Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τεχνικά χαρακτηριστικά Optimus 4X HD:

Επεξεργαστής: 1,5GHz Quad-Core (NVIDIA Tegra 3)

Οθόνη: 4.7 ιντσών (1280 x 720) True HD IPS

Μνήμη: 16GB eMMC και 1GB LP DDR2

Κάμερα: 8MP BSI sensor (οπίσθια) και 1,3MP (εμπρόσθια)

Λειτουργικό σύστημα: Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Μπαταρία: 2.150mAh

 

 

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ ενδιαφέρον κινητό... Αν δούμε και μια διαφορετική συμπεριφορά της LG ως προς το support, θα είναι μια πολύ καλή επιλογή...
Link to comment
Share on other sites

οπως και το 2χ αμα βγει πριν το gs3 παλι θα το παρω!!!:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλο φαινεται,αλλα ξεφυγανε πια οι διαστασεις..

παντως στο σασι του φουλ οθονη!:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/lg-optimus-4x-p880-black-229929/

 

Τιμουλα προπαραγγελιας 570 ευρω.80 ευρω κατα απο το s3 και 20 πανω απο το One x(αν και ειχε κυκλοφορησει στα 600 το One x).

 

Και ειχα πει LG never again...!Αντε να δουμε ποτε θα βγει μπας και περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή η τιμή για προπαραγγελία και για τέτοιο κινητό... Αν φτιάξει η LG λίγο το sw και τις αναβαθμίσεις της και θα πάει πολύ καλά... Μακάρι πάντως γιατί προσωπικά μου αρέσει η LG...

 

Πάντως είναι αρκετά όμορφο... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Δεν τον πολυ παω τον τυπο αλλα παρτε ενα unboxing και ενα mini hands on:

 

 

 

Μου αρεσει αρκετα μεχρι στιγμης αλλα το πισω πλαστικο με τα νερα μου θυμιζει παλιο μουσαμα και με εχει ξενερωσει.Ευτυχως βγαινει και πιστευω πως θα υπαρχουν πολλες εναλλακτικες(κυριως unofficial)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απλά ότι καλύτερο υπάρχει αυτή την στιγμή, ακόμα και από το S3 και One X και ίσως να είναι το επόμενο μου κινητό. (κάτοχος S2).
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κινητό είναι απλά ότι καλύτερο υπάρχει αυτή την στιγμή, ακόμα και από το S3 και One X και ίσως να είναι το επόμενο μου κινητό. (κάτοχος S2).

 

Ας είμαστε πιο συγκρατημένοι στις δηλώσεις μας μέχρι να το δούμε στη πράξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται οπου να ναι...

 

LG's Optimus 4X HD officially making its way to 11 European locales, 'surprise' in store

 

ειμαι περιεργος για την εκπληξουλα!!Πιστευω πως θα ειναι καποιο event ή παρουσιαση και οχι κατι ουσιαστικο.

Στο expansys πλεον εγινε "διαθεσιμο κατοπιν παραγγελιας"

Link to comment
Share on other sites

Ας είμαστε πιο συγκρατημένοι στις δηλώσεις μας μέχρι να το δούμε στη πράξη.

 

Με ότι βλέπω σε specs μιλάω και είναι ότι καλύτερο σε hardware.

από εκεί και πέρα, ενα τοσο καλο hardware δεν μπορει να ειναι και μαπα, αν και στην αρχη θα εχει κι αυτο τα προβλήματά του οπως καθε καινουργιο κινητο. (πχ one x, s3 με το καπάκι κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Με ότι βλέπω σε specs μιλάω και είναι ότι καλύτερο σε hardware.

από εκεί και πέρα, ενα τοσο καλο hardware δεν μπορει να ειναι και μαπα, αν και στην αρχη θα εχει κι αυτο τα προβλήματά του οπως καθε καινουργιο κινητο. (πχ one x, s3 με το καπάκι κτλ)

 

Το θέμα με την LG είναι το sw και όχι το hw... ;)

 

Παρόλα αυτά ελπίζω να είναι πολύ καλό σε όλους τους τομείς...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την LG είναι το sw και όχι το hw... ;)

 

Παρόλα αυτά ελπίζω να είναι πολύ καλό σε όλους τους τομείς...

 

Συμφωνω απολυτα μαζι σου.

 

Γενικα πολλοι λενε "την πατησα με το LG 2X και δεν παιρνω το 4Χ".Εχουν δικιο εν μερη.Το lg 2x ειχε βγει πολυ βιαστικα και φορουσε τη froyo ενω ηδη κυκλοφορουσε η 2.3.Με την 2.2 ειχε αρκετα προβληματα οποτε ολοι ανυπομονουσαν να βγει η 2.3(η οποια στην αρχη ουτε αυτη δουλευε σωστα).Οσοι ασχοληθηκαν με custom roms δεν ειχαν ποτε ιδιαιτερο προβλημα

 

Απο την αλλη το 4X θα βγει και θα φοραει τη τελευταια εκδοση android που κυκλοφορει.Αν θα κυκλοφορησει χωρις bugs και παιδικες ασθενειες τοτε ο αγοραστης θα ειναι ικανοποιημενος και ας αργησει να παρει τη Jelly Bean αφου θα εχει ενα πληρως λειτουργικο κινητο.Αυτος που καιγεται να παρει γρηγορα τις αναβαθμισεις κτλ πιστευω πως θα ειναι και αυτος που θα μπει στη διαδικασια να παιξει με custom rom κτλ.

