Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελληνικο απο πλαισιο και θερμοκρασια σε 10λεπτη κληση 59 βαθμους.. καηκε το αυτι μου.. σημερα η 8η μερα με το κινητο διαβασα και αυτα που γραφετε και πηρα τηλ το πλαισιο και ζητησα αντικατασταση.μιλησα με τον διευθυντη και μου ειπε πως δεν γινεται φανταστειτε για μια μερα επιπλεον δεν μου το αλλαξανε.. τους ειπα τελικα οτι ημουν κοροιδο που τοσα χρονια τους στηριζα με τις αγορες μου.. για μενα καπουτ το πλαισιο μαγκες.. για service δεν θελω να το στειλω αρα τι κανω???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι ειμαι με βοντα! μολις μιλησα με εξυπηρετηση πελατων και θελει αλλη καρτα σιμ μου ειπανε!

κ αλησπερα.μιλησα πριν λιγο με την εξυπηρετηση πελατων της vodafone και μου ειπαν οτι για τα κινητα δεν εχει ακομα ενεργοποιηθει το 4g,και δεν μπορουμε να το δουλεψουμε.μονο για tablet και λαπτοπ λειτουργει

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα όμως που είναι ελληνικό δεν υπάρχει θέμα με υπερθέρμανση..

 

Και σε μένα κανένα πρόβλημα.

Το μόνο πού μου σπάει τα νευρά είναι η αίσθηση της δόνησης κατά την πληκτρολόγηση,όπως και να ρυθμίσω την έντασή μου την σπάει,απότομη,καμία σχέση με του one

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κ αλησπερα.μιλησα πριν λιγο με την εξυπηρετηση πελατων της vodafone και μου ειπαν οτι για τα κινητα δεν εχει ακομα ενεργοποιηθει το 4g,και δεν μπορουμε να το δουλεψουμε.μονο για tablet και λαπτοπ λειτουργει

μαλλον λαθος σου τα ειπανε φιλε μου !

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κανένα πρόβλημα.

Το μόνο πού μου σπάει τα νευρά είναι η αίσθηση της δόνησης κατά την πληκτρολόγηση,όπως και να ρυθμίσω την έντασή μου την σπάει,απότομη,καμία σχέση με του one

 

Το πληκτρολόγιο της Samsung χρησιμοποιείς; Μπορείς να αφαιρέσεις την δόνηση από τα settings του.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικο απο πλαισιο και θερμοκρασια σε 10λεπτη κληση 59 βαθμους.. καηκε το αυτι μου.. σημερα η 8η μερα με το κινητο διαβασα και αυτα που γραφετε και πηρα τηλ το πλαισιο και ζητησα αντικατασταση.μιλησα με τον διευθυντη και μου ειπε πως δεν γινεται φανταστειτε για μια μερα επιπλεον δεν μου το αλλαξανε.. τους ειπα τελικα οτι ημουν κοροιδο που τοσα χρονια τους στηριζα με τις αγορες μου.. για μενα καπουτ το πλαισιο μαγκες.. για service δεν θελω να το στειλω αρα τι κανω???

Εχω και εγω εμπειρια απο Πλαισιο σε μια Tv Samsung 55'' των 2.500 ευρω και εμενα μου τα μασαγανε στην αρχη δεν θελανε να μου την αλλαξουνε που ειχε 2 καμενα Pixels,και μωλης απειλησα με μηνυσεις και με ακουσε ολο το μαγαζι χωρης δευτερη κουβεντα την επομενη μερα ειχα καινουργια!Αλλα φιλε οχι απο τηλ. πηγα εκει με ακουσανε τοσοι πελατες και να τους πηγε!Συμβουλη μου?πηγαινε απο εκει και φωναζε και καντους ρομπα να δεις αν θα στο αλλαξουνε!

Υ.Γ καποια ******* εκανα με το μηνυμα και το εβγαλε ετσι sorry!

Edited by spyrosaxel
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο της Samsung χρησιμοποιείς; Μπορείς να αφαιρέσεις την δόνηση από τα settings του.

 

Όχι έχω βάλει το smart keyboard,δεν θέλω να αφαιρέσω την δόνηση,απλά σε αυτό το κινητό είναι πολύ χαλιά η αίσθηση της πραγματικά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικο απο πλαισιο και θερμοκρασια σε 10λεπτη κληση 59 βαθμους.. καηκε το αυτι μου.. σημερα η 8η μερα με το κινητο διαβασα και αυτα που γραφετε και πηρα τηλ το πλαισιο και ζητησα αντικατασταση.μιλησα με τον διευθυντη και μου ειπε πως δεν γινεται φανταστειτε για μια μερα επιπλεον δεν μου το αλλαξανε.. τους ειπα τελικα οτι ημουν κοροιδο που τοσα χρονια τους στηριζα με τις αγορες μου.. για μενα καπουτ το πλαισιο μαγκες.. για service δεν θελω να το στειλω αρα τι κανω???

