Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' εμένα κάθε φορά μου το κάνω 1% αλλάζει (86-87%)

 

που σημαίνει θεωρητικά ότι είναι well calibrated η δικια σου μπαταρία και έχει μικρή απόκλιση. παίζει ρολο ο τρόπος φόρτισης τις μπαταρίας στο performance τις έχτος από την διάρκεια ζωής τις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως πρέπει να γίνει αμέσως μετά από φορτισμένη πλήρως μπαταρία ; και φυσικά θα πρέπει να δείχνει 100%
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν δει μείωση στη μπαταρία ας κάνουν 3-4 συνεχόμενες φορτησεις από το 60% έως το 100% το έκανα τρεις φορές και είδα διαφορά στη διάρκεια
Link to comment
Share on other sites

Του ρουφάω το μεδούλι και πολύ το χαίρομαι, φουλ παιχνίδια, φουλ ίντερνετ και φατσοτεύτερο, και συγχρονισμός για τα ι-μέλια και γενικά, ο κακός χαμός! Κάθε μέρα φόρτιση και εκφόρτιση... Αλλά το χαίρομαι, πολύ τούμπανο και σκυλί, ενώ με το s4 ούτε καν... το χει η κοπέλα μου.. που την χάνω που την βρίσκω... δίπλα στην πρίζα είναι! Αυτά περιμένω να πάει 2% αλλά δεν λέει να πέσει... χαχαχαχαχαχαχα νταξει πηγε... bye.....
Link to comment
Share on other sites

Του ρουφάω το μεδούλι και πολύ το χαίρομαι, φουλ παιχνίδια, φουλ ίντερνετ και φατσοτεύτερο, και συγχρονισμός για τα ι-μέλια και γενικά, ο κακός χαμός! Κάθε μέρα φόρτιση και εκφόρτιση... Αλλά το χαίρομαι, πολύ τούμπανο και σκυλί, ενώ με το s4 ούτε καν... το χει η κοπέλα μου.. που την χάνω που την βρίσκω... δίπλα στην πρίζα είναι! Αυτά περιμένω να πάει 2% αλλά δεν λέει να πέσει... χαχαχαχαχαχαχα νταξει πηγε... bye.....

 

Η πλάκα είναι ότι η Samsung έβγαλε τη διαφήμιση για τους wall-huggers (για το Galaxy S5 βέβαια):

http://www.youtube.com/watch?v=jUfvZs01ePI

Link to comment
Share on other sites

Cloudy g3 2.0+dorimanx 8.5 50% auto φωτεινότητα.

Φιλε vag πως στο καλο πετυχαινεις τετοιους χρονους ;;;;Αυτο που με εντυπωσιασε ειναι οτι εκλεισες σχεδον 2 μερες χωρις φορτιση σε συνδυασμο με 7 ωρες SOT.... Τι να πω εντυπωσιακο :D

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Φιλε vag πως στο καλο πετυχαινεις τετοιους χρονους ;;;;Αυτο που με εντυπωσιασε ειναι οτι εκλεισες σχεδον 2 μερες χωρις φορτιση σε συνδυασμο με 7 ωρες SOT.... Τι να πω εντυπωσιακο :D

Ο dorimanx κάνει την διαφορά:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε vag πως στο καλο πετυχαινεις τετοιους χρονους ;;;;Αυτο που με εντυπωσιασε ειναι οτι εκλεισες σχεδον 2 μερες χωρις φορτιση σε συνδυασμο με 7 ωρες SOT.... Τι να πω εντυπωσιακο :D

 

Ακριβώς ίδια νούμερα με το Βαγγέλη έχω και εγώ με beta 8.5.2! Φοβερός ο dori πλέον!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ίδια νούμερα με το Βαγγέλη έχω και εγώ με beta 8.5.2! Φοβερός ο dori πλέον!!!

Μπραβο ρε παιδια εγω δεν εχω βαλει τον beta 8.5.2 ακομα.... Μαλλον θα περιμενω τον 8.6 για να ειμαι πιο σιγουρος.....

Κατι ακομα Κωστα μπορεις να κανεις post τις ρυθμισεις σου ή ειναι default ;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδια εγω δεν εχω βαλει τον beta 8.5.2 ακομα.... Μαλλον θα περιμενω τον 8.6 για να ειμαι πιο σιγουρος.....

