Jump to content

Lenovo S920


MaGLoU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ φίλε μου, μόλις το έκανα, άλλαξε η γλώσσα στα αγγλικα , πως ήθελα, αλλά τώρα όταν κάνω επανεκκίνηση για να μπω στο recovery απλά δεν μπαίνει................ κολλάει........ Εχεις να μου προτείνεις κάποια λύση για αυτό ?????????/ Σε ευχαριστω...........

 

οκ βρηκα την λύση!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε ευχαριστώ και πάλι!!!!!!!!!!

 

Μπορείς να περιγράψεις ποια λύση βρήκες γιατί και σε εμένα μπήκε την πρώτη φορά στο recovery, πήρα αντίγραφο αλλά τώρα δεν μπαίνει καθολου

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου δώσανε ένα Lenovo S920 και θέλω να του περάσω MIUI (συνήθεια από το Xiaomi). Βρήκα αυτό -> Lenovo S920 update with MIUI v5 4.3.8 Android 4.2

Έχει δοκιμάσει κανείς άλλος με άλλο τρόπο!? Έχω την 4.2.1 σ' ένα Lenovo 920 ROW, Baseband version: S920 V23, 2013/05/22 & Build number: S920_ROW_S113_130619

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά έχει βγάλει κανείς άκρη με τις ROM;

Θέλει να μου το δώσει ένας φίλος να του περάσω Ελληνικά (έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας φιλοι μου.

Γνωριζει κανεις γιατι ορισμενα video που εχω παρει με το τηλεφωνο δεν τα παιζει κα βγαζει μηνημα οτι εχει σταματησει το προγραμμα αναπαραγωγης. Απο που ενεργοποιουμε αυτο το προγραμμα;;;; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλημέρα σε όλους . εχω περασει μια καινουρια ρομ αλλα δυστηχος δεν μπορει να διαβασει το ΙΜΕΙ με αποτελεσμα να μην μπορει να διαβασει της καρτες sim..... καμια ιδεα τι να κανω????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!! Έχω ένα lenovo s920 αγορασμένο από Κίνα. Χτες μου έβγαλε να κάνω αναβάθμιση το λογισμικό. Αφού το έκανα δεν μου εμφανίζει τις εφαρμογές τις Google (gmail, google play, google maps κτλπ). Υπάρχει κάποια λύση για αυτό? Το Android που έχει πάνω είναι το 4.4.2

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας

Edited by g_mavr
Link to comment
Share on other sites

ανανέωση ..αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...καλημέρα σε όλους . εχω περασει μια καινουρια ρομ αλλα δυστηχος δεν μπορει να διαβασει το ΙΜΕΙ με αποτελεσμα να μην μπορει να διαβασει της καρτες sim..... καμια ιδεα τι να κανω????
Link to comment
Share on other sites

ανανέωση ..αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...καλημέρα σε όλους . εχω περασει μια καινουρια ρομ αλλα δυστηχος δεν μπορει να διαβασει το ΙΜΕΙ με αποτελεσμα να μην μπορει να διαβασει της καρτες sim..... καμια ιδεα τι να κανω????

 

Την ρομ την πέρασες μόνος σου η στην πέρασε κάποιος άλλος;

Και εγώ το έπαθα αυτό και αναγκαστικά και το πήγα σε ενα καταστημα με PC και μου το περάσανε αυτοι..

 

 

Παιδιά καλησπέρα!! Έχω ένα lenovo s920 αγορασμένο από Κίνα. Χτες μου έβγαλε να κάνω αναβάθμιση το λογισμικό. Αφού το έκανα δεν μου εμφανίζει τις εφαρμογές τις Google (gmail, google play, google maps κτλπ). Υπάρχει κάποια λύση για αυτό? Το Android που έχει πάνω είναι το 4.4.2

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας

 

Εχασες και την ελληνική γλώσσα μαζί και φόρτωσε ενα σωρό κινεζικές εφαρμογες;

Link to comment
Share on other sites

Την ρομ την πέρασες μόνος σου η στην πέρασε κάποιος άλλος;

Και εγώ το έπαθα αυτό και αναγκαστικά και το πήγα σε ενα καταστημα με PC και μου το περάσανε αυτοι..

