Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όταν κάνεις φορητότητα η ΝΕΑ κάρτα στο ΝΕΟ δίκτυο που πας είναι δωρεάν. Αν την χάσεις και την ξαναβγάλεις για το ίδιο δίκτυο κοστίζει 5€ (παλιά 12€). Αν είναι ελλατωματική και καεί νορίς πχ στο τρίμηνο ίσως υπάρχει εγγύηση (παλιά υπήρχε για 3 μηνες).

 

Τίποτα άλλο δεν ισχύει.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αν την χάσεις και την ξαναβγάλεις για το ίδιο δίκτυο κοστίζει 5€ (παλιά 12€). Αν είναι ελλατωματική και καεί νορίς πχ στο τρίμηνο ίσως υπάρχει εγγύηση (παλιά υπήρχε για 3 μηνες).

 

Τίποτα άλλο δεν ισχύει.

 

μέσα σε 2 βδομάδες την άλλαξα τσάμπα. δεν μου είπαν για εγγύηση τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν πρεπει να δωσω πανω απο 5 ευρω..

και αν επιμενει? να αρχισουμε τα ετσι τα αλλιως οχι αυτο εκει το αλλο μα ετσι...

ας ελπιζω να μην ζητησει πανω απο 5 ευρω..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

αρα δεν πρεπει να δωσω πανω απο 5 ευρω..

και αν επιμενει? να αρχισουμε τα ετσι τα αλλιως οχι αυτο εκει το αλλο μα ετσι...

ας ελπιζω να μην ζητησει πανω απο 5 ευρω..

 

Ο τιμοκατάλογος της Q στην σελίδα http://www.wind.com.gr/gr/q/about-q/timokatalogos/

γράφει : ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΡΤΑΣ SIM ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΓΓΥΗΣΗΣ 3 ΜΗΝΩΝ 4,99 ευρώ .

Link to comment
Share on other sites

όταν κάνεις φορητότητα η ΝΕΑ κάρτα στο ΝΕΟ δίκτυο που πας είναι δωρεάν. Αν την χάσεις και την ξαναβγάλεις για το ίδιο δίκτυο κοστίζει 5€ (παλιά 12€). Αν είναι ελλατωματική και καεί νορίς πχ στο τρίμηνο ίσως υπάρχει εγγύηση (παλιά υπήρχε για 3 μηνες).

 

Τίποτα άλλο δεν ισχύει.

 

Πήγα σήμερα πήρα μια Q δωρεαν. Εκανε όμως λάθος ο υπάλληλος και μου έδωσε νάνο σιμ για Iphone5 ενώ εγω ήθελα για Iphone4. Μου την άλλαξε αμέσως πάλι δωρεαν.

Τα τελευταία χρόνια δεν έχω πληρώσει για κάρτα σε καμια εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις για αλλαγή SIM :X

 

Πήγα vodafone Αγγλίας και ο τυπάς μου άλλαξε 2! SIM [καινούργιες μέσα από το κουτί τους] μόνο και μόνο για να δούμε γιατί δεν λειτουργεί το 3G :blink:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πληρώσει ποτέ την αλλαγή της κάρτας σιμ, ούτε σε Q ούτε σε Wind, ακόμη και μετά την πάροδο των τριών μηνών που υποτίθεται ότι υπάρχει εγγύηση!

 

Με τι αφορμή ζήτησες νέα κάρτα?? :confused: κανονικά όταν εσύ ζητάς αλλαγή κάρτας πρέπει να πληρώσεις.

 

Η κάρτα έχει κόστος. Καποιες φορές για διπλωματικούς λόγους το κόστος το αναλαμβάνει το κατάστημα που σε εξυπηρετεί (αποφασίζει να μην πληρώσεις). Κάποιες φορές το κάνουν για κάρτες που δημιουργούν πρόβλημα στο τηλέφωνο (κακή συνεργασία), Επίσης όταν χαλάει (και ενώ δεν υπάρχει εγγύηση) μπορεί αν κλαφτείς να σου δώσουν δωρεάν κάρτα..

