Jump to content

Lenovo S60


sotiriad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εψαξα και δεν βρηκα θεμα για αυτο το κινητο οποτε εφτιαξα νεο θεμα ....

το εχω αγορασει απο το σαββατο στα 179ευρω απο mediamarkt ... μου αρεσει πολυ αν και ακομα δεν εχω βαλει sim καρτα μεσα και το εχω για χαζεμα ιντερνετ ...

εβαλα ενα αλλο προγραμα για φωτογραφιες το cymera και νομιζω οτι ειναι καλυτερο απο το μαμα προγραμα για την καμερα ...

εχετε αλλαξει εσεις εφαρμογη για την καμερα ? ποια εχετε για φωτογραφιες και βιντεο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιος να κανει αν μπορεί ενα αναλυτικό review μιας κ το τηλ.έχει καλά χαρακτηριστικά σε καλη τιμή αλλά δεν βλέπω κινητικότητα
Link to comment
Share on other sites

εψαξα και δεν βρηκα θεμα για αυτο το κινητο οποτε εφτιαξα νεο θεμα ....

το εχω αγορασει απο το σαββατο στα 179ευρω απο mediamarkt ... μου αρεσει πολυ αν και ακομα δεν εχω βαλει sim καρτα μεσα και το εχω για χαζεμα ιντερνετ ...

εβαλα ενα αλλο προγραμα για φωτογραφιες το cymera και νομιζω οτι ειναι καλυτερο απο το μαμα προγραμα για την καμερα ...

εχετε αλλαξει εσεις εφαρμογη για την καμερα ? ποια εχετε για φωτογραφιες και βιντεο ?

 

Φίλε μου όταν μπορείς γράψε τίποτα για την συσκευή,μπαταρία,ήχος,οθόνη,σήμα (4g),και αν ζεσταίνετε μετά από πολύ ώρα χρήσης (internet)? Με ενδιαφέρει γιατί όπως είπες 179e είναι καλή τιμούλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω απο το Σαββατο το εχω και πιστευω οτι στα 180 € αυτη την στιγμη δεν εχει αντιπαλο! Το μονο που με ξενερωσε ειναι οτι εχει πολυ λιγο χωρο ελευθερο στην internal sd. Αλλα ειμαι κατι παραπανω απο χαρουμενος με την αγορα μου. :)
Link to comment
Share on other sites

http://www.insomnia.gr/topic/572033-smartphone-lenovo-s60-5-dual-sim-4g-lte-4core-2gb-ram-179%E2%82%ACmediamarkt/page-4#entry54059907

http://www.insomnia.gr/topic/572033-smartphone-lenovo-s60-5-dual-sim-4g-lte-4core-2gb-ram-179%E2%82%ACmediamarkt/page-5#entry54060074

Σχολια μου στο topic της προσφοράς στο insomnia.

Το είχα πάρει το Σάββατο από Μediamarkt όπου τυχαία είδα την προσφορά,ΟΚ αρχικά είχα καλές εντυπώσεις το πήρα έκανα και αναβάθμιση σε Lollipop 5.0.2 αλλά εκεί κάπως άλλαξε συμπεριφορά κάτι κολληματάκια κλπ.

Παράλληλα έχω το Huawei G620s και το σύγκρινα γιατί έχει και αυτό Snapdragon 410 αλλά με 1 GB RAM,πάντως στο δούλεμα δεν φαίνεται η διαφορά αυτή γιατί τα είχα δίπλα δίπλα,το S60 έχει πιο φτωχό HW ως προς τους αισθητήρες όπως παραθέτω και με screenshots στο τόπικ στο insomnia.

Καταληξη το S60 είναι όμορφο έχει καλή ποιότητα κατασκευής και ιδανικό στην τιμή αυτή αλλά στις λεπτομέρειες και στην λειτουργία του μετά την αναβάθμιση σε Lollipop δεν με έπεισε,ήδη την Δευτέρα το πρωι το είχα πάει πίσω με επιστροφή χρημάτων εννοείται;)

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα εχω προβλημα με το σημα δικτυου στο lenovo s60 περνουν τηλεφωνο και δεν ποιανει θα π[ιασει μετα απο μια δυο φορες οχι παντα .αλλα γενικα εχει θεμα με το σημα τι γινετε σε αυτη την περιπτωσει ? μπορο να τοθ περασω καποια row εχω lolipop μεσα και δεν ξερω αμα το εκανε και με την kitkat γιατι με το που το πηρα του εκανα αναβαθμισει σε lolipop.παρακαλω μια βοηθεια!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποια είναι η διαφορά του S60 με το S60W;

έχω την εντύπωση ότι είναι ένα πολύ ωραίο αντίγραφο όπως και το s60t .

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

παιδια , εδω και 2 μερες δεν μου βλεπει την sd καρτα ... εχω κανει κατι ? την εβγαλα την εβαλα αλλα δεν κανει κατι .. καμια ιδεα τι αλλο μπορει να φταιει ?

ειμαι σε 5.0.2 ειναι καποια ρυθμιση ? αν και ουτε στην 4.4.4 την εβλεπε

Link to comment
Share on other sites

παιδια , εδω και 2 μερες δεν μου βλεπει την sd καρτα ... εχω κανει κατι ? την εβγαλα την εβαλα αλλα δεν κανει κατι .. καμια ιδεα τι αλλο μπορει να φταιει ?

