Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειχα ποτε προβλημα αν και μενω επαρχια :)

Περιμενω δεματακι απο κινα και το βρηκα να εχει ερθει στις 6μμ το Σαββατο στο ΚΔ, για να δουμε θα ενημερωσω οταν παραλαβω, πιστευω οτι δεν θα αργησω λογικα.

 

Τελικα αψογα τα ΕΛΤΑ, παρελαβα σημερα και στην Ευβοια παρακαλω ;)

Δεν ξερω αλλα κανα χρονο τωρα ολα πανε σφαιρα αν και η Ελλαδα παει προς το αντιστροφο :(

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολήσε με τέτοιους υπαλλήλους. Πήγαινε τις ώρες που ναι άλλοι. Έχω τραβήξει πολλά τέτοια στα ΕΛΤΑ

 

Δυστυχως ειναι παντα εκει ο ηλιθιος , μονο σημερα ελειπε.

Σημερα πηγα στο ταχυδρομειο , και πηγα κατευθειαν στον διευθυντη να του πω τι συμβαινει με τον υπαλληλο που μου κανει τα προβληματα.

Αυτος μου ειπε οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα και μαλιστα μου συνεστησε να πιανω το χαρτι με συρραπτικο αντι για κολλα που βαζω για καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Βάζε και την κόλλα σου γιατί μόνο με το συρραπτικό υπάρχει περίπτωση να σχιστεί στη μεταφορά το χαρτάκι.

Έτσι θα προβλεπομενος στον διευθυντή και σίγουρος ότι δεν θα χαθεί το χαρτάκι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για παραγγελία από Αγγλία και tracking number της μορφής ΜΗΙ-00-00000000 μήπως ξέρει κανείς σε ποιο site αναζητούμε το δέμα?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ειναι παντα εκει ο ηλιθιος , μονο σημερα ελειπε.

Σημερα πηγα στο ταχυδρομειο , και πηγα κατευθειαν στον διευθυντη να του πω τι συμβαινει με τον υπαλληλο που μου κανει τα προβληματα.

Αυτος μου ειπε οτι δεν υπαρχει καποιο προβλημα και μαλιστα μου συνεστησε να πιανω το χαρτι με συρραπτικο αντι για κολλα που βαζω για καλυτερα.

 

Ειδες που σου λεω , κανουν κατι τετοιες μαγκιες οι υπαλληλοι , εγω παω συνεχεια στον διευθυντη και τωρα οποτε μπαινω μεσα στο ταχυδρομείο μονο καφε που δεν με κερνανε ....

 

Παντως ενα περιεγο πραγμα να ειναι οι διευθυντές στα ταχυδρομεια τοσο ενταξει και οι υπαλληλοι να ειναι τοσο δυσκίνητοι σε ολα !!!

Link to comment
Share on other sites

Και μένα οι παραγγελίες μου και από Αμερική και απο Κίνα μεριά πάνε έρχονται πολύ γρήγορα τον τελευταίο χρόνο. Υπερβολικά γρήγορα συγκριτικά με τα παλιότερα δεδομένα.

 

Ίσως φταίει ο μειωμένος όγκος παραγγελιών λόγω κρίσης κλπ τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει Mobile εφαρμογή των ΕΛΤΑ? (κυρίως για εντοπισμό αντικειμένου)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Εδώ καλά καλά δεν παίζει η ιστοσελίδα τους συνήθως.

Το TrackChecker παντως κανει μια χαρα τη δουλεια με τους servers των ελτα

Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει με τα ελτα κουριερ?

Πηρα κινητο απ το μινιντιλ και το στειλαμ με σινγκαπουρ ποστ. Τεσταρω το σιτε των ελτα και δε με.βγαζει αποτελεσματα με το τρακιν ναμπερ.

Σημερα ειπα να δολιμασω τα ελτα κουριερ! Και με βγαζει οτι στις 18/7 dispatched to overseas (country GR), το ιδιο ακριβως με το σινγκποστ.

 

Τελικα με τι θα ερθει σπιτι μου? Υπαρχει περιπτωση να πληρωσω τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

το έβαλα και απλά μου δείχνει πότε έφυγε από την χώρα. ενώ στο site των ΕΛΤΑ μου δίνει παραπάνω πληροφορίες

Ψάξε τις ρυθμισεις. Modify track, postal services δεξιά, κι επιλέγεις το ELTA (gr) και δείχνει ότι δείχνουν τα ελτα πχ

Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει με τα ελτα κουριερ?

Πηρα κινητο απ το μινιντιλ και το στειλαμ με σινγκαπουρ ποστ. Τεσταρω το σιτε των ελτα και δε με.βγαζει αποτελεσματα με το τρακιν ναμπερ.

Σημερα ειπα να δολιμασω τα ελτα κουριερ! Και με βγαζει οτι στις 18/7 dispatched to overseas (country GR), το ιδιο ακριβως με το σινγκποστ.

 

Τελικα με τι θα ερθει σπιτι μου? Υπαρχει περιπτωση να πληρωσω τελωνειο?

Ηρέμησε. Το tracking των ελτα κούριερ είναι διεθνές και σου δείχνει όλα τα διεθνή tracking. Υπολόγισε θα σου ρθει 2-3 βδομάδες πάνω κάτω απ την αναχώριση (dispatch). Και δεν πληρώνεις τελωνείο βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Παντως ενα περιεγο πραγμα να ειναι οι διευθυντές στα ταχυδρομεια τοσο ενταξει και οι υπαλληλοι να ειναι τοσο δυσκίνητοι σε ολα !!!

