Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους....θα ήθελα την βοήθεια όποιου γνωρίζει πως να φτιάξω το ps3....ξαφνικά σταμάτησε να διαβάζει οποιοδήποτε dvd που βάζω...δεν βγάζει κάποιο μήνυμα απλά ότι και να του βάλω δεν με πάει στο αντίστοιχο menu για να τρέξει το dvd....όπως επίσης παρατήρησα ότι δεν διαβάζει καν το dvd....όπως βάζω το dvd στο drive έτσι μου το βγάζει...ξέρει κανείς τι να κάνω να γλιτώσω να το στείλω στην sony???ευχαριστώ εκ των προτέρων
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους....θα ήθελα την βοήθεια όποιου γνωρίζει πως να φτιάξω το ps3....ξαφνικά σταμάτησε να διαβάζει οποιοδήποτε dvd που βάζω...δεν βγάζει κάποιο μήνυμα απλά ότι και να του βάλω δεν με πάει στο αντίστοιχο menu για να τρέξει το dvd....όπως επίσης παρατήρησα ότι δεν διαβάζει καν το dvd....όπως βάζω το dvd στο drive έτσι μου το βγάζει...ξέρει κανείς τι να κάνω να γλιτώσω να το στείλω στην sony???ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δυστυχώς ενός φίλου που είχε πάθει ακριβώς το ίδιο, το πήγε στο service και του αλλάξαν τη συσκευή. Επειδή ήταν στην εγγύηση δε πλήρωσε τίποτα, αν δε είναι νομίζω δίνεις 150Ε και σου δίνουν καινούργιο.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ενός φίλου που είχε πάθει ακριβώς το ίδιο, το πήγε στο service και του αλλάξαν τη συσκευή. Επειδή ήταν στην εγγύηση δε πλήρωσε τίποτα, αν δε είναι νομίζω δίνεις 150Ε και σου δίνουν καινούργιο.

 

Αν δεν είναι εντός εγγύησης, δίνεις μεν 150€ αλλά δε σου δίνουν καινούργιο. Σου δίνουν ένα επισκευασμένο PS3.Το οποίο και θεωρώ από προσβλητικό μέχρι ηλίθιο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση

 

στο play3 ο σκληρος του ειναι fat32 γινετε να μετατραπει σε ntfs?

 

Εννοείς τον εσωτερικό; Δεν παίζει να είναι ούτε σε fat :p

Πάντως, ntfs δεν αναγνωρίζει το PS3, οπότε όχι, δεν γίνεται.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει δυνατότητα να μεταφέρω τα saves και τα λοιπά στοιχεία του ps3 σε άλλο ps3???

 

Έχω ένα ps3 fat 80gb και θέλω να τα μεταφέρω σε ένα ps3 slim...

 

Ευχαριστώ...

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αν ψαξεις στα settings θα βρεις την επιλογή που θέλεις.Μεταφερεις τα παντα μεσω καλωδιου ethernet
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

γεια σας..προσφατα πηρα ενα ps3 σλιμ..κ χθεσ προσπαθησα να δω ταινια μεσα απο το φλασακι μου..αλλα οταν πηγαινα στο videos k ανοιγα το φλασακι μου ελεγε no video files (η κατι τετοιο) δεν εβλεπε τουσ φακελους με τισ ταινιεσ...μπορειτε να με βοηθησετε?? πωσ γινεται να δω ταινιες απο το φλασακι μου??

Ευχαριστω πολυ!!

Zise To Simera Ksexna To Xthes Gamata Ola Kai Kan' Oti Thes!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας..προσφατα πηρα ενα ps3 σλιμ..κ χθεσ προσπαθησα να δω ταινια μεσα απο το φλασακι μου..αλλα οταν πηγαινα στο videos k ανοιγα το φλασακι μου ελεγε no video files (η κατι τετοιο) δεν εβλεπε τουσ φακελους με τισ ταινιεσ...μπορειτε να με βοηθησετε?? πωσ γινεται να δω ταινιες απο το φλασακι μου??

