Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εχω μια απορια!οταν παω απο το κινητο για να δω για ενημερωση λογισμικου μου γραφει οτι οι πιο προσφατες ενημερωσεις εχουν ηδη εγκατασταθει!οταν παω ομως απο το samsung kies να κανω αναβαθμιση ξεκιναει να μου κανει κανονικα αλλα κανει παρα πολυ ωρα και το διεκοψα(εκανε 30λεπτα για να παει στο 14%).Αλλη αναβαθμιση απο το κινητο αλλη απο το samsung kies?και γιατι στο κινητο λεει οτι εχω της τελευταιες ενημερωσεις ενω εχουν βγει καινουργιες?εχω την εκδοση Ι9505ΧΧUAAMDC

Θα βοηθούσε αν μας έλεγες τί csc έχεις.

Και εννοείς Ι9505ΧΧUAMDC

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι ειναι το csc ρε παιδια?απο το samsung kies εμενα πηγαινε ποιο αργα απο χελωνα γι'αυτο το σταματησα!το κινητο μου επισης ειναι απο Βουλγαρια..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια!οταν παω απο το κινητο για να δω για ενημερωση λογισμικου μου γραφει οτι οι πιο προσφατες ενημερωσεις εχουν ηδη εγκατασταθει!οταν παω ομως απο το samsung kies να κανω αναβαθμιση ξεκιναει να μου κανει κανονικα αλλα κανει παρα πολυ ωρα και το διεκοψα(εκανε 30λεπτα για να παει στο 14%).Αλλη αναβαθμιση απο το κινητο αλλη απο το samsung kies?και γιατι στο κινητο λεει οτι εχω της τελευταιες ενημερωσεις ενω εχουν βγει καινουργιες?εχω την εκδοση Ι9505ΧΧUAAMDC

 

γιατί οι 0TA αναβαθμίσεις πάντα αργούν λίγο..

οι ίδιες είναι..

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το csc ρε παιδια?απο το samsung kies εμενα πηγαινε ποιο αργα απο χελωνα γι'αυτο το σταματησα!το κινητο μου επισης ειναι απο Βουλγαρια..

 

Είναι το sales code.Για Βουλγαρία είναι BGL ή GBL και αν θυμάμαι στο γράφει και στο kies.Αν όντως έχεις τα συγκεκριμένα τότε η τελευταια ρομ είναι η

 

Model: GT-I9505

Country: Bulgaria

Product Code: BGL

PDA: I9505XXUAMDM

CSC: I9505OXXAMDB

 

Και εγκυκλοπαιδικά

CODE (PDA) is android and all the applications that come with it. (The archives/folders will be named after the version of this file)

MODEM (PHONE) is the firmware of the wireless chipset of the device and will operate you WiFi, Blutooth and 3G/2G/GSM connections. (ie Radio ROM)

The CSC includes connection data for the broadband networks as well as apps that are only available in certain languages/intended for a specific area.

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ενδιαφέρομαι να τσιμπήσω κι εγώ το S4 αλλά τα 16gb είναι λίγα αν σκεφτεί κανείς ότι μόνο τα μισά σχεδόν είναι διαθέσιμα για εφαρμογές. Έχουμε καμιά πληροφορία για το πότε θα κυκλοφορήσει η έκδοση των 32gb στην ευρώπη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.μια ερωτηση παιδια,εχω βγαλει τελειως απ το μυαλο μου το i9500,και πρην παρω το i9505 θελω να μου πειτε τι πρωτεινετε ελληνικης αντιπροσωπειας η ευρωπαικης?αξιζει να πληρωσω 40ευρω παραπανω να παρω το ελληνικο?με το ευρωπαικο εχω κανονικα πληρη εγγυηση παντου η αν παθει κατι πρεπει να το παω στο μαγαζι που το πηρα?ευχαριστω
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παιζει ρολο εφοσον ειναι απο ευρωπαικη χωρα. Κανονικα καλυπτεσαι. Και πιθανως να εχεις και πιο γρηγορα updates γιατι τα ελληνικα αργουν οπως ξερουμε σε σχεση με τις μεγαλες αγορες (αγγλια, γερμανια κτλ)
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν παιζει ρολο εφοσον ειναι απο ευρωπαικη χωρα. Κανονικα καλυπτεσαι. Και πιθανως να εχεις και πιο γρηγορα updates γιατι τα ελληνικα αργουν οπως ξερουμε σε σχεση με τις μεγαλες αγορες (αγγλια, γερμανια κτλ)

