Jump to content

Lenovo A7000


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Lenovo A7000

 

Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)

NETWORK GSM / HSPA / LTE

Coming soon. Exp. release 2015, March

 

Dimensions 152.6 x 76.2 x 8 mm (6.01 x 3.00 x 0.31 in)

Weight 140 g (4.94 oz)

 

DISPLAY Type IPS capacitive touchscreen, 16M colors

Size 5.5 inches (~71.7% screen-to-body ratio)

Resolution 720 x 1280 pixels (~267 ppi pixel density)

 

- Lenovo Vibe

PLATFORM OS Android OS, v5.0.x (Lollipop)

 

Chipset Mediatek MT6752m

CPU Octa-core 1.5 GHz Cortex-A53

GPU Mali-T760MP2

 

Card slot microSD, up to 32 GB

Internal 8 GB,

2 GB RAM

 

CAMERA 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection

Video Yes

Secondary 5 MP

 

Loudspeaker Yes

3.5mm jack Yes

- Dolby Atmos

 

Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot

Bluetooth v4.0, A2DP

GPS Yes, with A-GPS

Radio FM radio

microUSB v2.0

 

FEATURES Sensors: Accelerometer, proximity

Browser HTML5

Java Yes, via Java MIDP emulator

- Active noise cancellation with dedicated mic

- MP4/H.264 player

- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player

 

BATTERY Li-Po 2900 mAh

Stand-by Up to 264 h (2G) / Up to 264 h (3G)

Talk time Up to 39 h (2G) / Up to 16 h (3G)

 

Colors Onyx Black, Pearl White

 

Video - Lenovo

Edited by Karthan7
Video

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 413
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με λιγο ψαξιμο που εκανα δεν το βρηκα πουθενα προς αγορα.

Ελπιζω τα κινεζομαγαζα να μην βαλουν μεγαλο καπελο στην τιμη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Το έφεραν τα public στα 249. Το έχει πάρει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;;

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Το έφεραν τα public στα 249. Το έχει πάρει κάποιος να μας πει εντυπώσεις;;

 

Το πηρα!Θα το ανοιξω τωρα,θα το δουλεψω και λιγο και θα πω εντυπωσεις! :)

Edit: Λοιπον,θετικες οι πρωτες εντυπωσεις...Η μπαταρια φαινεται οτι ειναι αρκετα καλη για αρχη και χωρις καμια φορτιση.Ο Ηχος στερεο και αρκετα δυνατος.αλλα τον περιμενα μισο κλικ πιο δυνατο!Η οθονη πολυ καλη και ζωντανη!Η καμερα αρκετα καλη!Φοραει τη 5 lollipop αλλα οχι τη 5.0.2 απο οτι ειδα.Δε ξερω αν θα τη παρει συντομα.Και τελος,απο ταχυτητα και αποκριση γενικα,παει σφαιραι!Αλιμονο αν δε πηγαινε!!Κατι αρνητικο δε βρηκα για την ωρα.Ποιστευω παντως οτι σε σχεση τιμης-αποδοσης,αξιζει στα 249 που εχει στο Public.Μαλιστα στη συσκευασια εχει προστατευτικο οθονης και διαφανη θηκη πλατης!! :) Αυτα προς το παρον.

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα. Πολύ γρήγορο έκανε ηδη 2 ενημερώσεις μέχρι στιγμής. Στην συσκευασία έχει πλαστική θήκη και μεμβράνη.

Μέχρι στιγμής αριστο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα το αγόρασα και εγώ για την γυναίκα μου το έχει τώρα 2 μέρες και λίγο που το έχω επεξεργαστεί το κινητό πετάει.....
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ να το αγοράσω...δείχνει αρκετά τίμιο !!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα,

 

Αγόρασα χθες τη συγκεκριμένη συσκευή και προσπαθώντας να εγκαταστήσω το Viber μου "πέταξε" μνμ ότι δεν είναι συμβατό. Αντιμετώπισε κάποιος απο σας παρεμφερές θέμα?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αγόρασα χθες τη συγκεκριμένη συσκευή και προσπαθώντας να εγκαταστήσω το Viber μου "πέταξε" μνμ ότι δεν είναι συμβατό. Αντιμετώπισε κάποιος απο σας παρεμφερές θέμα?

 

Ευχαριστώ!

