Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι παραπάνω από 5 μέρες θέλουμε μέχρι την επίσημη παρουσίαση του BB10 και όλο και πιο πολλές φωτογραφίες έρχονται στην επιφάνεια. Η τελευταία φωτογραφία δείχνει το BlackBerry Z10 σε δύο χρώματα : μαύρο και άσπρο.

 

http://cdn.crackberry.com/sites/crackberry.com/files/u10880/bbz10-dummy.jpg

 

Πηγή : Crackberry

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή θέλω να αλλάξω το 9700 που έχω, ξέρετε αν ισχύει η τιμή που γράφεται σε διάφορα sites περί 190 δολλαρίων? Γιατί μου φαίνεται πολύ χαμηλή τιμή εκτός κι αν παίζει τίποτα άλλο...Επίσης γνωρίζετε απο ποτε θα είναι διαθέσιμο σε Ελλάδα. Εννοώ θα διατίθεται ταυτοχρόνως σε όλες τις χωρες με την κυκλοφορία του ή θα παει με σειρά αγοραστικού ενδιαφέροντος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μοναδικη retail ιμη που εχει διαρευσει και ελεγχεται περι της ακριβειας της ειναι τα $799CND απο παροχο του Καναδα.

 

Κατω απο 500 ευρω μην το περιμενετε.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι και εγω σοβαρά. Δεν ξέρω καθόλου τι παιζει απο εφαρμογές όμως. Επίσης λίγο που το είδα, δεν έβγαλα συμπέρασμα αν θα ειναι απλο ή πολύπλοκο στην χρήση με τα gestures.
Link to comment
Share on other sites

με περιπου 500ε + κατι το παιρνω ανετα.εφαρμογες πιστευω οτι θα ειναι πολυ καλυτερα απο την τωρινη κατασταση.ελλαδα απο παροχο το υπολογιζω στα 600 κατι ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θέλω να αλλάξω κινητό και περιμένω την παρουσίαση για να αποφασίσω αν θα περιμένω για BB10 ή να πάω σε Android/iOS.

Από τα βίντεο και αυτά που διαβάζω μου αρέσει αρκετά αλλά στην πράξη να δούμε. Για τις εφαρμογές νομίζω ήδη υπάρχουν κοντά στις 40.000 + έτοιμες για το 10. Άμα υποστηρίξουν και οι εδώ εταιρίες κινητής το BB ( επιτρέψτε επιτέλους καρτοκινητό με BIS ) τότε η RIM θα κάνει δυναμικό comeback.

 

Το άσπρο πάντως είναι κόλαση. Είναι έρωτας.:love::love:

 

http://n4bb.com/wp-content/uploads/2013/01/Blackberry-z10-vs-iphone-5-00-600x447.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χειαζεται BIS πλεον στα ιδιωτικα προγραμματα για να χρησιμοποιεις το κινητο. Μαλλον θα ειναι απαραιτητο για τα εταιρικα προγραμματα BES και για Blackberry Exclusive apps οπως BB Browser, BBM, BB Trafic, BB Maps

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χειαζεται BIS πλεον στα ιδιωτικα προγραμματα για να χρησιμοποιεις το κινητο. Μαλλον θα ειναι απαραιτητο για τα εταιρικα προγραμματα BES και για Blackberry Exclusive apps οπως BB Browser, BBM, BB Trafic, BB Maps

 

είναι σίγουρο αυτό?

ο λόγος που έδωσα το 9900, και το έχω μετανοιώσει, είναι που έχω καρτοκινήτο και δε μπορούσα να ενεργοποιήσω το bis...

προφανώς αναφέρεσαι για το νέο λογισμικό ή αυτό θα ισχύσει και στις παλαιότερες εκδόσεις?

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

απο οσο εχω καταλαβει δεν θα ισχυει τιποτα για τις παλαιοτερες εκδοσεις.οτι εγινε εγινε μεχρι το os7.με το 10 ολα απο την αρχη.μονο το playbook θα παρει την 10 γιατι μπορει να την υποστηριξει το hardware.

