Jump to content

Συζητήσεις για... οτιδήποτε!


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι νομιζω πως ακουσα για το Σειχ ΣΟΥ στην τηλεοραση αλλα δεν προλαβα να συγκρατησω τιποτα,,,ακουσατε κατι;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τη γνωμη σας και τη βοηθεια σας για αυτες τις σχολες.

μπορει καποιος να πει ποτε αρχιζουν περιπου οι εγγραφες?

γιατι οσα ηλεφωνα και να εχω παρει δεν γνωριζουν να μου πουν.

μηπως ξερει καποιος που ισως τυχον φοιτει εκει η γνωριζει?

ενδιαφερομαι για το τμημα:"τεχνικος μαγειρικης τεχνης"

 

καθε απαντηση ευπροσδεκτη,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Οργανισμός Τουριστικής Εκπαίδευσης & Κατάρτισης

Δραγατσανίου 4, 105 59 Αθήνα

Fax: 3231821

e-mail: gram@otek.edu.gr

 

http://www.otek.edu.gr/index.html

 

Τεχνικός Μαγειρικής Τέχνης

 

Μαγειρική Τέχνη

 

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ-ΜΕΤΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ, ΑΥΤΟΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΕΠΟΧΙΑΚΑ ΑΝΕΡΓΩΝ ΕΜΠΕΙΡΟΤΕΧΝΩΝ (αρχείο .doc)

 

Υποβολή δικαιολογητικών από 07/07/2008 μέχρι 01/08/2008 και ώρα 9.00π.μ.-13.30μ.μ.

 

Αν τύχει και μπεις Ανάβυσσο (θέλεις μέσον),ενημέρωσέ με γιατί ξέρω σχεδόν όλους τους καθηγητές εκεί

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω πολυ για τις ημερομηνιες!ειναι σιγουρα ομως?

Βασικα ενδιαφερομαι για τις σχολες που βρισκονται στην αθηνα..

οταν λες μεσον εννοεις μονο στη συγκεκριμενη σχολη (αναβυσσο) η γενικοτερα χρειεται μεσον για τις σχολες αυτες?

 

 

*και κατι ακομη,αν κανω αιτηση για τις σχολες που βρισκονται στην αθηνα λογικα αν με δεχτουν δεν θα μπω στην αθηνα?

θελω να πω,δεν πιστευω να βρεθω πουθενα αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω πολυ για τις ημερομηνιες!ειναι σιγουρα ομως?

Βασικα ενδιαφερομαι για τις σχολες που βρισκονται στην αθηνα..

οταν λες μεσον εννοεις μονο στη συγκεκριμενη σχολη (αναβυσσο) η γενικοτερα χρειεται μεσον για τις σχολες αυτες?

 

 

*και κατι ακομη,αν κανω αιτηση για τις σχολες που βρισκονται στην αθηνα λογικα αν με δεχτουν δεν θα μπω στην αθηνα?

θελω να πω,δεν πιστευω να βρεθω πουθενα αλλου?

 

Αν βάλεις μέσον μπαίνεις σίγουρα,αν δεν βάλεις είναι σαν να το παίζεις στην κλήρωση,διαλέγεις και παίρνεις (δυστυχώς..) Παντού ισχύει για όλες τις σχολές,πόσο μάλλον στην Ανάβυσσο που έχει και πιο πολλές αιτήσεις.

Στην αίτηση που θα συμπληρώσεις θα δηλώνεις σε ποιες σχολές θα ήθελες να περάσεις σε περίπτωση επιτυχίας.Αν εσύ θες μόνο Ανάβυσσο δηλώνεις μόνο αυτήν.Δεν είναι δυνατόν να σε στείλουν όπου θέλουν αυτοί,δεν είναι στρατός :p

Για τις ημερομηνίες δεν μπορώ να σε βοηθήσω άλλο,πάρε ένα τηλέφωνο εκεί να στις επιβεβαιώσουν.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι. :)