 

:cool: - και ποσο ευκολα καρφωνουν τον ταχυδρομο ε ? με το να σου λενε με την μια κανε αναφορα στον διευθυντη

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έστειλα προχθές ένα φάκελο συστημένο προς Αγγλία...

πήρα το tracking,το οποίο ήταν πάνω στην απόδειξη που μου έδωσαν στα ΕΛΤΑ...βάζοντας όμως να δω στο site,μου δείχνει ότι είναι λέει στα ΚΔ Αθηνών και αποστολή (???)

από'κει και πέρα,πως βλέπουμε αν και πότε έφτασε/θα φτάσει επάνω?

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έστειλα προχθές ένα φάκελο συστημένο προς Αγγλία...

πήρα το tracking,το οποίο ήταν πάνω στην απόδειξη που μου έδωσαν στα ΕΛΤΑ...βάζοντας όμως να δω στο site,μου δείχνει ότι είναι λέει στα ΚΔ Αθηνών και αποστολή (???)

από'κει και πέρα,πως βλέπουμε αν και πότε έφτασε/θα φτάσει επάνω?

Το βάζεις στο tracking του ταχυδρομείου της αγγλίας (http://www.royalmail.com/track-trace)

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός σύστασης της μορφής LK*********US θεωρείται ως απλή μέθοδος αποστολής? Είχα κάνει μία παραγγελία αξίας γύρω στα 45 ευρώ και βρήκα το δέμα κάτω μαζί με τα υπόλοιπα γράμματα.

Και το θέμα είναι ότι περιμένω μία ακόμα παραγγελία αξίας 150 ευρώ όπου μου έχει δοθεί αριθμός σύστασης ίδιας μορφής.

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός σύστασης της μορφής LK*********US θεωρείται ως απλή μέθοδος αποστολής? Είχα κάνει μία παραγγελία αξίας γύρω στα 45 ευρώ και βρήκα το δέμα κάτω μαζί με τα υπόλοιπα γράμματα.

Και το θέμα είναι ότι περιμένω μία ακόμα παραγγελία αξίας 150 ευρώ όπου μου έχει δοθεί αριθμός σύστασης ίδιας μορφής.

ειναι συστημένο και θα πρεπε να το παραλάβεις υπογράφοντας. ΑΛλά στην ελλάδα ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει από Αγγλία και μου το έστειλαν με interlink express, που μετά το δίνει στην dpd group.

Εδώ στην Ελλάδα ποια εταιρία συνεργάζεται για να μου φέρουν το δέμα?

 

Πρώτη φορά που τυχαίνει και μου στέλνουν με αυτές τις εταιρίες και δεν ξέρω τι γίνεται..

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις στο tracking του ταχυδρομείου της αγγλίας (http://www.royalmail.com/track-trace)

δεν βγάζει τίποτα με το tracking που βάζω...μου λέει "please come back later, Information on your Royal Mail Signed For™ item is not yet available."

λογικά πρέπει να έχει φτάσει...το έστειλα Δευτέρα πρωί!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

δεν βγάζει τίποτα με το tracking που βάζω...μου λέει "please come back later, Information on your Royal Mail Signed For™ item is not yet available."

λογικά πρέπει να έχει φτάσει...το έστειλα Δευτέρα πρωί!

Θα χει φτάσει αλλά δεν έχει ανοιχθεί ακόμη ο σάκος. Επό βδομάδα θα φανεί στο τρακινγκ της αγγλίας

Link to comment
Share on other sites

Θα χει φτάσει αλλά δεν έχει ανοιχθεί ακόμη ο σάκος. Επό βδομάδα θα φανεί στο τρακινγκ της αγγλίας

οπότε ο Αγγλος θα το παραλάβει από βδομάδα??

άντε να δούμε..γιατί είναι επιστροφή προιόντος και με το που παραλάβει,πρέπει να μου επιστρέψει χρήματα...γι'αυτό και αγχωνομαι κάπως!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

ειναι συστημένο και θα πρεπε να το παραλάβεις υπογράφοντας. ΑΛλά στην ελλάδα ..

 

Πήρα τηλέφωνο να το ελέγξουν, ξεκινάω να πω τον αριθμό με το που ακούει LK μου λέει αυτό δεν είναι συστημένο/registered και ότι έρχεται ως απλό!

Θα βάλω και τους πωλητές να ψαχτούν. Δεν είναι δυνατόν να δίνουμε τόσα χρήματα και να μας έρχονται ως απλά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει ένα κινητό από Κίνα και πιθανότατα να μου έρθει στα μέσα Αυγούστου που θα λείπω διακοπές.

Πόσες μέρες θα μείνει στο ταχυδρομείο το δέμα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω παραγγείλει ένα κινητό από Κίνα και πιθανότατα να μου έρθει στα μέσα Αυγούστου που θα λείπω διακοπές.

Πόσες μέρες θα μείνει στο ταχυδρομείο το δέμα;

Τυπικά κάθονται 15 μέρες. Αλλά μπορεις να πας να τους ζητήσεις να το κρατήσουν μέχρι να γυρίσεις, ή να τους πάρεις τηλέφωνο όταν φτάσει, να το χουν υπόψιν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...