμογή insider,είναι αρκετα καλη για τα 2 πρωτα που θελεις τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

αυτό το bug που θες να κανεις download την γλωσσα των φωνητικών εντολων η να προσθεσεις πληκτρολογια δεν το καταλαβαινω.πατας και δεν κατεβαίνουνε ποτε.
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια βγαζει την μερα ανετα , αλλα μου κανει εντυπωσει οτι φορτιζει σε μια ωρα περιπου!
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 3 μέρες στα χέρια μου το 1020

και μερικές πρώτες εντυπώσεις:

Άλλαξα τη rom σε Ιταλική γιατί το τηλ ήταν σε VODAFON DE

φοβερή οθόνη ,πολύ καλό ηχείο και ένατση ήχου γενικά η κατασκευή είναι ΝΟΚΙΑ

σχετικά με τα wp8 που είχα τις αμφιβολίες μου

γιατι στο desktop στο σπίτι τα έβαλα και τα έβγαλα σε 2 μέρες γύρισα στα win7

στο κινητό είναι πολύ καλό το λειτουργικό πολύ ομαλό κανένα κόλλημα και το συνηθίζεις

αμέσως,και το λέω αυτο γιατι τον τελευταίο χρόνο έχω και to nexus 4 android για τη δουλειά

αλλά νομίζω η Nokia και τα wp8 με κέρδισαν πάλι πίσω ....καλή συνέχεια :)

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

παρατηρειτε και εσεις παιδια μια εκνευριστικη παραμονη/σταθεροτητα του κινητου στην ακριβη κατηγορια? δε λεει να παει κατω απο 500...

 

θεαματικη πτωση τιμης, να περιμενω του χρόνου τετοια εποχή ίσως?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παρατηρειτε και εσεις παιδια μια εκνευριστικη παραμονη/σταθεροτητα του κινητου στην ακριβη κατηγορια? δε λεει να παει κατω απο 500...

 

θεαματικη πτωση τιμης, να περιμενω του χρόνου τετοια εποχή ίσως?

 

Ίσως πέσει όταν έρθει το 1520 στην Ελλάδα. Βέβαια ειναι και η ξεχωριστή του κάμερα πιστεύω που το κρατάει ψηλά. Θυμάμαι εγω όταν έψαχνα το 808 και δεν το έβρισκα ούτε μεταχειρισμένο φτηνό!

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κάνεις κανένα μαγαζί εδώ Αθήνα που να πουλάει το battery grip?

NOKIA Care στην Κατεχακη το εχει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....εχω βρει ενα Nokia Lumia 1020 400 Ευρω σε κατασταση βιτρινας με ολα τα παρελκομενα του αλλα δν εχει αποδειξει καθως ηταν δωρο μου λεει....τι ισχυει σε αυτη την περιπτωση?ισχυει η εγγυση του η πρεπει να βρω και την αποδειξη?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....εχω βρει ενα Nokia Lumia 1020 400 Ευρω σε κατασταση βιτρινας με ολα τα παρελκομενα του αλλα δν εχει αποδειξει καθως ηταν δωρο μου λεει....τι ισχυει σε αυτη την περιπτωση?ισχυει η εγγυση του η πρεπει να βρω και την αποδειξη?

 

ισχύει κανονικά. Μπορείς να το τσεκάρεις δίνοντας το imei σε ένα Nokia care

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δν ξερω αν ειναι κλεμμενο???αυτος μου εδωσε το imei....μπηκα στην nokia στο σαιτ το εβαλα και μ εβγαλε αυτο

 

 

Κατάσταση εγγύησης

 

Αριθμός σειράς (ΙΜΕΙ): 357254050122623

Εγγύηση: Με εγγύηση (σε αυτήν τη χώρα)

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δν ξερω αν ειναι κλεμμενο???αυτος μου εδωσε το imei....μπηκα στην nokia στο σαιτ το εβαλα και μ εβγαλε αυτο

 

 

Κατάσταση εγγύησης

 

Αριθμός σειράς (ΙΜΕΙ): 357254050122623

Εγγύηση: Με εγγύηση (σε αυτήν τη χώρα)

 

Κοιτα να δεις, την εγγυηση δεν την χανεις, εννοειται..απλα αν ειναι κλεμενο και εχει δηλωθει σε νοκια θα το διαπιστωσεις αν πας και ρωτησεις. εγω ετσι ειχα δηλωσει παλια ενα σονυ. απο εκει και περα ολα τα κινητα πλεον μολις ενεργοποιηθουν δηλωνεται η ημερομηνια αυτη αυτοματα και μετραει η εγγυηση..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν κλεμμενο δν θα μου εβγαζε κατι εκει που το εγραψα το imei????αυτος μου ειπε εχει ολα τα παρελκομενα του κανονικα - αποδειξεις και οτι ισχυει η εγγυηση αλλα δν εχει το χαρτι γιατι του το εδωσαν και για αυτο μ το δινει χαμηλα...μιας και σε αγγελιες κατω απο 500-550 δν το εχω δει Edited by Filop
Link to comment
Share on other sites

