Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά... ήρθε στα χέρια μου μεταχειρισμένο iphone 4, μπαίνοντας στα apps μου αναφερει ότι θέλω αναβάθμιση λογισμικού. Μπαίνω στο itunes πατάω για αναβάθμιση και βγαζει όλο πρόβλημα με τον server. Έχω την 4.2.1 Υπάρχει άλλος τρόπος αναβάθμισης? ή κάτι δεν κάνω σωστά? Ευχαριστώ!!!

 

καλησπέρα. εχεις την τελευταια έκδοση του itunes; επίσης ειναι καθαρό το τηλέφωνο ή jailbroken; αν ειναι το δεύτερο τοτε δεν πρέπει να κάνεις αναβάθμιση, αλλα restore+update. Ελληνικό το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα. εχεις την τελευταια έκδοση του itunes; επίσης ειναι καθαρό το τηλέφωνο ή jailbroken; αν ειναι το δεύτερο τοτε δεν πρέπει να κάνεις αναβάθμιση, αλλα restore+update. Ελληνικό το τηλέφωνο;

 

Ελληνικό το τηλ και χωρις jail... κατέβασα πάλι τι itunes αλλία και πάλι δε μπορεί να βρει διακομιστή...

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό το τηλ και χωρις jail... κατέβασα πάλι τι itunes αλλία και πάλι δε μπορεί να βρει διακομιστή...

 

Σου βγαζει καποιο error? Τι ακριβως σου παρουσιαζει μπορεις να ανεβασεις ενα screen shoot

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Σου βγαζει καποιο error? Τι ακριβως σου παρουσιαζει μπορεις να ανεβασεις ενα screen shoot

 

δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία με το διακομιστεί ενημέρωσης..... Βεβαιωθείται ότι οι ρυθμίσεις δικτύου σας είναι σωστές και η συνδεση του δικτύου σας ενεργή ή δοκιμάστε ξανά αργότερα

Link to comment
Share on other sites

δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία με το διακομιστεί ενημέρωσης..... Βεβαιωθείται ότι οι ρυθμίσεις δικτύου σας είναι σωστές και η συνδεση του δικτύου σας ενεργή ή δοκιμάστε ξανά αργότερα

 

Εχει ξανασυμβει αυτο το προβλημα σε διαφορους χρηστες χωρις λογο και αιτια και φτιαχτηκε μονο του μετα απο μερικες μερες. Αλλοι εκαναν restart το iphone και το ρουτερ και τους δουλεψε μια χαρα... Σε περιπτωση που δεις οτι δεν γινετε τιποτε θα πρεπει να κατεβασεις την τελευταια ipsw και θα κανεις το update με shift+restore

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Πώς μπορώ να κάνω import μια playlist (*.m3u) στο itunes???

Από το το μενού File-->Library-->Import Playlist μου δημιουργεί στην ουσία μια playlist με το συγκεκριμένο όνομα, αλλά κενή, δηλαδή χωρίς κανένα τραγούδι...

 

Καμιά ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Πώς μπορώ να κάνω import μια playlist (*.m3u) στο itunes???

Από το το μενού File-->Library-->Import Playlist μου δημιουργεί στην ουσία μια playlist με το συγκεκριμένο όνομα, αλλά κενή, δηλαδή χωρίς κανένα τραγούδι...

 

Καμιά ιδέα;;;

 

Αν τα τραγούδια που είναι στην playlist (*.m3u) δεν υπάρχουν στην library του iTunes, πως θα τα βρει για να τα "βάλει" στην playlist;

Πρέπει να υπάρχουν στην library του iTunes.

Edited by soiramk

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει ξανασυμβει αυτο το προβλημα σε διαφορους χρηστες χωρις λογο και αιτια και φτιαχτηκε μονο του μετα απο μερικες μερες. Αλλοι εκαναν restart το iphone και το ρουτερ και τους δουλεψε μια χαρα... Σε περιπτωση που δεις οτι δεν γινετε τιποτε θα πρεπει να κατεβασεις την τελευταια ipsw και θα κανεις το update με shift+restore

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια... την ipsw την κατεβαζω σαν αρχείο στο pc και την περναω από εκεί ή την κατεβάζω κατευθείαν στο τηλ?

ποια ακριβώς να κατεβάσω γιατί με μπέρδεψε τόσες που είναι. το itunes μου λέει ότι η νέα αναβάθμιση είναι η 5.1..... έχει 4 διαφορετικές!!!!

Edited by drnekpit
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια... την ipsw την κατεβαζω σαν αρχείο στο pc και την περναω από εκεί ή την κατεβάζω κατευθείαν στο τηλ?

ποια ακριβώς να κατεβάσω γιατί με μπέρδεψε τόσες που είναι. το itunes μου λέει ότι η νέα αναβάθμιση είναι η 5.1..... έχει 4 διαφορετικές!!!!