Εχω και εγω εμπειρια απο Πλαισιο σε μια Tv Samsung 55'' των 2.500 ευρω και εμενα μου τα μασαγανε στην αρχη δεν θελανε να μου την αλλαξουνε που ειχε 2 καμενα Pixels,και μωλης απειλησα με μηνυσεις και με ακουσε ολο το μαγαζι χωρης δευτερη κουβεντα την επομενη μερα ειχα καινουργια!Αλλα φιλε οχι απο τηλ. πηγα εκει με ακουσανε τοσοι πελατες και να τους πηγε!Συμβουλη μου?πηγαινε απο εκει και φωναζε και καντους ρομπα να δεις αν θα στο αλλαξουνε!

Υ.Γ καποια ******* εκανα με το μηνυμα και το εβγαλε ετσι sorry!

 

Το πρόβλημα σας δεν θα έπρεπε να είναι με το κάθε μαγαζί αλλά με την ίδια την εταιρεία στην συγκεκριμένη περίπτωση με την Samsung καθώς αυτή και μόνο αυτη ορίζει τις εγγυήσεις. Γιατί δεν επικοινωνησατε απευθείας με την Samsung; Το πλαίσιο και το κάθε πλαίσιο απλα τα μεταπωλεί τα προϊόντα δεν τα φτιάχνουν αυτοί για να είναι υπεύθυνοι για τις εγγυήσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

ελληνικο απο πλαισιο και θερμοκρασια σε 10λεπτη κληση 59 βαθμους.. καηκε το αυτι μου.. σημερα η 8η μερα με το κινητο διαβασα και αυτα που γραφετε και πηρα τηλ το πλαισιο και ζητησα αντικατασταση.μιλησα με τον διευθυντη και μου ειπε πως δεν γινεται φανταστειτε για μια μερα επιπλεον δεν μου το αλλαξανε.. τους ειπα τελικα οτι ημουν κοροιδο που τοσα χρονια τους στηριζα με τις αγορες μου.. για μενα καπουτ το πλαισιο μαγκες.. για service δεν θελω να το στειλω αρα τι κανω???

 

Το πρόβλημα σας δεν θα έπρεπε να είναι με το κάθε μαγαζί αλλά με την ίδια την εταιρεία στην συγκεκριμένη περίπτωση με την Samsung καθώς αυτή και μόνο αυτη ορίζει τις εγγυήσεις. Γιατί δεν επικοινωνησατε απευθείας με την Samsung; Το πλαίσιο και το κάθε πλαίσιο απλα τα μεταπωλεί τα προϊόντα δεν τα φτιάχνουν αυτοί για να είναι υπεύθυνοι για τις εγγυήσεις τους.

 

Συμφωνώ με τον φίλο από πάνω . Γνωστός μου είχε πάρει μια 40 samsung μία γενιά παλαιότερη από αυτή που κυκλοφορούσε γιατί τον κορόιδεψαν σε γνωστή αλυσίδα . Την δεύτερη εβδομάδα του εμφανίζει μία πράσινη γραμμή από πάνω ως κάτω .Πήρε τηλ στην samsung, ήρθαν την αμέσως επόμενη μέρα σπίτι του και την αμέσως επόμενη(δηλαδή 2 μέρες από την μέρα που επικοινώνησε μαζί τους) του φέρανε μία ολοκαίνουρια νεότερης γενιάς 40αρα γιατί δεν είχαν σαν την δικιά του

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

ελληνικο απο πλαισιο και θερμοκρασια σε 10λεπτη κληση 59 βαθμους.. καηκε το αυτι μου.. σημερα η 8η μερα με το κινητο διαβασα και αυτα που γραφετε και πηρα τηλ το πλαισιο και ζητησα αντικατασταση.μιλησα με τον διευθυντη και μου ειπε πως δεν γινεται φανταστειτε για μια μερα επιπλεον δεν μου το αλλαξανε.. τους ειπα τελικα οτι ημουν κοροιδο που τοσα χρονια τους στηριζα με τις αγορες μου.. για μενα καπουτ το πλαισιο μαγκες.. για service δεν θελω να το στειλω αρα τι κανω???

 

Το πρόβλημα σας δεν θα έπρεπε να είναι με το κάθε μαγαζί αλλά με την ίδια την εταιρεία στην συγκεκριμένη περίπτωση με την Samsung καθώς αυτή και μόνο αυτη ορίζει τις εγγυήσεις. Γιατί δεν επικοινωνησατε απευθείας με την Samsung; Το πλαίσιο και το κάθε πλαίσιο απλα τα μεταπωλεί τα προϊόντα δεν τα φτιάχνουν αυτοί για να είναι υπεύθυνοι για τις εγγυήσεις τους.