Ευχαριστω πολυ!!

 

το φλασακι σου ειναι fat32??

Link to comment
Share on other sites

Φλασακι fat32 και μετα πηγαινεις στα βιντεο, "τριγωνο" View all" και εισαι οκ
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι fat32..ευχαριστω στεφανε θα το δοκιμασω! κ με το προγραμμα AVIAddXSub βαζω υποτιτλουσ ετσι?? οκ ευχαριστω!
Zise To Simera Ksexna To Xthes Gamata Ola Kai Kan' Oti Thes!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι fat32..ευχαριστω στεφανε θα το δοκιμασω! κ με το προγραμμα AVIAddXSub βαζω υποτιτλουσ ετσι?? οκ ευχαριστω!

 

ναι τους βάζει ΔΕΝ τους ενσωματώνει! Για να τους δεις μετά καθώς θα παίζει το βιντεο σου θα πρέπει να πατήσεις το τρίγωνο να πας στους υπότιτλους και να τους ενεργοποιήσεις από εκεί.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετα απο χρονια(playstation 1) θυμηθηκα να παρω παιχνιδομηχανη ( κυριως και για την αναπαραγωγη blue ray)

Κατεληξα στο Ps3.

 

Πρεπει κατι να προσέξω? εννοοω ποια παρτιδα,εκδοση φοραει κτλ.?

 

Αυτο καλο είνα?

http://www.plaisio.gr/Gaming/Consoles/Sony-Playstation-PSP/SONY-PS3-250GB-and-Fifa-World-Cup-2010-PS719113379.htm

 

Επειδη εχω μεινει πισω, υπαρχει τροπος να περναω free Παιχνιδια? Θελει τσιπάκι οπως στα παλια ps1 ας πουμε?

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Aν σου αρέσει το παιχνίδι, καλό είναι. Άλλωστε δε διαφέρουν και σε τίποτα τα μοντέλα (με εξαίρεση τον σκληρό δίσκο που φοράνε - αλλά εσύ έχεις διαλέξει ένα με τον 250GB σκληρό οπότε είσαι ΟΚ)

 

Όχι δεν υπάρχει τρόπος να παίξεις παιχνίδια μη original στο PS3. Δεν έχει σπάσει, δεν υπάρχει τσιπάκι, δεν υπάρχει άλλος τρόπος και γενικά...δεν.

 

Καλορίζικο αν τελικά το αγοράσεις.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

ξερετε καπιο καταστημα στη θεσσαλονικη που να κανει επισκεβες σε κονσολες πσ3?
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

ξερετε καπιο καταστημα στη θεσσαλονικη που να κανει επισκεβες σε κονσολες πσ3?

 

ίσως το πλαίσιο αλλά αν έχεις εγγύηση στείλτο στη σόνυ!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ίσως το πλαίσιο αλλά αν έχεις εγγύηση στείλτο στη σόνυ!

στο πλαισιο ασχολουντε μονο με αυτα που πουλησαν! εγγυιση δεν εχω οποτε ψαχνω ενα μαγαζι/εργαστιριο με ηλεκτρονικα. το προβλημα ειναι που δουλευει κανονικα κ δεν διχνει τπτ στην tv με scart!δοκιμασα με το χειριστηριο να το κλεισω χωρις να εχω οθονη κ εκλεισε κανονικα! τωρα η το βισμα του scart θα εχει προβλημα η καμια καρτα γραφικων.(υποθετω σαν ασχετος)

NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

στο πλαισιο ασχολουντε μονο με αυτα που πουλησαν! εγγυιση δεν εχω οποτε ψαχνω ενα μαγαζι/εργαστιριο με ηλεκτρονικα. το προβλημα ειναι που δουλευει κανονικα κ δεν διχνει τπτ στην tv με scart!δοκιμασα με το χειριστηριο να το κλεισω χωρις να εχω οθονη κ εκλεισε κανονικα! τωρα η το βισμα του scart θα εχει προβλημα η καμια καρτα γραφικων.(υποθετω σαν ασχετος)