ειμαι σε 5.0.2 ειναι καποια ρυθμιση ? αν και ουτε στην 4.4.4 την εβλεπε

Σε άλλο τηλ την βλέπει?

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

φιλε ειχες δικιο δεν την βλεπει την καρτουλα ουτε στο pc ... δεν ξερω όμως τι εγινε και χαλασε .. δεν την βλεπει καθολου ουτε για format να την κανω .... εαν ειναι να βαλω αλλη καρτα τι κοιταζω ? καμια καλη προταση εχουμε ? υποθετω στα 16 γιγα η 32 ? και τι ταχυτητα παιζει ρολο ?
Link to comment
Share on other sites

φιλε ειχες δικιο δεν την βλεπει την καρτουλα ουτε στο pc ... δεν ξερω όμως τι εγινε και χαλασε .. δεν την βλεπει καθολου ουτε για format να την κανω .... εαν ειναι να βαλω αλλη καρτα τι κοιταζω ? καμια καλη προταση εχουμε ? υποθετω στα 16 γιγα η 32 ? και τι ταχυτητα παιζει ρολο ?

Εγώ φίλε έχω αυτήν

http://www.skroutz.gr/s/2157339/Sandisk-Ultra-microSDHC-16GB-Android.html

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα και νεα αναβαθμηση μετα απο αυτην που με πηγε στο lollipop. Δειχνει οτι ειναι στην εκδοση 5.0.2. Καθολου ασχημα!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι φιλε. Για να κανεις root επρεπε πριν να ξεκλειδωσεις τον bootloader?

 

όχι εγώ δεν έκανα τίποτα όλα τα έκανε το iroot

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και εδώ γιατί καταλάθος το είχα γράψε στο "επιλογή συσκευής"

 

Καλησπέρα,

 

Το πήρε φίλη το κινητό και συμβαίνει κάτι περίεργο. Της έβαλα μερικές εφαρμογές (novalauncer, ένα προγραμματάκι για τη μπαταρία) ενώ το δούλευε όλη τη μέρα χωρίς sim και το απόγευμα που βάλαμε τη micro sim κάναμε restart (χωρίς να έχουμε ξανακάνει). Όταν ανοίγει λοιπόν το κινητό εμφανίζει μια αρχική οθόνη μαύρη οθόνη, που λέει την ώρα και την ημερομηνία, και τις αναδιπλώμενες ρυθμίσεις (αυτές που έιναι πάνω στην αρχική και εμφανίζονται όταν τις "κατεβάσουμε"). Ε δεν κάνει τίποτα από εκεί και μετά. Ούτε ζητάει πιν, ούτε μας αφήνει να μπούμε κάπου όταν πατήσουμε στις ρυθμίσεις, ούτε τίποτα. Ανταποκρίνεται το κινητό, αλλά είναι σαν να τα καλύπτει όλα η οθόνη που περιέγραψα. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και εδώ γιατί καταλάθος το είχα γράψε στο "επιλογή συσκευής"

 

Καλησπέρα,

 

Το πήρε φίλη το κινητό και συμβαίνει κάτι περίεργο. Της έβαλα μερικές εφαρμογές (novalauncer, ένα προγραμματάκι για τη μπαταρία) ενώ το δούλευε όλη τη μέρα χωρίς sim και το απόγευμα που βάλαμε τη micro sim κάναμε restart (χωρίς να έχουμε ξανακάνει). Όταν ανοίγει λοιπόν το κινητό εμφανίζει μια αρχική οθόνη μαύρη οθόνη, που λέει την ώρα και την ημερομηνία, και τις αναδιπλώμενες ρυθμίσεις (αυτές που έιναι πάνω στην αρχική και εμφανίζονται όταν τις "κατεβάσουμε"). Ε δεν κάνει τίποτα από εκεί και μετά. Ούτε ζητάει πιν, ούτε μας αφήνει να μπούμε κάπου όταν πατήσουμε στις ρυθμίσεις, ούτε τίποτα. Ανταποκρίνεται το κινητό, αλλά είναι σαν να τα καλύπτει όλα η οθόνη που περιέγραψα. Τι μπορεί να φταίει;

 

Μηπως εχεις ενεργοποιησει κατα λαθος το brightness protection? Πηγαινε settings, display και τερμα κατω κοιτα να μην ειναι τικαρισμενο το brightness protection.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Δεν μπορούσα να μπω στα settings πάντως. Το κινητό το επέστρεψε και πήρε καινούριο.

Πάντως χθες είχα βγάλει το auto adjust brightness και είχα ανεβάσει τη φωτεινότητα. Δεν ξέρω αν ήταν ενεργοποιημένη η ρύθμιση. Αν ήταν, είναι λογικό να σκαλώνει έτσι το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Δεν μπορούσα να μπω στα settings πάντως. Το κινητό το επέστρεψε και πήρε καινούριο.

Πάντως χθες είχα βγάλει το auto adjust brightness και είχα ανεβάσει τη φωτεινότητα. Δεν ξέρω αν ήταν ενεργοποιημένη η ρύθμιση. Αν ήταν, είναι λογικό να σκαλώνει έτσι το κινητό;

 

Αν της το αλλαξανε λογικα θα ητανε σημαντικο το προβλημα. Απλως το προτινα σαν πιθανη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...