2. Ναι, γι' αυτό και παρατηρείται καμιά φορά μετά τον αποκεφαλισμό το κεφάλι να ανοιγοκλείνει τα μάτια... :cold: :p

3. Και ο πιο ακούραστος, η γλώσσα. :)

 

Δεν εχεις δοκιμασει τα μεζεδακια απο το <Καμηλαρι>.Ειναι τρομερα,ελιες,ουζο,σαλαμακι να γλυφεις τα δαχτυλα σου:cool::cool:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις δοκιμασει τα μεζεδακια απο το <Καμηλαρι>.Ειναι τρομερα,ελιες,ουζο,σαλαμακι να γλυφεις τα δαχτυλα σου:cool::cool:

 

Δεν ξέρω καν που πέφτει αυτό... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω καν που πέφτει αυτό... :p

 

Τι λες ρε δεν ξερεις το καφενειο του χωριο μου????????

Πρεπει να του ανοιξω ενα topic που να του κανω αφιερωση στους χωρους παρκινκ,τα φαγητα,τιμες,εξυπηρετηση κτλ:food::food::food:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ανοίγω καινούργιο θέμα αλλά ένα που βρήκα με αναζήτηση ήταν κλειδωμένο.

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου πει πού μπορώ να απευθυνθώ (ίσως και σε κάποιον δημόσιο οργάνισμο) για να μου ελέγξουν αν όντως το ποσό που θα πάρουμε λήγοντας το συμβόλαιο του πατέρα μου είναι το πρέπον.... γιατί δεν είμαι και τόσο σίγουρη για το τι ακριβώς γίνεται...και προτιμώ να τους προλάβω παρά να μας πιάσουν στον ύπνο...:shifty:

 

Μιλάμε για Εθνική

15 έτη (1995-2010) το ασφαλιζόμενο ποσό ήταν 1.500.000 δρχ και λέει στην αρχή : είδος ασφάλισης - πρόσκαιρη χωρίς συμμετοχή στα κέρδη. οι δόσεις ήταν εξαμηνιαίες με αρχική δόση στα 100.000 περίπου και μέχρι στιγμής (αυτόν τον Ιούλιο 800 Ευρώ περίπου)

 

δεν βρίσκω πουθενά στο συμβόλαιο κανένα πίνακα ούτε για τη λήξη ούτε κάτι άλλο, φαντάζομαι μπορώ να ζητήσω από την εταιρεία αντίγραφο του συμβολαίου μου με γενικούς και ειδικούς όρους και πίνακες...αλλά θα ήθελα να ξέρει κάποιος να μου πει πού μπορώ να το ψάξω περισσότερο....

ευχαριστώ

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που απαντάω χωρίς να ξέρω να σου πω με σιγουριά, αλλά δημόσιος ή άλλος οργανισμός που να μπορεί να σε βοηθήσει σε κάτι τέτοιο δε νομίζω να υπάρχει.

 

Η μόνη λύση για εμένα θα ήταν να τους ζητήσεις να σου εξηγήσουν γραπτώς και αναλυτικώς τον υπολογισμό του ποσού που θα πάρεις. Και από εκεί και πέρα αν κάτι σου φαίνεται παράξενο το ψάχνεις παραπάνω ...

Link to comment
Share on other sites

μπρρρρρρρ:cold::scared: πρεπει να κοψω τα θριλερ!γιατι οσα βλεπω να συμβαινουν εκει&λεω ενταξει εργο ειναι..σιγα σιγα βγαινουν αληθινα:blink::ninja:

 

Όλα από τη ζωή είναι βγαλμένα! :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που ανοίγω καινούργιο θέμα αλλά ένα που βρήκα με αναζήτηση ήταν κλειδωμένο.

θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου πει πού μπορώ να απευθυνθώ (ίσως και σε κάποιον δημόσιο οργάνισμο) για να μου ελέγξουν αν όντως το ποσό που θα πάρουμε λήγοντας το συμβόλαιο του πατέρα μου είναι το πρέπον.... γιατί δεν είμαι και τόσο σίγουρη για το τι ακριβώς γίνεται...και προτιμώ να τους προλάβω παρά να μας πιάσουν στον ύπνο...:shifty:

 

Τι εννοείς «πρέπον»;

 

Μιλάμε για Εθνική

15 έτη (1995-2010) το ασφαλιζόμενο ποσό ήταν 1.500.000 δρχ και λέει στην αρχή : είδος ασφάλισης - πρόσκαιρη χωρίς συμμετοχή στα κέρδη. οι δόσεις ήταν εξαμηνιαίες με αρχική δόση στα 100.000 περίπου και μέχρι στιγμής (αυτόν τον Ιούλιο 800 Ευρώ περίπου)

 

Πρόσκαιρη ασφάλιση = Ασφάλιση για ορισμένο χρονικό διάστημα (όχι ισόβια).

 

Χωρίς συμμετοχή στα κέρδη = Ο ασφαλισμένος δεν συμμετέχει στις υπεραποδόσεις.

 

δεν βρίσκω πουθενά στο συμβόλαιο κανένα πίνακα ούτε για τη λήξη ούτε κάτι άλλο, φαντάζομαι μπορώ να ζητήσω από την εταιρεία αντίγραφο του συμβολαίου μου με γενικούς και ειδικούς όρους και πίνακες...αλλά θα ήθελα να ξέρει κάποιος να μου πει πού μπορώ να το ψάξω περισσότερο....

ευχαριστώ

 

Κατά τ'άλλα, δεν αναφέρεις το είδος της ασφάλισης.

 

Είναι Επιβίωσης; Θανάτου; Μικτή; Έχει πρόσθετες καλύψεις (π.χ. Περίθαλψη, Απώλεια Εισοδήματος, Ιατροφαρμακευτικές δαπάνες κτλ); Έχει Rider; Επίσης, για πόσα χρόνια ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Όλα από τη ζωή είναι βγαλμένα!:p

 

στο τελος θα μου πεις οτι υπαρχουν&βρυκολακες:lol:................... :confused: :worry: :blink:λες? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

στο τελος θα μου πεις οτι υπαρχουν&βρυκολακες:lol:................... :confused: :worry: λες?

 

The truth is out there... :ninja: :devil: :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα στην αναζητηση για παρομοιο θεμα. αν υπαρχει βαλτε το εκει.

το προβλημα μου λοιπον ειναι πως εκανε μια φιλη μου στην περιοχη μπικινι λειζερ για να τις φυγουν οι τριχες. την πρωτη φορα που πηγε απλα την εκαψε λιγακι και με λιγο Bepanthol της περασε το τσουξιμο σε 1 μερα.

την δευτερη φορα που πηγε δηλαδη σημερα μολις τελειωσε την επιασε ενας αρκετα μεγαλος πονος και εχει εδω και 2-3 ωρες που της αφησε εγκαυμα εχει δηλαδη στην κοιλια της 4 δαχτυλα εγκαυματα.

αυτη εκει που εκανε την ζημια λεει πως φταιει οτι εχει ευαισθητη επιδερμιδα.

εγω ξερω ομως πως απαγορευεται το laser σε μαυρισμενο δερμα..

το θεμα τωρα ειναι το εξης. τα εγκαυματα αυτα φευγουν η θα μεινει εκει για παντα σημαδι? η κοπελα εχει τρελαθει και κλαιει απο το πρωι!..

εχουμε βαλει απο το πρωι κορτιζονες και κρεμες ενυδατικες και βλεπουμε.

αμα καποιος εχει παρομοια εμπειρια θα ηθελα να την μοιραστει μαζι μου.

γενικα τα εγκαυματα συνηθως αφηνουν σημαδι η φευγουνε?

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

αναλογα.αν ειναι στις επιφανειακες στιβαδες(επιδερμιδα)ή εχει προχωρησει στο χοριο και στο υποδοριο λιπος..

