Jump to content

Samsung Galaxy Note II (N7100)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i47.tinypic.com/2drdnk3.jpg

 

 

Τεχνικά χαρακτηριστικά

(by Villis[/member])

 

 

Πομποδέκτης & SAR

2G Δίκτυο: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G Δίκτυο: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

SAR: 0,17 W/kg (head)

 

Φυσικά χαρακτηριστικά

Διαστάσεις: 151.1 x 80.5 x 9.4 mm

Βάρος: 180 g

 

Οθόνη

Tεχνολογία: Super AMOLED HD οθόνη αφής

Χρώματα: 16 εκατομμύρια

Ανάλυση: 720 x 1280 pixels

Διαγώνιος: 5.5 ίντσες (140.9 mm)

Πυκνότητα εικονοστοιχείων: ~267 ppi

Προστατευτική επίστρωση: Corning Gorilla Glass 2

 

Ήχος & Βίντεο

Έξοδος 3.5mm

Ραδιοφωνικός δέκτης stereo FM με RDS

MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC player

Ακυρωτικά μικρόφωνα

TV-out (via MHL A/V link)

MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263 player

 

Εισαγωγή κειμένου

Πληκτρολόγιο αφής με πρόβλεψη κειμένου

Αναγνώριση γραφής (S-pen)

 

Αποθηκευτικός χώρος

Εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος: 16 GB (έχουν ανακοινωθεί ωστόσο κι εκδόσεις με 32/64 GB)

Κάρτα μνήμης: microSD, microSDHC & microSDXC μέχρι 64 GB

Cloud: Προσφορά με 50 GB δωρεάν στο Dropbox

Μνήμη Ram: 2 GB RAM

 

Δεδομένα & ασύρματη-ενσύρματη επικοινωνία

GPRS/EDGE/HSDPA (21 Mbps), HSUPA (5.76 Mbps)

WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot

microUSB (MHL) v2.0, USB Host support

Bluetooth v4.0 with A2DP, LE, EDR

NFC

 

Εντοπισμός θέσης

Δέκτης GPS (με δυνατότητα A-GPS) & Glonnass

 

Μπαταρία

Αφαιρούμενη μπαταρία

Χωρητικότητα: 3100 mAh, 11.78 Wh, 3.8 V

Τεχνολογία: Li-ion

 

Κάμερα

Βασική: 8 MP (3264x2448 pixels) με autofocus και LED flash

geo-tagging, touch to focus, εντοπισμός προσώπων και χαμόγελου, σταθεροποίηση εικόνας

Δυνατότητα βιντεοσκόπησης σε ανάλυση 1080p@30fps

Εμπρόσθια: 1.9 MP (1600x1200)

 

Λειτουργικό σύστημα

Android OS, v4.1.x (Jelly Bean) με το TouchWiz UI της Samsung

 

Επεξεργαστής

Exynos 4412 Quad Quad-core

Συχνότητα λειτουργίας: 1.6 GHz 1.6 GHz

Αρχιτεκτονική: Cortex-A9

GPU: ARM Mali-400MP

 

Αισθητήρες

Αισθητήρας εγγύτητας

Επιταχυνσιόμετρο

Γυροσκόπιο

Βαρόμετρο

Πυξίδα

 

Άλλα χαρακτηριστικά

S Pen (stylus) για εισαγωγή κειμένου με 1024 διαφορετικά σημεία πίεσης

Λειτουργία Air View για την προεπισκόπηση περιεχομένων φακέλων

 

Χρώματα

Titanium Gray

Marble White

 

 

Επίσημη Σελίδα

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aρχίσαμε. Αν και για πρώτη φορά κοιτάω με ενδιαφέρον το Note, πιστεύω πως οι φήμες θα οργιάζουν οπως με το S3 γιατί το Note έφτιαξε αγορά.
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Άπλα θαυμασιο . Ελπίζω να το παρω.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύει κανείς οτι δεν θα εχει τετραπυρινο επεξεργαστη και 2gb ram???

Τα παραπάνω για μένα πρέπει να είναι η βάση για το επόμενο τέρας(Note2)

Για οιοιδήποτε άλλο(Hardware/Software) είμαι σίγουρος για το καλύτερο από την mama samsung

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Να και η δικη μου προβλεψη. :D

 

5,3 inches super amoled plus (RGB 1280x800)

Exynos dual 5250 με mali 604 στα 32nm HKMG στα 1,7-2Ghz

2gb ram

8 inches thick με πιο rounded corners σαν του S3.

