Jump to content

Lenovo K3 Note


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεύτερη μέρα σήμερα.. καλούτσικα.

Στο youtube ζορίζεται η ψυχούλα... γιατί ψυχούλα? 8 πυρήνες δε σε φτάνουν...? πόσους θέλεις, 25? και άλλα 25G rom είναι καλά για να μας δείξεις κανα βιντεάκι χωρίς να μας κολάσεις?

 

Όσο για την μπαταρία, όντως θα χρειαστούμε "θήκη μεταφοράς" και για τον φορτιστή μιας και θα χρειάζεται μάλλον να τον έχουμε πάντα μαζί... και κανένα power pack δεν βλάπτει.. καλύτερα να είναι και ηλιακής φόρτισης ... ποτέ δεν ξέρεις...

 

Και κάτι ακόμα αν ξέρει κανείς.. πώς μπορώ να βγάλω αυτό το σπαστικό reminder του SYNCit που πετάγεται συνέχεια κάθε τρεις και λίγο? Τέλος αν ξέρει κανείς τι θα συμβεί αν χρειαστεί να του κάνω ποτέ επαναφορά εργοστασικων ρυθμίσεων? θα γυρίσει μόνο κινέζικα-αγγλικα στην έκδοση 11520 που έχει τώρα ή τίποτα χειρότερο?

 

Ευχαριστώ πολύ παιδια

Youtube σε μενα τρεχει απροβληματιστα.

Παιζω και 1080ρ ταινιες μεσω του wifi απο το σταθερο.τρεχει νερο.

Για τη μπαταρια προσωπικα οσο και να εχω προσπαθησει σε μια μερα δεν μου εχει τελειωσει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο internet διαβάζω γενικά ότι η καλύτερη ROM μέχρι τώρα είναι η limonchelo. Την έχει δοκιμάσει κανείς από εδώ να μας πει συγκριτικά με του Ιταλού?

την φλασαρισα πριν λιγο και τωρα φορτωνω τις εφαρμογες μου απο το titanium backup.

αυτη η ρομ εχει μεσα ενα Spyware: που στελνει ολα τα δεδομενα μας σε εναν server στην κινα.

αρα το πρωτο που πρεπει ,ειναι να εχουμε ηδη κατεβασει στην καρτα μας την εφαρμογη root app deleter και να κανουμε uninstall την εφαρμογη "system server"

εγω την ειχα κατεβασει στην καρτα μου και εσβησα τον server πριν δωσω τα στοιχεια του gmail.

θα την τεσταρω τωρα και θα γραψω εντυπωσεις πιο αργα αποψε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Youtube σε μενα τρεχει απροβληματιστα.

Παιζω και 1080ρ ταινιες μεσω του wifi απο το σταθερο.τρεχει νερο.

Για τη μπαταρια προσωπικα οσο και να εχω προσπαθησει σε μια μερα δεν μου εχει τελειωσει ποτε.

Του έχεις αλλάξει ρομ? αν ναι ίσως πρέπει να μάθω κι εγώ πώς γίνεται..

Μήπως ξέρεις πώς φεύγει το reminder του syncit?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω... 200 σελιδες και ενας κακος χαμος βαζει την ρομ του ιταλου ο αλλος ... και το τηλεφωνο μονο που δεν παει και για καφε μονο του. Γιατι τοσο μπερδεμα ???αν μεινουμε με την ρομ την μανισια δεν τρεχει τιποτε μου φαινεται , γιατι αμα ειναι να φαμε κανα 10ωρο βγαλε βαλε ρομ δεν μου ανοιγει κλεινει κλπ. θα παμε φθινοπωρο
Link to comment
Share on other sites

τελικα θα κρατησω την limonchelo.μου φαινεται καλυτερη σε περιβαλλον και πιο ποιοτικες φωτογραφιες σε χαμηλο φωτισμο.

το gps κλειδωνει κανονικα πολυ γρηγορα.σε επιδοσεις στο antutu ,ειναι στα ιδια επιπεδα με την ιταλικη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω του Ιταλού και οκ μια χαρά αλλά ψιλό χάνει καμία φορά..

Ο φιλος που λέγει για τις ειδοποιήσεις messenger μάλλον πρέπει να το κάνει autostart από το app manager.