αν ειναι επιφανειακο σε 5 μερες περιπου θα εχει φυγει.αν ειναι βαθυτερο οπως καταλαβαινεις αυξανονται οι πιθανοτητες να μεινει καποιο σημαδακι.

συνηθως οι ευαισθητες στην φωτοαποτριχωση επιδερμιδες παρουσιαζουν κοκκινιλες,το δερμα γινεται σαν πουα.

τα ινστιτουτα ωστοσο (οφειλουν να) ενημερωνουν πως κατα την πρωτη συνεδρια μπορει να παρατηρηθει καποιο ερυθημα το οποιο ομως υποχωρει μετα απο λιγες μερες.

σε μελαχροινα ατομα μπορει να παρατηρηθει καποιο εγκαυμα ,πομφολυγες και εφελκιδες. (μαλλον κατι τετοιο εχει η φιλη σου)

και αυτα ομως υποχωρουν μετα απο 10-12 μερες

 

 

δες και τις αντενδειξεις για την χρηση αποτριχωτικου λειζερ

 

 

κυηση

ιστορικο κακης επουλωσης τραυματων

ιστορικο χηλοειδων

ανοσοκαταστολη

σακχαρωδης διαβητης

ληψη φαρμακων ( ισοτρετινοινη, στεροειδη )

μελασμα

σιγουρα υπαρχουν και αλλες ωστοσο.

 

 

 

 

το φρονιμοτερο θα ηταν να συμβουλευτει καποιον δερματολογο

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις

έπειτα πρέπον εννοώ αυτό που δικαιούται ο πατέρας μου κι όχι τζιριτζάτζουλες και παραθυράκια

τα έτη είναι 15, αναφέρεται, όσο για το είδος έχει και θανάτου και αναπηρίας και ιατροφαρμακευτικές καλύψεις και ενδονοσοκομειακά και εξονοσωκομειακά

 

εννοείται ότι θα ζητήσουμε αναλυτικό λογαριασμό και θα βρω και κάποιον να το ελέγξει, έχω περάσει από ασφαλιστική εταιρεία (ευτυχώς περαστικά) και τα έχω δει κι από μέσα...

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα τις πανελλήνιες, αποφάσισα σε πια σχολή να παω, και απλα πρεπει να διαλέξω πόλη:) Το πρόβλημα μου είναι οτι είμαι μεταξύ ΤΕΙ τουριστικών επιχειρήσεων Θεσσαλονίκης και Ηρακλείου οπου μένω ήδη. Ξέρω οτι τα ΤΕΙ Ηρακλείου ειναι απο τα καλύτερα στην Ελλαδα...αλλα εχω επειγόντως ανάγκη να αλλάξω περιβάλλον και να φύγω απο το σπίτι μου....οπότε σκέφτομαι να επιλέξω Θεσσαλονικη.

 

Το πρόβλημά μου είναι οτι άκουσα οτι το τμήμα αυτο των ΤΕΙ Θεσσαλονίκης, θα αλλάξει ονομασία και αντικείμενο. Μπορεί κάποιος να μου πεί αν όντως θα γίνει αυτο, και αν ναι τι θα γίνει? Επίσεις γνωρίζει κάποιος αν το επίπεδο σπουδών σε αυτό το Τ.Ε.Ι και το τμήμα ειναι ανάλογες του Ηρακλείου??? ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ξερω κ πολλα απο αυτα...

ασφαλιζομενο ποσο για ποιο πραγμα?αν πεθανει να παρετε 3χιλ ε ή σε τυχον χειρουργειο ή οτιδηποτε αλλο αυτοι θα δωσουν μεχρι 3χιλ.ε?

 

δηλ.με 1600ε το χρονο δεν πληρωνε ποτε φαρμακα,επισκεψεις,επεμβασεις?

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό το θέμα,αρκετά παλιό. Για όσους είναι κοκκινο να γνωριζετε οτι πρόκειται και για εταιρίας που έχουν φάει πρόστιμα παλαιότερα κ για καταγγελίες και για μη ύπαρξη παραστατικών α υλών. Προσοχή μεγάλη σε ψάρια - κοτόπουλα...!!!

