Jump to content

Τα καλύτερα στη Γεύση


ahill2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΒΟΛΟΣ

 

Ο Βόλος είναι παντού γνωστός για το πεινιρλί πατάτες ουγγαρέζα του Rainbow και του Κοκούν (το πρώτο κλάσης ανώτερο) στην Ιάσωνος.

 

Το ΚΟΚΟΥΝ έκλεισε και ο λόγος για τον οποίο έκλεισε βρίσκεται εδώ. Πιο συγκεκριμένα:

"...κατά τον τρίτο έλεγχο διαπιστώθηκαν σοβαρές αποκλίσεις στην εφαρμογή των κανόνων υγιεινής, παρά τις συστάσεις για συμμόρφωση που έγιναν στους προηγούμενους ελέγχους"

-=kioan=-

 

There are 10 types of people in the world:

Those who understand binary, and those who don't.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

..Εκμεκ απο τον Χατζη στη Θεσσαλονικη,

σουβλακι απο "το Νοστιμον" στη Βαρκιζα!

:p :)

 

Απορια: εχει ακουσει κανεις οτι εχει ανοιξει καταστημα ο Χατζης στην Αθηνα;;

Καπου στο Συνταγμα εχω ακουσει..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τι γίνεται παιδιά; Σταματήσαμε να τρώμε; :p

 

Η κριτική μου για το εστιατόριο Olive Tree (το εστιατόριο του αεροδρομίου), το οποίο τίμησα δις την τελευταία εβδομάδα.

 

Ξεκινώντας από το περιβάλλον. Σαν πραγματικό εστιατόριο, πολύ όμορφο περιβάλλον, με άνετα τραπέζια και πολυθρόνες. Την πρώτη φορά ήταν μέρα και είχαμε άπλετη θέα στον αεροδιάδρομο.

 

Service: Πολύ καλό, γρήγορο, φιλικές και ευγενέστατες υπαλλήλοι.

 

Φαγητό: Το φαγητό εξαιρετικό (μουσακάς με κιμά, φιλετάκια Μάνης και σαγανάκι την πρώτη φορά, πέννες με κοτόπουλο τη δεύτερη). Μεγάλες μερίδες (εώς και εξωπραγματικά μεγάλες για τις πέννες. Πολύ καλά μαγειρεμένα όλα (αν και το σαγανάκι ήταν κάπως πιο αλμυρό απ' ότι θα το ήθελα).

 

Τιμές: Καλές, 45 ευρώ με το φιλοδώρημα την πρώτη φορά (δύο άτομα), 20 ευρώ με φιλοδώρημα τη δεύτερη φορά (ένα άτομο).

 

Πιστεύω πως είναι η καλύτερη επιλογή για φαγητό στο αεροδρόμιο, διότι:

(α) έχει θέα στον αεροδιάδρομο (το ίδιο και τα McDonald's θα μου πείτε αλλά αυτά δεν είναι φαγητό)

(β) διαθέτει μεγάλη ποικιλία φαγητών, καλές τιμές και πολύ καλύτερο περιβάλλον από τις καφετέριες/εστιατόρια του κάτω επιπέδου.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες Veco ειναι επανω, κοντα στα Mc Donald's; Επειδη τυχαινει να τρωμε καμια φορα στο αεροδρομιο, να ξερουμε που να πηγαινουμε...:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Veco εσυ θα σχολιαζεις μαγαζια της αθηνας κι εγω της θεσσαλονικης

 

 

Times στη Τσιμισκη

 

καινουριο μαγαζι,με πολυ ομορφο περιβαλλον..

αν περιμενετε να φατε σε λαδοκολα ακουγοντας τα τελευταια σουξε,ξεχαστε το..το μαγαζι ειναι καπως πιο ελεγκαντ:)

 

αψογο σερβις,καλη κουζινα,προσεγμενα πιατα

σε τιμες ειναι νορμαλ για αυτα που προσεφερει..υπολογιστε 25-30e το ατομο...αξιζει παντως!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

kala re sy VeCo toso polu sou arese pou ti deuteri fora piges monos sou?