Κατι ακομα Κωστα μπορεις να κανεις post τις ρυθμισεις σου ή ειναι default ;;;

 

Αυτές του Βαγγέλη. Όλα alucard και screen off κάτι με 119.......

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ίδια νούμερα με το Βαγγέλη έχω και εγώ με beta 8.5.2! Φοβερός ο dori πλέον!!!

Άρα δεν είναι τυχαία τα νούμερα Κώστα;:D

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είναι τυχαία τα νούμερα Κώστα;:D

 

Ασφαλές δεν είναι το δείγμα. Αλλά σίγουρα άλλο να τα έχει ένας και άλλο να τα βλέπεις και σε δεύτερο κινητό! Πραγματικά πλέον ούτε να φανταστώ δεν μπορώ την αυτονομία που θα έχουμε με lollipop :D:D:D:D:D

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλές δεν είναι το δείγμα. Αλλά σίγουρα άλλο να τα έχει ένας και άλλο να τα βλέπεις και σε δεύτερο κινητό! Πραγματικά πλέον ούτε να φανταστώ δεν μπορώ την αυτονομία που θα έχουμε με lollipop :D:D:D:D:D

Για την αυτονομια του Lollipop κραταω μικρο καλαθι. Ετσι λεγαμε και για την KitKat αλλα χασαμε 1 ωρα SOT.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μη αυτοματη φωτεινοτητα 70%, μονο 2G, καθολου παιχνιδια, wifi δεν εχει κλησει ποτε, full browsing, full tapatalk, 1 ωρα youtube, 46 λεπτα τηλεφωνα, χωρις sync, 8 widgets.

Το τι εχω ειναι στην υπογραφη μου.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για την αυτονομια του Lollipop κραταω μικρο καλαθι. Ετσι λεγαμε και για την KitKat αλλα χασαμε 1 ωρα SOT.

 

Και εγώ κρατάω μικρό αλλά τα πράγματα είναι διαφορετικά που επιτρέπουν αισιοδοξία. Η google μιλάει για 20-30% επειδή πλέον το σύστημα είναι optimized για αυτόν τον σκοπό μέσα από το project volta και μάλιστα χωρίς κόστος σε εμπειρία χρήσης.

Και σε αυτά έρχεται να κουμπώσει ότι δεν έλεγε ψέματα. Τουλάχιστον για την preview-beta-developer έκδοση που έδωσε στα Nexus. Αν διαβάσεις σε xda και άλλα φόρουμ θα δεις ότι είδαν βελτίωση εως και 40% κάποιο. Οι 4 sot άγγιξαν τις 5,5 και μερικές φορές είδαν και 6!!!

Προσωπικά να σου πω αυτό περιμένω για να στείλω και στις LG roms σπίτι τους και να βάλω ASOP(είμαι fan γενικώς της στοκ εμπειρίας του android). Προφανώς μέχρι να το δουν τα μάτια μου κρατάω πισινή αλλά είμαι αισιόδοξος!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η αυτονομία. Δείτε διαφορά το λειτουργικό, ενώ οι sd800-801 σκυλιάζουν και ψήνονται σε 4Κ, N5 με lolli δουλεύει με 2 πυρήνες στο χαλαρό... http://www.greeceandroid.gr/dev/1410-android-5-0-lollipop-camera2api-video-nexus-5
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η αυτονομία. Δείτε διαφορά το λειτουργικό, ενώ οι sd800-801 σκυλιάζουν και ψήνονται σε 4Κ, N5 με lolli δουλεύει με 2 πυρήνες στο χαλαρό... http://www.greeceandroid.gr/dev/1410-android-5-0-lollipop-camera2api-video-nexus-5

 

Με το καλό να μας έρθει και εμάς :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό πίσω σε Cloudy G3 v2. 2η φόρτιση. Ξεκίνησα μόνο με βίντεο, Μετά από 2:30 ώρες ταινία και ήμουν κάπως έτσι. Να πώς γίνονται τα εντυπωσιακά stats :) Γι'αυτό λέμε ότι η ώρα της οθόνης μόνη της δε λέει αρκετά, εξαρτάται τι κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό πίσω σε Cloudy G3 v2. 2η φόρτιση. Ξεκίνησα μόνο με βίντεο, Μετά από 2:30 ώρες ταινία και ήμουν κάπως έτσι. Να πώς γίνονται τα εντυπωσιακά stats :) Γι'αυτό λέμε ότι η ώρα της οθόνης μόνη της δε λέει αρκετά, εξαρτάται τι κάνεις.