 

Ο νέος Οδηγός Καταναλωτών της Greenpeace περιλαμβάνει τα στοιχεία που συγκέντρωσε η οργάνωση μεταξύ Ιουλίου

και Δεκεμβρίου 2007 σχετικά με τη χρήση μεταλλαγμένων ζωοτροφών από τις εταιρείες παραγωγής ζωικών προϊόντων

στην Ελλάδα. Ο Οδηγός Καταναλωτών αλλάζει κάθε φορά που υπάρχει αλλαγή στη στάση κάποιας εταιρίας τροφίμων.

 

Πώς συντάχθηκε ο Οδηγός Καταναλωτών;

 

Η Greenpeace ζήτησε από τις μεγαλύτερες βιομηχανίες ζωικών προϊόντων στην Ελλάδα να δώσουν γραπτές απαντήσεις

και να προσκομίσουν εγγυήσεις (πιστοποιητικά, εργαστηριακές αναλύσεις) όσον αφορά στη χρήση μεταλλαγμένων

οργανισμών στις ζωοτροφές. Οι απαντήσεις τους αποτέλεσαν τη βάση για να συνταχθεί αυτός ο οδηγός. Παράλληλα,

με ελέγχους και δειγματοληπτικές αναλύσεις, η Greenpeace προσπαθεί να επιβεβαιώσει "του λόγου το αληθές".

 

Οι εταιρίες παραγωγής ζωικών προϊόντων κατατάχθηκαν σε τρεις (3) κατηγορίες βάσει τωνγραπτών απαντήσεων και

των εγγυήσεων που προσκόμισαν:

 

√ ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ (Π √): εταιρείες που προχώρησαν σε πιστοποίηση

από διαπιστευμένους διεθνείς ή ελληνικούς οργανισμούς ελέγχου και πιστοποίησης, που

αποδεικνύουν πως χρησιμοποιούν αποκλειστικά μη μεταλλαγμένες ζωοτροφές.

 

ΠΡΑΣΙΝΟ (Π): εταιρίες οι οποίες εγγυώνται ότι τα προϊόντα τους προέρχονται από

ζώα που δεν έχουν τραφεί με μεταλλαγμένους οργανισμούς και προσκομίζουν συστηματικά

πιστοποιητικά για την καθαρότητα των χρησιμοποιούμενων ζωοτροφών.

 

ΚΟΚΚΙΝΟ (Κ):

εταιρίες που:

- δήλωσαν όχι εγγράφως ότι τα προϊόντα τους προέρχονται από ζώα που δεν έχουν τραφεί με μεταλλαγμένους οργανισμούς, χωρίς όμως να προσκομίζουν τα σχετικά πιστοποιητικά.

- έχουν δώσει ασαφείς απαντήσεις.

- δεν απάντησαν καθόλου στο ερωτηματολόγιο της Greenpeace

 

ΑΒΓΑ

 

Αμερικάνικη Γεωργική Σχολή Αβγά (Π)

Βλαχάκης Αβγά (Π)

Μέγα Φαρμ Συσκευασμένα Aβγά (Κ)

Χρυσά Αυγά Συσκευασμένα Αβγά (Κ)

 

ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ

 

HQF Aγ.Iωάννης Κοτόπουλα, Μιμίκος Κοτόπουλα (Π)

Αγγελάκης Κοτόπουλα (Π)

Αγροζωή Κοτόπουλα (Π)

Αφοί Κλημέντζου-Πλεσιώτη Κοτόπουλα Μεσογείων (Π)

Αφοί Παπαμικρούλη Fresh Κοτόπουλα (Κ)

Γαλανός Κοτόπουλα Μεσημερίου Κοτόπουλα (Κ)

Γεννάδιος ΑΒΕΕ Κοτόπουλα (Π)