 

Εγώ μια φορά που έχασα κάρτα sin (με το τηλέφωνο μαζί) η αντικαταστάτρια κάρτα μου στοίχισε 5€ σε Q (νοέ 2012).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ οι κάρτες SIM για τις εταιρίες κοστίζουν λιγότερο από 0.3€
Link to comment
Share on other sites

Για διάφορους λόγους. Πριν τρείς βδομάδες είχα μιά που την είχα κόψει σε micro-sim και ζήτησα να την αντικαταστήσουν με κανονική γιατί το Ρ1 δε δέχεται micro με αντάπτορα.

Το P1 το πήρες από αυτούς? (wind) Γιατί αυτό μάλλον το εξηγεί αν είναι έτσι. Θέλω να πώ σε εξυπηρέτησαν δείχνει.. Αν πας στο ξεκάρφωτο σε μια wind και πείς θέλω αντικατάσταση κάρτας δεν νομίζω να το κανουν δωρεάν. Τι να πώ. Τυχερός μαλλον είσαι.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

νταξει για 5 ευρω δε θα γινουμε κ γυφτοι.αλλα θα μπορουσαν πχ σε πελατες καλους κ τοπικους να το κανουν δωρεαν..εγω αυριο μαλλον θα παω να ζητησω να μου βγαλουν Micro

 

πηγα σημερα να ζητησω Micro αλλα μου ειπαν οτι η Q δε βγαζει πλεον..οτι ναναι

 

edit 2 μολις εκλεισα το κινητο με την εξυπηρετηση της Q και δεν υποστηριζουν microsim

 

ισχυει κατι τετοιο ρε παιδια?

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

νταξει για 5 ευρω δε θα γινουμε κ γυφτοι.αλλα θα μπορουσαν πχ σε πελατες καλους κ τοπικους να το κανουν δωρεαν..εγω αυριο μαλλον θα παω να ζητησω να μου βγαλουν Micro

 

πηγα σημερα να ζητησω Micro αλλα μου ειπαν οτι η Q δε βγαζει πλεον..οτι ναναι

 

edit 2 μολις εκλεισα το κινητο με την εξυπηρετηση της Q και δεν υποστηριζουν microsim

 

ισχυει κατι τετοιο ρε παιδια?

 

Ναί. Αν θυμάμαι καλά κι άλλοι ήθελαν micro sim της Q και απλά έκοβαν τη δική τους mini sim.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναί. Αν θυμάμαι καλά κι άλλοι ήθελαν micro sim της Q και απλά έκοβαν τη δική τους mini sim.

Μονο το iphone δεν είναι που θέλει αυτή την κάρτα. Και εκεί την δικιά του κάρτα το έκαναν να παίρνει.. (μην τυχών και δοκιμάσεις να φύγεις, τσ τσ τσ :mad:). Μη βρίζετε την Q, να βρίζεται πρώτα την apple με τον ψευδο-ελιτισμό που θέλει να περνάει που όλα θέλει να τα έχει διαφορετικά. Προσωπικά βλέπω την apple να κάνει ότι μπορεί για να με εκνευρίσει να μην την επιλέξω ποτέ.. :ninja:

 

Φτιάξ'την μονος σου θα έλεγα όπως

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ναί. Αν θυμάμαι καλά κι άλλοι ήθελαν micro sim της Q και απλά έκοβαν τη δική τους mini sim.

 

Δεν ξέρω τις διαφορές αλλά χτες μου έκοψαν 2 κανονικές καρτες για iphone 4 kai 5

Link to comment
Share on other sites

η νανο ειναι πολυ μικροτερη..βασικα νομιζω οτι το τσιπακι ειναι το ιδιο σε ολες,απλα το πλαστικο σχεδον δεν υπαρχει στη νανο
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Μονο το iphone δεν είναι που θέλει αυτή την κάρτα. Και εκεί την δικιά του κάρτα το έκαναν να παίρνει.. (μην τυχών και δοκιμάσεις να φύγεις, τσ τσ τσ :mad:). Μη βρίζετε την Q, να βρίζεται πρώτα την apple με τον ψευδο-ελιτισμό που θέλει να περνάει που όλα θέλει να τα έχει διαφορετικά. Προσωπικά βλέπω την apple να κάνει ότι μπορεί για να με εκνευρίσει να μην την επιλέξω ποτέ.. :ninja:

 

Φτιάξ'την μονος σου θα έλεγα όπως

 

Αν θυμάμαι καλά, το iphone ξεκίνησε τις micro sim, αλλά ακολουθούν και άλλοι κατασκευαστές, όπως στα WP, στα Nokia που έχω δει.

