Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανενα προγραμμα να κοψω τραγουδι για ringtone?

Έχω δύο, το MP3 Cut και MP3 Ringtone.

 

Το πρώτο είναι εδώ, το άλλο δεν μπόρεσα να το ξαναβρω, είναι πιο παλιό...

 

http://store.ovi.com/content/118892?clickSource=search&pos=3

 

Επίσης, δεν ξέρω κι αυτό πως τα πάει.

 

http://store.ovi.com/content/117551?clickSource=search&pos=5

 

Πάντως για τα δύο που έχω αν σε ενδιαφέρουν στείλε μήνυμα.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να κάνω εγκατάστασή αυτό?file plus[ATTACH]50702[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την πρώτη σελίδα του οδηγού που μόλις χρησιμοποίησες, άνοιξε την εφαρμογή rompatcher και ενεργοποίησε (add to auto) ότι patches λέει εκεί
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την πρώτη σελίδα του οδηγού που μόλις χρησιμοποίησες, άνοιξε την εφαρμογή rompatcher και ενεργοποίησε (add to auto) ότι patches λέει εκεί

 

μολις το εκανα,τα πρασινοποιησα κι ολα μαλιστα.

μου βγαζει τωρα μηνυμα κατεστραμενο αρχειο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γιατί πρασίνισες όλα τα patches; ξέρεις τι κάνουν;

 

οχι,πρωτα τα εβαλα στο auto.

να τα ξεπρασινισω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βάλε αυτά που λέει στον οδηγό στο Add to auto (DomainSrv)

 

ωραια εκανα οτι μου ειπες,εγκατασταση και παλι δεν το κανει.

 

edit κατεβασα ενα http://forum.dailymobile.net/forums/symbian-3-applications/89313-filesplus-cloud-file-manager-skydrive-google-drive-free-app.html το εκανα εγκατασταση,παταω το συννεφακι για να βαλω λογαριασμο αλλα τιποτα.

 

και τα χειροτερα?εκλεισε το τηλεφωνο και δεν ανοιγει.....βγαζει μονο το nokia και τις γραμμες....

το επανεφερα με φοινικα,γιατι ομως αυτο?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γι' ολο αυτό το σαμποταζ που μας κάνει αυτή η #@!¿ εταιρεία δεν πρόκειται να πάρω ποτέ κινητό με το απεχθες λογισμικό της.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Skype τέλος, πάμε όλοι μαζί πάλι: Ευχαριστούμε Microsoft!!!! (Ψόφα)

 

Προχτές το έβαλα στο 808 και έμενε στο login για ώρες, δεν έμπαινε. Δεν έβγαζε κάποιο μήνυμα πάντως. Αυτό εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Skype τέλος, πάμε όλοι μαζί πάλι: Ευχαριστούμε Microsoft!!!! (Ψόφα)

 

Εγώ προσωπικά ευχαριστώ την nokioula ... χωρίς αυτήν, η MS δεν θα μας τα έκανε αυτά.. Α.... nokioula, nOKIA MAPS και δεν ξεχνώ!!

 

Προχτές το έβαλα στο 808 και έμενε στο login για ώρες, δεν έμπαινε. Δεν έβγαζε κάποιο μήνυμα πάντως. Αυτό εννοείς;

 

yeap... αυτό ακριβώς.... Έχει καμιά βδομάδα που το νέκρωσαν

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Skype τέλος, πάμε όλοι μαζί πάλι: Ευχαριστούμε Microsoft!!!! (Ψόφα)

Άρα η αντίστροφη μέτρηση για το skype, έφτασε στο τέλος της... Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να συνδεθούμε από το Symbian στο Skype??? Καμιά άλλη εφαρμογή ή έστω browser???

 

M$ τα $ να τα βάλετε εκεί που πρέπει... Αφήστε το Symbian στην ησυχία του επιτέλους... Θέλετε να το ξεπεράσετε θάβοντάς το αντί να βελτιώσετε τα προβληματικά παράθυρα που τρώνε 2000 mAh μπαταρία σε λιγότερο χρόνο από μια 1300 του Symbian...

Edited by Mivas

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Άρα η αντίστροφη μέτρηση για το skype, έφτασε στο τέλος της... Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να συνδεθούμε από το Symbian στο Skype??? Καμιά άλλη εφαρμογή ή έστω browser???

 

M$ τα $ να τα βάλετε εκεί που πρέπει... Αφήστε το Symbian στην ησυχία του επιτέλους... Θέλετε να το ξεπεράσετε θάβοντάς το αντί να βελτιώσετε τα προβληματικά παράθυρα που τρώνε 2000 mAh μπαταρία σε λιγότερο χρόνο από μια 1300 του Symbian...

 

Αυτό με την μπαταρία ξαναπέστο...ειδικά στο Lumia 920...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιουσα την εφαρμογη Blaast (java) αλλα την εσβησα καταλαθος.

Την ξανακατεβασα αλλα 'κολλαει' οταν την ανοιγω στο Please wait..

Την χρησιμοποιει καποιος που να του λειτουργει ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Mου έστειλε σήμερα η microsoft email ότι πρέπει να αλλάξω τις ρυθμίσεις του email μου γιατί από 17 Νοεμβρίου αλλάζουν κάποια πράγματα σε ότι έχει να κάνει με το symbian. Kαι να πεις ότι το έχω το ν8 το έδωσα το καημένο. Εσάς σας έστειλε τίποτα?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Mου έστειλε σήμερα η microsoft email ότι πρέπει να αλλάξω τις ρυθμίσεις του email μου γιατί από 17 Νοεμβρίου αλλάζουν κάποια πράγματα σε ότι έχει να κάνει με το symbian. Kαι να πεις ότι το έχω το ν8 το έδωσα το καημένο. Εσάς σας έστειλε τίποτα?

