Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανεις δεν ειπε ποτε οτι εχουμε προβλημα με τη μπαταρια. Με τον επεξεργαστη παιζει προβλημα και δεν εννοω να καει αλλα να καψει sim και microsd απο την θερμοκρασια...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και από εμένα. Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν έχει παρατηρήσει ένα κενό overlay window που εμφανίζεται στη lockscreen όταν πατήσουμε το back button ή όταν πατήσουμε πάνω σε μια ειδοποίηση (αναπάντητη). έχω ψάξει σε όλες τις ρυθμίσεις της lockscreen αλλά δεν έχω βρει κάτι που να το απενεργοποιεί. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι κενο. Σου δινει απλα το σημειο που πρεπει να πατησεις για να κανεις unlock. Αν κανεις απο πανω τοτε ενεργοποιειται το lockscreen widget. Αν εχεις ενεργοποιησει το multiple widgets τοτε αλλαζεις homescreen lockscreens... Ελπιζω να τα εγραψα λιγο κατανοητα.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν πράγματι είναι αυτός ο λόγος που εμφανίζεται τότε μάλλον μας περνάνε για χαζούς. Να έχουμε το καλύτερο smartphone και να μας υποδεικνύει με ένα άσχημο τετράγωνο που να πατήσουμε?????????? Ως τώρα είναι το μόνο που με χαλάει στο κινητό. Ελπίζω να βγεί σύντομα μια σοβαρή Omega Rom και recovery να αφαιρέσουν τα πολλά περιττά.
Link to comment
Share on other sites

αμα δεν τις εχει μεταφερει στο λογαριασμο Google καντο και μετα συγχρονισε απο λογιαριασμους>google>επαφες googlw.

Ευχαριστώ φίλε, δεν ήθελα να συγχρονίσω απο google γιατί κάποια μ@λ@κια έχω κάνει και μου εμφανίζει όλες τις επαφές διπλές

:blink:

Τελικά αποθήκευσα όλες τις επαφές μου απο s3 mini στο keys και απο εκεί τις πήρα στο s4.

Πάντως δεν θα έπρεπε να είχε κάποια επιλογή για μεταφορά επαφών απο άλλο τηλέφωνο μέσω bluetooth???

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, δεν ήθελα να συγχρονίσω απο google γιατί κάποια μ@λ@κια έχω κάνει και μου εμφανίζει όλες τις επαφές διπλές

:blink:

Τελικά αποθήκευσα όλες τις επαφές μου απο s3 mini στο keys και απο εκεί τις πήρα στο s4.

Πάντως δεν θα έπρεπε να είχε κάποια επιλογή για μεταφορά επαφών απο άλλο τηλέφωνο μέσω bluetooth???

 

έχει. κάνεις εξαγωγή τις επαφές στην κάρτα , στέλνεις το αρχείο πού έκανες εξαγωγή με bluetooth στο άλλο τηλέφωνο και μετά κάνεις εισαγωγή απο την κάρτα και τελείωσες.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Το έπιασα και εγώ στα χέρια μου. Δεν γνωρίζω πολλά από android, όντας fan WP8 και Blackberry. Εφαρμογές στην κάρτα μνήμης δεν μπορούν να περαστούν;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οχι ετσι οπως ειναι στημενο το λειτουργικο της samsung...

 

Όχι όπως είναι το android από την version 4.0 και άνω.Δεν είναι θέμα samsung

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι με το One X με 4.1 μπορουσα? Ισως βεβαια μιλαμε για το ιδιο πραγμα βεβαια γιατι στο one X δεν εμπαινε εξωτερικη μνημη. Εννοεις οτι μονο στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου μπαινει?
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι με το One X με 4.1 μπορουσα? Ισως βεβαια μιλαμε για το ιδιο πραγμα βεβαια γιατι στο one X δεν εμπαινε εξωτερικη μνημη. Εννοεις οτι μονο στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου μπαινει?

 

Ακριβώς.Μιλάμε για τη μεταφορά σε εξωτερική κάρτα μνήμης.Το onex δεν παίρνει microsd

 

@argic Μήπως είναι η εφαρμογή της vodafone?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.Μιλάμε για τη μεταφορά σε εξωτερική κάρτα μνήμης.Το onex δεν παίρνει microsd

 

@argic Μήπως είναι η εφαρμογή της vodafone?

 

ΟΚ τοτε συμφωνουμε...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.Μιλάμε για τη μεταφορά σε εξωτερική κάρτα μνήμης.Το onex δεν παίρνει microsd

 

@argic Μήπως είναι η εφαρμογή της vodafone?

 

@afilopou: χρειάζεται το app με όνομα phono :p για να εμφανίζει το logo

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα το πάρω κι εγώ αύριο, είναι εύκολο να μου πει κάποιος πως περνάνε οι επαφές από iphone 4S?

Θα είναι Ok με την κάρτα, ή πρέπει να κάνω εγώ κάτι άλλο;

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Όχι όπως είναι το android από την version 4.0 και άνω.Δεν είναι θέμα samsung

 

Μπορεις να μεταφερεις παιχνιδια και εφαρμογες στην καρτα μνημης με το Folder mount

Link to comment
Share on other sites

φιλε βλεπω "συναδελφος" ε?και εγω το xperia z μιση μερα το κρατησα!:lol: καλος ηρθες στην παρεα!το 36,6 θερμοκρασια μπαταριας μετα απο 2 antutu δεν ειναι προβλημα μην ανυσηχεις!

