Jump to content

Cyta : Η νέα εταιρία τηλεπικοινωνιών στοv τόπο μας


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες τους χαιρετίσματα ότι εσύ έκανες συμβόλαιο με τη Cyta και όχι με τον ΟΤΕ και ότι ο νόμος ορίζει ότι η φορητότητα διαρκεί 3 ημέρες από 1/5. Αντε πια με τους ερασιτέχνες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πες τους χαιρετίσματα ότι εσύ έκανες συμβόλαιο με τη Cyta και όχι με τον ΟΤΕ και ότι ο νόμος ορίζει ότι η φορητότητα διαρκεί 3 ημέρες από 1/5. Αντε πια με τους ερασιτέχνες.

 

Το θεμα ειναι οτι και να κανω καβγα,πρωτον δεν θα με βγαλει πουθενα αφου ο ενας θα ριχνει τις ευθυνες στον αλλον οπως παντα και ξερω οτι δενα θα βρω και το δικιο μου..μια ζωη το ιδιο θυμαμαι να γινεται με τον οτε.δεν ξερω αν οντως ισχυει η απλα ειναι μια καραμελα που χρησιμοποιουν οι εταιριες για να αποποιηθουν των ευθυνων τους.οπως και να χει σκεφτομαι οτι κοντος ψαλμος,σε 6 μερες θα ξερω.η θα το χουν βαλει η παω προς αλλη εταιρια.

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δίκιο σου μπορεί να μην το βρεις ποτέ, αλλά κάποια στιγμή πρέπει κάποιος να πληρώσει. Αν όλοι αντιδρούσανε έτσι όπως σου λέω, θα τρώγανε μερικά ωραιότατα πρόστιμα και ή θα κλείνανε ή θα συμμορφώνονταν.
Link to comment
Share on other sites

Πες τους χαιρετίσματα ότι εσύ έκανες συμβόλαιο με τη Cyta και όχι με τον ΟΤΕ και ότι ο νόμος ορίζει ότι η φορητότητα διαρκεί 3 ημέρες από 1/5. Αντε πια με τους ερασιτέχνες.

3 μέρες είναι στην κινητή.Στην σταθερή είναι 12 εργάσιμες και δυστυχώς όλες τις φορητότητες τις κάνει ο ΟΤΕ άσχετα σε ποια εταιρία είσαι και ξέρω πολύ καλά οτι ο ΟΤΕ παίζει παιχνιδάκια και κάνει την ζωή των εναλλακτικών δύσκολη και σε αυτόν τον τομέα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες είναι στην κινητή.Στην σταθερή είναι 12 εργάσιμες και δυστυχώς όλες τις φορητότητες τις κάνει ο ΟΤΕ άσχετα σε ποια εταιρία είσαι και ξέρω πολύ καλά οτι ο ΟΤΕ παίζει παιχνιδάκια και κάνει την ζωή των εναλλακτικών δύσκολη και σε αυτόν τον τομέα.

 

Ναι αλλα στην κινητη οταν θες να πας πχ απο κοσμοτε σε βονταφον,η κοσμοτε δεν σε καθυστερει.στην προκειμενη περιπτωση γιατι το κανει?

Φιλε μου soublaki ειναι οτι χρειαζομαι το ιντερνετ αλλιως θα τους ειχα πει να ακυρωσω.σκεφτομαι μετα την επομενη εταιρια οτι θα καθυστερησει και μανα απο την αρχη

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 μέρες είναι στην κινητή.Στην σταθερή είναι 12 εργάσιμες και δυστυχώς όλες τις φορητότητες τις κάνει ο ΟΤΕ άσχετα σε ποια εταιρία είσαι και ξέρω πολύ καλά οτι ο ΟΤΕ παίζει παιχνιδάκια και κάνει την ζωή των εναλλακτικών δύσκολη και σε αυτόν τον τομέα.

Εγώ γιατί θυμάμαι ότι πήγε από 1η Μάη 3 μέρες και στη σταθερή;

Εμένα προσωπικά αν μου λέγανε φταίει ο ΟΤΕ θα τους το ζήταγα εγγράφως και θα τους έστελνα μια ωραία καταγγελία. Συμβόλαιο κύριοι δεν έκανα με τον ΟΤΕ αλλά με σας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα στην κινητη οταν θες να πας πχ απο κοσμοτε σε βονταφον,η κοσμοτε δεν σε καθυστερει.στην προκειμενη περιπτωση γιατι το κανει?