 

νομιζεις φιλε μου!το Πλαισιο οταν ειχε γινει αυτο με την τηλεοραση μου ελεγε οτι η samsung δινει απο 7 pixels και πανω και εκει εγινα Τουρκος! τους λεω 2.500 ευρω τηλεοραση μετρητα και λεει αυτο το πραγμα η samsung?Αφου τελικα μου την αλλαξανε μετα μου εκοψε και πηρα samsung και ρωτησα για αυτο που μου ειπε το Πλαισιο και η samsung μου απαντησε εκπληκτη πως η συγκεκριμενη τηλεοραση εχει 0 Pixels εγγυηση και οτι επρεπε στο Πλαισιο να μου την αλλαξουνε αμεσως!Αλλα το πλαισιο και καθε πλαισιο σου λεει κατσε μηπως τσιμπησει το κοροιδο,ειδε οτι εγω εκανα φασαρια και μου την αλλαξανε!Ξεχασα να σας πω οτι τα εβαλα απο την αρχη με το πλαισιο γιατι η τηλεοραση ηταν ουτε μιας ημερας και ειχα φυσικα DOA..Ας ειναι καλα το προγραμμα που σου δειχνει τα καμενα-κολημενα pixels το Udpixels,να ξερατε μετα τι εμαθα τι παιζεται με της τηλεορασεις ειδικα ποσες "καινουργιες" σαν την δικη μου ξανασυσκευαζονται και πωλονται σαν καινουργιες!βλεπεις ποσοι θα εχουν την μουρλα να παρουν καινουργια TV και να τσεκαρουν τα καμενα Pixels σε 55'' οθονη!Αλλα επειδη αυτο ειναι μεγαλη ιστορια και ηδη ειμαι εκτος θεματος το σταματω εδω..

Edited by spyrosaxel
Link to comment
Share on other sites

WOW! 59 βαθμους??? Τι διαολο με απλη κληση? Αυτο πρεπει να μην μπορεις να το ακουμπησεις. Εγω με τους 48-52 μπορω μεν αλλα ειναι λιγο ξεφτιλα. Το θεωρω αδιανοητο να εχουν καποιοι 32-35 με ζορι και αλλοι σαν εμενα να εχουν 48-50 με επισης ζορι και αλλοι ακομα χειροτεροι 59!!! Ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

ελληνικο απο πλαισιο και θερμοκρασια σε 10λεπτη κληση 59 βαθμους.. καηκε το αυτι μου.. σημερα η 8η μερα με το κινητο διαβασα και αυτα που γραφετε και πηρα τηλ το πλαισιο και ζητησα αντικατασταση.μιλησα με τον διευθυντη και μου ειπε πως δεν γινεται φανταστειτε για μια μερα επιπλεον δεν μου το αλλαξανε.. τους ειπα τελικα οτι ημουν κοροιδο που τοσα χρονια τους στηριζα με τις αγορες μου.. για μενα καπουτ το πλαισιο μαγκες.. για service δεν θελω να το στειλω αρα τι κανω???

 

Αδερφε εμπειρηκα και σαν παθον σου λεω τηλεφωνο στην σαμσουνγκ...2106897691 οσο πιο πολλα παραπωνα τοσο πιο γρηγορα η λυση..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα πού βρήκα χρόνο μετά τις γιορτές το έχω λιώσει και δεν έχει κανένα θέμα με την θερμοκρασία.

Βεβαία το lag παρόν:p

Και benchmarks

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ

Για να εξαλειψετε το lag απο το home button...

ανοιξτε το S voice>settings> open via the home key>uncheck

Αυτο δεν είναι lag, αλλά delay...;)

Σωστά το επισήμανες, απλά είναι ένα πρόβλημα που υπάρχει σε όλες τις συσκευές της Samsung, με Svoice...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω τα μηνύματα για την υπερθέρμανση να γράφονται στο αντίστοιχο θέμα.

Επίσης προσοχή σε ποιο θέμα γράφεται. Όπως προφανώς θα έχετε παρατηρήσει υπάρχουν δύο θέματα, ένα για το I9500 και ένα για το I9505.

 

Τέλος να υπενθυμίσω πως απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα και η χρήση γραφής SMS.

Χρησιμοποιήστε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Guest Logi

Χε,χε! Το έχω στα χέρια από γνωστή που έσκασε κοντά στα 600ε σε πρόγραμμα απεριοριστα 150 από Κωτσόβολο. Για να το ...στήσω! Να περάσω κάτι Navigon, λεξικά, ωροσκόπια (!) κλπ κλπ κλπ.

