Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να διορθωσεις την γραμματοσειρα στις ειδοποιησεις

πρεπει με εναν oot file manager να αντιγράψεις το roboto-regular.ttf από το system/fonts στο

themecenter/font! και μετα να πας στην εφαρμογη theme center αλλαγη γραμματοσειρας και να ορισεις την γραμματοσειρα που εβαλες.

η συσκευη σε πολυ απαιτητηκα 3d παιχνιδια λαγκάρει δεν μπορουμε να κανουμε κατι για αυτο...

 

το themecenter/font σε ποιον φακελο ακριβως βρισκετε..?? δν μπορω να τον βρω με τπτ..!!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το themecenter/font σε ποιον φακελο ακριβως βρισκετε..?? δν μπορω να τον βρω με τπτ..!!!

 

Λεγεται LenovoTheme ο φακελος αλλα ειναι κρυφος.Πχ με το es file manager απο τις ρυθμισεις επιλεγεις να σου δειχνει τα κρυφα αρχεια

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά έκλεισε και δεν ανοίγει ξανά...Καμμιά βοήθεια;

 

Μπαταρια εχει;

Φορτιζει;

Recovery μπαινει;

Αν δεν ανοιγει καν οπως λες φλασαρεις του Χαραλαμπη με flash tool.Δεν υπαρχει αλλη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι μια βοήθεια.

 

Έχουμε ένα 960 που ήρθε με την ρομ του μινιντιλ και ενω το χρησιμοποιούσε μια χαρά ο φίλος μου αποφάσισε να κάνει το update σε 4.4.2 και εδώ είναι που γα...κε το σύμπαν!!!

Οπότε εγώ δοκίμασα να περάσω την ρομ του χαραλαμπη αλλα επειδή όταν το συνδέαμε με το usb δεν έβγαζε το mt65** preloader και φοβήθηκα να κάνω την διαδικασία με το flash tool για να αποφύγουμε την πιθανότητα brick.

Οπότε περάσα το TWRP μέσω του mobile uncle tools και ενώ περάστηκε μια χαρα.Κάναμε ένα factory reset και μετά στο install from .zip δεν έβρισκα πουθενα το zip της ρομ για να το περάσω.Επίσης όταν επέλεγα να δω σε ποια μνήμη το έχω μου είχε ενα internal storage 2840mb και στο φάκελο sdcard δεν είχε τπτ μέσα.Κανονικά δεν θα έπρεπε να μ έχει και άλλη επιλογή στο storage?

 

Γενικά θέλουμε να κάνουμε το κινητό να δουλεύει με google play services.Τι κάνουμε?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι μια βοήθεια.

 

Έχουμε ένα 960 που ήρθε με την ρομ του μινιντιλ και ενω το χρησιμοποιούσε μια χαρά ο φίλος μου αποφάσισε να κάνει το update σε 4.4.2 και εδώ είναι που γα...κε το σύμπαν!!!

Οπότε εγώ δοκίμασα να περάσω την ρομ του χαραλαμπη αλλα επειδή όταν το συνδέαμε με το usb δεν έβγαζε το mt65** preloader και φοβήθηκα να κάνω την διαδικασία με το flash tool για να αποφύγουμε την πιθανότητα brick.

Οπότε περάσα το TWRP μέσω του mobile uncle tools και ενώ περάστηκε μια χαρα.Κάναμε ένα factory reset και μετά στο install from .zip δεν έβρισκα πουθενα το zip της ρομ για να το περάσω.Επίσης όταν επέλεγα να δω σε ποια μνήμη το έχω μου είχε ενα internal storage 2840mb και στο φάκελο sdcard δεν είχε τπτ μέσα.Κανονικά δεν θα έπρεπε να μ έχει και άλλη επιλογή στο storage?

 

Γενικά θέλουμε να κάνουμε το κινητό να δουλεύει με google play services.Τι κάνουμε?