οσο αφορα την τιμη το carphone warehouse στην αγγλια το δινει στις 480λιρες χωρις συμβολαιο.δηλ στα 560ε περιπου,αν σκεφτητε οτι το 9900 στην vodafone ελλαδα ειναι 600ε καπου τοσο πιστευω οτι θα ειναι η τελικη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Playbook θα πάρει την 10 έκδοση.

Επίσης, μάθαμε ότι η Vodafone θα φέρει συσκευές BB10 μέσα Μαρτίου. Πάντως άμα είναι 550 ευρώ από το εξωτερικό συμφέρει αν σκεφτεί κανείς ότι στην Ελλάδα θα έρθει 600+.

Αυτό φίλε narta για το BIS ισχύει ; Αν είναι έτσι τότε μιλάμε επιτέλους για μεγάλη αλλαγή. Μακάρι. Πολλοί έχουν καρτοκινητό πλεον, θέλουν BB αλλά δεν αγοράζουν λόγω BIS. Μακάρι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βολευτεί με το BIS ρε παιδιά! Έχω ασφάλεια στην πλοήγηση και στα mail μου και την αξεπέραστη συμπίεση των δεδομένων! Καταλαβαίνω βέβαια πως το να είναι απαραίτητο να έχει κανείς σύνδεση είναι ένα σοβαρό μειονέκτημα για πολλούς. Εγώ προτιμώ να συνεχίσει να υπάρχει το BIS αλλά να γίνει κάπως πιο ευέλικτο στην τιμολόγηση και γιατί όχι να είναι διαθέσιμο και στα καρτοκινητά!! Το BlackBerry 10 το περιμένω πως και πως...!!!:D
Link to comment
Share on other sites

εννοείται να συνεχίσει να υπάρχει το bis... απλώς θεωρώ τελείως χαζό να μην ενεργοποιείται σε πακέτα δεδομένων καρτοκινητών-καρτοσυμβολαίων...στο κάτω κάτω στο πακέτο δεδομένων ''κουμπώνει''... γιατί να υφίσταται μόνο σε συνδέσεις...και σε αυτό δεν φταίει η RIM...
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

είναι σίγουρο αυτό?

ο λόγος που έδωσα το 9900, και το έχω μετανοιώσει, είναι που έχω καρτοκινήτο και δε μπορούσα να ενεργοποιήσω το bis...

προφανώς αναφέρεσαι για το νέο λογισμικό ή αυτό θα ισχύσει και στις παλαιότερες εκδόσεις?

 

Ναι το Playbook θα πάρει την 10 έκδοση.

Επίσης, μάθαμε ότι η Vodafone θα φέρει συσκευές BB10 μέσα Μαρτίου. Πάντως άμα είναι 550 ευρώ από το εξωτερικό συμφέρει αν σκεφτεί κανείς ότι στην Ελλάδα θα έρθει 600+.

Αυτό φίλε narta για το BIS ισχύει ; Αν είναι έτσι τότε μιλάμε επιτέλους για μεγάλη αλλαγή. Μακάρι. Πολλοί έχουν καρτοκινητό πλεον, θέλουν BB αλλά δεν αγοράζουν λόγω BIS. Μακάρι.

 

 

Οτι εγραψα θα ισχυσει για την πλατφορμα ΒΒ10. Οι παλαιοτερες πλατφορμες θα συνεχσουν ως εχουν. Υπάρχει επισημη ανακοινωση απο τον Thorsten στην τελευταια ανακοινωση οικονομικων αποτελεσματων. Αλλα να γνωριζεται οτι μαλλον ΔΕΝ προκειται να λειτουργουν BB exclusive apps μεσω απλου προγραμματος data. Αυτα θα απαιτουν BIS με τον ενα ή τον αλλο τρόπο.

