Jump to content

blogging @ myphone.gr: Editor's voice, Samsung Galaxy Note 3


DJDB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπρεπε να πεις και το ίδιο για τον konstantine73 όχι μόνο όταν προσβάλλονται τα "δικά μας παιδιά"...

 

μονο αυτο θα πω κ δε το συνεχιζω αλλο αλλα το να υπονοει καποιος πραγματα οπως αυτα για τα οποια απαντησα πριν ειναι λοιδορια και αδικο προς τα παιδια που προσφερουν ενημερωση σε εμας.

 

επρεπε λοιπον "σωνει και καλα" να βρουν να πουν κατι αρνητικο για το note ,ωστε να φανουν "δηθεν αντικειμενικοι" και να γινουν αρεστοι ??

 

ε οχι δα!! αυτο ΔΕ θα λεγοταν αντικειμενικοτητα μετα, αλλα υποκρισια και κοροιδια !!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μονο αυτο θα πω κ δε το συνεχιζω αλλο αλλα το να υπονοει καποιος πραγματα οπως αυτα για τα οποια απαντησα πριν ειναι λοιδορια και αδικο προς τα παιδια που προσφερουν ενημερωση σε εμας.

 

επρεπε λοιπον "σωνει και καλα" να βρουν να πουν κατι αρνητικο για το note ,ωστε να φανουν "δηθεν αντικειμενικοι" και να γινουν αρεστοι ??

 

ε οχι δα!! αυτο ΔΕ θα λεγοταν αντικειμενικοτητα μετα, αλλα υποκρισια και κοροιδια !!!!!

 

Εντάξει λύθηκε το θέμα με τον Κωνσταντίνο και του ζητάω συγνώμη οπότε καλύτερα ας το ξεχάσουμε :)

Αν μπορούν και οι Mods ας σβήσουν αυτά τα ποστ μια και δεν προσφέρουν κάτι.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτη δεν ειναι λογικη,αλλο το 2 αλλο το 3.

 

Ενω τα δικα σου λεγομενα που ειναι σαν προφητεια (χωρις παρεξηγηση) ειναι λογικη.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ό,τι και να λέμε, για τρίτη συνεχή χρονιά η κορυφαία πρόταση Android έρχεται Σεπτέμβρη και είναι από τη Samsung. Και είναι η κορυφαία γιατί είναι η πιο πλήρης. Μπορεί να μην κάνει σε όλους, μπορεί να μην κάνει για όλους, αλλά είναι η πιο πλήρης από μεριάς δυνατοτήτων υλοποίηση που υπάρχει στα Android. Μέχρι να βάλει κάποιος άλλος πενάκι και να το συνοδέψει με το κατάλληλο λογισμικό, η Samsung θα παίζει μόνη της.

 

Το GS4 μπορούν να το ανταγωνιστούν πολλά τηλέφωνα (πχ το LG G2) αλλά το Note-III, πέραν από το μέγεθος οθόνης, δεν έχει για φέτος ανταγωνιστή και όσο οι άλλοι παλεύουν με κάμερες και αδιαβροχοποίηση αντί για πένα και λογισμικό θα εξακολουθεί να μην έχει ανταγωνιστή.

 

Δεν ξέρω αν θα το πάρω (σίγουρα δεν θα το πάρω τώρα) ή αν θα κρατήσω το τηλέφωνό μου (που κάνει μια χαρά τη δουλειά του) και αντί του Note-III να πάρω το Note 10.1 2014. Προσανατολίζομαι περισσότερο στη δεύτερη επιλογή καθώς το note taking (που είναι μεγάλο μέρος της δουλειάς μου) μπορεί να εξυπηρετηθεί καλύτερα από κάτι σε μέγεθος ταμπλέτας.

 

Το Note 10.1 2014 θα έχει το ίδιο software (όσον αφορά σημειώσεις/pen/οργάνωση/e-mail/calendar/agenda) με το NoteIII, σωστά;

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Ενω τα δικα σου λεγομενα που ειναι σαν προφητεια (χωρις παρεξηγηση) ειναι λογικη.. :blink:

 

Eισαι καλα ανθρωπε μου?

Δεν υπαρχει τελειο κινητο.Λογικο ειναι να ακουσουμε παραπονα καποια στιγμη.

Αν ετυχε στο note 2 και δεν ακουσες προβλημα σου.