Καραγιαννάκης Ανδρέας Α.Ε. Κοτόπουλα (Κ)

ΚΟΤΙΝΟ ΑΕΒΕ Κοτόπουλα (Κ)

Λειβαδίτης Κοτόπουλα (Κ)

Μαζαράκι ΑΒΕΕ - ΒΟΚΤΑΣ Κοτόπουλα (Π)

Νιτσιάκος Κοτόπουλα (Π)

Πίνδος Κοτόπουλα (Π)

Πτηνοπαραγωγή Κοτόπουλα (Π)

Πτηνοτροφικός Συνεταιρισμός Άρτας Κοτόπουλα (Π)

Σαραμούρτση Κοτόπουλα (Κ)

ΦΡΕΣΚΟΤ Κοτόπουλα (Κ)

Χ. ΛΙΟΓΚΑΣ & ΥΙΟΙ ΑΕΒΕ Κοτόπουλα (Κ)

 

ΓΑΛΑ *

 

Nestlι Γάλα (Κ)

Αγνό Γάλα (Κ)

Αμερικάνικη Γεωργική Σχολή Γάλα (Π)

Βέρο Κρητικό Γάλα (Π)

ΔΕΛΤΑ Γάλα (Π √)

ΔΩΔΩΝΗ Γάλα (Κ)

Ευρωτροφές ΑΒΕΕ Γάλα (Π √)

Εβροφάρμα Γάλα (Κ)

Κρι-Κρι Γάλα (Π √)

ΜEΒΓΑΛ Γάλα (Π √)

Μακεδονική Φάρμα Γάλα (Π)

ΝΕΟΓΑΛ (Δράμας) Γάλα (Κ)

Όλυμπος Γάλα (Π √)

Ροδόπη Γάλα (Κ)

ΣΕΡΓΑΛ Γάλα (Κ)

ΤΥΡΑΣ ΑΕ Γάλα (Κ)

ΦΑΓΕ Γάλα (Κ)

ΦΑΡΜΑ ΚΟΥΚΑΚΗ Γάλα (Π)

 

* Η έρευνα της Greenpeace αφορά αποκλειστικά το γάλα και όχι τα υπόλοιπα γαλακτοκομικά προϊόντα των παραπάνω

εταιρειών, με εξαίρεση την εταιρία Κρι-Κρι που διαθέτει πιστοποίηση και για το γιαούρτι.

 

ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ

 

Arla Βούτυρο (Κ)

Danone Γαλακτοκομικά (Κ)

Friesland Νουνού Γάλα, γιαούρτι (Κ)

 

ΠΑΓΩΤΑ

 

Unilever Παγωτά Algida (Κ)

NESTLE * Παγωτά (Κ)

Αγνό Παγωτά (Κ)

Δωδώνη Παγωτά (Κ)

ΕΒΓΑ Παγωτά (Κ)

Κρι-Κρι Παγωτά (Π √)

 

* Τα παγωτά ΔΕΛΤΑ ανήκουν πλέον στη NESTLE

 

ΑΛΛΑΝΤΙΚΑ – ΚΡΕΑΣ

 

Creta Farm Ζαμπόν, Παρίζα, Σαλάμι Αέρος, Λουκάνικα, Γαλοπούλα, Μπέικον (Π)

Dianik Λουκάνικα, Μορταδέλα, Μπέικον (Κ)

Primo Λουκάνικα, Μορταδέλα, Σαλάμι (Κ)

Αλλαντικά Μακεδονίας Λουκάνικα, Παριζάκι, Σαλάμι (Κ)

Β.Ι.Κ.Η Μπέικον, Παριζάκι, Σαλάμι (Κ)

Βέκκα Γαλοπούλα, Λουκάνικα, Σαλάμι, Xoιρομέρι (Κ)

Έδεσμα ΑΕΒΕ Λουκάνικα, Παρίζα, Σαλάμι (Κ)

Ζλάτης Αλλαντικά (Κ)

Θράκη Παριζάκι, Πικ-Νικ, Χοιρινό (Κ)