Εννοείται ότι παίζει ρόλο το τι κανείς. Για αυτό πιστεύω ότι όταν μιλάμε για χρόνους αντί να λέμε για αναπαραγωγή ταινίας αλλά για την χρήση ως τηλέφωνο (κλήσεις, sms) και ως εργαλείο για περιήγηση στο ίντερνετ και για social media. Chatting, fb κλπ. Δηλαδή στην καθημερινή χρήση του μέσου χρήστη. Αλλιώς όπως σωστά έκανες πρέπει να το αναφέρουμε.

Και αυτό καθώς σε όλα τα κινητά αν διαβάσεις χρόνους στα reviews αναπαρωγη βίντεο έχουν πάντα μεγαλύτερους χρόνους.

Εγώ πάντως με g3 cloudy έχω 6-7 ώρες και 1-2 ώρες κλήσεις σε 48ωρο. Για browsing και τέτοια λοιπά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι παίζει ρόλο το τι κανείς. Για αυτό πιστεύω ότι όταν μιλάμε για χρόνους αντί να λέμε για αναπαραγωγή ταινίας αλλά για την χρήση ως τηλέφωνο (κλήσεις, sms) και ως εργαλείο για περιήγηση στο ίντερνετ και για social media. Chatting, fb κλπ. Δηλαδή στην καθημερινή χρήση του μέσου χρήστη. Αλλιώς όπως σωστά έκανες πρέπει να το αναφέρουμε.

Και αυτό καθώς σε όλα τα κινητά αν διαβάσεις χρόνους στα reviews αναπαρωγη βίντεο έχουν πάντα μεγαλύτερους χρόνους.

Εγώ πάντως με g3 cloudy έχω 6-7 ώρες και 1-2 ώρες κλήσεις σε 48ωρο. Για browsing και τέτοια λοιπά.

Ti kernel φορας?

Και τι εχεις ανοιχτα?

Link to comment
Share on other sites

Ti kernel φορας?

Και τι εχεις ανοιχτα?

Dori 8.5

Sync/data πάντα ανοιχτά!

Με WiFi πάντα μόνο 2g.

Αλλιώς 2g/3g auto.

Brightness 45% auto.

 

Με WiFi είναι το 60-70% του χρόνου μου.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προχθες εκανα μια επαναφορα και ειδα μεγαλη διαφορα στους χρονους αναμονης. 1% ανα τριωρο, μπορει και παραπανω.

Δεν ξερω αν ακουγεται εντυπωσιακο, αλλα πριν ηταν κατω απο διωρο πολλες φορες. Εξακολουθω να ειμαι stock.

Συντομα θα ανεβασω και καμια εικονα.

 

Υγ. Ασχετο με το topic. Ο λογος επαναφορας ηταν ενα ransomware, το οποιο ειχε εμφανιστει και στον υπολογιστη μου. Κουφαθηκα που εμφανιστηκε ταυτοχρονα και στις 2 συσκευες. Και οχι, δεν εκανα surf σε "περιεργα" site ουτε στο ενα ουτε στο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι χρησιμοποιώ το G2. Rom Stock D80220D . Kernel bruce D802-v0.41

 

http://s27.postimg.org/u1tfl0v03/Screenshot_2014_10_27_08_28_17.png

image hosting without account

http://s16.postimg.org/3pffyr8j9/Screenshot_2014_10_27_08_28_26.png

image upload no compression

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Οοουυυυυ τελικά θα άγιοποιήσω τον dori μου φαίνεται. Με SODs ή όχι(εγώ δεν έχω ευτυχώς), έχει καταφέρει διπλάσιους χρόνους σε συνδυασμό με custom. Είτε cloudyG3 είτε sotmax

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...