Καμερα 8mp

Μπαταρια 3100mA

Software του galaxy note + S3

 

Launch October

Edited by bphone
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν μπορουνε να βαλουμε μια οθονη 6 να γουσταρουμε:):)

παντως πιστευω θα τα σπαει.

αντε να δουμε!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να δω υλοποιημένα τα mockups από το S3 που δεν είχαν καθόλου πλαίσιο. All capacitive buttons όπως η έκδοση της ATT και μεγαλύτερη μπαταρία. Όλα τα άλλα θα έρθουν σαν φυσική εξέλιξη. Το ρημάδι είναι φοβερό. Ειδικά σαν σημειωματάριο τα σπάει. Γραφίδα και έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βγει τον οκτωβριο. Δεν εχω χαρει περισσοτερο κινητο σαν το note και.σιγουρα θα τα σταξω να παρω το note 2. Μα ειναι τοσο ευχρηστο... Απο αυτο γραφω τωρα σε landscape mode. Και με 240 dpi απολαυση σκετη. Φορτωνει τις σελιδες σαν να με στο desktop μου. Δεν επιστρεφεις σε μικροτερη οθονη αν μπεις σε αυτον το κοσμο. Απλα ολα τα υπολοιπα φαινονται μικρα.... Απορω πως το βλεπουν μερικοι σαν παντοφλα... Με το iphone που να σερφαρεις βγαζεις τα ματια σου
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορουνε να βαλουμε μια οθονη 6 να γουσταρουμε:):)

παντως πιστευω θα τα σπαει.

αντε να δουμε!!:D

 

Φίλε μου ,δεν πρέπει να ξεφύγει άλλο στις διαστάσεις γιατί δεν θα είναι πια κινητό.

Θα πρεπει να το δηλώσεις στο Ε9:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αχ αχ αχ τι χάνω σήμερα!! Όπου κι αν πάω γι αυτό με ρωτούν και μετά το αρχικό σοκ του μεγέθους αρχίζουν οι ερωτήσεις και τα "ααα" στην θέα της εκπληκτικής μας οθόνης.. Τελικα πάω για δουλειά και κάνω σεμινάρια note και android σε απορρημενους iPhone users (απορρημενους γιατί μόλις συνειδητοποιουν ότι μόνο smartphone δεν έχουν.. Α, στο πενακι πέφτουν τα σαγόνια τελειωτικα!!!)

Κι εγώ παιδιά συμφωνώ με ότι γράψατε πιο πάνω.. Μόνο το μέγεθος δεν θέλω να μεγαλώσει ούτε χιλιοστο μην το ξεφτιλισουμε και τελείως!! Τέτοια ανάλυση θα την οδηγεί καλά ο επεξεργαστής και η gpu?? Δεν θέλω σκαλωματα!! Επίσης, το έχουμε αναλύσει κι αλλού, ποια η ανάγκη για ανάλυση πάνω από 300ppi βρε παλικάρια μου?? Πάντως κι εγώ πλέον δεν περιμένω απολύτως τίποτε άλλο παρα μόνο το note2.. Θα κρατηθώ πάντως να το πάρω αφού ακούσω τις πρώτες γνώμες (ωριμασα το ξερω) εκτός αν είναι τόσο διαστημικό και δεν κρατιέμαι!! Πίσω θα ήθελα λιγάκι καλύτερη σχεδίαση φακού και led flash.. Επίσης δεν θα ήθελα να μοιάζει και πολύ πολύ με το s3.. Θέλω στιβαρό design και αίσθηση!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορουνε να βαλουμε μια οθονη 6 να γουσταρουμε:):)

παντως πιστευω θα τα σπαει.

αντε να δουμε!!:D

 

πιστευω οτι οι 5.5 ειναι οριο.. οχι για μενα, αλλα για πολλους αλλους! αν κοψουν λιγο το πλαισιο, φτανουν μια χαρα στις 6 χωρις να μεγαλωσει η συσκευη.. θα δουμε.. θελω καλυτερη καμερα απο του sg III :lol::lol: και φυσικα 2.5-3 μπαταρια..:rolleyes::rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε

5,5 ιντσες ( η πρεσβυωπεια μας μεγαλωσε λιγακι απο τον προηγουμενο Νοεμβρη )

Eνσωματωση bluetooth ακουστικου στο s-pen (τυπου asus padfone)

2 giga ram για να ειμαστε επαρκεις σε ολα.

Μεγαλυτερη μπαταρια:X (ειναι παντοτε ευπροσδεκτη)

Hard button για camera

Καλυτερο φωτογραφικο αισθητηρα

4 πυρηνο ( για ψυχολογικους κυριως λογους )

Περισσοτερες εφαρμογες dedicated για το s-pen .

