Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Έχει κανείς την αρχική rom που έρχεται με το τηλέφωνο από το to2c; Θα μπορούσε να την ανεβάσει κάπου για να την πάρω; Εγώ αντιμετωπίζω με αυτή πρόβλημα με το proximiti sensor και λεω μήπως κάτι δεν πάει καλά με τη δική μου διότι ο σένσορας με άλλες rom δουλεύει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι (και φίλες) επειδή πολλοί με ρωτάνε πως να flasάρουν τον kernel από τη laek v3: τώρα πιά δεν χρειάζεται!!!

-->έκανα modify και REPACK την laek v4 rom:


  • Έκανα downgrade (υποβάθμιση) kernel από v4 σε v3. Με αυτό τον τρόπο η διάρκεια ζωής της μπαταρίας βελτιώνεται αισθητά!:)


  • Έβαλα boot logo (Το κλασσικό του laek). Ο laek είχε ξεχάσει να βάλει boot logo στην v4 με αποτέλεσμα όσοι φίλοι φλασάρανε laek v4 κατευθείαν από κάποια jelybean ρομ να βλέπουν ένα περίεργο κόκκινο θαυμαστικό αμέσως πριν το boot animation. Το πρόβλημα οφειλόταν στο ότι jellybean και kitkat έχουν διαφορετικό boot logo format. Έτσι ενώ έμπαινε kitkat rom το boot logo είχε ξεμείνει από jellybean.

 

Ολόκληρη τη ρομ την παίρνετε από needrom:http://www.needrom.com/download/aosp-v4-laek-17-kitkat-repack-v3-kernel/

ή από filedropper http://www.filedropper.com/aospv4kklaek17withv3kernel για όσους δεν έχετε account στο needrom.

 

Επαναλαμβάνω: Με αυτή τη ρομ δε χρειάζετε να φλασάρετε ούτε πυρήνα ούτε logo: όλα είναι μέσα στη ρομ!

Εννοείται ότι πριν βάλετε τη ρομ κανετε κανα δυο τρεις φορες τα γνωστά wipe.

 

Αύριο κιόλας θα την βάλω, μπράβο σου και ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι (και φίλες) έκανα modify και REPACK την laek v4 rom:[/b]

 

"Ολα σε ενα, νοικοκυρεμενα.." :D :clap:

:thanks:

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το thread χρειάζεται ένα καλό sticky post που να μαζέψει όλες τις rom που κυκλοφορούν (με download links) γιατί έχει γίνει πλέον χαώδες και δυσαναγνωστο!
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να rootαριστη,αλλιως τι να την κανω.

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-10-22-11-33-59_zpsvjsnsozi.jpeg

 

Αυτή ειναι ρουταρισμενη.

Το μέγεθος του ζιπ ηταν της ταξης των 480 μβ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά το thread χρειάζεται ένα καλό sticky post που να μαζέψει όλες τις rom που κυκλοφορούν (με download links) γιατί έχει γίνει πλέον χαώδες και δυσαναγνωστο!

 

Δώστε μου εσείς link από εδώ μηνύματα και εγώ τα ανεβάζω στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-10-22-11-33-59_zpsvjsnsozi.jpeg

 

Αυτή ειναι ρουταρισμενη.

Το μέγεθος του ζιπ ηταν της ταξης των 480 μβ

Για δώσε link.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.ποια η διαφορα του art και του dalvik?που ειναι καλυτερα να ρυθμιστει?

 

Φιλε μου πολυ καιρια η ερωτηση σου .

Ολες οι εφαρμογες μεχρι τωρα λειτουργουσαν με μεθοδο dalvik ,απο την κιτκατ και μετα οι εφαρμογες μπορουν να λειτουργουν και σε ART . Ειναι ο τροπος που εκτελουνται οι εφαρμογες μεσα στο android .

Mε την νεα μεθοδο ART γινεται πιο γρηγορα η εκτελεση των εντολων και η χρηση της μπαταριας γινεται καλυτερη.

Εγω χρησιμοποιω την v4 laek απο την αρχη με χρηση ART απο τις ρυθμισεις με πολυ καλα αποτελεσματα . :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ρε παιδια πειτε κανα site εμπιστο για να το παραγγειλω.... για πληρωμη με visa....

 

Με visa μόνο από κάποιο μαγαζί του ali express το οποίο δεν δίνει τα χρήματα στον πωλητή αν δεν επιβεβαιώσεις ότι παρέλαβες το κινητό. Εγώ έχω κάνει 2-3 παραγγελίες από τον ποιο κάτω πωλητή και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Αλλιώς κάνε λογαριασμό στο paypal Σε κάθε άλλη περίπτωση εγώ θα σε συμβούλευα να μην αγοράσεις με visa

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Coolpad-F1-mtk6592-octa-core-mobile-phone-android-4-2-os-5-0inch-IPS-HD/1619172497.html

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ρε παιδια πειτε κανα site εμπιστο για να το παραγγειλω.... για πληρωμη με visa....

 

vickmall.ζητα να εχει root,play store και να σου αφαιρεσουν τις κινεζικες Μην παραγγειλεις μαζι το tempered glass που προτεινουν παρε αλλο.Αλλα η 32αρα sd που προτεινουν ειναι πολυ καλη και σε μιση τιμη

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου πολυ καιρια η ερωτηση σου .

Ολες οι εφαρμογες μεχρι τωρα λειτουργουσαν με μεθοδο dalvik ,απο την κιτκατ και μετα οι εφαρμογες μπορουν να λειτουργουν και σε ART . Ειναι ο τροπος που εκτελουνται οι εφαρμογες μεσα στο android .

Mε την νεα μεθοδο ART γινεται πιο γρηγορα η εκτελεση των εντολων και η χρηση της μπαταριας γινεται καλυτερη.