Την κατεβάζεις στον υπολογιστή σου και από εκεί την περνάς μέσω itunes με τον τρόπο που σου είπε ο morgan21. Το ipsw θα το βρεις στο Apple Βιβλιοθήκη iPhone Firmware (IPSW) 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν τα τραγούδια που είναι στην playlist (*.m3u) δεν υπάρχουν στην library του iTunes, πως θα τα ωρει για να τα "βάλει" στην playlist;

Πρέπει να υπάρχουν στην library του iTunes.

 

Δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημα! Τα τραγούδια είναι στην library αλλά οι playlists κενές...

Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει με το ότι είναι δημιουργημένες με το winamp :(

Και ακόμα περισσότερο να πρέπει να της ξαναδημιουργήσω μέσα στο itunes :scared:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό είναι το πρόβλημα! Τα τραγούδια είναι στην library αλλά οι playlists κενές...

Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει με το ότι είναι δημιουργημένες με το winamp :(

Και ακόμα περισσότερο να πρέπει να της ξαναδημιουργήσω μέσα στο itunes :scared:

 

Είναι με τα ίδια tag;

Μήπως είναι στην playlist για παράδειγμα η live εκτέλεση του κομματιού και στην library η κανονκή;

 

----------------

Now playing on iTunes: No Doubt - Oi To The World

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα εχω ενα προβλημα και δεν μπορω ντα λυσω ενω εχω λογαριασμο στο itunes με π.χ αααααααααααα@ααα.κομ

στο iphone οταν μου ζηταει να μπω για μια αναβαθμιση καποιας εφαρμογης με βαζει αλλο ιμειλ ενω εχω κανει τις αλαγες μεσο pc

και μεσα απο το το itunes & app store γιατι με βγαζει ενα παλιο ιμειλ ποθ δεν χρησημοποιο εδω και πολυ καιρο

Link to comment
Share on other sites

Μπες στον υπολογιστή στο iTunes, και δες τις ιδιότητες της εφαρμογής που θες να αναβαθμίσεις. Στην πρώτη καρτέλα, θα δεις κάπου το email με το οποίο "απέκτησες" την συγκεκριμένη εφαρμογή. Άρα είναι συνδεδεμένη με αυτό το Apple ID, που πιθανόν να είναι το παλιό σου. Εφόσον την έχεις αγοράσει παλιότερα, και μετά έχεις αλλάξει το email, στον ίδιο λογαριασμό, μπορείς να την ξανακατεβάσεις αφού την σβήσεις, με το καινούριο σου email και θα συνδεθεί με αυτό. Έτσι δε θα σου ξαναζητήσει τον κωδικό του παλιού email-apple ID. Βεβαιώσου μόνο να κάνεις backup, στα δεδομένα της εφαρμογής. Επειδή δεν ξέρω αν θα τα σβήσει με την "αντικατάσταση".
Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο μερες δεν μπορω να συνδεθω στο store. Οταν παω να κατεβασω μια εφαρμογη μου βγαζει το μηνυμα δεν εινσι δυνατη η συνδεση στο itunes store. Εσβησα το apple id το ξαναπερασα, δοκιμασα και με αλλο id αλλα τα ιδια. Καμια ιδεα τι φταιει;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το iTunes μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα όταν πάω να εμφανίσω τα εξώφυλλα των τραγουδιών

 

http://desmond.imageshack.us/Himg228/scaled.php?server=228&filename=59122847.jpg&res=landing

 

Τα κομμάτια είναι αγορασμένα είτε από iTunes είτε από άλλα sites!Το πρόβλημα εμφανίστηκε από τότε που εγκατέστησα τα windows ξανά στο laptop μου!Μέχρι πριν δεν υπήρχε πρόβλημα!Ακόμα και για τραγούδια κατεβασμένα από forums μου εμφάνιζε τα εξώφυλλα!

 

Το πρόβλημα συνεχίζεται,δεν βρήκα λύση.Κατέβασα τελευταία έκδοση Direct X και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω καμια 300 mb τραγουδακια και 3 ringtones στο τηλ μου (iphone4s - ios6) kai αποφασισα να προσθεσω κι αλλα ringtones ,αλλα εκει ειχα ενα prob γιατι το Itunes δν μου τα περνουσε στο τηλ μου....μετα απο πολλες ωρες ψαξιμο εφαγα μια φλασια και σκεφτηκα να βγαλω ολα τα τραγουδια (ξετικαρα την μουσικη απο τον sync) kai ξανα εκανα sync ,μετα παρατηρησα οτι μου ειχε περασει ολα τα ringtones που ειχα δημιουργισει,μετα ξανα επειχηρησα να ξαναπερασω τα τραγουδια αλλα παλι τα ιδια..... παρακαλω βοηθεια!

 

τωρα μολις ξαναδοκιμασα και δν μου τα περνει για κανενα λογο....