Εγω ακουσα π.χ για την καμερα του.Και αυτο παραπονο ειναι ασχετα αν μπορει να μην ενδιαφερει εσενα.

Link to comment
Share on other sites

Eισαι καλα ανθρωπε μου?

Δεν υπαρχει τελειο κινητο.Λογικο ειναι να ακουσουμε παραπονα καποια στιγμη.

Αν ετυχε στο note 2 και δεν ακουσες προβλημα σου.

Εγω ακουσα π.χ για την καμερα του.Και αυτο παραπονο ειναι ασχετα αν μπορει να μην ενδιαφερει εσενα.

 

Ναι συνανθρωπε μου ειμαι καλα.

Τελειο κινητο δεν υπαρχει, αυτο ειναι σιγουρο.

Οχι μονο δεν ακουσα παραπονο για το note 2, δεν ειδα επισης (3 πηρα ως τωρα).

Ψαξε κατι αλλο περα απο την καμερα του νοτη γιατι οχι μονο προβληματα δεν εχει, αλλα ειναι ιση-η-καλυτερη απο κινητα του 13.

Φυσικα αν ειχες δουλεψει τη συσκευη αυτο θα το γνωριζες, οποτε δεν βρισκω λογο να συνεχισω αυτη την κουβεντα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι συνανθρωπε μου ειμαι καλα.

Τελειο κινητο δεν υπαρχει, αυτο ειναι σιγουρο.

Οχι μονο δεν ακουσα παραπονο για το note 2, δεν ειδα επισης (3 πηρα ως τωρα).

Ψαξε κατι αλλο περα απο την καμερα του νοτη γιατι οχι μονο προβληματα δεν εχει, αλλα ειναι ιση-η-καλυτερη απο κινητα του 13.

Φυσικα αν ειχες δουλεψει τη συσκευη αυτο θα το γνωριζες, οποτε δεν βρισκω λογο να συνεχισω αυτη την κουβεντα :rolleyes:

 

Τοτε εχεις χαμηλα στανταρ στο θεμα video.Και μια χαρα την εχω δουλεψει τη συσκευη καποιες μερες που την ειχα στη κατοχη μου.

Εκτος αν γουσταρεις να δινεις 800 ευρω μονο για τη μπροστα οψη και η πισω να ερχετε σε 2η και 3η μοιρα.

Edited by Karebouras
Link to comment
Share on other sites

Τοτε εχεις χαμηλα στανταρ στο θεμα video.Και μια χαρα την εχω δουλεψει τη συσκευη καποιες μερες που την ειχα στη κατοχη μου.

Εκτος αν γουσταρεις να δινεις 800 ευρω μονο για τη μπροστα οψη και η πισω να ερχετε σε 2η και 3η μοιρα.

 

Ναι οκ το προσπερναω..

Οντοπικ.

Με απασχολει το πισω κομματι της συσκευης οταν ειναι unibody γιατι δε θελω θηκες πλεον (μονο bumper).

Οταν μπορω να βαλω ΟΤΙ καπακι θελω σε μια συσκευη (carbon, μεταλλικο κλπ), οχι δεν με νοιαζει πως θα ειναι.

Για καθε sgs/sgn βγαινουν πολλα και διαφορα καπακια (εκτος απο το 1o sgs)

Link to comment
Share on other sites

Θα το αποκτήσω άμεσα έστω και σε υψηλή τιμή.

P.S.

Γνωρίζουμε αν διαθέτει gorilla glass 3 να γλυτώσουμε τα μπλεξίματα με τις μεμβράνες?

[sIGPIC][/sIGPIC] Ronnie 2004♥2018
Link to comment
Share on other sites

Θα το αποκτήσω άμεσα έστω και σε υψηλή τιμή.

P.S.

Γνωρίζουμε αν διαθέτει gorilla glass 3 να γλυτώσουμε τα μπλεξίματα με τις μεμβράνες?

 

Έχει δεν έχει μια μεμβράνη είναι πάντα καλό να του φορέσεις

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

γινεσαι προσβλητικος χωρις λογο . ο καθενας λεει τη γνωμη του και καλα κανεις και λες οτι δε σου κανει το 3 αλλα μην επιτιθεσαι και στους αλλους..