Μενει μονο να κυκλοφορησει και να δουμε αν η LG αλλαξε τις κακες συνηθειες...

 

Ελπιζω να μη βγαινω εκτος topic αλλα αυτες ειναι οι σκεψεις μου και ο μονος λογος που ισως δωσω αλλη μια ευκαιρια στην LG.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα μαζι σου.

 

Γενικα πολλοι λενε "την πατησα με το LG 2X και δεν παιρνω το 4Χ".Εχουν δικιο εν μερη.Το lg 2x ειχε βγει πολυ βιαστικα και φορουσε τη froyo ενω ηδη κυκλοφορουσε η 2.3.Με την 2.2 ειχε αρκετα προβληματα οποτε ολοι ανυπομονουσαν να βγει η 2.3(η οποια στην αρχη ουτε αυτη δουλευε σωστα).Οσοι ασχοληθηκαν με custom roms δεν ειχαν ποτε ιδιαιτερο προβλημα

 

Απο την αλλη το 4X θα βγει και θα φοραει τη τελευταια εκδοση android που κυκλοφορει.Αν θα κυκλοφορησει χωρις bugs και παιδικες ασθενειες τοτε ο αγοραστης θα ειναι ικανοποιημενος και ας αργησει να παρει τη Jelly Bean αφου θα εχει ενα πληρως λειτουργικο κινητο.Αυτος που καιγεται να παρει γρηγορα τις αναβαθμισεις κτλ πιστευω πως θα ειναι και αυτος που θα μπει στη διαδικασια να παιξει με custom rom κτλ.

Μενει μονο να κυκλοφορησει και να δουμε αν η LG αλλαξε τις κακες συνηθειες...

 

Ελπιζω να μη βγαινω εκτος topic αλλα αυτες ειναι οι σκεψεις μου και ο μονος λογος που ισως δωσω αλλη μια ευκαιρια στην LG.

Το θέμα είναι αν είναι καλή η υλοποίηση της ics από "μαμά" (που με τέτοια καθυστερημένη εμφάνιση στην αγορά θα πρέπει να είναι) και δεν θα υπάρχουν προβλήματα σοβαρά που θα θέλουν άμεσα update...

 

Πάντως προσωπικά το τηλ το βρίσκω πολύ όμορφο εμφανισιακά και μπορώ να καταλάβω απόλυτα κάποιον που ψήνεται να το πάρει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ψάχνω να βρώ μία συγκεκριμένη πληροφορία για το 4X HD αλλά μέχρι τώρα δεν είχα δει πουθενά τίποτα.. H οθόνη θα προστατεύετε απο Gorilla glass;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ είμαι ενας πρώην κάτοχος του 2Χ. ελπίζω η LG να έμαθε από τα λάθη της , αν κ δεν είμαι της άποψης να δίνω δεύτερη ευκαιρία αλλά το 4Χ φαίνεται πολύ δυνατό κ ευελπιστώ να τα πηγαίνει καλά κ από άποψη αυτονομίας (ο κύριος λόγος που έδωσα το 2Χ) Gorilla Glass 1 πρέπει να έχει. με την sim τι γίνεται? άλλα review λένε micro sim κ άλλα κανονική. αν το πήρε κανένας ας απαντήσει ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Ψάχνω να βρώ μία συγκεκριμένη πληροφορία για το 4X HD αλλά μέχρι τώρα δεν είχα δει πουθενά τίποτα.. H οθόνη θα προστατεύετε απο Gorilla glass;;

Ναι διαθέτει gorilla glass...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..μηπως γνωριζουμε ποτε θα αρχισει να κυκλοφορει και εδω?Βεβαια στο Skroutz το βρισκεις αλλα μονο σε ασπρο χρωμα.
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..μηπως γνωριζουμε ποτε θα αρχισει να κυκλοφορει και εδω?Βεβαια στο Skroutz το βρισκεις αλλα μονο σε ασπρο χρωμα.

 

Αν και το ασπρο, ειναι πολυ ομορφο, θα το επερνα μαυρο χρωμα γιατι φαινεται ωραια το ασημι που εχει γυρο-γυρο.

οσο για τα sites, οποιδηποτε site εκτος τα γνωστα, εγω δεν παιρνω κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Aμα κανει κανα 500αρι στα πιο μικρα μαγαζια ,θα σαρωσει..

 

Δεν εχει ραδιοφωνο ??

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...