αν ηταν κλεμμενο δν θα μου εβγαζε κατι εκει που το εγραψα το imei????αυτος μου ειπε εχει ολα τα παρελκομενα του κανονικα - αποδειξεις και οτι ισχυει η εγγυηση αλλα δν εχει το χαρτι γιατι του το εδωσαν και για αυτο μ το δινει χαμηλα...μιας και σε αγγελιες κατω απο 500-550 δν το εχω δει

 

μπορει ναναι κλεμμενο απο μαγαζι. τι να σου πω. για μενα ρωτα σε ενα nokia care. ειναι το πιο σιγουρο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μπορω να το κανω αυτο και τηλεφωνικα ετσι???παντως αν δν ειναι κλεμμενο και χωρις αποδειξη ισχυει υ εγγυση του κανονικα ετσι?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κοιτουσα τα ποστ εδώ και εκανα το check με το imei στο site και μου εβγαλε αυτό Warranty: Out of warranty. τι στο καλο γινεται? το κινητο το αγορασα καινουργιο από μαγαζι στην ομονοια.μηπως πρεπει να ενεργοποιησω την εγγυηση καπως? γιατι θυμαμαι όταν εκανα setup κατι μου εγραψε αλλα το αγνοησα.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως σε κατι τετοιο δν γνωριζω καθως δν ειχα ποτε nokia+windows.... επισης ηθελα να μαθω αν πρεπει να προσεξω κατι αλλο περα αν ειναι κλειδωμενο.....πχ αυτος μ ειπε ελληνικο ξεκλειδωτο βεβαια εγω θα βαλω την καρτα μου να το τσεκαρω....εχει σημασι αν δω αν πχ ειναι made in china η made in Finland?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κοιτουσα τα ποστ εδώ και εκανα το check με το imei στο site και μου εβγαλε αυτό Warranty: Out of warranty. τι στο καλο γινεται? το κινητο το αγορασα καινουργιο από μαγαζι στην ομονοια.μηπως πρεπει να ενεργοποιησω την εγγυηση καπως? γιατι θυμαμαι όταν εκανα setup κατι μου εγραψε αλλα το αγνοησα.

 

Και σκέψου το λογικά. Πως είναι δυνατόν να έχει λείξει η εγγύηση για ένα κινητό που δε κυκλοφορεί καν πάνω από ένα χρόνο;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Και σκέψου το λογικά. Πως είναι δυνατόν να έχει λείξει η εγγύηση για ένα κινητό που δε κυκλοφορεί καν πάνω από ένα χρόνο;

 

ναι αλλα σε αυτή την περιπτωση τι κανω? παιρνω τηλεφωνο το κατάστημα που το αγορασα και λεω το συμβαν?

solved.ο τεχνικος μου ειπε μπορει να ειχε κολλησει ο server

Edited by skordilis
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και εχω εδω και μια ωρα περιπου το lumia 1020....smooth αλλα φαινεται αργο στο φορτωμα....χρειαζομαι λιγο help βεβαια γιατι εχω καμποσες ερωτησεις
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα δωρεάν εγγραφή εδω http://www.imei.info/ και μου έδωσε

όλα τα αποτελέσματα για το κινητο.

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

Και σκέψου το λογικά. Πως είναι δυνατόν να έχει λείξει η εγγύηση για ένα κινητό που δε κυκλοφορεί καν πάνω από ένα χρόνο;

 

Αν το τηλέφωνο προοριζόταν για εκτός Ευρώπης χώρα τότε δεν έχει εγγύηση εδώ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω πηρα τηλεφωνο το πρωι πριν παω να αγορασω το τηλεφωνο.....το τηλεφωνο ισχυει η εγγυηση και χωρις αποδειξει κανονικα και δν ειναι κλεμμενο...επισης το πηρα απο το πρωι και μου φαινεται κομπλε...τωρα για την μπαταρια του αναμικτα τα feelings...εχω καποιες ερωτησεις

1)πως κανω την μπαταρια απο πανω να φαινεται με ποσοστο στα %

2)καπου διαβασα οτι αμα βγαλω μερικα apps εχω καλυτερη διαχειριση μπαταριας ποια ειναι αυτα?

3)το κινητο εκανε καποιο update αφου το πηρα απο format

4) κανω καμια ρυθμιση για να βγαινουν καλυτερες η φωτο?επισης εκανα σχεδον ολα τα updates τον εφαρμογων.....αυτα για την ωρα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...