Ποιο δυνατο ηχο.

Η επισημη θηκη τυπου flip case να ενσωματωνει stand.

Και ειμαστε κομπλε.:cool:

Τον ενσωματωμενο μινι-προτζεκτορα τον κραταω για τις απαιτησεις μου απο το ΝΟΤΕ 3.:p

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο να ερθει να το τσιμπησουμε.μετα το νοτε μονο με το νοτε 2 νομιζω θα ειμαι ικανοποιημενος.ολα τα αλλα ειναι απλως ''μικρα''.
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω τον Οκτωβριο για να παμε ταμειο ξανα, παιδια ολοι μαζι για Note 2....και ας ειμαστε στη δραχμη θα βρουμε τα λεφτα να παρουμε το ΔΙΑΜΑΝΤΙ! Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην εδωσα το s2 για το πρωτο note αλλα το s3 καπου στο σεπτεμβριο με οκτωβριο παιζει να το αφηνω στην ακρη για το note2,αρκει βεβαια να ειναι τουμπανο οπως το 1

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μην εδωσα το s2 για το πρωτο note αλλα το s3 καπου στο σεπτεμβριο με οκτωβριο παιζει να το αφηνω στην ακρη για το note2,αρκει βεβαια να ειναι τουμπανο οπως το 1

 

Απλά τα αναμενόμενα specs να έχει θα μας κάνει όλους να το θέλουμε και φυσικά να το αποκτήσουμε αμέσως!! Το μόνο που φοβάμαι είναι το design πλέον! Μετά το s3 πραγματικά φοβάμαι ότι δεν έχει σχεδιαστική ομάδα η samsung.. Sorry αλλά πλέον δεν της έχω καμιά εμπιστοσύνη!!

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα αναμενόμενα specs να έχει θα μας κάνει όλους να το θέλουμε και φυσικά να το αποκτήσουμε αμέσως!! Το μόνο που φοβάμαι είναι το design πλέον! Μετά το s3 πραγματικά φοβάμαι ότι δεν έχει σχεδιαστική ομάδα η samsung.. Sorry αλλά πλέον δεν της έχω καμιά εμπιστοσύνη!!

 

δυστυχως με τη samsung δεν μπορεις να τα εχεις ολα...η θα σου δωσει ενα τουμπανο με οχι τοσο καλη εμφανιση η θα σου δωσει ενα

πανεμορφο κινητο με χαλια specs

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως με τη samsung δεν μπορεις να τα εχεις ολα...η θα σου δωσει ενα τουμπανο με οχι τοσο καλη εμφανιση η θα σου δωσει ενα

πανεμορφο κινητο με χαλια specs

 

Δεν διαφωνώ όντως έτσι μας κάνει η samsung.. Απλά ελπίζουμε το note2 να τα έχει όλα, αυτό περιμένουμε τίποτα άλλο πλέον δεν ενδιαφέρει αυτούς που δούλεψαν κι αγάπησαν το note όντας η πιο ολοκληρωμενη συσκευη στην ιστορία των smartphones ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ όντως έτσι μας κάνει η samsung.. Απλά ελπίζουμε το note2 να τα έχει όλα, αυτό περιμένουμε τίποτα άλλο πλέον δεν ενδιαφέρει αυτούς που δούλεψαν κι αγάπησαν το note όντας η πιο ολοκληρωμενη συσκευη στην ιστορία των smartphones ;)

 

 

μακαρι να τα εχει ολα και μαλλον εξωτερικα θα ειναι ενα s3 με μεγαλυτερη οθονη...οπως εγινε με το s2 και το πρωτο note

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που φοβάμαι είναι το design πλέον! Μετά το s3 πραγματικά φοβάμαι ότι δεν έχει σχεδιαστική ομάδα η samsung.. Sorry αλλά πλέον δεν της έχω καμιά εμπιστοσύνη!!

 

Μην φοβασαι καθολου, θα του κανουμε lifting με την flip case και θα ειναι κουκλι θελουν δεν θελουν οι σχεδιαστες της samsung.:D

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

 

Kαλο, αλλα ειναι concept :(

Ελπιζω να εχει ledακι το νεο μοντελο, ειναι το μοναδικο feature που μου λειπει απο το Nexus. Σιγουρα οχι dealbreaker, αλλα ειναι πολυ ευχρηστο. Βεβαια απο τη στιγμη που το εχει το s3 ειμαι βεβαιος πως θα το παρουμε και εμεις :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note II (N7100)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...