Jump to content

Alcatel OT-997 / 997D


snapp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν γίνει καμιά τοσο στραβή ώστε να μην ανοίγει κάν νομίζω οτι θα έχω κάνει εγώ το μ***κια και θα είναι εκτος εγγύησης. Αν είναι κάτι άσχετο τότε απο το one touch upgrade το επαναφέρω και το έχω στην αρχική του μορφή αρουτάριστο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kostasmariou:

Αντι για το SuperUser να βάλεις το SuperSU. Εγκατέστησε ένα πρόγραμμα σαν το LMT Launcher ή το Button Savior και δοκίμασέ το πριν πειράξεις τα κουμπιά ώστε να δεις πιο σε βολεύει. Κάνε και καμιά επανεκκίνηση να σιγουρευτείς ότι ξεκινάει η όποια εφαρμογή βάλεις.

Στο αρχειάκι build.prop που βρίσκεται στο φάκελο custpack υπάρχει μια γραμμή που γράφει: qemu.hw.mainkeys = 0 την αλλάζεις σε qemu.hw.mainkeys = 1. Πείραξε το αρχειάκι παραπάνω και όχι απλώς κάνε επανεκκίνηση αλλά βγάλε και ξαναβάλε τη μπαταρία. Τα πλήκτρα κάτω θα εξαφανιστούν. Και θα έχεις ένα μενού που εμφανίζεται όταν εσύ θέλεις.

Edited by naurilf
Συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανείς εάν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα? Γιατί το δείχνει στο ελληνικό site της One Touch??
Link to comment
Share on other sites

magictigra: Η αναβαθμιση των site της Alcatel One Touch έγινε παγκόσμια με μια υποτυπώδη ομοιομορφία. Έτσι βλέπεις και μοντελα που δεν κυκλοφορουνε! Εδώ έχει το 916D που ούτε καν στα σκρουτζάδικα το πουλάνε!
Link to comment
Share on other sites

μολις μίλησα με την αντιπροσωπεία της αλκατελ.θα διατεθεί στην ελληνική αγορά μέσα στον φλεβάρη...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλοι μου το τηλεφωνάκι είναι απίθανο. Μετά το rootάρισμα όλα είναι απλά πια. Ένα απλό linuxάκι είναι! Κατέβασα τα DPI στα 200 από 240. Έβαλα GO Launcher (μπορείτε να βάλετε όποιο θέλετε). Το antutu πλησίασε τα 6900 πια με απλές αλλαγές και χωρίς Overclocking.

Και φυσικά με 5x5 εικονίδια παίζει άψογα!

 

πως το rootαρες φιλαρακι?

Link to comment
Share on other sites

γεια, φωνητικες κλησεις μεσω bt ακουστικου γινονται κ πως?

 

Δεν χρειάζεται να ρωτάς σε όλα τα θέματα. Μπορείς ανοίξεις αν θέλεις ένα θέμα εδώ:

Επιλογή συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ρωτάς σε όλα τα θέματα. Μπορείς ανοίξεις αν θέλεις ένα θέμα εδώ:

Επιλογή συσκευής

 

δεν ρωταω σε ολα τα θεματα, εχω το Alcatel OT-918D απο Απριλιο κ ενω εχω ξαναρωτησει για την δυνατοτητα φωνητικης κλησης στο επισημο thread, απαντηση δεν...

Δεν θελω λοιπον να κανω αλλη μια αγορα "τζαμπα".

Εχω καποια αναπηρια(μου λειπουν τα χερια) κ για εμενα οι φωνητικες κλησεις μεσω bluetooth ακουστικου ειναι μονοδρομος, επισης δεν εχω την ευκολια να γραφω πολλα, οποτε οποιος μπορει να βοηθησει ειναι ευπροσδεκτος.

Αν τωρα καποιος ξερει πως να φτιαξω το ηδη αγορασμενο OT-918D ακομη καλυτερα

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

να ρωτήσω κάτι για το συγκεκριμένο: το βρίσκω σε Ελληνικό κατάστημα με τίτλο που να τελειώνει σε EU και DE.......αυτό που έχει κατάληξη DE είναι έκδοση Γερμανική και δεν πρέπει να έχει Ελληνικά.....το άλλο όμως που έχει κατάληξη EU, έχει??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τελικά το παρήγγειλα κι εγώ, από VnP και το περιμένω τη Δευτέρα......είναι έκδοση EU οπότε δεν θα έχει Ελληνικά φυσικά.....

 

Το ερώτημα είναι: Είχα σώσει όλες τις επαφές από το προηγούμενό μου Android κινητό στην κάρτα MicroSD, μέσω της επιλογής "εξαγωγή"......τώρα, θα τις περάσω στο νέο κινητό και πάλι με τον ίδιο τρόπο, αλλά επειδή είναι στα Ελληνικά, πως θα εμφανίζονται? Ταξινόμηση κατά επίθετο θα έχουν? Πρέπει να τις μετονομάσω όλες (μία-μία!!!) με λατινικούς χαρακτήρες/?????