 

ουτε προσεβαλα κανεναν, ουτε ειπα δεν μου κανει το νοτε ουτε οτι τα παιρνουν απο σαμσουνγκ ουτε τιποτε τετοιο.

Δεχομαι οτι η απαντηση στο χολιο μου ειναι αυτο που εγραψε καποιος να περιμενω το αναλυτικο αρθρο για την συσκευη και οχι απλα ενα σχολιο.

τωρα περι πονου για την συσκευη μου που λεει ο αλλος sony xperia εχω οποτε παμε παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

ουτε προσεβαλα κανεναν, ουτε ειπα δεν μου κανει το νοτε ουτε οτι τα παιρνουν απο σαμσουνγκ ουτε τιποτε τετοιο.

Δεχομαι οτι η απαντηση στο χολιο μου ειναι αυτο που εγραψε καποιος να περιμενω το αναλυτικο αρθρο για την συσκευη και οχι απλα ενα σχολιο.

τωρα περι πονου για την συσκευη μου που λεει ο αλλος sony xperia εχω οποτε παμε παρακατω.

 

Όλη τη σειρά xperia έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Τελειο σε ολα αλλα απαγορευτικη τιμη για τους ελληνες κοινους θνητους του 2013.

 

Σε κανα επταμηνο που θα εχει πεσει 35~40% της αρχικης του τιμης θα ειναι το ιδιο τουμπανο συμφορουμιτη και πιο προσιτο για περισσοτερους μεταξυ αυτων κι εμενα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και πάλι θα έχει την πληρέστερη υλοποίηση σε android και φυσικά η Νο1 επαγγελματική συσκευή.

Το πίσω καπάκι προφανώς έχει αυτή την μαλακή αίσθηση που το κάνει να μοιάζει σαν να αγγιζεις πραγματικό δέρμα.θα προτιμούσα να γίνει ή υπέρβαση και να βάλουν γνήσια επένδυση δέρματος. Έστω και σαν εξτρα αξεσουαρ για όσους το θέλουν.

 

Τo bezel επίσης έπρεπε να παραμείνει σχεδιαστικά όπως αυτό του S4 που δεν έχω βρει ως τώρα κανένα να καταλάβει ότι είναι πλαστικό. Οι γραμμώσεις το κάνουν too much.

 

Μετα απο 9 μήνες χρήσης του Note2, διαπιστωσα οτι ναι μεν είναι η συσκευή που ταιριάζει περισσότερο στην εργασία μου αλλά αν κάποιος περνά την μέρα σε γραφείο είναι προτιμότερο κάποιο μεγαλύτερο Note που κάνει με μεγαλύτερη άνεση όλα αυτά που προσφέρει το S-Pen.

Συνεπώς δεν σκοπεύω να το αγοράσω παρόλο που διαθέτει όλα όσα θα ήθελα στο smartphone μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι και πάλι θα έχει την πληρέστερη υλοποίηση σε android και φυσικά η Νο1 επαγγελματική συσκευή.

Όλες οι στατιστικές δείχνουν ότι το iPhone και το iPad χρησιμοποιούνται μακράν περισσότερο από τις επιχειρήσεις, και για λόγους ασφαλείας. Γι αυτό άλλωστε έγινε η αναφορά και προσθήκη του Knox.

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω την δικια μου...ωραια η αλλαγη με το "δερμα" πολυ ωραια,hardware το κλασικο που εχουν πλεον ολα τα αλλα κινητα,αυτο που δειχνει πολυ καλο ειναι το ποσο εχουν δουλεψει το software,πλεον εχω αποφασισει οτι δεν αγοραζω παλι samsung λογω super amoled.....τεχνολογικα ειναι πισω.Ο σχεδιασμος στο μπροστα μερος με εχει κουρασει προσωπικα.

 

+Software

- οθονη

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δε θα έχει χτυπητα αρνητικά όπως και το 2 και θα παραμένει απο τις καλύτερες υλοποιήσεις. Τα υπόλοιπα να το δούμε από κοντά και τα δήθεν παράπονα για το 2 είναι εκ του πονηρού. Πως να το κάνουμε το 2 και πολύ καλό είναι και στην τσέπη το βάζεις και ξεκούραστα κάνεις τη δουλειά σου. Το μόνο που μπορεί να πει κάποιος είναι δε με βολεύει το μέγεθος του που βέβαια είναι πολύ αρμονικοτερο με κάποια άλλα λιγότερων ιντσών τηλέφωνα.

