Jump to content

Lenovo Ideapad A3500


chaoticos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν βρηκα θεμα για το συγκεκριμενο ταμπλετ και επειδη θα το αγορασω το ανοιγω.Οσοι κατοχοι ας γραψουν εντυπωσεις,προβληματα,κολπα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 219
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω παρει εγώ από σκρουτζομάγαζο αν θυμαμαι καλά κοντά στα 120 ευρώ.

 

Είναι αρκετά γρήγορο, εχει ωραία οθονη και η μεγαλη διαρκεια μπαταριας!

 

Το μονο "κακο" να το πω ειναι οτι ψαχνω ακομα καποιον τροπο να εγκαταστησω το flash player γιατι εχει σταματησει να κυκλοφορει και το ταμπλετ τρεχει με λογισμικο 4.4 kit kat

Link to comment
Share on other sites

την ειχε περασμενη την κιτ κατ ή την περασες εσυ?ε δεν γινεται ,θα μπουν τα τσακαλια εδω να λυσουν το θεμα με τον φλας που εχεις.Εχεις δοκιμασει αν λειτουργει το OTG ?
Link to comment
Share on other sites

την ειχε περασμενη την κιτ κατ ή την περασες εσυ?ε δεν γινεται ,θα μπουν τα τσακαλια εδω να λυσουν το θεμα με τον φλας που εχεις.Εχεις δοκιμασει αν λειτουργει το OTG ?

 

Την κιτ κατ την περασα εγω, με το που ανοιξε το ταμπλετ μου ηρθε ενημερωση!

 

Με τον φλας απο οτι διαβαζω εχουν ολα τα android απο 4.1 και μετα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Το πήρα δώρο το τάμπλετ και είναι πραγματικά καλό για την τιμή του αλλά παρατηρησα ότι ενώ είναι συνδεδεμένο στο wifi δεν φορτώνει σελιδες κλπ και πρέπει να το ανοιγοκλείσω... Ξέρει κανείς τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου κ εγώ και έχω πολύ καλές εντυπώσεις. Το ψαχουλευω λίγο με την 4.2 που είχε περασμένη και κάποια στιγμή θα κάνω και το update .Για το wifi σε μένα είναι αστέρι και γρήγορο και δυνατό. Με ποιόν browser στο κάνει αυτό ?Δοκίμασε τον chrome .

Edit: Μήπως βάζεις τα δάχτυλα δίπλα από την κάμερα πανω από το λογότυπο? Εκεί είναι ο δέκτης και κοβεις το σήμα!

Edited by chaoticos
Link to comment
Share on other sites

Απο ηχο τι λεει? Επισης το 1GB RAM το περιοριζει αισθητα? σκεφτομαι να το παρω και εγω...στα 99 ευρω πιστευω αξιζει
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για αυτά τα χρήματα είναι μια χαρά τ ταμπλετ. Ήχος μέτριος από το ενα ηχειακι που έχει, αλλά αν ψαξεις στα 99 δεν θα βρεις τίποτα με 2 ηχεία και σούπερ ήχο. Βασικό για μένα είναι το οτι παίρνει OTG , αναβάθμιση σε κιτ κατ , οθόνη πολύ καλή, και όσο για το 1gb ram δεν είδα να κολλάει πουθενά στη χρήση που του κάνω. Μπαταρία επίσης δυνατή.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Τελικά τι γίνεται με το flash support? Στην 4.2 είχε αλλά με το που το αναβάθμισα στην 4.4.2 χάθηκε. Το twitch.tv που έβλεπα δεν παίζει πλέον (χρησιμοποιώ την εφαρμογή). Υπάρχει κάτι να το φτιάξουμε? Ή κάποιος τρόπος να το κατεβάσουμε πάλι στην 4.2?
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε http://au.ibtimes.com/articles/533591/20140109/enable-flash-player-android-4-1-2.htm#.VAiyhsugEtB να δεις αν καταφέρεις κάτι. Εγώ δεν έχω αναβαθμιστεί ακόμα για να κάνω δοκιμές :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα πρότεινα να μην βιαστείτε να το αναβαθμίσετε σε 4.4.2 εκτός αν θέλετε να πάρετε το ρίσκο. Εγώ το αναβάθμισα και έχω ένα πρόβλημα με το wifi που δεν υπήρχε με 4.2.2 Το πρόβλημα είναι ότι χωρίς να υπάρχει καμία ένδειξη ότι έχει αποσυνδεθεί το Wifi, χάνεται η πρόσβαση στο internet ανά τακτά διαστήματα. Το κόλλημα είναι προσωρινό αλλά διακόπτει το streaming (video/audio) και πρέπει να ξαναφορτώσεις το βίντεο/youtube/σταθμό/σελίδα. Στο internet υπάρχουν αναφορές και για άλλα προβλήματα με την 4.4.2 (άλλα προβλήματα στο wifi και στο gps).

