Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

Όπως λέει και ο τίτλος θέλω tablet για να απαλλαγώ λίγο από το χαρτομάνι της δουλειάς μου, έχοντας τις σημειώσεις των μαθημάτων μου σε αυτό. Κάτι σαν το Samsung Galaxy Tab 2 10.1 Tablet. Αλλά δεν διαθέτω τα χρήματα που ζητάει, οπότε ψάχνω για κάτι παρεμφερές από Κίνα. Υπάρχει κάτι ανάλογο?

Φυσικά χρειάζομαι και το πενάκι. Αρκεί ένα οποιοδήποτε πενάκι ή το Sumsung έχει κάποια ειδικότερη τεχνολογία αναγνώρισης πένας που το κάνει ανώτερο στην εισαγωγή χειρόγραφων σημειώσεων?

Επίσης χρειάζομαι την έξοδο προς οθόνη για να προβάλλω ενίοτε στο ακροατήριο.

 

OCR για μετατροπή χειρογράφου στα Ελληνικά παίζει τίποτα σε Android?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγόρασέ το και μπες εδώ για να ενημερωθείς και να ρωτήσεις.

ΔΕΝ χρειάζεται να πάρεις φτηνό smartphone.

"Αναβάθμιση" τηλεφώνου κάνεις,δεν πας από παπάκι σε Hayabusa για να χρειαστείς "εκπαίδευση" !!!!!!!

 

+1000

Άσε που το να πάρεις φθηνό ίσως να σημαίνει πως μπορείς να πέσεις και σε κακή συσκευή με χάλια software και να σχηματίσεις μια κακή γνώμη για τα smartphone. Πάρε από την αρχή κάτι καλό να το φχαριστηθείς.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

http://www.cube-tablet.com/cube-u30gt-rk3188-quad-core-tablet-pc-10-retina-android-4-1-white.html

 

Αυτό εδώ λες;;;

 

 

Ναι φίλε μου, δεν έχεις άδικο... Αλλά διαβάζω διάφορα προβλήματα και σκέφτομαι.. Είναι θέμα παρτίδας;; Είναι θέμα μηχανηματος;; Διαβάζω κι αυτά για τα rootαρισματα που λέτε και δε καταλαβαίνω τη τύφλα μου και με πιάνει πανικός.. Επειδή είμαι μεγαλωμένος με την λογική του "δίνω κάτι παραπάνω βρε αδερφέ (γιατί μπορώ κιόλας) και είμαι καλυμένος κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο" και το σκέφτομαι.. Να σκάσω ένα 300άρι να πάρω ένα τάμπλετ απο εδώ, που στη τελική αν στραβώσει κάτι, πάω εκεί που το πήρα, τους πιάνω από το γιακά, τους ρίχνω τα μπινελίκια τους, τις απειλές τους, το ένα, το αλλο και είμαι ήσυχος;; Ή απλά, δεν αξίζει να δώσεις 300 ευρώ να πάρεις ένα τάμπλετ που θα βρεις το ίδιο και καλύτερο με λιγότερα λεφτά στη Κίνα; Δεν ειναι να μπερδεύεσαι;;

 

Φίλε μου σίγουρα δεν μπορώ να κάνω κουμάντο στην τσέπη σου. Αν αυτόν τον καιρό μπορείς να διαθέσεις αυτά τα χρήματα όπως λες, τότε πάρε αυτό που θες. Το ζήτημα είναι όμως αν το μηχάνημα δεν πάθει κάποια ζημιά που σου καλύπτει η εγγύηση (π.χ. πέσει και ραγίσει η οθόνη του) τότε τι γίνεται ? Πας και πληρώνεις πάλι χοντρά για να πάρεις την ορίτζιναλ οθόνη? Εξάλλου αυτού του είδους τα γκάτζετ δεν είναι συνήθως επενδύσεις σε βάθος χρόνου. Ξεπερνιούνται πολύ εύκολα και μπορεί σε ένα χρόνο να θέλεις να πάρεις κάτι άλλο. Εγώ όλα αυτά σκεπτόμενος πήρα το Pipo max m6 και μέχρι τώρα δεν το μετάνοιωσα καθόλου.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σκοπευω να παρω κινητο απο Κινα μερια με μπατζετ πανω κατω στα 150 ευρω..Γενικα θελω να χει τα κλασσικα 2 gb ram, min 4πυρηνο,αλλα και μια καλη οθονη με εντονα χρωματα και να μην φαινονται τα pixels ιδιαιτερα(εχω ενα samsung και η super amoled μ εχει βολεψει ιδιαιτερα)..Εχω σταμπαρει Lenovo Α806, Xiaomi Redmi Note,και Coolpad f1...Γενικα απο οθονες τι παιζει με αυτα τα κινητα?
Link to comment
Share on other sites