Edited by skepasti_21
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα!

help αν μπορεί κάποιος... έχω (δεν είναι δικό μου, μιας φίλης και εγώ δεν μπορώ να βγάλω άκρη γιατί δεν ασχολούμαι με το iOS) ένα ipad2 64gb με 6 iOS πάνω... είναι συγχρονισμένο πάνω σε ένα μακ και έχουν περαστεί κάποιες φωτογραφίες μέσα... (τις οποίες εγώ δεν μπορώ να δω ούτε να βρω μέσα από το iTunes ή το pc γενικά)

εγώ τώρα θέλω να περάσω κάποιες καινούριες από τον δικό μου υπολογιστή (windows 7) και όταν πάω να τις συγχρονίσω μέσω iTunes μου λέει ότι θα αντικαταστήσει τις ήδη στο ipad υπάρχουσες φωτογραφίες!τις οποίες δεν μπορώ να βρω που βρίσκονται ώστε να τις τραβήξω και να σώσω με κάποιο τρόπο!κοινώς δεν με ενδιαφέρει να κάνει replace αλλά merge...

σαν εξωτερικό δίσκο το βλέπει ο υπολογιστής το ipad αλλά δεν μ'αφήνει να κάνω copy paste τον φάκελο...

 

καμία ιδέα κανείς?κανένα άλλο πρόγραμμα για να περάσω τον φάκελο με τις φωτογραφίες χωρίς να χάσω τις υπάρχουσες?

 

update

σορι παιδια για το ποσταρισμα... ειχα αγανακτησει με το να μην βρισκω κατι αξιοπιστο... τελικα βρηκα κατι μεσω wifi... :happy:

Edited by sakiss

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

Εχω καμια 300 mb τραγουδακια και 3 ringtones στο τηλ μου (iphone4s - ios6) kai αποφασισα να προσθεσω κι αλλα ringtones ,αλλα εκει ειχα ενα prob γιατι το Itunes δν μου τα περνουσε στο τηλ μου....μετα απο πολλες ωρες ψαξιμο εφαγα μια φλασια και σκεφτηκα να βγαλω ολα τα τραγουδια (ξετικαρα την μουσικη απο τον sync) kai ξανα εκανα sync ,μετα παρατηρησα οτι μου ειχε περασει ολα τα ringtones που ειχα δημιουργισει,μετα ξανα επειχηρησα να ξαναπερασω τα τραγουδια αλλα παλι τα ιδια..... παρακαλω βοηθεια!

 

τωρα μολις ξαναδοκιμασα και δν μου τα περνει για κανενα λογο....

 

Το βρηκα απλα στο tones http://http://prntscr.com/hp9sc γινοταν ο ΧΑΜΟΣ και επρεπε να τα σβησω και να τα ξαναβαλω εκ νεου.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα συνεχίζεται,δεν βρήκα λύση.Κατέβασα τελευταία έκδοση Direct X και τίποτα.

 

Μόνο το δικό μου πρόβλημα δε λύνεται με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Get ready for the new iTunes

 

http://www.apple.com/itunes/inside-itunes/GetAlbumArt.jpg

 

http://www.apple.com/itunes/inside-itunes/2012/10/get-ready-for-the-new-itunes.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

Άλλαξα Pc και δεν μπορώ να περάσω τα αρχεία (φωτο, βιντεο, επαφές, τραγούδια κλπ) από το iphone στο pc.

Επίσης, πως καταργώ τους παλαιότερους υπολογιστές μιας και χρησιμοποιώ 3 από τους 5 που έχω δικαίωμα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πως καταργώ τους παλαιότερους υπολογιστές μιας και χρησιμοποιώ 3 από τους 5 που έχω δικαίωμα?

Αν δεν έκανες "Deauthorize This Computer..." πριν το φορματ ή όταν ήταν ακόμα ενεργό το iTunes στο εκάστοτε pc, δεν μπορείς πλέον.

Αν συμπληρώσεις τα 5 θα σου τα μηδενίσει και θα σου τα δώσει από την αρχή.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Α τέλεια........

Τα αρχεία τού iphone που δεν μπορώ να τα περάσω στο pc αλλά και ούτε τα βλέπω στο itunes?

(τις φωτογραφίες τις πήρα αφού το pc "είδε" το iphone ως φωτογραφική κάμερα)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α τέλεια........

Τα αρχεία τού iphone που δεν μπορώ να τα περάσω στο pc αλλά και ούτε τα βλέπω στο itunes?

(τις φωτογραφίες τις πήρα αφού το pc "είδε" το iphone ως φωτογραφική κάμερα)

Πάντως με το Deauthorize-Authorize, δεν έγινε τπτ μη σε προβληματίζει. Είναι για να μην έχεις σε πάνω από 5

iTunes (και άρα iDevice) το ίδιο Apple ID ταυτόχρονα (για λόγους DRM φαντάζομαι).

Για τα αρχεία του iPhone (iTunes library; ) έπρεπε να τα είχες κρατήσει/μεταφέρει με κάποιο στο νέο pc.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...