 

oso afora to an stamatisame na trome makari gia na pesei kai i mpaka einai kai oi 300 fetes :lol: :lol: :lol:

 

pantos kai ego na anafero to cosa nostra stou psiri, sto opoio dustihos den eho paei akoma (to shediazo gia mes' ti vdomada) alla stylistika einai korufaio kathos thumizei polu amerikanika estiatoria apo tin epohi tou al capone. molis pao tha sas anafero kai ta upoloipa.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες Veco ειναι επανω, κοντα στα Mc Donald's; Επειδη τυχαινει να τρωμε καμια φορα στο αεροδρομιο, να ξερουμε που να πηγαινουμε...:)

 

Yeap! Αυτό είναι! :)

 

Veco εσυ θα σχολιαζεις μαγαζια της αθηνας κι εγω της θεσσαλονικης

 

Deal! :)

 

kala re sy VeCo toso polu sou arese pou ti deuteri fora piges monos sou?

 

oso afora to an stamatisame na trome makari gia na pesei kai i mpaka einai kai oi 300 fetes :lol: :lol: :lol:

 

pantos kai ego na anafero to cosa nostra stou psiri, sto opoio dustihos den eho paei akoma (to shediazo gia mes' ti vdomada) alla stylistika einai korufaio kathos thumizei polu amerikanika estiatoria apo tin epohi tou al capone. molis pao tha sas anafero kai ta upoloipa.

 

Ναι, είχα κάτι δουλειές στο αεροδρόμιο, με είχε κόψει πείνα και λέω αφού δεν δοκίμασα τις πέννες (την προηγούμενη φορά ήμουν ανάμεσα σε αυτές και τα φιλετάκια Μάνης), είπα να πάω ξανά εκεί και να τις δοκιμάσω.

 

Είδες τι μας κάνει το Hollywood; :p

 

Στο Cosa Nostra θέλω κι εγώ πολύ να πάω, αλλά επειδή δεν είναι στις περιοχές που συχνάζω, το ξεχνάω... :(

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

αψογο σερβις,καλη κουζινα,προσεγμενα πιατα

σε τιμες ειναι νορμαλ για αυτα που προσεφερει..υπολογιστε 25-30e το ατομο...αξιζει παντως!!!

 

Τι προσφερει δηλαδη; Στριπτιζ πανω στο τραπεζι μας; :rolleyes: 25-30 Ευρω/ατομο ειναι εξωπραγματικα λεφτα για την Ελλαδα. Εκτος βεβαια αν μιλαμε για ψαρια!

Link to comment
Share on other sites

Τι προσφερει δηλαδη; Στριπτιζ πανω στο τραπεζι μας; :rolleyes: 25-30 Ευρω/ατομο ειναι εξωπραγματικα λεφτα για την Ελλαδα. Εκτος βεβαια αν μιλαμε για ψαρια!
στριπτιζ οχι,δεν προσφερουν

εξωπραγματικες δεν ειναι οι τιμες.υπαρχουν μαλιστα μαγαζια στην Θεσσαλονικη με πολυ ακριβοτερες τιμες

και οχι δεν μιλαμε για ψαρια.

εγω προσωπικα εφαγα φιλετακια με σως μανιταρι,μια σαλατα εποχης και ορεκτικα..

 

το 30/ατομο για τετοιου ειδους μαγαζι πιστευω πως ειναι σωστη τιμη..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τι προσφερει δηλαδη; Στριπτιζ πανω στο τραπεζι μας; :rolleyes: 25-30 Ευρω/ατομο ειναι εξωπραγματικα λεφτα για την Ελλαδα. Εκτος βεβαια αν μιλαμε για ψαρια!

 

Εξωπραγματικά λεφτά; Πολύ αμφιβάλλω. Τώρα αν τα αξίζει το εστιατόριο που τα δίνεις, αυτό είναι ευαγγέλιο άλλου παπά.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εξωπραγματικά λεφτά; Πολύ αμφιβάλλω. Τώρα αν τα αξίζει το εστιατόριο που τα δίνεις, αυτό είναι ευαγγέλιο άλλου παπά.

 

Εννοω οτι ειναι πολλα, οχι οτι δεν υπαρχουν μαγαζια με τετοιες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Ε ειναι λιγο τσιμπιμενα, 25/30 ευρω το ατομο κακα τα ψεμματα...Οχι κατι παραλογο ομως, σιγα.