Φιλε μου soublaki ειναι οτι χρειαζομαι το ιντερνετ αλλιως θα τους ειχα πει να ακυρωσω.σκεφτομαι μετα την επομενη εταιρια οτι θα καθυστερησει και μανα απο την αρχη

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

Η cosmote δεν σε καθυστερεί γιατί η vodafone θα χρησιμοποιήσει το δικτυο της και την αλλαγή δεν θα την κάνει κάποιος τεχνικός της cosmote αλλά θα γίνει αυτόματα ενεργοποιώντας την sim στο δικτυο της. Στην σταθερή τηλεφωνία ΠΡΕΠΕΙ να πάει τεχνικός του ΟΤΕ να κουμπώσει την γραμμή από την μία εταιρία στην άλλη.Και εκεί πατάει ο ΟΤΕ και υπάρχουν αυτές οι καθυστερήσεις.Μετά θα πεις εσύ η κακιά cyta ή HOL κλπ δεν κάνουν καλά την δουλειά τους και θα γυρίσω στον ΟΤΕ που με ''προσέχει''. Λες η CYTA να μην θέλει να σε ενεργοποιήσει πιο νωρίς ωστε να αρχίσει και η τιμολόγηση πιο νωρίς και να πληρώνεται;;;;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Και εκεί πατάει ο ΟΤΕ και υπάρχουν αυτές οι καθυστερήσεις.Μετά θα πεις εσύ η κακιά cyta ή HOL κλπ δεν κάνουν καλά την δουλειά τους και θα γυρίσω στον ΟΤΕ που με ''προσέχει''. Λες η CYTA να μην θέλει να σε ενεργοποιήσει πιο νωρίς ωστε να αρχίσει και η τιμολόγηση πιο νωρίς και να πληρώνεται;;;;

 

ανήθικο κολπάκι του OTE ώστε να φέρνει πελάτες σε αυτόν...αντε, μπας και οι γερμανοι να αλλαξουν την πολιτικη αυτη..

Link to comment
Share on other sites

ανήθικο κολπάκι του OTE ώστε να φέρνει πελάτες σε αυτόν...αντε, μπας και οι γερμανοι να αλλαξουν την πολιτικη αυτη..

 

Οπότε και η CYTA δεν μπόρεσε να ασκήσει μεγαλύτερη επιρροή στον ΟΤΕ...

Οπότε σαν ένας από τους υπόλοιπους πάροχους! Ουσιαστικά την κρατάνε οι χαμηλές τιμές! Να δούμε ποιότητα όμως γιατί ήδη έχουν ξεκινήσει τα παράπονα.

 

Μπορεί να έχει χαμηλότερες τιμές επειδή δεν έχει καταστήματα (παραπάνω έξοδα) αλλά παράπονα σιγά σιγά Αθήνα μαζεύονται...

Ας ελπίσουμε να μην κλείσει όπως άλλες εταιρίες μόνο με call center και χαμηλές τιμές...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε και η CYTA δεν μπόρεσε να ασκήσει μεγαλύτερη επιρροή στον ΟΤΕ...

Οπότε σαν ένας από τους υπόλοιπους πάροχους! Ουσιαστικά την κρατάνε οι χαμηλές τιμές! Να δούμε ποιότητα όμως γιατί ήδη έχουν ξεκινήσει τα παράπονα.

 

Μπορεί να έχει χαμηλότερες τιμές επειδή δεν έχει καταστήματα (παραπάνω έξοδα) αλλά παράπονα σιγά σιγά Αθήνα μαζεύονται...

Ας ελπίσουμε να μην κλείσει όπως άλλες εταιρίες μόνο με call center και χαμηλές τιμές...

 

ηδη καταστηματα ανοιγουν σε πολλες περιοχες. ομως εγω πηγα cyta γιατι ηξερα πως ειχε ανοιχτες θυρες απο το αστικο κεντρο του ΟΤΕ που εξυπηρετουμαι. ισως να μην εχει ανοιχτες θυρες γι'αυτο να καθυστερει. ολες οι εταιριες το παθαινουν. για να μειωθουν τα παραπονα πρεπει να δημιουργηθει βαση η οποια να ενημερωνεται καθημερινα και να ξερουμε σε ποια περιοχη μπορουμε να εχουμε εντος των χρονικων οριων τηλεφωνο, και πρεπει να την υλοποιησει ο οτε γιατι αυτος την χειριζεται..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Η NetOne πώς γίνεται και σου έλεγε από την 1η μέρα θα ενεργοποιηθείτε τότε και δεν έπεφτε ποτέ έξω; Και μιλάμε πάντα για το όριο έτσι...Και στους άλλους όποτε το θυμηθούνε.
Link to comment
Share on other sites

Η NetOne πώς γίνεται και σου έλεγε από την 1η μέρα θα ενεργοποιηθείτε τότε και δεν έπεφτε ποτέ έξω; Και μιλάμε πάντα για το όριο έτσι...Και στους άλλους όποτε το θυμηθούνε.