 

Σε τι λογαριασμό email; Μήπως της ovi;

Link to comment
Share on other sites

Σε τι λογαριασμό email; Μήπως της ovi;

Δεν έλαβα κάτι ακόμη... Για το κατάστημα της Νόκια είχαν πει θα έκλεινε εντελώς το 2015... 17 Νοέμβρη τι θα γίνει; Είναι μήπως σημαδιακό;;;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

αυτά μου λέει:

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Ενημερώστε τις ρυθμίσεις E-mail στο τηλέφωνο Nokia

 

 

 

Ενημερώστε τις ρυθμίσεις E-mail στο τηλέφωνο Nokia που διαθέτετε για να αποφύγετε τη διακοπή της υπηρεσίας.

 

Αγαπητέ κάτοχε κινητού τηλεφώνου Nokia,

 

Παρατηρήσαμε ότι χρησιμοποιείτε ή χρησιμοποιούσατε την εφαρμογή E-mail σε ένα κινητό Nokia Symbian για πρόσβαση στον λογαριασμό e-mail σας. Αλλάζουμε τον τρόπο που παραδίδεται το e-mail στο κινητό σας. Γι' αυτό, θα πρέπει να προβείτε σε ορισμένες ενέργειες.

 

Από τις 17 Νοεμβρίου 2014, η εφαρμογή E-mail στο κινητό Nokia Symbian που διαθέτετε δεν θα σας επιτρέπει πλέον να αποστέλλετε και να λαμβάνετε νέα μηνύματα e-mail ή να διαβάζετε τα υπάρχοντα εάν δεν ενημερώσετε τις ρυθμίσεις σας.

 

Μεταβείτε στη διεύθυνση και ακολουθήστε άμεσα τις οδηγίες που παρέχονται προκειμένου να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε την εφαρμογή E-mail. Αφού ολοκληρωθεί αυτή η διαδικασία θα έχετε κανονικά πρόσβαση στα e-mail σας.

 

Μη χάσετε ούτε ένα μήνυμα. Ακολουθήστε τις απαραίτητες διαδικασίες πριν τις 17 Νοεμβρίου 2014 για να παραμείνετε συνδεδεμένοι με την υπηρεσία e-mail σας. Μεταβείτε σήμερα στη διεύθυνση

 

Ευχαριστούμε,

Ομάδα υπηρεσιών, Microsoft Devices

Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οι αλλαγές έγιναν αυτόματα με κάτι πιστοποιητικά που αποδέχτηκα καινούρια.
Link to comment
Share on other sites

αυτά μου λέει:

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Ενημερώστε τις ρυθμίσεις E-mail στο τηλέφωνο Nokia

 

 

 

Ενημερώστε τις ρυθμίσεις E-mail στο τηλέφωνο Nokia που διαθέτετε για να αποφύγετε τη διακοπή της υπηρεσίας.

 

Αγαπητέ κάτοχε κινητού τηλεφώνου Nokia,

 

Παρατηρήσαμε ότι χρησιμοποιείτε ή χρησιμοποιούσατε την εφαρμογή E-mail σε ένα κινητό Nokia Symbian για πρόσβαση στον λογαριασμό e-mail σας. Αλλάζουμε τον τρόπο που παραδίδεται το e-mail στο κινητό σας. Γι' αυτό, θα πρέπει να προβείτε σε ορισμένες ενέργειες.

 

Από τις 17 Νοεμβρίου 2014, η εφαρμογή E-mail στο κινητό Nokia Symbian που διαθέτετε δεν θα σας επιτρέπει πλέον να αποστέλλετε και να λαμβάνετε νέα μηνύματα e-mail ή να διαβάζετε τα υπάρχοντα εάν δεν ενημερώσετε τις ρυθμίσεις σας.

 

Μεταβείτε στη διεύθυνση και ακολουθήστε άμεσα τις οδηγίες που παρέχονται προκειμένου να συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε την εφαρμογή E-mail. Αφού ολοκληρωθεί αυτή η διαδικασία θα έχετε κανονικά πρόσβαση στα e-mail σας.

 

Μη χάσετε ούτε ένα μήνυμα. Ακολουθήστε τις απαραίτητες διαδικασίες πριν τις 17 Νοεμβρίου 2014 για να παραμείνετε συνδεδεμένοι με την υπηρεσία e-mail σας. Μεταβείτε σήμερα στη διεύθυνση

 

Ευχαριστούμε,

Ομάδα υπηρεσιών, Microsoft Devices

 

Ακριβώς το ίδιο e-mail πήρα κι εγώ χθες το βράδυ στις 21:10. Τι ακριβώς κάνεις δεν εχω ιδέα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

H ερώτηση μου είναι οι αλλαγές ρυθμίσεων αφορά το 925 που έχω τώρα η το ν8 που είχα πριν.

Έχουν symbian τα Lumia και δεν το ξέρουμε?

 

Για τις ρυθμίσεις υπάρχει ένας σύνδεσμος στο email.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι ρυθμίσεις αφορούν όλα τα Symbian? Ακόμη δεν έχω λάβει email...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...