 

Το BES θα παραμεινει βεβαια, με την μορφη του BES10/Fusion αλλα αναλογικα ειναι μολιςτο 20% του μεριδιου των BlackBerry. Το καλο ειναι οτι θα ενσωματωσει διαχειρηση συσκευων Android/iOS αρα θα ειναι πολυ καλη εναλλακτικη για Exchange server

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κόκκινη είναι πραγματικά πολύ ωραία. Δευτέρα, Τρίτη, Blackberry 10, Πέμπτη... :)

 

EDIT : Διάβασα πριν από λίγο στο Greekberry ότι θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις BB10 συσκευή και χωρίς BIS και μάλιστα το καλύτερο ότι θα μπορείς να έχεις ακόμα και Blackberry εφαρμογές όπως BBM , email κτλπ. Πολύ θετικό αυτό. Εγώ πλέον βρήκα το επόμενο μου κινητό.

 

http://greekberry.com/wp-content/uploads/2013/01/the-verge-vodafone-uk-leaked-document1_560.jpg

 

Πηγή : Greekberry

Edited by k0miStiS
Link to comment
Share on other sites

Με το event της BlackBerry (aka RIM) να βρίσκεται σε εξέλιξη και με τις ειδήσεις σχετικά με την εταιρεία να έρχονται η μία μετά την άλλη θεωρήσαμε πως αυτή είναι η κατάλληλη στιγμή για να σας δείξουμε πως θα είναι η συσκευασία του BlackBerry Z10.

 

Όπως μπορείτε να δείτε από την εικόνα που δημοσίευσε το Crackberry το κουτί μέσα στο οποίο θα αναπαύονται τα νέα Z10 είναι, πάνω κάτω, όπως είναι και στην πλειοψηφία των smartphones δηλαδή μαύρο.

 

Στην πάνω επιφάνεια διακρίνονται τα λογότυπα του Ζ10, το οποίο είναι αρκετά μεγάλο και σκουρόχρωμο, αλλά και της εταιρείας.

 

Λογικά αυτή θα είναι και η τελική μορφή της συσκευασίας καθότι όπως αναφέραμε εχθές κάποιοι retailers στην Αγγλία έχουν ήδη το τηλέφωνο στις αποθήκες τους.

 

Source: gadgeta.me

Link to comment
Share on other sites

Με το event της BlackBerry (aka RIM) να βρίσκεται σε εξέλιξη και με τις ειδήσεις σχετικά με την εταιρεία να έρχονται η μία μετά την άλλη θεωρήσαμε πως αυτή είναι η κατάλληλη στιγμή για να σας δείξουμε πως θα είναι η συσκευασία του BlackBerry Z10.

 

Όπως μπορείτε να δείτε από την εικόνα που δημοσίευσε το Crackberry το κουτί μέσα στο οποίο θα αναπαύονται τα νέα Z10 είναι, πάνω κάτω, όπως είναι και στην πλειοψηφία των smartphones δηλαδή μαύρο.

 

Στην πάνω επιφάνεια διακρίνονται τα λογότυπα του Ζ10, το οποίο είναι αρκετά μεγάλο και σκουρόχρωμο, αλλά και της εταιρείας.

 

Λογικά αυτή θα είναι και η τελική μορφή της συσκευασίας καθότι όπως αναφέραμε εχθές κάποιοι retailers στην Αγγλία έχουν ήδη το τηλέφωνο στις αποθήκες τους.

 

Source: gadgeta.me

 

Εδώ είναι το unboxing του Z10...! Το θέλω τώρα.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα σπάει :devil:

 

αραγε θα εχει τον επιπλεον φορτιστη,την επιπλεον μπαταρια και το εξωτερικο ηχειο μεσα στην συσκευασια;

 

Η εγινε για τους δημοσιογραφους;

Με ολα αυτα μεσα ειναι ομορφο πακετο!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εκτός από Z10/Q10 θα βγούνε στην παραγωγή και άλλες συσκευές πιο οικονομικές?
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...