 

επειδη ειχε λιγους συνδρομητες.. και εγω γι'αυτο πηγα cyta πριν ενα χρονο, γιατι λεω αφου δεν εχει πολλους θα εχει θυρες..;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχε λιγους συνδρομητες.. και εγω γι'αυτο πηγα cyta πριν ενα χρονο, γιατι λεω αφου δεν εχει πολλους θα εχει θυρες..;)
στην cyta

αν δεν υπάρχουν θύρες σε παίρνουν τηλέφωνο κ σε ενημερώνουν ότι σύνδεση θα καθυστερήσει λόγω έλειψης πορτών.δεν σου δίνουν ημερομηνία ενεργοποίησης.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

στην cyta

αν δεν υπάρχουν θύρες σε παίρνουν τηλέφωνο κ σε ενημερώνουν ότι σύνδεση θα καθυστερήσει λόγω έλειψης πορτών.δεν σου δίνουν ημερομηνία ενεργοποίησης.

 

σε ολες τι εταιριες αυτο γινεται... και η wind το ιδιο μου εκανε..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

σε ολες τι εταιριες αυτο γινεται... και η wind το ιδιο μου εκανε..

Επειδή έκαν 3 ενεργοποιήσεις στη NetOne και τις 3 φορές μου δώσανε την ημερομηνία που ορίζει η ΕΕΤΤ. Επιπλέον, όσους φίλους μου συνέστισα ενεργοποιήθηκαν την ημέρα που τους είπαν, χωρίς μα-μου-σου-του.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έκαν 3 ενεργοποιήσεις στη NetOne και τις 3 φορές μου δώσανε την ημερομηνία που ορίζει η ΕΕΤΤ. Επιπλέον, όσους φίλους μου συνέστισα ενεργοποιήθηκαν την ημέρα που τους είπαν, χωρίς μα-μου-σου-του.

η netone είχε μόνο 6000 συνδρομητές οπότε λογικό να μην έχεις ακούσει παράπονο από κάποιον ότι άργησε να ενεργοποιηθεί.θα ήταν πολύ λίγοι αυτοί.οι άλλες εταιρίες έχουν πάνω από 200.000 οπότε θα ακούσεις περισσότερες καθυστερήσεις.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

η netone είχε μόνο 6000 συνδρομητές οπότε λογικό να μην έχεις ακούσει παράπονο από κάποιον ότι άργησε να ενεργοποιηθεί.οι άλλες εταιρίες έχουν πάνω από 200.000 οπότε θα ακούσεις περισσότερες καθυστερήσεις.

Δεν ακούω περισσότερες καθυστερήσεις απλά. Δεν σου δίνουν καν ημερομηνία ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακούω περισσότερες καθυστερήσεις απλά. Δεν σου δίνουν καν ημερομηνία ενεργοποίησης.

 

Σου δινουν βρε!3-4 διαφορετικες ημερομηνιες και ελπιζεις να ισχυει η πιο κοντινη..αλλα γιατι παντα ισχυει η πιο μακρυνη?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σου δινουν βρε!3-4 διαφορετικες ημερομηνιες και ελπιζεις να ισχυει η πιο κοντινη..αλλα γιατι παντα ισχυει η πιο μακρυνη?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

Και γιατί αυτή η ημερομηνία να μην είναι αυτή που ορίζει ο νόμος;

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί αυτή η ημερομηνία να μην είναι αυτή που ορίζει ο νόμος;

Γιατί στην Ελλάδα ο ΟΤΕ και όχι μόνο, είναι υπεράνω του νόμου!

Επίσης, σχετικά με τα καταστήματα της cyta, έχει εννιά ιδιόκτητα σε οκτώ πόλεις και όλα τα υπόλοιπα cyta που βλέπουμε είναι απλώς συνεργάτες. Όχι franchise, όπως στη wind ή στη vodafone π.χ. αλλά απλώς καταστήματα που συνεργάζοται με την εταιρία. Γι' αυτό και συχνά βλέπουμε καταστήματα που πουλάνε ό,τι νά 'ναι και έχουν και cyta! Π.χ. ηλεκτρικές συσκευές και cyta, δορυφορικές κεραίες και cyta, αναλώσιμα για υπολογιστές και cyta..