 

Τωρα εχεις πανω την 1507;Κανεις root με root genius κ ακολουθεις το post 292

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σρυ που δεν απάντησα τόσο καιρό,αλλά λείπαμε και οι 2 από Ελλάδα.Το κινητό το έχω κάνει root με το kingroot.Θα ήθελα αν είναι δυνατόν να περάσουμε τν καινούρια rom και όχι να διορθώσουμε τα permision στα googple play services.

 

Χρειάζεται μήπως να κάνω ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου και να βάλω το zip μέσα έτσι ώστε να το δει το twrp?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Σρυ που δεν απάντησα τόσο καιρό,αλλά λείπαμε και οι 2 από Ελλάδα.Το κινητό το έχω κάνει root με το kingroot.Θα ήθελα αν είναι δυνατόν να περάσουμε τν καινούρια rom και όχι να διορθώσουμε τα permision στα googple play services.

 

Χρειάζεται μήπως να κάνω ενοποίηση του αποθηκευτικού χώρου και να βάλω το zip μέσα έτσι ώστε να το δει το twrp?

 

Αν έχω καταλάβει καλά από το προηγούμενο μύνημά σου ο φίλος σου έκανε αναβάθμιση.Οπότε τώρα πρέπει να έχεις πάνω την 1507.Σωστά?Αν είναι έτσι το μόνο που πρέπει να κάνεις για να δουλέψει το playstore είναι αυτό που σου είχα απαντήσει.Αν δεν έχεις πάνω την 1507 και θέλεις να την βάλεις(αυτή είναι η τελευταία vibe) πάλι πρέπει να κάνεις αυτό που σου είπα για το playstore

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κανείς ξέρει πώς να διορθώσω το σφάλμα των υπηρεσιών Google play που μου πετάει κάθε λίγο και λιγάκι. Έχω την ROM του barbalabi. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα παιδιά. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κανείς ξέρει πώς να διορθώσω το σφάλμα των υπηρεσιών Google play που μου πετάει κάθε λίγο και λιγάκι. Έχω την ROM του barbalabi. Ευχαριστώ πολύ

 

Ξαναφλασαρε την rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...ένας φίλος έχει το s960 και έκανε update...περισσότερα στοιχεία για την έκδοση κτλ θα σας στείλω πιο μετά γιατί δεν είμαστε μαζι αυτή την ώρα...το playstore δεν ανοίγει καθόλου και το μενού είναι μισό ελληνικά στις εφαρμογές και στις ρυθμίσεις κτλ είναι αγγλικά...υπάρχει λύση μέσω root και κάποιας rom για να το διορθώσουμε και να το βελτιώσουμε...?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...ένας φίλος έχει το s960 και έκανε update...περισσότερα στοιχεία για την έκδοση κτλ θα σας στείλω πιο μετά γιατί δεν είμαστε μαζι αυτή την ώρα...το playstore δεν ανοίγει καθόλου και το μενού είναι μισό ελληνικά στις εφαρμογές και στις ρυθμίσεις κτλ είναι αγγλικά...υπάρχει λύση μέσω root και κάποιας rom για να το διορθώσουμε και να το βελτιώσουμε...?

 

Ή θα φλασάρεις την ROM του Χαραλάμπη ή θα φτιάξεις αυτήν που έχεις τώρα.Τώρα λογικά μετά το update έχεις την 1507_ST(είναι η τελευταία vibe).Ελληνικό μενού δεν θα έχεις με καμία από τις 2.Με την εφαρμογή morelocal 2 από playstore θα έχεις ελληνικά στις εφαρμογές.Για να φτιάξεις το playstore κάνεις root το τηλ με το root genius και ακολουθείς την διαδικασία που γράφω στο post 292

Η άλλη επιλογή που έχεις είναι να φλασάρεις την ROW(ευρωπαϊκή έκδοση).Δεν την έχω δοκιμάσει