 

οκ ευχαριστω.λες το καταστημα ξερει να μου πει ποιας χωρας ειναι?η αν εχει αγορασει κανενας απο birdphone ας μας πει ποιας χωρας ειναι..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας έχω το s3 και θα πάρω το s4 τι πρεπει να κάνω για να μεταφέρω ω τα πάντα στο s4 απο το s3 ;; Θα ήθελα όπως έχω στημένο το 3 να κάνω και το 4 !! Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να δω απο κοντα το s4 ... ενω στα χαρακτηριστικα ειναι ανωτερο απο το n4..στο καταστημα που το ειδα...και ειχα διπλα το n4... παρατηρησα γενικα μια οθονη σκοτεινη παρα το οτι ειχα βαλει την φωτεινοτητα στο max ... επισης ρε παιδια κολλουσε ελαχιστα στο browsing...και εκαιγε το κινητο ,ειπα στον υπαλληλο μηπως υπηρχε θεμα με τον φορτιστη και εδινε παραπανω ρευμα αλλα μου ειπε σιγουρα οχι και οτι ειναι φυσιολογικο να ζεσταινεται ετσι , η οθονη του ηταν καπως παντως... Αλλα διαβαζα και αλλα ειδα...λετε να επεσα σε ελλατωματικο ?
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να δω απο κοντα το s4 ... ενω στα χαρακτηριστικα ειναι ανωτερο απο το n4..στο καταστημα που το ειδα...και ειχα διπλα το n4... παρατηρησα γενικα μια οθονη σκοτεινη παρα το οτι ειχα βαλει την φωτεινοτητα στο max ... επισης ρε παιδια κολλουσε ελαχιστα στο browsing...και εκαιγε το κινητο ,ειπα στον υπαλληλο μηπως υπηρχε θεμα με τον φορτιστη και εδινε παραπανω ρευμα αλλα μου ειπε σιγουρα οχι και οτι ειναι φυσιολογικο να ζεσταινεται ετσι , η οθονη του ηταν καπως παντως... Αλλα διαβαζα και αλλα ειδα...λετε να επεσα σε ελλατωματικο ?

 

Το μόνο που δεν έχει θέμα, αντιθέτως είναι σούπερ είναι η οθόνη του και ειδικα σε φουλ φωτεινότητα...

Τώρα όσον αφορά τα άλλα λίγο πολύ τα ίδια αντιμετωπιζουμε όλοι, η καλύτερα σχεδόν όλοι...

Εγώ δεν έχω θέμα με θερμοκρασίες, άλλοι όμως έχουν...

Εγώ έχω θέμα, όπως και οι περισσότεροι με το λαγκαρισμα, λίγοι είναι αυτοί που δεν έχουν, από ότι λένε.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για μένα προσωπικα δεν αξίζει να πάει κανείς απο σ3 η νοτε 2 σε κανένα από τα νέα κινητά... Έκτος και αν έχει περίσσευμα χρημάτων,και δεν ξέρει τι να τα κάνει.Ακομα και η οθόνη δεν έχει τρελή διαφορά...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Oταν παω να κανω εγγραφη βιντεο το βραδυ...επιλεγω night mode αλλα μολις παταω το πληκτρο του βιντεο για να γραψει ξαναγυριζει παλι σε auto mode και φιανονται ολα σκοτεινα.

Με αλλα λογια δεν μπορεις να τραβηξεις βιντεο με νυχτερινη ληψη.

Αντιμετωπιζει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος για για να τραβήξεις στο σκοτάδι είναι να το έχεις στο αυτόματο και να ενεργοποιήσεις το flash.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για μένα προσωπικα δεν αξίζει να πάει κανείς απο σ3 η νοτε 2 σε κανένα από τα νέα κινητά... Έκτος και αν έχει περίσσευμα χρημάτων,και δεν ξέρει τι να τα κάνει.Ακομα και η οθόνη δεν έχει τρελή διαφορά...

 

Κι όμως, εγώ έκανα την αλλαγή από NOTE 2 σε S4 και για την ώρα είμαι πολύ αισιόδοξος.

 

Pros:

Μικρότερο μέγεθος. Αν και η οθόνη δεν σου φαίνεται πολύ πιο μικρή από του ΝΟΤΕ 2.

Πιο ελαφρύ... κατά πολύ!