 

Όχι...το έχω εγκαταστήσει κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αλλη μια ερωτηση, αν το εχουν διαπιστωσει οι κατοχοι: Τι αναλυση βιντεο εχει? Ειναι HD? Εννοω σε τι αναλυση τραβαει βιντεο η πισω καμερα του .
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος κατοχος της συσκευης να με ενημερωσει αν υπαρχει η δυνατοτητα οι εφαρμογες να αποθηκευονται στην εξωτερικη μνημη? Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Μπορει καποιος κατοχος της συσκευης να με ενημερωσει αν υπαρχει η δυνατοτητα οι εφαρμογες να αποθηκευονται στην εξωτερικη μνημη? Ευχαριστω..

 

Κανονικότατα αποθηκευονται στην εξωτερική μνήμη. Το τηλέφωνο είναι πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρε το κινητό ένας φίλος μου,2 ημερών και του βγάζει το εξης πρόβλημα.το κινητό ανοίγει μια χαρα,το κλειδώνει και στο ξεκλειδωμα κανει επανακινηση η παραμένει κλειστό.το έχει κανει 4 φορες.το αγόρασε απο public τις προαλλες.πιστεύω οτι είναι ελλατωματικο.μπορεί να το αντικατάστηση?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΤΟ πηρα 5 μερες τωρα οντως ειναι πολυ γρηγορο αλλα βρηκα μια ατελεια και θελω να μαθω αν το εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος ...

οταν τραβας φωτογραφιες με φλας..λογω οτι ακριβως απο πανω ειναι η καμερα ..την στιγμη που τραβαει φωτο ..και χρησιμοποιεις το φλασ.. η φωτογραφια λογω της εντονη λαμψης που δημιοιυργητε επειδη ειναι ακριβωσ κολλητα..και τα 2.. η φωτο βγαινει με την λαμψη απο το φλας και ασπριζει η φωτο..με αποτελεσμα να χαλαει η εικονα .

.γιατι ασπριζει,,και η φωτο. με την εντονη ασπρη σκια του φλας.. κανω εγω κατι λαθος.. ;;;;

 

EDIT=βρηκα την λυση με την λαμψη σκιας της καμερας που αναφερω ...ολη την ζημια την κανει η διαφανης θηκη που περιλαμβανεται στην συσκευασια για την πλατη..η οποια αντανακλα την λαμψη του φας και ασπριζουν οι φωτο..μολις το αφαιρεσα ολα οκ.

.. επισης ακομα παιρνει ενημερωσεις του firmware.. σημερα εβαλα την εκδοση 149....οταν το πηρα ειχε την 142..σχεδον καθε μερα εχει και μια ενημερωση.

.δεν ξερω τι αλλαζει..εγω δεν βλεπω κατι διαφορετικο

Edited by apollon11
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω το lenovo k3 note και σκέφτομαι να το παραγγείλω η από gearbest η από minideal η από vickmall...έχει πάρει κάποιος αυτοντο κινητό από αυτά τα καταστήματα η γενικά έχει πάρει κάποιος κάτι από τα παρατάω καταστήματα ;επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν θα υπάρξει επιβάρυνση τιμής στο τελωνείο..:X:blink::shifty:
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ πηρα 5 μερες τωρα οντως ειναι πολυ γρηγορο αλλα βρηκα μια ατελεια και θελω να μαθω αν το εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος ...

οταν τραβας φωτογραφιες με φλας..λογω οτι ακριβως απο πανω ειναι η καμερα ..την στιγμη που τραβαει φωτο ..και χρησιμοποιεις το φλασ.. η φωτογραφια λογω της εντονη λαμψης που δημιοιυργητε επειδη ειναι ακριβωσ κολλητα..και τα 2.. η φωτο βγαινει με την λαμψη απο το φλας και ασπριζει η φωτο..με αποτελεσμα να χαλαει η εικονα .

.γιατι ασπριζει,,και η φωτο. με την εντονη ασπρη σκια του φλας.. κανω εγω κατι λαθος.. ;;;;

 

EDIT=βρηκα την λυση με την λαμψη σκιας της καμερας που αναφερω ...ολη την ζημια την κανει η διαφανης θηκη που περιλαμβανεται στην συσκευασια για την πλατη..η οποια αντανακλα την λαμψη του φας και ασπριζουν οι φωτο..μολις το αφαιρεσα ολα οκ.

.. επισης ακομα παιρνει ενημερωσεις του firmware.. σημερα εβαλα την εκδοση 149....οταν το πηρα ειχε την 142..σχεδον καθε μερα εχει και μια ενημερωση.

.δεν ξερω τι αλλαζει..εγω δεν βλεπω κατι διαφορετικο

 

Μπράβο βρε φίλε...το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Πράγματι η διαφανής θήκη ειναι που δημιουργεί το πρόβλημα !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...