Edited by ntinos_g7
Link to comment
Share on other sites

Ή θα φλασάρεις την ROM του Χαραλάμπη ή θα φτιάξεις αυτήν που έχεις τώρα.Τώρα λογικά μετά το update έχεις την 1507_ST(είναι η τελευταία vibe).Ελληνικό μενού δεν θα έχεις με καμία από τις 2.Με την εφαρμογή morelocal 2 από playstore θα έχεις ελληνικά στις εφαρμογές.Για να φτιάξεις το playstore κάνεις root το τηλ με το root genius και ακολουθείς την διαδικασία που γράφω στο post 292

Η άλλη επιλογή που έχεις είναι να φλασάρεις την ROW(ευρωπαϊκή έκδοση).Δεν την έχω δοκιμάσει

 

βρηκα στο ποστ 121 σελιδα 9 αυτο το θεμα...λεω να περασω αυτη....για πες γνωμη....???

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα... :):):):)

 

1.Κατεβαζετε drivers

 

windows 8.1 pro

http://www.mediafire.com/download/7yee2of64nhl947/SP_Drivers_v1.4.rar

 

windows xp/ vista / 7

http://www.mediafire.com/download/cypm22rgs2k83ji/MT6577+USB+VCOM+drivers.rar

 

 

2.Custom Rom

 

Title: Lenovo S960 VibeUI 2.0 Multilang GAPPS ROOT

Listed: 10/25/2014 12:39 am

ROM Version: Vibe UI 2.0 1439

 

http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/

 

 

κανετε login στην σελιδα για να σας ανοιξουν τα link και εκτελειτε με την σειρα τα βηματα.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=51802&stc=1&d=1414700354

 

και τα αποτελεσματα ειναι αυτα...

 

 

[ATTACH]51803[/ATTACH]

 

[ATTACH]51804[/ATTACH]

 

[ATTACH]51805[/ATTACH]

 

[ATTACH]51806[/ATTACH]

 

 

καλησπερα σε ολους....εχω διαβασει το ποστ σου και εχω κανει ολα τα βηματα για να φλασαρω τη ρομ...αλλα στο σημειο που το flash tool ειναι να ξεκινησει να μετραει σε % δεν ξεκιναει καθολου...ειναι root με root genius και ολο αυτο το κανω γιατι εκανε το s960 vibe x update στην τελευταια εκδοση και εχει κλεισει το playstore και βγαζει μισα κινεζικα μισα αγγλικα...

 

+++τελικα βρηκα τι εκανα λαθος δεν περασα τους sp drivers...απλα μια απορια...για να περασω τους sp drivers για windows 8.1 που θα παω να τους κανω εγκατασταση...???

Edited by Evoliasmenos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Χθες εκανα αναβαθμιση στο κινιτο μου σε 4.4.2. Ολα ηταν στα κινεζικα γι'αυτο μπηκα στο fiorum για να βρω λυση. Μπηκα σε αυτο το λινκ (http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/) και εκανα download ολα τα αρχεια και ακολουθησα τις οδηγιες. Παρολα αυτα δεν γινεται το update και παραμενει στο 0% συνεχως. Στελνω printscreen μηπως και καποιος εχει καποια ιδεα τι κανω λαθος.

[ATTACH]52997[/ATTACH]

 

[ATTACH]52998[/ATTACH]

 

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα(δεν ξερω αν φταιει αυτο εγω εχω windows 8.1)

Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβως το ιδιο προβλημα(δεν ξερω αν φταιει αυτο εγω εχω windows 8.1)

 

Για driver θα περασεις το preloader USB vcom driver .Αλλα αφου εχεις ηδη την 1507 και εισαι και root γιατι δεν κανεις αυτο που σου ειπα για να φτιαξεις το playstore;θελεις οπωσδηποτε να φλασαρεις rom;

Link to comment
Share on other sites

Για driver θα περασεις το preloader USB vcom driver .Αλλα αφου εχεις ηδη την 1507 και εισαι και root γιατι δεν κανεις αυτο που σου ειπα για να φτιαξεις το playstore;θελεις οπωσδηποτε να φλασαρεις rom;

 