 

Αν η συσκευή δεν είχε προβλήματα και είχε 2 χρόνια εγγύηση, θα άξιζε 10/10 σαν value for money. Ή έστω καλό support από την Lenovo ώστε να λυθεί το πρόβλημα σε επόμενο firmware update. Αλλά για το support της Lenovo δεν έχω ιδέα προς το παρόν και δεν μπορώ να μιλήσω.

Link to comment
Share on other sites

αρχικά, δεν θέλω flash support για το browser, θέλω για το κινητό γιατί η εφαρμογή δεν λειτουργεί σε εικόνα. πφφ δε ξέρω τι να κάνω και θα δοκιμάσω όταν πάω σπίτι σε 2-3 μέρες να δω τι γίνεται με αυτά γιατί το μόνο που δοκίμασα είναι να κατεβάσω FlashFox που είναι ότι λέει να κάνεις με τον Dolphin αλλά τα έχει μόνο του. το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν φταίει το ίντερνετ και η ταχύτητα του Ή αν φταίει το τάμπλετ και δεν είναι αρκετά δυνατό να σηκώσει την ιστοσελίδα twitch.tv . Γιατί δοκίμασα να μπω αλλά δε με βολεύει καθόλου. Υπάρχει κάποια περίπτωση να βγει κάποιο update που να υποστηρίζει flash player?

 

edit- τη καλύτερη δουλειά κάνατε που δεν αναβαθμίσατε. εγώ το έτρεξα μια μέρα με την stock και μετά το έκανα update και μου βγήκε η πίστη. Μια να βρω τι θα κάνω με το stream και μια να δω πως γίνεται να το κατεβάσω.

Edited by fingerskater
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει βρεθεί λύση στο πρόβλημα με το WiFi στη KitKat;;

Όχι τίποτα άλλο σκέφτομαι να το αγοράσω και σύμφωνα με αυτά που διαβάζω καλύτερα προς το παρόν είναι να το αφησω στην jellybean....

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Για να το αναφέρουν τα παιδιά εδώ μάλλον παρουσιάζονται δυσλειτουργίες με την κιτ κατ .Πάντως με την στοκ το μηχανάκι πετάει.Και φλας και wifi κομπλε. Προς το παρόν το αφήνω έτσι οπώς έχει κ εγώ και αναμένουμε ...
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να είναι καλό όντως γιατί είχε πεσει στα χέρια μου ενα a3000 και ηταν καλυτερο απ οτι περίμενα....

Πιο smooth απο το nexus 7 πρώτης γενιάς ηταν

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

ξέρετε πόσο σας ζηλεύω ε; :(

εγώ έκανα πατάτα και έτρεξα να το αναβαθμίσω στην 4.4.2 και τώρα λυπάμαι :cry:

Link to comment
Share on other sites

ξέρετε πόσο σας ζηλεύω ε; :(

εγώ έκανα πατάτα και έτρεξα να το αναβαθμίσω στην 4.4.2 και τώρα λυπάμαι :cry:

 

Σιγά βρε μην βάλεις και την γάτα σου να κλαίει!!:lol: Υπομονή και θα τα διορθώσουν αυτά τα θεματακια ;)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι. Διάβασα ότι σιγά σιγά θα ανανεωθεί και το twitch.tv σε html5 όπως έγινε με το YouTube οπότε εντάξει θα λυθεί το πρόβλημα αργά ή γρήγορα. Edited by fingerskater
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το αγόρασα με την προσφορά του public 49€ αλά δεν θα το αναβαθμίσω ακόμη. Οποίο παιδί όταν βγει καινούρια έκδοση που να διορθώνει τα προβλήματα ας το γράψει για να αναβαθμίσουν και αυτοί που είμαστε στην 4.2.2 ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το πειρα και εγω με την προσφορά, δωρακι στην συζηγο :), μπορω να πω οτι ειναι αξιοπρεπεστατο, ανταποκρινεται τελεια, εχει δυνατο wifi για την τιμη του, ολα λειτουργουν τελεια. Δεν το αναβάθμισα και απο οτι διαβασα δεν προκειτε να το κανω, απο την στιγμη που δουλευει τελεια, δεν υπαρχει και λογος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει http://www.ebay.it/itm/331255229514?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649 αυτή και περιμένω να ερθει .Μεμβράνες δεν βρίσκω πουθενα οικονομικές.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω έψαχνα εκεί μεριά, αλλα όλες έχουν τρυπα για την κάμερα, το δικό μας δεν έχει κάμερα από πίσω, είσαι σίγουρος ότι τεριαζει αυτή που πειρες;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...