Με την θήκη s-view, μπορώ να απαντάω τα τηλεφώνα μου χωρίς να την ανοίγω και να κρέμεται. Επίσης τσεκάρω άμεσα και τις ειδοποιήσεις μου.

Ίδια ταχύτητα σε γενικές γραμμές με το ΝΟΤΕ - αν και μερικές φορές νοιώθω οτι πάει πιο γρήγορα το S4.

To App του τηλεκοντρόλ (μαζί με το πρόγραμμα της TV) μου έχει λύσει τα χέρια. Έχω το S4 για να TV, VirginMedia box και Apple TV. Στο άλλο δωμάτιο για TV και για media player.

To S-Health με βοηθάει να βλέπω πόσο περπατάω, μετράει θερμίδες (!) και φαίνεται να είναι πολύ ωραίο tool, μιας και περπατάω πολύ.

Η διάθεση του ενσωματωμενου θερμόμετρου με βολεύει πολύ για να βλέπω την πραγματική θερμοκρασία.

Η Κάμερα φαίνεται να κάνει παπάδες... θέλει λίγο περισσότερο διάβασμα.

 

Cons.

Η διάρκεια της μπαταρίας. Αυτό είναι κάτι που θα το δω μέσα στην εβδομάδα.

Σίγουρα θέλει 2-3 Updates ακόμα για να γίνει solid του firmware.

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω.λες το καταστημα ξερει να μου πει ποιας χωρας ειναι?η αν εχει αγορασει κανενας απο birdphone ας μας πει ποιας χωρας ειναι..

 

Το δικό μου ήταν Γερμανικό οπότε υποθέτω όλα το ίδιο θα είναι αλλά ρώτα να σου πουν!

Link to comment
Share on other sites

Η διάθεση του ενσωματωμενου θερμόμετρου με βολεύει πολύ για να βλέπω την πραγματική θερμοκρασία.

 

από που την βλέπεις δεν το έχω παρατηρήσει ???
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ως νέος κάτοχος του S4. Στα μηνύματα τα ελληνικά είναι μόνο κεφαλαία, υπάρχει τρόπος να γράψω με μικρά γράμματα?

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ως νέος κάτοχος του S4. Στα μηνύματα τα ελληνικά είναι μόνο κεφαλαία, υπάρχει τρόπος να γράψω με μικρά γράμματα?

 

και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω αλλά απ' ότι μου είπαν δε γίνεται να γράψεις με μικρά γράμματα ενώ σε άλλες εφαρμογές τα εμφανίζει! Σπαστικό είναι...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να δω απο κοντα το s4 ... ενω στα χαρακτηριστικα ειναι ανωτερο απο το n4..στο καταστημα που το ειδα...και ειχα διπλα το n4... παρατηρησα γενικα μια οθονη σκοτεινη παρα το οτι ειχα βαλει την φωτεινοτητα στο max ... επισης ρε παιδια κολλουσε ελαχιστα στο browsing...και εκαιγε το κινητο ,ειπα στον υπαλληλο μηπως υπηρχε θεμα με τον φορτιστη και εδινε παραπανω ρευμα αλλα μου ειπε σιγουρα οχι και οτι ειναι φυσιολογικο να ζεσταινεται ετσι , η οθονη του ηταν καπως παντως... Αλλα διαβαζα και αλλα ειδα...λετε να επεσα σε ελλατωματικο ?

 

για την οθονη λιγο δυσκολο. το ειδα εγω προχθες μαζι με το s3 διπλα διπλα. εχει τουλαχιστον 30% πιο φωτεινη οθονη απο το τριαρι. μηπως ειχε θεμα το συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ήταν Γερμανικό οπότε υποθέτω όλα το ίδιο θα είναι αλλά ρώτα να σου πουν!

 

Ρωτήσα αλλά δεν γνωρίζουν μου είπε.. Μόνο ότι είναι ευρωπαικο. Τωρα ποιας χώρας μόνο όταν το ανοίξω θα μάθω. Την Δευτέρα το παραγγέλνω και εγώ μάλλον από birdphone.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ρωτήσα αλλά δεν γνωρίζουν μου είπε.. Μόνο ότι είναι ευρωπαικο. Τωρα ποιας χώρας μόνο όταν το ανοίξω θα μάθω. Την Δευτέρα το παραγγέλνω και εγώ μάλλον από birdphone.

 

Ετσι λένε πάντα .δεν θα έχεις πρόβλημα παντος απλός πες τους να μην είναι branded σε κάποιο πάροχο .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...