Μάλλον θα το χω στα χέρια μου ως αύριο το μεσημέρι.

Το χρώμα είναι το γκρι (μαύρο δεν είναι) Μιστ.

Οι παρατηρήσεις μου ίδιες περίπου με το πρώτο ημίωρο review που έκανα σε Media Markt και όπου επισήμανα μάλλον πρώτο ότι ζεσταίνεται.

Το κινητό το συμπαθείς όσο περισσότερο το δουλεύεις.

 

Το 1ο κουφό που μου έκανε πάντως είναι ότι μισοκρέμασε η κάμερα!.

Δοκίμαζα τα dramatic shot κλπ και κάποα στιγμή έπαψαν να δουλεύουν τα πλήκτρα στην οθόνη παρότι ήταν ορατά. Μάταια πάταγα το κουμπί που τραβάει, αυτό το εκλάμβανε ότι προσπαθούσα να κάνω ζουμ κι έβγαζε το κουτάκι με το χ1,00 χ1,30 κ.ο.κ.

Κλείσε άνοιξε την εφαρμογή τίποτα. Το ίδιο και για όλα τα άλλα κουμπιά επί της οθόνης.

 

Τώρα στον browser η ευκρίνεια και το λευκό των σελίδων μου φαίνεται πολύ καλό. Καμία σχέση με S3. Ενώ μ' αρέσει και το χειρόγραφο πληκτρολόγιο τύπου Νοτε που δουλεύει ικανοποιητικά.

Αν πέσω σε κανα άλλο bug κλπ. θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]32277[/ATTACH]

μολις μου ηρθε πακετο αναβαθμισης μεσω ΟΤΑ . Ηρθε σε καποιον αλλο ?

 

Ήρθε σε εμένα το έβαλα αλλά δεν κατάλαβα τι διορθώνει

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

με ποιον τροπο προτεινεται την απεγκατασταση εφαρμογων? ρωταω για πιο καθαρο uninstall

 

Η μόνη σωστή και καθαρή λύση για τις εφαρμογές του συστήματος είναι το titanium αλλά χρειάζεται root...

Οπότε αν δεν ρουταρεις με τον γνωστό τρόπο μέσα από Την εκάστοτε εφαρμογή...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη σωστή και καθαρή λύση για τις εφαρμογές του συστήματος είναι το titanium αλλά χρειάζεται root...

Οπότε αν δεν ρουταρεις με τον γνωστό τρόπο μέσα από Την εκάστοτε εφαρμογή...

 

Εδω σε θελω Νικολα.Στα τελευταια firmware το γνωστο rooting ειναι κλειδωμενο σε επιπεδο kernel.Οποτε ή θα πρεπει να βρεθει νεος τροπος ή να χρησιμοποιειτε η μεθοδος που ποσταρα στις τροποποιησεις και ουσιαστικα φλασαρετε πιο παλιος kernel.

Για να αναψω λιγο τα αιματα (πλακα κανω,προσωπικα το περιμενα αργα ή γρηγορα απο τη samsung) ποιος εκραζε την HTC?:D:D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εδω σε θελω Νικολα.Στα τελευταια firmware το γνωστο rooting ειναι κλειδωμενο σε επιπεδο kernel.Οποτε ή θα πρεπει να βρεθει νεος τροπος ή να χρησιμοποιειτε η μεθοδος που ποσταρα στις τροποποιησεις και ουσιαστικα φλασαρετε πιο παλιος kernel.

Για να αναψω λιγο τα αιματα (πλακα κανω,προσωπικα το περιμενα αργα ή γρηγορα απο τη samsung) ποιος εκραζε την HTC?:D:D

 

Για να το καταλάβω ρε φίλε...

Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια ο έρωτας που απέκτησα για την σαμμυ ήταν κυρίως λόγω του xda και κατ επέκταση του flashing γενικώς...

Δεν γνωρίζει η σαμμυ ότι ένα μεγάλο μερίδιο της επιτυχίας της στηρίζεται σε αυτό???

Γιατί λοιπόν τα κάνει αυτά???

Παρακαλώ όποιος ξέρει ας μας πει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά real racing 3 με εξ. ενέργειας 35,1 και 52 άλλο τόσο χωρίς εξ. ενέργειας 36,1 και 54 αυτά σε μετρήσεις *#0228#

στη πράξη, στην αρχή με ξένισε το ότι ανεβάζει περισσότερο από το s3 αλλά μάλλον το συνήθισα !! :lol:αααα και είναι από expansys όχι προβληματικό ελληνικό:X έχω την αίσθηση ότι μετά το update βελτιώθηκε η θερμοκρασία του και τώρα φόρτιση γιατί φτάσαμε το 2%

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...