Κάρνικα Αλλαντικά (Κ)

ΚΡΕ.ΚΑ ΑΕ Κρέας (Π)

Νίκας Λουκάνικα, Παρίζα, Σαλάμι (Κ)

Πασσιάς Λουκάνικα, Παριζάκι, Σαλάμια (Κ)

Υφαντής ΑΒΕΕ Λουκάνικα, Μπέικον (Κ)

Φάρμα Μητσόπουλος Χοιρινό Κρέας (Π)

 

ΨΑΡΙΑ (τυποποιημένα)

 

Νηρεύς Λαυράκι, Συναγρίδα, Τσιπούρα (Π)

 

Ερωτηματολόγια της Greenpeace στάλθηκαν στα παρακάτω ιχθυοτροφεία. Τα περισσότερα από τα ιχθυοτροφεία

δεν έχουν επώνυμα προϊόντα στην αγορά.

 

Lion Iχθυοκαλλιέργειες (Κ)

Neptunus (Π)

Sea Farm Ionian (Π)

Sparfish Υδατοκαλλιέργειες (Π)

Γαλαξίδι Θαλάσσιες Καλλιέργειες (Π)

ΔΙΑΣ Ιχθυοκαλλιέργειες (Π)

Ελληνικές Ιχθυοκαλλιέργειες (Π)

Ιχθυοκαλλιέργειες Σύμης (Π)

Ιχθυοτροφεία Κεφαλονιάς (Π)

Σελόντα (Π)

 

Πηγή: http://www.greenpeace.org/greece/press/118523/112553

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

νομίζω έχει περιπτώσεις. πληρώνεις για ένα ποσό και σου λέει στον πίνακα πόσο θα πάρεις σε κάθε περίπτωση. θανάτου, αιφνιδίου θανάτου, αναπηρίας τάδε ή τάδε ή τάδε κτλ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις

έπειτα πρέπον εννοώ αυτό που δικαιούται ο πατέρας μου κι όχι τζιριτζάτζουλες και παραθυράκια

τα έτη είναι 15, αναφέρεται, όσο για το είδος έχει και θανάτου και αναπηρίας και ιατροφαρμακευτικές καλύψεις και ενδονοσοκομειακά και εξονοσωκομειακά

 

εννοείται ότι θα ζητήσουμε αναλυτικό λογαριασμό και θα βρω και κάποιον να το ελέγξει, έχω περάσει από ασφαλιστική εταιρεία (ευτυχώς περαστικά) και τα έχω δει κι από μέσα...

 

Άρα, ο πατέρας σου είναι ασφαλισμένος για 15 χρόνια για την περίπτωση του θανάτου καθώς και για την περίπτωση της αναπηρίας.

 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα, τα λες τόσο γενικά που δεν βγαίνει σαφές νόημα.

 

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να μιλήσεις με τον ασφαλιστικό σας σύμβουλο.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι να επικοινωνήσεις με τον ασφαλιστικό σύμβουλο που έκανε αυτό το συμβόλαιο με τον πατέρα σου. Στην περίπτωση που αυτός δεν είναι διαθέσιμος, να κλείσεις ένα ραντεβού με το τοπικό υποκατάστημα και να ζητήσεις από κάποιον υπεύθυνο εκεί να σου εξηγήσει αναλυτικά τι συμβόλαιο ήταν αυτό, τι δικαιούσαι μετά την εξαγορά, κτλ.

Στα λέω επειδή έχω περάσει από γραμματεία ασφαλιστικής και λίγα πράγματα τα έχω ακούσει..

Σίγουρα πάντως μέσα στο συμβόλαιο που πήρε τότε ο πατέρας σου, αναφέρει αναλυτικά με πίνακες, κτλ. τι ποσό παίρνεις ανάλογα με το πότε αποφασίζεις εσύ να εξαγοράσεις το συμβόλαιο ή πότε λήγει αυτό.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις για... οτιδήποτε!
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...