 

 

 

 

Εχασες και την ελληνική γλώσσα μαζί και φόρτωσε ενα σωρό κινεζικές εφαρμογες;

 

Ναι φίλε μου!!! Και όχι μόνο την Ελληνική αλλά γενικά όλες τις γλώσσες και τώρα έχει μόνο Αγγλικά και Κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

Την είχα πατήσει και εγώ έτσι.Προσπαθησα να το κάνω root αλλά εφαγα πακέτο γιατι όλα μέσα στο κινητό ηταν στα κινέζικα..Τελικά το κατάφερε ένας γνωστος μου και μου πέρασε την προηγούμενη ρομ παλι και ησυχασα..Δεν ξαναπαταω update σε κινεζικό κινητό ποτέ ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα το κινητό δε κυκλοφορεί Ελλάδα. Είναι προφανές ότι με το update που κάνατε σάς εγκατέστησε την επίσημη VIBE ROM που απευθύνεται για την αγορά της Κίνας (αφού το κινητό το αγοράσατε από Κίνα), δεν έχει google play και περιλαμβάνει ως γλώσσες μενού μόνο Κινέζικα και Αγγλικά. Για μένα το καλύτερο είναι να περάσετε την επίσημη ROW (Rest Of Wolrd) ROM που επίσης δε περιλαμβάνει ελληνικό μενού αλλά δεν έχει κινέζικες εφαρμογές και έχει προεγκατεστημένο το Play store και λογικά θα δουλεύει άψογα και στην Ελλάδα. Επίσης στον ίδιο ιστοχώρο υπάρχουν και οδηγίες για root και διάφορα άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα το κινητό δε κυκλοφορεί Ελλάδα. Είναι προφανές ότι με το update που κάνατε σάς εγκατέστησε την επίσημη VIBE ROM που απευθύνεται για την αγορά της Κίνας (αφού το κινητό το αγοράσατε από Κίνα), δεν έχει google play και περιλαμβάνει ως γλώσσες μενού μόνο Κινέζικα και Αγγλικά. Για μένα το καλύτερο είναι να περάσετε την επίσημη ROW (Rest Of Wolrd) ROM που επίσης δε περιλαμβάνει ελληνικό μενού αλλά δεν έχει κινέζικες εφαρμογές και έχει προεγκατεστημένο το Play store και λογικά θα δουλεύει άψογα και στην Ελλάδα. Επίσης στον ίδιο ιστοχώρο υπάρχουν και οδηγίες για root και διάφορα άλλα.

 

Σε περίπτωση που δεν δουλέψει το κινητό μπορεί να επιστρέψει στην τωρινή του κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Λόγω κάποιων προβλημάτων (σπάσιμο οθόνης) δεν κοίταξα να φτιάξω το θέμα με τα gapps. Μου έβγαλε μια αναβάθμιση και αφού την κατέβασα και πάτησα να την κάνει εγκατάσταση λίγο πριν φτάσει στο 100% μου πέταξε ένα Χ στον κύκλο που έλεγε τα % και τώρα έχει κολλήσει στην αρχική φάση που ανοίγει και λέει το lenovo. Τι να κάνω? Παρακαλώ την βοήθεια σας. Ευχαριστώ Edited by g_mavr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θέλω την βοήθεια σας. Μετα απο επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων χάθηκαν τα ΙΜΕΙ απο το κινητο. Αυτο το προβλημα μου το είχε κάνει ξανα στο παρελθόν και το είχα λύσει τότε με το mtkdroid.Ολά καλα τότε. Αυτη την φορα όμως δεν με αφήνει να πέρασω της ΙΜΕΙ. Το κινητο ειναι root και φοράει 4,4,2 rom. Μπορειται να με βοηθήσετε?????????????? (

 

 

 

ΥΣ εχω συν. φωτο

Edited by sachnek
Lenovo s650
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Τελικά κατάφερε να βρει κανείς ελληνική rom για αυτή την συσκευή. Ψάχνω Ελληνικά για ένα φιλαράκι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...