Εγω χρησιμοποιω την v4 laek απο την αρχη με χρηση ART απο τις ρυθμισεις με πολυ καλα αποτελεσματα . :happy:

σιγουρα εισαι με art στην laek?Γιατι νομιζω η εταιρια υποστηριξε art πιο μετα και η επιλογη art στην laek ισως ειναι παλι dalvik.Εχεις δοκιμασει να βαλεις xposed?Αν μπαινει και δουλευει εισαι με dalvik.

 

Κραταω μια επιφυλαξη γι αυτα που εγραψα αλλα νομιζω κατι τετοιο ειχα διαβασει!Εγω δεν την εχω βαλει ποτε την laek

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]σιγουρα εισαι με art στην laek?Γιατι νομιζω η εταιρια υποστηριξε art πιο μετα και η επιλογη art στην laek ισως ειναι παλι dalvik.Εχεις δοκιμασει να βαλεις xposed?Αν μπαινει και δουλευει εισαι με dalvik.

 

Κραταω μια επιφυλαξη γι αυτα που εγραψα αλλα νομιζω κατι τετοιο ειχα διαβασει!Εγω δεν την εχω βαλει ποτε την laek

 

αν μπει το xposed και δεν ειναι "συμβατο" με την ρομ,απλα δεν δουλευει η δημιουργει προβλημα στην λειτουργεια του τηλεφωνου?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια! Χθες μου ηρθε το κινητο αλλα δεν μπορω να το συνδεσω στον υπολογιστη.

Το συνδεω και δεν μπορει να το αναγνωρισει. Υπαρχουν καπου οι drivers?

Ειμαι με windows 7.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πολυ καιρια η ερωτηση σου .

Ολες οι εφαρμογες μεχρι τωρα λειτουργουσαν με μεθοδο dalvik ,απο την κιτκατ και μετα οι εφαρμογες μπορουν να λειτουργουν και σε ART . Ειναι ο τροπος που εκτελουνται οι εφαρμογες μεσα στο android .

Mε την νεα μεθοδο ART γινεται πιο γρηγορα η εκτελεση των εντολων και η χρηση της μπαταριας γινεται καλυτερη.

Εγω χρησιμοποιω την v4 laek απο την αρχη με χρηση ART απο τις ρυθμισεις με πολυ καλα αποτελεσματα . :happy:[/QUOT

 

την v4 εχω και εγω.το αλλαζω δηλαδη αφοβα σε αρτ?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε link.

 

Ειναι από ενα ισπανικό φορουμ. Μόλις το βρω θα στειλω

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-10-22-16-10-18_zpsbatylzxq.jpg

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-10-22-16-11-11_zps8kclg5v2.jpg

 

Παντως, η συμπεριφορά της μπαταρίας, ειναι υποδειγματικη (εκ πρώτης όψεως) :)

Δεν έχει εξποουσντ αλλά δεν πειράζει, ειναι αρκετα περιποιημενη..!

Δεν μπορω να μπω σε EngineerMode.. Ισως να έσβησα κατι μαζι με τις κινεζιες..

Εντιτ:. Κώστα, ειναι αυτη που ποσταρες στο #5309

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο θεμα εγγυησης τι γινεται?Ενδιαφερετα ενας φιλος να το αγορασει.

Συγνωμη αν εχει ξαναγραφτει αλλα ειναι πολλες σελιδες να το διαβασω ολο το τοπικ :)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα

Με την μαμά rom ειχε το τηλ ενα πρόγραμμα καταγραφής των κλίσεων φαναταστικό μπορείς να καταγράψεις τις κλίσεις και να ακούγεσαι και εσυ και ο καλων τέλεια οσο και να έψαξα στο market δεν βρήκα κατι αξιόλογο η εσυ θα ακούγεσαι η ο καλών και οι δυο δεν καταγράφονται

Μήπως εχει κάποιος κανενα πρόγραμμα καταγραφής καλο

Το θέλω γιατι οι εταιρίες κινητής μας καταγράφουν ενω εμεις οχι

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]σιγουρα εισαι με art στην laek?Γιατι νομιζω η εταιρια υποστηριξε art πιο μετα και η επιλογη art στην laek ισως ειναι παλι dalvik.Εχεις δοκιμασει να βαλεις xposed?Αν μπαινει και δουλευει εισαι με dalvik.

 

Κραταω μια επιφυλαξη γι αυτα που εγραψα αλλα νομιζω κατι τετοιο ειχα διαβασει!Εγω δεν την εχω βαλει ποτε την laek

 

αν μπει το xposed και δεν ειναι "συμβατο" με την ρομ,απλα δεν δουλευει η δημιουργει προβλημα στην λειτουργεια του τηλεφωνου?

 

δεν ξερω δεν χρησιμοποιω art..

Link to comment
Share on other sites

 

H έκδοση αυτή είναι η :

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια! Χθες μου ηρθε το κινητο αλλα δεν μπορω να το συνδεσω στον υπολογιστη.

Το συνδεω και δεν μπορει να το αναγνωρισει. Υπαρχουν καπου οι drivers?

Ειμαι με windows 7.

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B4huyVgvdssGQzI1M1lfMk1BSUE&usp=sharing

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν emui, ας δουν μήπως η ληψη βίντεο ειναι.. Σκοτεινή...
Το bluetooth δεν δουλεύει. Δεν ανοίγει. Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να το κάνει να ανοίξει;
Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth δεν δουλεύει. Δεν ανοίγει. Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να το κάνει να ανοίξει;

http://i1050.photobucket.com/albums/s410/jpowerandroid/Screenshot_2014-10-22-20-44-07_zpsokwyaoe7.jpg

 

Μια χαρά δουλεύει

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...