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σχετικά με τα καταστήματα της cyta, έχει εννιά ιδιόκτητα σε οκτώ πόλεις και όλα τα υπόλοιπα cyta που βλέπουμε είναι απλώς συνεργάτες. Όχι franchise, όπως στη wind ή στη vodafone π.χ. αλλά απλώς καταστήματα που συνεργάζοται με την εταιρία. Γι' αυτό και συχνά βλέπουμε καταστήματα που πουλάνε ό,τι νά 'ναι και έχουν και cyta! Π.χ. ηλεκτρικές συσκευές και cyta, δορυφορικές κεραίες και cyta, αναλώσιμα για υπολογιστές και cyta..

 

Δηλαδή αυτά τα μαγαζιά-συνεργάτες το μόνο που κάνουν είναι να σου προσφέρουν τη δυνατότητα να συπληρώσεις μια αίτηση, φωτοτυπίες λογαριασμού-ταυτότητας και τα στέλνουν;;; Και σίγουρα παίρνουν την προμήθεια τους...

 

Θα ήταν καλό μπάσιμο της CYTA να είχε συνεργαστεί με κάποιο πάροχο κινητής...

Η συνεργασία HOL-VODAFONE είναι τραγική!!! Ακόμα και για επιστροφή χρημάτων σου ζητάνε να πας στα κεντρικά (αρχή Κηφισίας) ή τραπεζικό λογαιασμό. Και υπάρχουν τόσα καταστήματα VODAFONE

Η WIND-TELLAS τα έχει πάει πολύ καλύτερα... Έχει βελτιωθεί αρκετά η ποιότητα!

 

Μεγάλο λάθος της VODAFONE που δεν συνεργάστηκε εξ΄αρχής με CYTA όπως στην Κύπρο.

Έχει μείνει πίσω...

 

Μην κρυβόμαστε η επαφή με καταστήματα δεν συγκρίνεται με τίποτα με ένα call center. Γίνονται προσπάθειες αλλά δεν είμαστε ακόμα έτοιμοι σαν λαός...

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί αυτή η ημερομηνία να μην είναι αυτή που ορίζει ο νόμος;

 

γιατί ο ΟΤΕ δυστυχώς κάνει κουμάντο ακόμα,καθυστερεί έτσι ώστε να διαλέξεις τελικά τον οτε..

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο λάθος της VODAFONE που δεν συνεργάστηκε εξ΄αρχής με CYTA όπως στην Κύπρο. Έχει μείνει πίσω...

Το λάθος είναι ότι έχει επενδύσει τόσο πολύ στη HOL που αποδεικνύεται τελικά κουτσάλογο. Τόσα χρόνια μόνο προβλήματα ακούω και κακά οικονομικά αποτελέσματα. Πήγε να κάνει το deal με τη forthnet και τα χαλάσανε. Αν είχε γίνει εκείνο το deal θα είχε γίνει ένας τεράστιος πάροχος απέναντι στον ΟΤΕ και οι υπόλοιποι θα είχαν λίγες πιθανότητες. Τώρα η CYTA μπορεί να κάνει πράγματα, αλλά ακόμα είναι νωρίς για να δείξει. Το καλό στην περίπτωση της είναι ότι έχει την "πλάτη" από την Κύπρο, οπότε μπορεί να επιβιώσει ακόμα και να μη τραβάει για μια περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

To ότι έχει την πλάτη της Κύπρου δεν έχει να λέει κάτι. Νομίζω ότι η αγορά το πάει σε πολυ-υπηρεσίες που θα συνδυάζουν σταθερά κινητά-τηλεόραση κι εγώ δεν ξέρω τι, οπότε όποιος μέχει απ'εξω χάνει. Γι αυτό κι η forthnet επενδύει στη νόβα και το streaming. Για αυτό κι η wind βγάζει πακέτα με σταθερό και κινητό. Γι'αυτό κι ο ΟΤΕ "ακούγεται" ότι το πάει προς δορυφορική υπηρεσία τηλεόρασης. Όποιος έχει το πιο ολοκληρωμένο πακέτο, κερδίζει.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Η "πλάτη" από την Κύπρο είναι σχετική. Ο προϋπολογισμός της cyta (όπως και όλων των εν Κύπρω ημικρατικών οργανισμών) εγκρίνεται, δια νόμου, απο τη Βουλή των Αντιπροσώπων. Οπότε, είναι πιθανόν σε περίπτωση κακής πορείας της εν Ελλάδι θυγατρικής, να μην εγκριθεί κονδύλι-εκταμίευση ποσού για τη Cyta Ελλας.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...