 

Ναι το έστειλα για αντικατάσταση λόγω καμμένων πίξελς αλλά στη πορεία άλλαξα γνώμη και τους είπα να μου στείλουν το S4 και προς το παρόν δε το έχω μετανιώσει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως γιενται οταν βγαζουμε φωτο αντι για την ωρα που αναγραφει κατω δεξια να αναγραφει την ημερομηνια που βγηκε η φωτο ?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μεταφερεις παιχνιδια και εφαρμογες στην καρτα μνημης με το Folder mount

 

Ειναι mod και απαιτει root.Αυτο που συζηταμε ειναι αν το συστημα το επιτρεπει out of the box.Δυστυχως εχει κοπει απο 4.0 και μετα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειναι mod και απαιτει root.Αυτο που συζηταμε ειναι αν το συστημα το επιτρεπει out of the box.Δυστυχως εχει κοπει απο 4.0 και μετα

 

Μόλις το παρατήρησα και εγώ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από μένα! Πρώην κάτοχος Xperia Z (για μία ημέρα!) και νυν GS4. Με ξένισε ,η αλήθεια είναι, η αλλαγή από το γυαλί στο πλαστικό αλλά κατά τ'άλλα η συσκευή είναι σούπερ! Με φόβισαν όλα αυτά τα σχόλια περί θερμοκρασίας και μετά από 2 τεστ antutu η θερμοκρασία ήταν 36,6. Το ξέρω ότι δεν είναι λόγος για να ζητήσω αντικατάσταση αφού είναι γενικό το φαινόμενο αλλά προσωπικά με ενοχλεί γιατί κανένα κινητό από αυτά που είχα μέχρι τώρα δε ζεσταινόταν τόσο.

Μία πρώτη ερώτηση μόνο: γιατί στο πληκτρολόγιο δε μπορώ να γράψω με μικρούς χαρακτήρες; είναι μονίμως κεφαλαία. Το κινητό είναι Γερμανικό και κατέβασα την Ελληνική γλώσσα από τη λίστα που είχε.

 

Καλησπέρα νεος κατοχος και εγω s4 απο nexus 4 προερχομενος.

η αλήθεια είναι πως lagarei λιγο σε σχέση με το nexus.

Σκεφτομουν για ομεγα ρομ αλλα λεω να περιμενω λιγο ακομη.

μια ερωτηση θερμοκρασιες ποιο προγραμμα χρησιμοποιειτε?

εγω πανω απο 38 δεν εχω δει ακομα .εχω το battery stats.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νεος κατοχος και εγω s4 απο nexus 4 προερχομενος.

η αλήθεια είναι πως lagarei λιγο σε σχέση με το nexus.

Σκεφτομουν για ομεγα ρομ αλλα λεω να περιμενω λιγο ακομη.

μια ερωτηση θερμοκρασιες ποιο προγραμμα χρησιμοποιειτε?

εγω πανω απο 38 δεν εχω δει ακομα .εχω το battery stats.

 

Το 38 ειναι θερμοκρασια μπαταριας.Μεχρι πριν 2 μερες κανενα προγραμμα δεν εδειχνε θερμοκρασια cpu.Μονο μεσω dialer *#0228#

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το 38 ειναι θεμοκρασια μπαταριας.Μεχρι πριν 2 μερες κανενα προγραμμα δεν εδειχνε θερμοκρασια cpu.Μονο μεσω dialer *#0228#

 

Οκ εβαλα system tuner και ζαλιστικα με θεμοκρασια. 51 βαθμούς κε antutu.

Είχα να δω τόσο πολύ απο το one x.

Πιστευω με update θα στρωσει.

έβαλε κανεις ομεγα?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Νέο official firmware:

I9505XXUAME2

Region: Austria

Build date: 2/5/13

Changelist: 526204

 

http://hotfile.com/dl/221528523/43872f8/Samsung-Updates.com-GT-I9505-AUT-I9505XXUAME2-1367500360.zip.html

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μια απορια!οταν παω απο το κινητο για να δω για ενημερωση λογισμικου μου γραφει οτι οι πιο προσφατες ενημερωσεις εχουν ηδη εγκατασταθει!οταν παω ομως απο το samsung kies να κανω αναβαθμιση ξεκιναει να μου κανει κανονικα αλλα κανει παρα πολυ ωρα και το διεκοψα(εκανε 30λεπτα για να παει στο 14%).Αλλη αναβαθμιση απο το κινητο αλλη απο το samsung kies?και γιατι στο κινητο λεει οτι εχω της τελευταιες ενημερωσεις ενω εχουν βγει καινουργιες?εχω την εκδοση Ι9505ΧΧUAAMDC
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μολις βγηκε η AMDM στο kies ηταν διαθεσιμη και απο το κινητο κατευθειαν. Απο το κινητο την εκανα γιατι το kies σερνοταν :P Δεν ξερω τι θεμα εχει το δικο σου πραγματικα.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...