τελικα εκανα ολη την διαδικασια με το φλασαρισμα της ρομ και ολα ενταξει...οσο για το χθεσινο μου προβλημα περασα ολα τα usb drivers για να ειμαι καλυμμενος....δηλαδη vcom-lenovo κτλ εκτος απο εκεινα τα μη εκτελεσιμα γιατι δεν ηξερα που να τα παω και το flash tool λειτουργησε κανονικα αφου το εκλεισα το κινητο και συνδεωντας για δευτερη φορα το καλωδιο με το κιν...(θελει δηλαδη ενα βαλε βγαλε για να σε βρει το flash tool) η διαδικασια κραταει περιπου 20 λεπτα...και μετα ολα κομπλε...βεβαια οταν ανοιξεις το κιν κλεινεις το ota update γιατι σου ξαναβγαζει να περασεις παλι εκεινη την ηλιθια ρομ...:lol::lol::lol:

 

σας ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια και συγνωμη αν αργησα να απαντησω...(ωραριο εργασιας)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το τηλέφωνο έκανε update στη τελευταία κινεζικη ρομ και τώρα μετά από καιρό... Έκλεισε.. Δεν ανάβει, παρά μόνο γράφει lenovo στην οθόνη και αυτό ήταν όλο μένει εκεί!

 

Κάποια λύση;

Γιου μπέττερ ασκ μα μαμα, χάου του μέηκ ε μάνστερ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το τηλέφωνο έκανε update στη τελευταία κινεζικη ρομ και τώρα μετά από καιρό... Έκλεισε.. Δεν ανάβει, παρά μόνο γράφει lenovo στην οθόνη και αυτό ήταν όλο μένει εκεί!

 

Κάποια λύση;

 

διαβασε στην σελιδα 9 του θεματος...το ποστ #125 ειναι ολοσωστο και αν γινουν σωστα τα βηματα θα εισαι μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

διαβασε στην σελιδα 9 του θεματος...το ποστ #125 ειναι ολοσωστο και αν γινουν σωστα τα βηματα θα εισαι μια χαρα...

 

εγώ το έστειλα πίσω στους κινέζους επειδή ήταν μέσα στην εγγύηση ακόμα (υποτίθεται)

τις προάλες μου έστειλαν απάντηση οτι το εργοστάσιο δεν το δέχεται μέσα στην εγγύηση και πρέπει να πληρώσω 25$ για να μου φτιάξουν..

Αξίζει να τα δώσω? ;:worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

διαβασε στην σελιδα 9 του θεματος...το ποστ #125 ειναι ολοσωστο και αν γινουν σωστα τα βηματα θα εισαι μια χαρα...

 

To τηλέφωνο δεν ανοιγει ούτε κλείνει, ειναι μονιμα σε μια φάση επανεκκίνησης!

προσπαθώ να κάνω τα παρακάτω και δεν... :(

Γιου μπέττερ ασκ μα μαμα, χάου του μέηκ ε μάνστερ!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.στα 199 ευρω τι λετε αξιζει???

Το συγγεκριμένο εγώ το είχα βρει στα 100κάτι (120 max) και το πήρα.. στα 199 παίρνεις κάτι πολύ καλύτερο!! μην το σκέφτεσαι καν!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επεσε το κινητο μιας φιλης και ενω εξωτερικα το τζαμι ειναι μια χαρα απο την μεσα μερια εχει κανει μαυριλες.ξερει καποιος τι χρειαζεται αλλαγη και ποσο κοστιζει? Edited by tigio13
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρόιτεινα να επικοινωνήσεις με το μαγαζί που το αγόρασες και να σου πουνε αυτοί τιμή. Είναι η πιο φτηνή λύση νομίζω.. εκτός αν μπορείς να κάνεις την αλλαγή μόνος και πληρώσεις μόνο τα ανταλακτικά (για τιμή υπολόγιζε γύρω στο 60άρι εκτός αν έχουν πέσει και δεν το πήρα γραμμή).

Ας με διορθώσει κάποιος συνφορουμίτης αν ξέρει για πιο σίγουρα :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...