 

Δεν ξέρω τις διαφορές αλλά χτες μου έκοψαν 2 κανονικές καρτες για iphone 4 kai 5

 

Αυτό ακριβώς εννοούμε. :) Οι άλλοι πάροχοι έχουν αυτό το μέγεθος των καρτών, χωρίς να χρειαστεί να κοπεί κάποια μεγαλύτερη. Οι κάρτες που παίρνουν τα περισσότερα χρόνια οι συσκευές μέχρι τώρα, είναι οι mini sims. Οι micro sims είναι αυτές που μπαίνουν στο iphone και στα Nokia WP ( δεν ξέρω αν και άλλες εταιρείες υιοθετούν το συγκεκριμένο πρότυπο.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

πλεον εχουν αρκετα...το sgs3 το nexus Που θελω εγω και αλλα..και φανταζομαι ετσι θα γινει απο εδω κ περα..

 

βρηκα αυτον τον οδηγο που πιστευω ειναι οτι καλυτερο κ ξεμπερδευω σε 5 λεπτα

 

http://www.macuse.net/showthread.php/1228-Printable-Nano-SIM-and-Micro-SIM-Cutting-Guide

 

 

απλα ηθελα καινουρια καρτουλα,ετσι για το ****το!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έκανα για το Nexus 4 μου το έκαναν δωρεάν απλά πλήρωσα τον adaptora που ήθελα σε κανονική SIM 3 ευρώ άμα θυμάμαι καλά :worry:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κόψει η Q της προσφορές που έδινε για την ανανέωση χρόνου (2πλασσιασμός ή 90' προς όλους) ή σε εμένα τυχαίνει μόνο; Έχω πάνω από μήνα να πάρω sms, ενώ πριν έπερνα κάθε εβδομάδα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κόψει η Q της προσφορές που έδινε για την ανανέωση χρόνου (2πλασσιασμός ή 90' προς όλους) ή σε εμένα τυχαίνει μόνο; Έχω πάνω από μήνα να πάρω sms, ενώ πριν έπερνα κάθε εβδομάδα.

και σε μενα εχουν ελλατωθεί,αλλά πιστεύω οτι τα ελλατώνουν αν δουν οτι έχεις ενεργοποιημένα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα εχουν ελλατωθεί,αλλά πιστεύω οτι τα ελλατώνουν αν δουν οτι έχεις ενεργοποιημένα πακέτα.

Πάντα είχα ενεργοποιημένα πακέτα, αλλά είχα μήνυμα κάθε εβδομάδα. Ίσως αποφάσισαν να τα κόψουν σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Τι διπλασιάζει αυτό ρε παιδιά;

"MEΓAΛO ΔΩPO AΠO THN Q! MONO ΓIA ΣENA ΔIΠΛAΣIOΣ XPONOΣ OMIΛIAΣ ΣTHN EΠOMENH ANANEΩΣH ME 5€! IΣXYEI ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 3 HMEPEΣ"

Το χρόνο ομιλίας προς q που δίνουν με την ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Τι διπλασιάζει αυτό ρε παιδιά;

"MEΓAΛO ΔΩPO AΠO THN Q! MONO ΓIA ΣENA ΔIΠΛAΣIOΣ XPONOΣ OMIΛIAΣ ΣTHN EΠOMENH ANANEΩΣH ME 5€! IΣXYEI ΓIA TIΣ EΠOMENEΣ 3 HMEPEΣ"

Το χρόνο ομιλίας προς q που δίνουν με την ανανέωση;

 

τελευταια φορά που μου ηρθε αυτο το μηνυμα (για τα 5 ευρω), εβαλα 10 ευρω και πηρα γυρω στα 17 (με την αφαιρεση φορου)

Link to comment
Share on other sites

σε μενα δεν εχουν μειωθει οι προσοφρες, σπανια επαιρνα, σπανια παιρνω και τωρα :lol:

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα σημερα ηρθε μυνημα για δωρεαν 60΄προς σταθερα κ κινητα μεχρι τις 14/2!!Εκανα μια κληση και αφαιρεθηκαν απο το δωρεαν πακετο.Θελω να πω μηπως διαλεγουν πελατες η κατα τυχη κανουν προσφορες!Διαβαζω εδω μεσα για διαφορετικες προσφορες μεσα στην ημερα η αντε με διαφορα 2-3 μερες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...