 

Μην επιμενεις,το 2 ειναι τεραστιο,θελει ειδικη θηκη μεταφορας,δε χωραει σε τσεπες,εχει χαλια καμερα και το πενακι ειναι μονο για να πουλας μουρη.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι στατιστικές δείχνουν ότι το iPhone και το iPad χρησιμοποιούνται μακράν περισσότερο από τις επιχειρήσεις, και για λόγους ασφαλείας. Γι αυτό άλλωστε έγινε η αναφορά και προσθήκη του Knox.

 

Αγαπητέ μου οι πολυεθνικές έχουν πολύ μικρές απαιτήσεις απο τα smartphones. Είναι γνωστά αυτά απο τον καιρό των πρώτων ΒΒ.

Ξέρω στελέχη που είχαν το εταιρικό ΒΒ και παράλληλα κάποιο άλλο smartphone για να κάνουν όσα δεν μπορούσε εκείνο.

Δουλεύω και γνωρίζω το iOS αρκετά καλά. Το προτιμώ μάλιστα σαν λειτουργικό. Όμως δεν διαθετει τις δυνατότητες που υπάρχουν στα android smart phones. Δεν εννοώ οτι δεν μπορεί να τις έχει. Το έχει αποδειξει αυτο η dev team της Cydia άλλωστε.

 

Για παράδειγμα ο χρήστης ενος κορυφαίου android έχει την δυνατότητα να το προσαρμόσει στα γούστα του ανάλογα με την χρηση που επιθυμεί. Μπορεί να του δώσει επαγγελματικό προφίλ, social κλπ.

Το iOS είναι τυποποιημένο και προσαρμοσμένο σ ενα γενικό προφίλ με γνώμονα το μεγαλυτερο ποσοστό χρηστών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και εγώ την γνώμη μου.

Το ΝΟΤΕ 3 συνεχίζει να πιέζει την κατηγορία προς τα πάνω χωρίς να αφήνει σοβαρά περιθώρια σε κανέναν.

Στο λογισμικό νομίζω φαίνεται πως οι δυνατοί κατασκευαστές δεν προκαλούν, ίσα ίσα απέχουν. Στο υλικό το ΝΟΤΕ 3 είναι στην κορυφή, που όμως έχει χώρο και για άλλους, Φαίνεται πως αφήνει στην κάμερα περιθώρια να λάμψει κάποιος άλλος. Ίσως και λίγο εκ του ασφαλούς, για την ώρα είναι στο απυρόβλητο με το "επαγγελματικό" ΝΟΤΕ 3 και την άνω του μετρίου κάμερα του. Θα έχει χρόνο να απαντήσει στο σ5 με ois και ότι άλλο είναι της μόδας μέχρι τότε.

Όσο πιο περιληπτικά μπορούσα γιατί νυστάζω :-)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δε θα έχει χτυπητα αρνητικά όπως και το 2 και θα παραμένει απο τις καλύτερες υλοποιήσεις. Τα υπόλοιπα να το δούμε από κοντά και τα δήθεν παράπονα για το 2 είναι εκ του πονηρού. Πως να το κάνουμε το 2 και πολύ καλό είναι και στην τσέπη το βάζεις και ξεκούραστα κάνεις τη δουλειά σου. Το μόνο που μπορεί να πει κάποιος είναι δε με βολεύει το μέγεθος του που βέβαια είναι πολύ αρμονικοτερο με κάποια άλλα λιγότερων ιντσών τηλέφωνα.

 

Ενω αν εγραφε nokia θα ηταν ενα αδιαφορο σχεδιαστικα τουβλο φτιαγμενο απο φθηνα πλαστικα με μετρια μπλα μπλα μπλα και αδικαιολογητη τιμη που αν εκανε 250 ευρω το πολυ θα αξιζε τα λεφτα του...

Εμενα μου φαινεται δυνατο μεν αδιαφορο δε. Και το πισω ψευτοδερματινο καπακι με τις ψευτικες και καλα ραφες αποστευτο κιτσαριο. Η αντιστοιχη phaντοφλα της sony ειναι πολυ πιο ομορφη και το "παλιο" note 2 καλυτερο value for money και αν και το πισω καπακι δεν δειχνει στιβαρο ειναι τουλαχιστον πλαστικο, οχι πλαστικο με πλαστικες ραφες.:p

Link to comment
Share on other sites

Κινητάρα, δεν υπάρχει λέμε! Έχω ξεκινήσει ήδη την απαιτούμενη συγκέντρωση χρημάτων.