Κανένα από αυτά δεν θα σε απογοήτευσει. Η σαμμυ τα προηγούμενα χρόνια έβαζε τα χρώματα στο θεό, καθόλου ρεαλιστικά. Τώρα θα σου φανεί λίγο θαμπη ίσως η οποιαδήποτε οθόνη, αλλά με τον καιρό θα καταλάβεις ότι βλέπεις πραγματικά χρώματα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 150-160 ευρώ, αξίζει νομίζω να αγοράσεις κινέζικο κινητό από διάφορους resellers και κυρίως μάρκες Lenovo,xiaomi,huawei

γύρω στα 200 ευρώ καλύτερα να πάρεις κάτι από Ελλάδα, π.χ Moto G

Και για 250+ ευρώ νομίζω πως αξίζει να πάρεις κινέζικο αλλά μόνο από τις εταιρείες που έχουν δικό τους store, π.χ oppo,meizu,oneplus..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σίγουρα δεν μπορώ να κάνω κουμάντο στην τσέπη σου. Αν αυτόν τον καιρό μπορείς να διαθέσεις αυτά τα χρήματα όπως λες, τότε πάρε αυτό που θες. Το ζήτημα είναι όμως αν το μηχάνημα δεν πάθει κάποια ζημιά που σου καλύπτει η εγγύηση (π.χ. πέσει και ραγίσει η οθόνη του) τότε τι γίνεται ? Πας και πληρώνεις πάλι χοντρά για να πάρεις την ορίτζιναλ οθόνη? Εξάλλου αυτού του είδους τα γκάτζετ δεν είναι συνήθως επενδύσεις σε βάθος χρόνου. Ξεπερνιούνται πολύ εύκολα και μπορεί σε ένα χρόνο να θέλεις να πάρεις κάτι άλλο. Εγώ όλα αυτά σκεπτόμενος πήρα το Pipo max m6 και μέχρι τώρα δεν το μετάνοιωσα καθόλου.

 

Παναγιώτης

 

Μάλιστα.. Εντάξει.. Να 'σαι καλά ρε φιλε.. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, μάλλον θα καταλήξω σε PiPO...

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο τιτλος θέλω ενα κινητό με δυο καρτες sim αλλά να είναι ενεργές και οι δυο.Υπάρχει κάποιο να μου προτεινετε εκτός απο το huawei honor 6?Οι απαιτήσεις μου καλύπτονται απο το συγκεκριμένο κινητό και με το παραπανω, απλα δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο και μου έχει ξεφυγει:rolleyes:

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

Όπως καταλάβατε ψάχνω για κάτι οικονομικό. Η χρήση που κάνω είναι fb, viber, skype, instagram. Παιχνίδια δεν παίζω αλλά με ενδιαφέρει να βγάζει καμιά καλούτσικη φωτογραφία. Έχω διαβάσει πολλά εδώ μέσα αλλά θα με ενδιέφερε η γνώμη σας. Έχω καταλήξει σε αυτά τα 4 αλλά και οποιαδήποτε άλλη πρόταση είναι δεκτή. Εσείς ποιο θα επιλέγατε; Ευχαριστώ. Edited by gdgreece
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφερει το 4g υπαρχει και το lenovo k910 ( η εκδοση 4g ειναι μονοκαρτη)

 

ή περιμενεις λιγο να πεσει η τιμη του k920!

 

Σ' ευχαριστώ για τις προτάσεις σου αλλά είναι 5,5 και 6 ίντσες οποτε ανεβαινουμε πολύ.Οριακά θέλω μέχρι 5 οποτε αμέσως μειώνονται και οι επιλογές μου

Link to comment
Share on other sites

Cubot S168 στα 79.98$ με κουπονι S168HF στο gearbest.com.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Cubot S168 στα 79.98$ με κουπονι S168HF στο gearbest.com.

 

Σ' ευχαριστώ. Απ' ότι διάβασα είναι καινούριο μοντέλο. Θα περιμένω λίγο να δω εντυπώσεις απ' όσους το έχουν παραγγείλει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνει???

 

Αφού και ελληνικά έχει και play store

δεν κάνει για τα ελληνικά δίκτυα , απλά δεν θα έχεις 3g - 4g

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το 2ο που έχω στην υπογραφη μου. Ίδια σπεκς και φθηνότερο :)

Έρχεται διάδοχος με Intel Core M.

http://notebookitalia.it/dell-venue-11-pro-7000-intel-core-m-foto-video-20541

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ του samsung trend plus και του zte blade g τι από τα δύο να προτιμήσω; προορίζεται για τον αδερφό μου με λίγες απαιτήσεις αλλά σίγουρα βίντεοκλήσης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...