Εγω προτιμω να σουβλατζιδικα που κυμαινονται στα 6 ευρω το ατομο...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε αν ετρωγα γυρο με 2-3 πατατες σε περιβαλλον γυραδικου τοτε οκ,6/ατομο ειναι οκ

αλλα σε τετοιες περιπτωσεις πληρωνεις και το μαγαζι...ιφ γιου νοου γουατ αι μιν;)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πληρώνουμε νταβατζιλίκι...

'Εχουμε χάσει το νόημα, αντί να κοιτάμε πρώτα το φαί, κοιτάμε την μούρη και τρώμε κάτι μεριδούλες φιλέτου σολωμού (εννοείται σάπιου) που ούτε καναρίνι δεν χορταίνει. Και το ακριβοπληρώνουμε κιόλας. Και μας φαίνεται και νορμάλ.

Link to comment
Share on other sites

Τι να κανουμε; Πολλες φορες μετραει κι η ατμοσφαιρα...Δεν ειναι για "συχνη επισκεψη" αυτα τα μαγαζια...

 

Να προτεινω κι εγω;

Μεζεδοπωλειο "Διπλοχορδο" στα Ανω Πατησια(κοντα στον ηλεκτρικο, εγω με τα ποδια ειχα παει...)

Ζωντανη μουσικη και πολυ ζεστη ατμοσφαιρα...:)

Εξαιρετικο το κοτοπουλακι του και το κρασι του(κοκκινο,"Χατζημιχαλη")...Μας βγηκε περιπου 50 το ατομο αλλα ειχαμε παρει ακριβο κρασι και ΠΟΛΥ κρασι οποτε μαλλον γενικα ειναι σε λογικες τιμες...

Τσεκαρετε και το link:;)

http://www.mezedopolio.gr/diploxordon/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει..τα πάντα είναι θέμα επιλογών.Πιστεύω πως όσοι πάνε σε κυριλέ μαγαζιά δεν έχουν ως πρωταρχικό στόχο να φάνε καλά.Άλλο πράγμα θέλουν και αυτό πληρώνουν κατά βάση.Το θέμα είναι να ξέρεις σαν καταναλωτής για τι πράγμα ακριβώς δίνεις τα λεφτά σου και αν αξίζει να τα δώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω Bayern. Φαι να ειναι, καλο να ειναι κι ας ειναι και σε λαδοκολα. :p

 

Αν ξερει καποιος κανενα καλο, ας προτεινει βρε παιδια κανα μαγαζι σε στυλ μεζεδοπωλειου-ταβερνακιου. Σε λογικες τιμες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν ξερει καποιος κανενα καλο, ας προτεινει βρε παιδια κανα μαγαζι σε στυλ μεζεδοπωλειου-ταβερνακιου. Σε λογικες τιμες.:)

 

Εξαιρετικό είναι το «Οινομαγειρίο του Παναθηναϊκού», πίσω από την θύρα 13 του γηπέδου της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

 

Περίπου 10 τραπέζια, χωρίς κρατήσεις και με σταθερό μενού: συκωτάκια (απίθανα), μπακαλιάρο σκορδαλιά (θεϊκό), κεφτέδες (από άλλο πλανήτη), ντολμαδάκια (δεν είμαι φαν αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα), πατάτες τηγανές (πατατένιες :p), σαλάτα, φέτα, ψωμί, νερό, κρασί βαρελίσιο και Coca -Cola. Αυτά!

 

Όποτε πάμε εμείς παίρνουμε 2 από όλα και τρώμε απίστευτα καλά. Σου έρχεται περίπου 15 ευρώ το άτομο με 1 κιλό κρασί (αν θυμάμαι καλά), για 2 από όλα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Νοστιμο ακουγεται και οι τιμες πολυ καλες, αλλα το ονομα ειναι λιγο απαγορευτικο...:lol:

Τεσπα...θα κανω τα στραβα ματια...:O :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό είναι το «Οινομαγειρίο του Παναθηναϊκού», πίσω από την θύρα 13 του γηπέδου της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

 

Περίπου 10 τραπέζια, χωρίς κρατήσεις και με σταθερό μενού: συκωτάκια (απίθανα), μπακαλιάρο σκορδαλιά (θεϊκό), κεφτέδες (από άλλο πλανήτη), ντολμαδάκια (δεν είμαι φαν αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα), πατάτες τηγανές (πατατένιες :p), σαλάτα, φέτα, ψωμί, νερό, κρασί βαρελίσιο και Coca -Cola. Αυτά!