 

Καμμιά ιδέα??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τελικά το παρήγγειλα κι εγώ, από VnP και το περιμένω τη Δευτέρα......είναι έκδοση EU οπότε δεν θα έχει Ελληνικά φυσικά.....

 

Το ερώτημα είναι: Είχα σώσει όλες τις επαφές από το προηγούμενό μου Android κινητό στην κάρτα MicroSD, μέσω της επιλογής "εξαγωγή"......τώρα, θα τις περάσω στο νέο κινητό και πάλι με τον ίδιο τρόπο, αλλά επειδή είναι στα Ελληνικά, πως θα εμφανίζονται? Ταξινόμηση κατά επίθετο θα έχουν? Πρέπει να τις μετονομάσω όλες (μία-μία!!!) με λατινικούς χαρακτήρες/?????

 

Καμμιά ιδέα??

 

Πηγαινε στις επαφες σου με το παλιο σου κινητο κ εαν ειναι αντροιντ πατα επιλογες, εξαγωγη στην sd card κ δοκιμασε μηπως ετσι τις εχεις κ στο καινουργιο σου τηλεφωνο πηγαινοντας στις επαφες κ κανοντας εισαγωγη απο την sd card.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις επαφες σου με το παλιο σου κινητο κ εαν ειναι αντροιντ πατα επιλογες, εξαγωγη στην sd card κ δοκιμασε μηπως ετσι τις εχεις κ στο καινουργιο σου τηλεφωνο πηγαινοντας στις επαφες κ κανοντας εισαγωγη απο την sd card.

 

Μα αυτά που γράφεις τα έχω κάνει.......έχψ πουλήσει το παλιό Android μου αλλά έχω κάνει όπως είπα εξαγωγή τις επαφές στην SD......

 

Το ερώτημα είναι: Είχα σώσει όλες τις επαφές από το προηγούμενό μου Android κινητό στην κάρτα MicroSD, μέσω της επιλογής "εξαγωγή"......τώρα, θα τις περάσω στο νέο κινητό και πάλι με τον ίδιο τρόπο, αλλά επειδή είναι στα Ελληνικά, πως θα εμφανίζονται? Ταξινόμηση κατά επίθετο θα έχουν? Πρέπει να τις μετονομάσω όλες (μία-μία!!!) με λατινικούς χαρακτήρες/?????

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Αφου εμφανιζονται ελληνικοι χαρακτηρες στα μηνυματα πιθανο ειναι να εμφανιζονται κ στις επαφες. Αλλα μενει να το δουμε, εγω αυριο λογικα θα εχω στα χερια μου το κινητο κ θα δω τι γινεται με τις επαφες.
Link to comment
Share on other sites

Αφου εμφανιζονται ελληνικοι χαρακτηρες στα μηνυματα πιθανο ειναι να εμφανιζονται κ στις επαφες. Αλλα μενει να το δουμε, εγω αυριο λογικα θα εχω στα χερια μου το κινητο κ θα δω τι γινεται με τις επαφες.

 

Thanks, κι εγώ αύριο θα το έχω.......από που το πήρες και πόσο?? Τι χρώμα??

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το Ardesia (καπως σαν μαυρο μοιαζει το πισω μερος) απο το birdphone σε τιμη: 206 ευρω + 3 αντικαταβολη + 3 μεταφορικα, 212 ευρω συνολο. Εσυ απο που το πηρες? Ελπιζω να μας βγει καλο :)
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το Ardesia (καπως σαν μαυρο μοιαζει το πισω μερος) απο το birdphone σε τιμη: 206 ευρω + 3 αντικαταβολη + 3 μεταφορικα, 212 ευρω συνολο. Εσυ απο που το πηρες? Ελπιζω να μας βγει καλο :)

 

Εγώ πήρα το Red από VnP με 198€ και δωρεάν μεταφορικά επειδή πλήρωσα με Πιστωτική Κάρτα (με χρέωσαν όμως 3,5€, οπότε συνολικό κόστος 201,5€).......σήμερα όμως το είδα πως το ανεβάσανε στα 204€ απο 198€.....πήρα κι ένα Bluetooth ειδικό για το τηλέφωνο αυτό από Ebay με 9,9€....και θήκη λαστιχένια με ζελατίνα οθόνης με 9,5€.....

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ωπ οργανωμενος! Αντε να δουμε τι θα δουμε αυριο!

 

Για να μην πλατειάζουμε στο θέμα, μπορούμε με pm να ανταλλάσσουμε απόψεις περί του κινητού....:)

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχει βγει καινούριο firmware, δεν το έχω κατεβάσει γιατί θα πρέπει να το στήσω από την αρχή μιας και το έχω ρουταρισμένο. Αν και ξαναρουτάρεται εύκολα με τον ίδιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειδα οτι το εχει και το eshop και με ενδιαφερει να το αγορασω και εχω μερικες αποριες απο αυτονομια πως τα παει?το ηχειο του δυνατο ειναι?εχει κολληματα?φωτο και βιντεο τι λεει?μνημη για εφαρμογες ποση εχει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-997 / 997D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...