Τον Δεκέμβριο θα έχει και μια καλή ρούλα - ρούλα - προσφορούλα (όπως συνηθίζει και ο προσφιλής Ζουγανέλης στις τελευταίες διαφημίσεις) και θα το τσιμπήσομεν.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ της συντακτικης ομαδας να μην εχει κατι να πει αρνητικο.

Στο αιφον οταν βγαινει ενα νεο κινητο με καλυτερες επιδοσεις πεφτει κραξιμο οτι δεν υπαρχει λογος να πας απο το 4 στο 4ς ή απο το 4ς στο5 κτλ μιας και δεν παιρνεις κατι σπουδαιο απο αυτο που ηδη εχεις.

Αισθητικα μηδεν ως κλασικη σαμσουνγκ αλλα ουτε σχολιο εδω.

Περιεργα πραγματα!

 

Καταρχήν πριν 3 χρόνια δεν φανταζόμουν ότι θα υποστήριζαππότε τη Samsung στον τομέα συσκευών τηλεφωνίας. Όταν όμως γίνεται μια πολύ καλή δουλειά γιατί να μην αναγνωρίζεται; από ποτέ είναι παράξενη η καλό προαιρετη κριτική;

Δεν διάβασα κάπου για προβλήματα συσκευής γιατί δεν κυκλοφόρησε ούτε για το αν αξίζει απότο 2 να ππας στο 3 αυτό που διάβασα ήταν μια ομοφωνία ως προς την αναβάθμιση που έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το note2. Εξαιρετικό λογισμικό, εξαιρετική υλοποίηση, σίγουρα όχι εύχρηστο για ανθρώπους με μικρά έως κανονικά χέρια.

2 όμως ήταν τα σοβαρά του ελαττώματα.

1. Δεν ήταν full hd.

2. Δε βγαίνει dual sim.

Το note3 είναι fullhd

και μάλιστα με usb3 και 3 γιγα μνήμη γίνεται desktop replacement άνετα!!!

 

Αν βγει και dual sim το παίρνεις και ξενοιαζεις!!!

Ούτε pc δε χρειάζεσαι μετά, μόνο μόνιτορ πληκτρολόγιο, ποντίκι, εξ. σκληρό.

 

Ευπρόσδεκτες βέβαια και οι εξαιρετικές βελτιώσεις του s-pen, που φαντάζομαι μπορούν να γίνουν map σε mouse button!!

Edited by kfyros
Link to comment
Share on other sites

Ενω αν ήταν wp θα ηταν ενα αδιαφορο σχεδιαστικα τουβλο φτιαγμενο απο φθηνα πλαστικα με μετρια μπλα μπλα μπλα και αδικαιολογητη τιμη που αν εκανε 250 ευρω το πολυ θα αξιζε τα λεφτα του...

Εμενα μου φαινεται δυνατο μεν αδιαφορο δε. Και το πισω ψευτοδερματινο καπακι με τις ψευτικες και καλα ραφες αποστευτο κιτσαριο. Η αντιστοιχη phaντοφλα της sony ειναι πολυ πιο ομορφη και το "παλιο" note 2 καλυτερο value for money και αν και το πισω καπακι δεν δειχνει στιβαρο ειναι τουλαχιστον πλαστικο, οχι πλαστικο με πλαστικες ραφες.:p

 

Fixed. :!:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω επεξεργαστεί ποτέ note,δεν σκοπεύω να αγοράσω,δεν είναι για τις δικές μου ανάγκες.

Απορώ όμως με αυτούς που έχουν το μηλοτηλέφωνο γιατί το 95% να έχουν τόσο αρνητική άποψη και ντε και καλά να έχει κάποιο πρόβλημα.Όταν βγει το 5c τι θα λέτε για το πλαστικό;Εάν πιθανόν βγάλει η apple phablet τι θα λέτε πάλι;Είστε εκείνοι που πιστεύετε ότι ένα note δεν χωράει σε ένα χέρι αλλά το ipad mini με άνεση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...