 

Όποτε πάμε εμείς παίρνουμε 2 από όλα και τρώμε απίστευτα καλά. Σου έρχεται περίπου 15 ευρώ το άτομο με 1 κιλό κρασί (αν θυμάμαι καλά), για 2 από όλα.

 

2 πήρατε και την Κυριακή :lol: ...και χορτάσατε μια χαρά!:tease::protest::offtopic: :ban:

(το ξέρω θα σβηστεί.... αλλά δεν άντεξα, σόρυ:O )

Link to comment
Share on other sites

Νοστιμο ακουγεται και οι τιμες πολυ καλες, αλλα το ονομα ειναι λιγο απαγορευτικο...:lol:

Τεσπα...θα κανω τα στραβα ματια...:O :X

 

Μόνο μην το μάθει ο ιδιοκτήτης... :p

 

Αστειεύομαι φυσικά, όπως μας έχει πει και ο ίδιος, όλοι είναι ευπρόσδεκτοι, απλά ο ίδιος είναι χρόνια Παναθηναϊκός και όντας πίσω από την θύρα 13 το «εστιατόριο» δεν μπορούσε να σκεφθεί πιο ταιριαστό όνομα...

 

John δεν σε κάνω quote για να σβηστεί άφοβα το μήνυμα σου! :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Veco , έχω ακούσει και γω για το στέκι που λες και μάλιστα πολύ καλά λογάκια- θα το τιμήσω σίγουρα αν ανέβω Athens... να βγάλουμε και μια ανακοίνωση εδώ και να πάμε όλοι μαζί να γίνουμε κομμάτια από το κρασί και το φαΐ!

Και μένα μ' αρέσει πολύ να πηγαίνω με την παρέα μου σε ταβερνάκια και κουτούκια τέτοια και ν' απολαμβάνω live πενιές, νόστιμα μεζεδάκια και άφθονο κρασάκι -

Πάλι καλά από τέτοια μαγαζάκια έχουμε άπειρα εδώ στην Κρήτη ...:)

(φτου.... μου άνοιξε η όρεξη- πάω να σκοτώσω τίποτα στο ψυγείο μου)

Link to comment
Share on other sites

Veco , έχω ακούσει και γω για το στέκι που λες και μάλιστα πολύ καλά λογάκια- θα το τιμήσω σίγουρα αν ανέβω Athens... να βγάλουμε και μια ανακοίνωση εδώ και να πάμε όλοι μαζί να γίνουμε κομμάτια από το κρασί και το φαΐ!

Και μένα μ' αρέσει πολύ να πηγαίνω με την παρέα μου σε ταβερνάκια και κουτούκια τέτοια και ν' απολαμβάνω live πενιές, νόστιμα μεζεδάκια και άφθονο κρασάκι -

Πάλι καλά από τέτοια μαγαζάκια έχουμε άπειρα εδώ στην Κρήτη ...:)

(φτου.... μου άνοιξε η όρεξη- πάω να σκοτώσω τίποτα στο ψυγείο μου)

 

Ευχαρίστως, φθάνει φυσικά να μην είμαι Κύπρο. Αλλά αν θα πάμε πολλοί πρέπει να πάω να δω αν μπορεί να μας κλείσει την «αίθουσα»... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μ' αρέσει πολύ να πηγαίνω με την παρέα μου σε ταβερνάκια και κουτούκια τέτοια και ν' απολαμβάνω live πενιές, νόστιμα μεζεδάκια και άφθονο κρασάκι -

Πάλι καλά από τέτοια μαγαζάκια έχουμε άπειρα εδώ στην Κρήτη ...:)

Το καλυτερο ειναι, αστα, τετοια μαγαζακια ειναι οτι καλυτερο, με μεγαλη παρεα...:)

Αν εχεις να προτεινεις κανενα προς Ηρακλειο μερια, θα το εκτιμουσα, by the way...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...