Καλύτερη φώτο είχα με μια dev (ψιλό πρόσφατη), με του Ιταλού μέτρια, μπαταρία μου κρατάει το ίδιο με πάρα πολύ χρήση με όλες σχεδόν τις ρομ που χρησιμοποίησα περίπου μια μέρα.

Ηχεία κλπ μπομπας

Ο φίλος για την αναγνώριση πάει στις κλήσεις, καρτέλα επαφές, τελιτσες πάνω δεξιά, περισσότερα, more display, number mutch by 7

Απο θερμοκρασία γενικά τραβάει κάτι καμηνια (ψηνω αυγό ξέρω γω, χεχεχε) αλλά ντάξει, έχει σηικωσει πολλά παιχνίδια

Και γενικά καλά..

Πολλοί από σας στα @@ σας, αλλά κάποιοι ίσως θέλουν να ξέρουν (και όντως με τόσες σελίδες αντε να βρεις άκρη)

Ευχαριστω πολυ φιλε !! :D

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που είναι root μπορεί να μου στείλει με pm την εφαρμογή contacts manager ?

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Tο παρηγγηλα την προηγούμενη Κυριακή απο vickmall και την τριτη πρωι το είχα στα χέρια μου. Πάω να το ανοιξω ....τιποτα. Μίλησα με vickmall και μου ειπαν να το στείλω σε ενα συνεργαζόμενο σερβίς στη σαλλονικη. Είχε πρόβλημα η μπαταρία την άλλαξαν και μου το έστειλαν πίσω. Ελπίζω δεύτερα να το έχω...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που είναι root μπορεί να μου στείλει με pm την εφαρμογή contacts manager ?

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Εάν μου πεις πώς γίνεται είμαι πρόθυμος να την στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Εάν μου πεις πώς γίνεται είμαι πρόθυμος να την στείλω.

 

Με εναν file manager πήγαινε system/priv-app η σκέτο app και ψαξε!να βρεις την εφαρμογή που λέγεται lenovo ideafriend.apk και κάνε backup την εφαρμογή και μετά μου την στέλνεις!:)

Link to comment
Share on other sites

Tο παρηγγηλα την προηγούμενη Κυριακή απο vickmall και την τριτη πρωι το είχα στα χέρια μου. Πάω να το ανοιξω ....τιποτα. Μίλησα με vickmall και μου ειπαν να το στείλω σε ενα συνεργαζόμενο σερβίς στη σαλλονικη. Είχε πρόβλημα η μπαταρία την άλλαξαν και μου το έστειλαν πίσω. Ελπίζω δεύτερα να το έχω...

 

Ειχες βγαλει το αυτοκολητο απο τις επαφες της μπαταριας ε;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε χθες το κινητο με την 1512. Να το αφησω εδω ή να παω σε καποια αλλη ρομ ;;; και αν ναι σε ποια;;; διαβασα για limoncello για του ιταλου και για την επισημη νομιζω 1524;; ποια ειναι καλυτερη και για φωτο; παντως αυτη που εχω τωρα ειναι απροβληματιστη εκτος της μπαταριας που μου την καταπινει ειδικα στην αναμονη...15% σε 6-7 ωρες περιπου.Α!!! Και για ηχο επειδη ειναι χαμηλος τι να βαλω ;;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

http://pan.baidu.com/share/home?uk=1766901439#category/type=0

http://yun.baidu.com/wap/link?uk=1766901439&shareid=3868917584&third=0

Λέω να κάνω update με dirty flash την 1526DEV σε 1527.

Τα μόνα σημεία που με ενοχλούν είναι η κινεζιά στο boot animation και τα themes στο lockscreen απο τα κινέζικα sites.

 

Ο Ιταλός έβγαλε update την LENOVO_K3_L5.1_1527-DEV_v1.5

http://www.androidiani.com/forum/lenovo-modding/467838-lenovo-k3-note-firmware-cuoco92-35.html

Απο που κατεβάζουμε?