 

μμ ίσως να σε κάνω χαρούμενο τώρα:) Μάλλον προσπαθεί να δώσει σήμα με το HDMI το ps3, οπότε δεν βγάζει τίποτα στο σκάρτ! Υπάρχει τρόπος να το κάνεις ρεσετ! Κλείστο τελείως. Μετά πατα το κουμπί του on/off στο ps3 ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΤΟ πατημένο (ΜΗ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ!) μέχρι να δείς κάτι στην οθόνη! αυτό το τρικ κάνει ρεσετ τα video settings.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

mythoc i love you :D Να'σε καλα ρε φιλε αυτο ηταν!κ 3 μηνες το ειχα σαν διακοσμιτικο στο σπιτι!κ παλι ευχαριστω!!!!
NOKIA: 3110--3330--5210--5100--7610--3220--n73 music edition--n95--n95 8gb--2680 slide--3120 classic--c6--lumua 800
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα και καλη εβδομαδα.

Εχει ενας ξαδερφος μου το PS3 και θελουμε να του κανουμε αναβαθμιση για να παιζει 3D παιχνιδια και ταινιες. Μπορει καποιος να με ενημερωσει πως γινεται η αναβαθμιση και αν υπαρχουν καποια μειον στο μηχανημα μετα την αναβαθμιση? 3D ταινιες και παιχνιδια κυκλοφορουν σε BRay στην Ελληνικη αγορα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο PS3 θα χρειαστει να κανεις αναβαθμιση στο τελευταιο firmware που υποστηριζει 3D παιχνιδια..αυτο που σιγουρα θελεις είναι καινουρια τηλεοραση 3D.Αλλιως δεν θα καταλαβεις τιποτα και δεν θα παιξεις ποτε 3d.Κυκλοφορουν ήδη στο PSN Store(πχ.στο αμερικανικο) καποια demo παιχνιδιων σε 3D.Για ταινιες δεν το έχω ψαξει.Απαραιτητη προυποθεση παντως καινουρια 3d τηλεοραση
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Στο PS3 θα χρειαστει να κανεις αναβαθμιση στο τελευταιο firmware που υποστηριζει 3D παιχνιδια..αυτο που σιγουρα θελεις είναι καινουρια τηλεοραση 3D.Αλλιως δεν θα καταλαβεις τιποτα και δεν θα παιξεις ποτε 3d.Κυκλοφορουν ήδη στο PSN Store(πχ.στο αμερικανικο) καποια demo παιχνιδιων σε 3D.Για ταινιες δεν το έχω ψαξει.Απαραιτητη προυποθεση παντως καινουρια 3d τηλεοραση

 

Εχει ηδη παρει και τηλέοραση Pansonic 3D 50''!. Οπότε είναι ετοιμος.

Στο PSN Store συνδεεται και ας ειναι Ελλαδα το location? Τα demo ειναι δωρεαν γιοα download?

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου

Link to comment
Share on other sites

Στο PS3 θα χρειαστει να κανεις αναβαθμιση στο τελευταιο firmware που υποστηριζει 3D παιχνιδια..αυτο που σιγουρα θελεις είναι καινουρια τηλεοραση 3D.Αλλιως δεν θα καταλαβεις τιποτα και δεν θα παιξεις ποτε 3d.Κυκλοφορουν ήδη στο PSN Store(πχ.στο αμερικανικο) καποια demo παιχνιδιων σε 3D.Για ταινιες δεν το έχω ψαξει.Απαραιτητη προυποθεση παντως καινουρια 3d τηλεοραση

πως βλεπουμε ποιο λογισμικο εχει και πως γινεται αναβαθμιση λογισμικου?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...