Edited by kontax
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς καμία εφαρμογή ή τελοσπάντων τρόπο να μπορέσουμε να πειράξουμε λίγο το RGB της οθόνης; Το δικό μου K3 τείνει προς το πράσινο και μου φαίνεται και λίγο σκοτεινό ακόμα και σε full φωτεινότητα.
Link to comment
Share on other sites

Eχει βρει κανεις λύση με την γραμματοσειρά?? δεν εμφανίζονται καθόλου καλά τα ελληνικά,προσπάθησα με τον οδηγό που έχει γίνει για το Lenovo A806 αλλα δεν μπόρεσα να την αλλάξω και να φαίνονται σωστά τα ελληνικά!!! sos :!::!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Πήρα το κινητό από το etotalk και φοράει την 1512. Δεν μπορώ προς το παρόν να περάσω κάποια νεότερη rom γιατί το playstore δεν δέχεται την κάρτα μου για το titanium backup pro και εγώ δεν έχω το χρόνο να ξανασετάρω το κινητό με εφαρμογές, ρυθμίσεις και τα συναφή.

 

Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να αλλάξω τα ringtones, όταν πατάω εκεί που λέει "Select ringtone from another app" και ανοίγει την εφαρμογή Music δεν εμφανίζει τα ringtone, μορφής mp3, που θέλω να βάλω τη στιγμή που εμφανίζει τα τραγούδια που έχω στην κάρτα SD κανονικά. Τα ringtone τα έχω αποθηκευμένα σε ένα υποφάκελο, μέσα στον ίδιο φάκελο που έχει τα τραγούδια.

 

Ξέρει κανείς κάτι για αυτό;

 

Επίσης ενώ πέρασα και έναν player οι επιλογές όταν πατάω στο "Select ringtone from another app" παραμένουν οι Μusic kai Dropbox (το τελευταίο δεν δουλεύει, το δοκίμασα).

Link to comment
Share on other sites

Αφου τελικα εβαλα την 1.4 του Ιταλου ,αρχισε να μου αρεσει το lenovo:)

Βελτιωση μπαταριας σε σχεση με την 1.2 δεν μπορω να πω οτι ειδα.Μου αρεσε το διπλο κλικ για φωτογραφια ,και καποια αλλα που εχει μεσα.

Το μονο αρνητικο μεχρι τωρα ειναι η καθυστερήσει που εχει για φωτογραφια.Πολλες φορες νομιζεις οτι εχει κολησει.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μήπως ξέρει κανένας που βρίσκεται το εικονίδιο που μας δείχνει ποιες εφαρμογές έχουν εγκατασταθεί στη συσκευή; Πάω στις ρυθμίσεις/App manager και βρίσκω ότι έχουν εγκατασταθεί διάφορα προγράμματα όπως για παράδειγμα το YGPS και όταν πάω στην επιφάνεια του κινητού, δεν μπορώ να τα βρω για να τα ανοίξω. Ξέρει κανείς γιατί; Έχω το K3 Note με Rom την 1520 από Vicmall EU.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς καμία εφαρμογή ή τελοσπάντων τρόπο να μπορέσουμε να πειράξουμε λίγο το RGB της οθόνης; Το δικό μου K3 τείνει προς το πράσινο και μου φαίνεται και λίγο σκοτεινό ακόμα και σε full φωτεινότητα.

έχεις δίκιο.το συγκρίνω με το samsung note 3 και είναι αισθητά πιο σκοτεινή η οθόνη του K3.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά μήπως ξέρει κανένας που βρίσκεται το εικονίδιο που μας δείχνει ποιες εφαρμογές έχουν εγκατασταθεί στη συσκευή; Πάω στις ρυθμίσεις/App manager και βρίσκω ότι έχουν εγκατασταθεί διάφορα προγράμματα όπως για παράδειγμα το YGPS και όταν πάω στην επιφάνεια του κινητού, δεν μπορώ να τα βρω για να τα ανοίξω. Ξέρει κανείς γιατί; Έχω το K3 Note με Rom την 1520 από Vicmall EU.

Δεν ειναι <<ακριβος>> αυτονομη εφαρμογη, για να το δεις πατησε στο dialer *#*#3646633#*#* μετα πας location και θα το δεις εκει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι <<ακριβος>> αυτονομη εφαρμογη, για να το δεις πατησε στο dialer *#*#3646633#*#* μετα πας location και θα το δεις εκει.

 

Όταν λες ότι "μετα πας location" τι εννοείς δεν καταλαβαίνω. Πληκτρολόγησα στο dialer αυτό που μου είπες αλλά δεν είδα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...